Şimdi Ara

Sony Xperia U Kullananlar kulübü ve Yardım merkezi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
5.240
Cevap
53
Favori
246.232
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Sony >> Sony Xperia U Kullananlar kulübü ve Yardım merkezi
Giriş
    361 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: William Fichtner

merhabalar son güncellemeden sonra telefonun kaydırmalı kiliti vardı o artık yok sadece desen çizme var kaydırmalı kilit için prograj vs. varmı arkadaşlar

güvenlik ayarlarında aradığın özellik ve daha fazla seçenek var.

Orijinalden alıntı: osmandeha

quote:

Orijinalden alıntı: William Fichtner

merhabalar son güncellemeden sonra telefonun kaydırmalı kiliti vardı o artık yok sadece desen çizme var kaydırmalı kilit için prograj vs. varmı arkadaşlar

güvenlik ayarlarında aradığın özellik ve daha fazla seçenek var.

Arkadaşım bu 2.3.7 romu nasıl rootlayabiiriz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Orijinalden alıntı: Baran UN

quote:

Orijinalden alıntı: tavuksulupilav

benim şarjmı az gidiyor yoksa herkesin normalmi? birşey yapmadığım halde 1 günü zor çıkartıyor.alttaki led ışığı kapattım.ekran parlaklığını kıstım.telefonla nette veya oyun çok az kullanıyorum, o da akşamları 5-10 dakika.neden bu kadar az gidiyor şarjı anlamadım.acaba pilmi tam oturmadı? 1 hafta oldu alalı daha.acaba açık olan uygulamalar mı çok pil harcıyor? öyle açık olan uygulamada yok ama anlamadım

1. android kaç var onu belirtirsen ona göre tavsiyede bulunabilirim..
    2. ekran kısma ald ledi kapama falan bence kayda değer fark yaratmıyor.. ICS yüklüyse pil tasarruf modu var onu aktive edebilirsin ama 2. günü zor akşam edersin söyleyeyim..yani her gece şarja tak..
    3. antivirüs sormuşun sonraki yazında, bence girdiğin siteleri biliyorsan gerek yok, boşuna telefonu kasar...

selamlar

ginger yüklü.geldiği günkü gibi.güncellemedim.güncelleyen herkes şikayetçi kasmasından falan.kararsızım bu konuda.sizce?

antivirüs içinde: girdiğim siteler kısıtlı telefonda.boş vakitlerde anca otobüste sağda solda, acil bir bilgi alma konusunda.herkesin girdiği bilindik siteler, google, sözlükler, youtube vs.
    birde uygulama indiriyoruz işte. o kadar.
    |
    |

• Yarbay
    4455 Mesaj
    @tavuksulupilav

Kesinlikle virüs programı kurma, acayip hantallaşıyor telefon. Bende avast kuruluydu bir program falan açarken yada ayarlara falan girdiğimde kasıyordu(girdiğim programları anlıkmı tarıyor anlamadım) virüs programını tamamen sildim kuş gibi oldu telefon.

Ayrıca hızlı telefon için:

Gereksiz programları silip/devredışı bırak clean master adlı program ile haftada bir kez temizlik yap, her zaman sıfırlanmış telefon gibi performans verir.

Bu clean master programı gerçekten çok güzel mesela bir program sildiğinde sana eğer kalıntı kaldıysa haber veriyor "hop dur kalıntı kaldı silcenmi" diye soruyor. Telefonunda bulunan apkları tek tuş ile silebiliyorsun vs. Herkezin kurması gereken bir program.

Clean Master
    |
    |

iPhone 11 Red 256 GB / Note8 SM-N9500 128 GB Deepsea Blue
    Asus Crosshair V Formula + FX-6300 4,8 Ghz + Msi GeForce GTX 960 Gaming 4 GB

• Er
    5 Mesaj
    Arkadaşlar ben henüz telefonu yeni aldım sayılır 1 hafta felan oldu. Hiç sorunsuz kullanıyordum sonra ne oldu bilmiyorum internet çok yavaşladı. Modemin yanında girmiyor felan. Fabrika ayarlarına döndüreyim dedim zaten pek bir şey yüklememiştim diye fayda etmedi. Güvenli internet bağlantısı yok felan diye bişey okudum bir yerde ama onunla alakası var mı yok mu bilmiyorum hem zaten nasıl bir gün güvenli olup da diğer gün olmaz anlayamadım. Ne yapmalıyım acaba lütfen yardım edin!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bora06930 -- 21 Mart 2013; 17:21:43 >
    |
    |

