Şimdi Ara

Sony Xperia U Kullananlar kulübü ve Yardım merkezi (221. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.156
Cevap
49
Favori
254.121
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 219220221222223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Reliq

quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Kertenkele

Telefonu alalı 1-2 hafta oldu. 4.0'a güncelledim AMA LANET OLASI ŞEY KASIYOR! ram'da ise free ram 40mb! 290 mblık telefonumda EN AZ 100 mb boş iken.Bu lanet şey çok fazla ram yiyor ve kasıyor! Eğer böyle gidecekse 2.3.7'ye döneceğim.Ne yapmamı önerirsiniz? Smartwatch'a uyumlu olsaydı çoktan nexus 4 almıştım!

O ram miktarının 40 mb olduğuna bakma gayet yeterli bir değer. Çünkü bir program açmaya çalıştığında mesela tarayıcı bir kaç dakika sonra ram kullanımı 100 mb veya üstü olabiliyor. Ee 40 mb ram var ne olacak? Telefon kendi kendine ram miktarını boşaltıyor. Zamanında birkaç test yapmıştım bu konuda resimleri mevcuttu. Ram miktarı 220 mb'a kadar çıkabiliyor gerektiğinde.

Kısacası telefon ayarlıyor kendi kullanım oranına göre.

Buda yaptığım testten bir resim.

Sony Xperia U Kullananlar kulübü ve Yardım merkezi

Hocam tamamda,bu lanet olası kasmayı ne yapacağız? Kasıyor.Ayaarlar'a basıyorum bekletiyor.Deli edecek bu cihaz.

• İşlemci bir işlem yaparken tavan yapıyor. Bu kasmaya bence arayuzun büyük etkisi var. Bende şikayetçiyim, clean master ile duzenli temizlik yap biraz olsun tel hafiler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • çok temiz bir şekilde olan 4 aylık cihazım satılıktır. netcell + full kutu + müzik kulaklığı hediyeli + rootlu ve hızlı

fiyat nakit 500 tl

ilan detayı için:
    http://www.sanalpazar.com/Sony-Xperia-U-temiz-Netcell-Full-Kutu-Hediyeli__isp7113667
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackwinterday

quote:

Orijinalden alıntı: gkhnylmz-1905

quote:

Orijinalden alıntı: blackwinterday

Ben de dün ikinci el bir xperia u aldım. Arka plan aktivitilerini kısıtlayan güç tasarrafu modu çok iyi çalışıyor. 3 gün falan gidiyor şarj fazla kurcalanmazsa. Bir de benim android sürümü 4.0.4 ve çekirdek sürümü 3.08+. Yapmam gereken bir güncelleme var mı?

Ne kadara aldın birader ?

475 lira.

güle güle kullan şarjının 3 gün gitmesi çok çok çok iyi 8 saat gidiyor benim halen bir çözüm bulunamadı malesef

• quote:

quote:

quote:

Telefonu alalı 1-2 hafta oldu. 4.0'a güncelledim AMA LANET OLASI ŞEY KASIYOR! ram'da ise free ram 40mb! 290 mblık telefonumda EN AZ 100 mb boş iken.Bu lanet şey çok fazla ram yiyor ve kasıyor! Eğer böyle gidecekse 2.3.7'ye döneceğim.Ne yapmamı önerirsiniz? Smartwatch'a uyumlu olsaydı çoktan nexus 4 almıştım!

O ram miktarının 40 mb olduğuna bakma gayet yeterli bir değer. Çünkü bir program açmaya çalıştığında mesela tarayıcı bir kaç dakika sonra ram kullanımı 100 mb veya üstü olabiliyor. Ee 40 mb ram var ne olacak? Telefon kendi kendine ram miktarını boşaltıyor. Zamanında birkaç test yapmıştım bu konuda resimleri mevcuttu. Ram miktarı 220 mb'a kadar çıkabiliyor gerektiğinde.

Hocam tamamda,bu lanet olası kasmayı ne yapacağız? Kasıyor.Ayaarlar'a basıyorum bekletiyor.Deli edecek bu cihaz.