Sakın ama sakın go launcher veya go locker gibi şeyler indirmeyin. indirdim ve kaldırmama rağmen ekranım çok şarj yemeye başladı yüzde 59 şarj yiyor.
    |

Orijinalden alıntı: tutuklu002

quote:

Orijinalden alıntı: osmandeha

quote:

Orijinalden alıntı: tutuklu002

tşk ederim,ben sizin anlattığınz gibi telefonu eski sürümü kurayım.bu ilk deneyimim olucak.biraz acemiyim.bu yollamış oldugunuz linkteki tüm linkleri indircekmeyim ? eski sürümünü nerden bulabilirim.flastool u kurdum

yukarda anlatmıştım buraya kopyalıyorum:
    hepsinden önce bilgisayarın dil ve bölge ayarlarından abd (united states) yi seç. türkiye olursa program işlem yapmaz. telefon ayarlarından geliştirici seçenekleri>usb hata ayıklama modu aktif olmalı.
    1- bilgisayara bunu yükle: http://androxyde.github.com/
    2- C:/flashtool/drivers/flashtool driver larını yükle
    3- C:/flashtools/firmwares/ klasörünün içindekileri sil ve yerine bu dosyayı koy. dosya linki: https://hotfile.com/dl/182433042/18edea9/Xperia_U_ST25i_6.1.1.C.1.0_T-Mobile.ftf.html
    4- ilk yüklediğin flashtool programını çalıştır ve şimşek simgesini (flash) tıkla
    5- seçim penceresinde flashmod seç, sonra açılan pencerede ok tıkla
    6- az sonra telefonu bağlamanı isteyen pencere çıkar. telefonu kapat, usb kabloyu önce telefona bağla
    7- ses kısma tuşuna basılı tutarak bilgisayara bağla. flash işlemi bitnce programın ana ekranında unplag device... vs gibi bi yazı gelir, telefonu çıkar aç işlem tamam.

üçüncü adımda verdiğim link android4.0.4 sürüm 6.1.1.C.1.0_T-Mobile içindir. başka bir sürüm yüklemek için bunun yerine istediğiniz sürümün dosyasını kullanabilirsiniz. bu da android 2.3.7 sürümü için (eski sürüm): http://d-h.st/AoC

arkadaşım Allah razı olsun senden.çok teşekkürler.şimdi yapacağım.saolasın tekrardan ilgilendiğin için,yeni aldığım teli bu durumlara sokmak çok üzücü.

cok net ve anlaşılır bir yazı olmuş. paylaşımın için teşekür ediyorum... baska bir rom kurduğum için hiçbir program çözüm olmadi bu flashtool kesin çözüm...

yalnızca :: 2- C:/flashtool/drivers/flashtool driver larını yükle tümüne tık koymak gerekiyor.....

emeği gecenlere saygılarımla...
    |
    |

• Yarbay
    4455 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: biko56

Merhaba tecrübe aktarımı yapıyorum;

Sakın ama sakın go launcher veya go locker gibi şeyler indirmeyin. indirdim ve kaldırmama rağmen ekranım çok şarj yemeye başladı yüzde 59 şarj yiyor.

Ekran zaten ne yaparsan yap en yüksek şarj yiyen parçadır. Herhangi bir launcher ile alakası yok onun, Tamamen ekrana giden pil gücünü ölçüyor. Eğer launcher'ın çok şarj yeseydi orada yazardı x launcher %xx şarj yedi diye. Mesela benim resimde altta yazıyor gta vice city %2 şarj yemiş aynı şey launcher içinde geçerli.