Bazen iyi çalışiyor, arada bi inadı tuttumu adamı çıldırtıyor. Bunun androidini iptak edip sadece telefonunu kullanamazmıyız acaba? Bide foto. Geçen çobuğu sirke götürdüm , bittiğinde ordan bi kızla çocuğu resimleyim dedim on dakka uğraştım çekemedim, bekliyor kendi zamansiz çekiyor. Tamam oldu dedim k ayıp olmasın diye kız bide bakim dese yandık. O değilde güzel bir hatıra olacaktı. Bak şmdi bu mesajda hiç takıkıyormu şarapsız

• @focusone

Hocam üstteki fiziksel tuşa basarak çekiyorsan bazen çekmemesinin nedeni tuşun 2 kademeli olmasıdır. İlk basışta odaklar biraz daha bastırınca çeker. Bilmiyorsundur belki diye anlattım. Ayrıca özellikle hızlı çekim modunu kullanmak istediğimde aşağıdaki hatayı alıyorum. Arkadaş çevresinde dalga konusu oldum bu hata yüzünden.

Resimdeki bizzat benim telefonum, Arkadaş çekip bide facebook'a koymuş dalga geçiyor

• quote:

@focusone

Hocam üstteki fiziksel tuşa basarak çekiyorsan bazen çekmemesinin nedeni tuşun 2 kademeli olmasıdır. İlk basışta odaklar biraz daha bastırınca çeker. Bilmiyorsundur belki diye anlattım. Ayrıca özellikle hızlı çekim modunu kullanmak istediğimde aşağıdaki hatayı alıyorum. Arkadaş çevresinde dalga konusu oldum bu hata yüzünden.

Resimdeki bizzat benim telefonum, Arkadaş çekip bide facebook'a koymuş dalga geçiyor

O an çekmeyince stresten ne yaptım bilmiyorum. Ayrıca çok sert düğme. Ne kadar basıldiği anlaşılmıyor. Ekrandaki ise bi garip uzun bassan bi türlü kisa başka. Gözünü seweyim symbianın. Hata mesajindada ne yazdığıni okuyamadım. Hafızamı dolu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi focusone -- 5 Nisan 2013; 22:31:30 >

• Bellek hatası yaziyor, hafıza ile alakalı bi hata değil.

• Telefonumda oyle bi sorun varki sony bile anlamadi muzik seslerini disa vermiyor ama biri beni ararsa ses var radyo hoparlorde caliyor vsvs bide soyle bi hata verip duruyor

• quote:

Orijinalden alıntı: mmadmurat

Telefonumda oyle bi sorun varki sony bile anlamadi muzik seslerini disa vermiyor ama biri beni ararsa ses var radyo hoparlorde caliyor vsvs bide soyle bi hata verip duruyor

arkadaşım bi kaç satır yukarıda sen yine bu sorundan bahsediyorsun ben elimden geldiğince sorunun neden olduğunu nasıl giderileceğini yazıorum tamam hallettim diosun 2 gün sonra yine telden ses gelmiyo yazıyorsun

• arkadaşlar telefonu servise gönderdim geldiğinde SFR TV gibi programlar yüklü geldi ve kaldırılmıyor ne yapmam gerekir bilgisi olan varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kollektivist

quote:

Orijinalden alıntı: mmadmurat

Telefonumda oyle bi sorun varki sony bile anlamadi muzik seslerini disa vermiyor ama biri beni ararsa ses var radyo hoparlorde caliyor vsvs bide soyle bi hata verip duruyor

arkadaşım bi kaç satır yukarıda sen yine bu sorundan bahsediyorsun ben elimden geldiğince sorunun neden olduğunu nasıl giderileceğini yazıorum tamam hallettim diosun 2 gün sonra yine telden ses gelmiyo yazıyorsun

Cunku ilk yaptigimda oldu tekrar gitti ve daha duzelmedi servise vercem

• quote:

quote:

quote:

aynı sıkıntılar bendede oluyo arasıra sonra kendiliğinden düzeliyo cok fazla olunca teli aç kapat düzeliyo bende

bide reliq dostum bu arka planı nereden buldun ya bi link verir misin ?

• Bazı programlar silinmez ama devredışı bırakılabilir. Ayarlar/uygulamalar/tümü bölümüden bazı uygulamalar devredışı bırakılabilir.