Yine iyi seninki, buda benimki. Ekranımda widget bile yok düz duvar kağıdı mevcut. Senin mantığın ile gitseydik ekran şarj kullanımı %10 olması gerekirdi

• Yüzbaşı
    799 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Reliq

quote:

Orijinalden alıntı: biko56

Merhaba tecrübe aktarımı yapıyorum;

Ekran zaten ne yaparsan yap en yüksek şarj yiyen parçadır. Herhangi bir launcher ile alakası yok onun, Tamamen ekrana giden pil gücünü ölçüyor. Eğer launcher'ın çok şarj yeseydi orada yazardı x launcher %xx şarj yedi diye. Mesela benim resimde altta yazıyor gta vice city %2 şarj yemiş aynı şey launcher içinde geçerli.

Yine iyi seninki, buda benimki. Ekranımda widget bile yok düz duvar kağıdı mevcut. Senin mantığın ile gitseydik ekran şarj kullanımı %10 olması gerekirdi

Gta mım linkini aratmıştınız benim indirdiğim bozuk çıktı kasaplara giderken oyundan atıyor

|
    |

• Yarbay
    4455 Mesaj
    @Equexks

Bende bir sorun yok çünkü görev yapmıyorum, boş dolaşıyorum :)

• Yüzbaşı
    799 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Reliq

@Equexks

Bende bir sorun yok çünkü görev yapmıyorum, boş dolaşıyorum :)

Tamam :) ilgilendiğiniz için sağolun

|
    |

|
    |
    arkadaşlar http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=38413717 burdaki romun nasıl yüklendiğini biri bana anlatabilir mi biraz farklı yükleniyor herhalde ingilizcem olmadığı için anlayamıyorum cwm den yüklenecek ama ilk başta flashtool programı ile bişiler yapın diyor herhalde
    |
    |

Orijinalden alıntı: paroxysm

arkadaşlar bu cihazın yanında verilen orjinal kulaklığın modeli nedir yardımcı olurmusunuz ?

Hiç performanslı değil, ehh idare ediyor.

Etiket bilgiler: MH410c / 1253-7583.2 / 12W29 / 1229 1A 190008 188 / "TYPE AG-1100" (Modeli bu olsa gerek.etiketinde yazan tüm bilgiler bu şekilde madalyamı postaya veriniz:P )
  • Çavuş
    60 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: tmgnd

quote:

Orijinalden alıntı: paroxysm

arkadaşlar bu cihazın yanında verilen orjinal kulaklığın modeli nedir yardımcı olurmusunuz ?

Hiç performanslı değil, ehh idare ediyor.

Etiket bilgiler: MH410c / 1253-7583.2 / 12W29 / 1229 1A 190008 188 / "TYPE AG-1100" (Modeli bu olsa gerek.etiketinde yazan tüm bilgiler bu şekilde madalyamı postaya veriniz:P )

madalya veremem ama kuru bi teşekkür edebilirim.
    sennheiser marka kulaklıkla kullanmaya çalıştım ama ses vermedi. sonradan öğrendim ki bu telefonun kulaklıkla ilgili uyum sorunu varmış.
    |
    |

• Yüzbaşı
    676 Mesaj
    arkadaşlar bu cihazla harici şarj cihazı kullanan varmı? 2. pili şarj edebileceğim güvenli ve kısa sürede,şarjı tamamlayan bir şarj cihazına ihtiyacım var..

s.a beyler bana bir mesaj geldi mesaj böyle YASAL UYARI IMEI numarası klonlanmıştır, cihaz 30 gün içerisinde kapatılacaktır, satın aldığınız yere başvurunuz" diye bir mesaj geldi bunun il başanda ımeil numarası vardı ama ben telefonumun ımeiline bakınca farklı olduğunu gördüm ne yapam gerekir

Orijinalden alıntı: mahoni_20

arkadaşlar bu cihazla harici şarj cihazı kullanan varmı? 2. pili şarj edebileceğim güvenli ve kısa sürede,şarjı tamamlayan bir şarj cihazına ihtiyacım var..

Bi alet satıyorlar her pile göre ayarlayabiliyorsun onlara bak.

Sony 2. Pil olarak bi alet satıyor. Usb mp3 gibi

Bir nefesine bile sahip olamadığımız bu dünya için zalime boyunmu eğeceğiz.
HızlıCevap
Reklamlar
son dakika
Bey Azura
Mobilya Takımları
SEO
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,922
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.