@melihgnl3

Buyur dostum.

https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.main.kurousa.android.livewallpaper.DeviceInfo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reliq -- 6 Nisan 2013; 15:20:05 >
  • quote:

Bazı programlar silinmez ama devredışı bırakılabilir. Ayarlar/uygulamalar/tümü bölümüden bazı uygulamalar devredışı bırakılabilir.

@melihgnl3

Buyur dostum.

https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.main.kurousa.android.livewallpaper.DeviceInfo

tesekkurler
  • quote:

Orijinalden alıntı: melihgnl3

quote:

Bazı programlar silinmez ama devredışı bırakılabilir. Ayarlar/uygulamalar/tümü bölümüden bazı uygulamalar devredışı bırakılabilir.

@melihgnl3

Buyur dostum.

tesekkurler

Ben bugün Vatan bilgisayardan Sony garantili Xperia U aldım.Telefonda şu anda android 2.3.7 sürümü var.Bunun sürümünü güncellemek istiyorum ama yapamıyorum.Usb ile baglandıgım zaman MTP Device sorunu çıkıyor.Sony Pc Compation telefonu zaten görmüyor.Telefonun içinde "yazılımı güncelle" diyorum bu sefer de telefonunuz da en son sürüm mevcuttur yazısı çıkıyor.Telefonu kırmak üzereyim.Bana yardımcı olun Allah rızası için :) Acil yardım bkliyorummmmm

• quote:

@kaybedenlerkulübü

İcs kaldırmaz diye saçma birşey olmaz. Sony bu telefona ics verdiyse elbet kaldırır(jb bile kaldırır ama vermedi, sorun değil ileride kendimiz kurarız). Ayrıca gb sürümünde tek ics sürümünde 2 çekirdeği de aktif bir şekilde kullanır.

Gps konusuna gelirsek bende çok denedim metrobüste açmaya çalıştım ama 18 durak gittim hala gps arıyor. Tabi bu olayı yaparken internete bağla değildim, çevrimdışı harita uygulamasını açmıştım. Kısaca gps bulmak için internet gerekiyor, sadece bu cihazdamı böyle yoksa tüm telefonlardamı böyle bilmiyorum.

İnternete bağlıyken 10-15 saniyede gps hazır.

bende de aynı sorun var nasıl yapabiliriz hocam ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: KoKNaR__

quote:

@kaybedenlerkulübü

İcs kaldırmaz diye saçma birşey olmaz. Sony bu telefona ics verdiyse elbet kaldırır(jb bile kaldırır ama vermedi, sorun değil ileride kendimiz kurarız). Ayrıca gb sürümünde tek ics sürümünde 2 çekirdeği de aktif bir şekilde kullanır.

Gps konusuna gelirsek bende çok denedim metrobüste açmaya çalıştım ama 18 durak gittim hala gps arıyor. Tabi bu olayı yaparken internete bağla değildim, çevrimdışı harita uygulamasını açmıştım. Kısaca gps bulmak için internet gerekiyor, sadece bu cihazdamı böyle yoksa tüm telefonlardamı böyle bilmiyorum.

Hiçbir fikrim yok internet şart gibi gps için.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: KoKNaR__

quote:

@kaybedenlerkulübü

Hiçbir fikrim yok internet şart gibi gps için.

telefon güncellemesine nasıl çözüm bulabiliriz arkdaşlar yardım edecek biri yok mu ?

• Arkadaşlar, bataryada büyük problem yaşayanlar One Touch batery saver adındaki programla biraz daha verim alabilirler diye düşünüyorum. Telefon güncellemeden sonra çok yavaşladı ama ciddi bir çehre değişikliği oldu. Hani beğenmedim diyemem ama çok ağırlaştı. Clean Master'la idare ediyorum iyi de oluyor ama kesinlikle yeni bir güncelleme gerekiyor acilen.
    Telefonun kendi hoparlörü berbattan da öte ama kulaklık olarak Sony MDR-ZX300 kullanıyorum ve halimden gayet memnunum. Kameradan çok memnun değilim ama arkadaşlarla birkaç şarkı kaydettik ve ses kaydı harika diyebilirim. Telefonun eksik özelliklerini daha fazla dile getirmek istemiyorum ama küçük ama sevimli özellikleri hoşuma gidiyor.
  • 
Sayfa: önceki 219220221222223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.