Şimdi Ara

|SONY Xperia™ SP|| K. KULÜBÜ ||1.7 GHZ 720P HD 8MP da 3264 x 2448 px TFT MHL HDMI DLNA NFC GPS|| (99. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.805
Cevap
73
Favori
297.194
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 979899100101
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • xperia z ye gelen 4.3 ün getirdikleribunlarmış bakalım bizim tele neler gelecek
    özellikle smart social kamerası benim dikkatimi çekti inşallah sp ye de gelir.

Google Android 4.3 (Jelly Bean)
    Kullanıcı arabirimi optimizasyonu ve daha pürüzsüz grafik deneyimi
    Sony’nin yeni kullanıcı arabirimi ve ana ekranda yeni bir görünüm ve izlenim
    Sony’nin Smart Social Kamerası ve indirilebilir kamera uygulamaları
    Pil ömrünü uzatmak için kullanılan Pil STAMINA Modu’nun yeni sürümü
    Android 4.3′den en son güvenlik iyileştirmeleri
  • gezinirken gözüme çarptı eskiden android 4.0 ı beklemiştik ama altta yazan şu uyarı 2011 xperia kullanıcılarını bitiren hamle olmuştu kısaca diyodu ki bu versiyon 2.3 gibi 256 mb ramle bile akıcı çalışmaz 512 ram belli ki size yetmiycek ama yinede yüklemek isteyenler için biz güncelledik gerisi size kalmış artık telefonu satarmısınız root room işlerinin kurdu mu olursunuz bilmem diyodu
    zaten telefonu yeni almışız mecburen rom işlerine girmiştik

Güncellemeden önce bilinmesi gerekenler:
    Android 4.0′ın donanım gereksinimleri daha önceki yazılım güncellemelerine göre daha yüksektir, bu nedenle telefonunuzun performansı etkilenebilir.
    Size en iyisini sunma taahhüdümüz, bir kez yükselttikten sonra Android’in daha eski bir sürümüne geri dönemeyeceğiniz anlamına gelir.
    Telefonunuzun performansını optimize etmek için bazı uygulamalar devre dışı bırakılmış ve ekranınızda görüntülenmiyor olabilir. “Performance Assistant” adındaki yeni yüklenen bir uygulama bahsi geçen uygulamaları etkinleştirmenize yardımcı olacaktır. Bazı üçüncü taraf uygulamalarının Android 4.0 ile uyumlu olmayabileceğini lütfen dikkate alınız.Android 4.0 ile uyumlu olan uygulamaları görmek için lütfen Google Play’in pazaryerini ziyaret edin ya da destek için doğrudan üçüncü taraf geliştiriciler ile temasa geçin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neydiyon -- 24 Aralık 2013; 4:49:11 >

• Sertifika alındı ptclrb sitesinden

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  •  |SONY Xperia™ SP|| K. KULÜBÜ ||1.7 GHZ 720P HD  8MP da 3264 x 2448 px  TFT MHL HDMI DLNA NFC GPS||

• quote:

Orijinalden alıntı: Perioisis

quote:

Orijinalden alıntı: blackcurse

bilmiyorum fark ettiniz mi araba yarışlarında telefonu sağa sola çevirdiğinizde sensörün çok kötü olduğunu göreceksiniz.
    evde 2 tane akıllı telefon olduğu için aynı oyunda test etme fırsatı buldum.
    sıradan bir köşeyi dönmek için telefonu neredeyse ters döndürecektim :) diğer telefonda ise insan gibi çevirince dönüyordu.

tam bir hayal kırıklığı açıkçası sensörü de

dr. driving adlı uygulama ile denedim ve istediğim hassasiyette döndürebiliyordum. Şöyle bir açıklama yapmama izin ver. Bazı uygulamalar yazılımından dolayı sensörün algı aralığını kendi yazılımı ile sana yansıtırken iyi ayarlayamıyor. Uygulamadan kaynaklandığını düşündüğüm küçük bir sıkıntı.
    sensörünüzün sıkıntılı olup olmadığını anlamanız için bunu denetleyebileceğiniz uygulamalar bulunuyor.

benim denediğim asphalt 8 idi.
    orada gerçekten kontrolü zorlaşıyor.
    başka telefonlarda denedim gayet rahat dönüyor araç.

uygulamadan olduğunu düşünmüyorum çünkü başka telefonlarda sorun yok.
    asphalt 8 de deneme şansınız var ise bir deneyebilirsiniz.

• Arkadaslar bende telefonu alalı 1 ay oldu memnunum genel olarak fakat şu şaşırttı beni. Mailimden gelen bonus kredi kart ekstremi .pdf olarak indrdim acrobat reader kurulu olmasına rağmen dosyayı acmıyor. Çözümü var mıdır? Böyle bir telefonun .pdf açmaması çok saçma...

• Güncelleme iyi birşey mi yoksa kötü birşeymi ben pek bilemedim. Yalnız şöyle bir gözlemim var güncellemeler hep cihazları daha fazla çalıştırır böyle oluncada cihazınız yavaşlar uygulamalar daha fazla ram yer. Bu yüzden ben forumdaki arkadaşları anlayamıyorum güncellemede güncelleme güncelleme gelsin cihazın kaskas kasılsında bir gör.

• quote:

Orijinalden alıntı: AzimliBirisi

Güncelleme iyi birşey mi yoksa kötü birşeymi ben pek bilemedim. Yalnız şöyle bir gözlemim var güncellemeler hep cihazları daha fazla çalıştırır böyle oluncada cihazınız yavaşlar uygulamalar daha fazla ram yer. Bu yüzden ben forumdaki arkadaşları anlayamıyorum güncellemede güncelleme güncelleme gelsin cihazın kaskas kasılsında bir gör.

Güncellemelerin cihazı daha fazla çalıştırdığını nerden çıkarttınız?
    Güncellemeler yapılan hataları düzeltmek için performansı artırmak için yayınlanıyor biz de hataların düzelmesi için bekliyoruz güncellemeyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackcurse

Haydi bakalım hayırlara vesile olur inşallah

http://www.xperiablog.net/2013/12/23/xperia-sp-android-4-3-firmware-certified-with-build-12-1-a-0-253/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+XperiaBlog+%28Xperia+Blog%29&utm_content=FaceBook

Hocam anladığıma göre 4.3 güncellemesi "12.1.A.0.253" olarak gelecek doğru mudur?

Eğer öyle ise benim telefonumda şu anda beklemekte olan A.2.254 güncellemesi var kurmadığım, yani bir önceki. "12.1.A.0.253" güncellemesini yapabilmek için, beklemekte olan güncellemeyi yapmaama gerek var mı yoksa doğrudan 4.3 güncellemesi yapılabilir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: alperen.md

quote:

Orijinalden alıntı: AzimliBirisi

Güncelleme iyi birşey mi yoksa kötü birşeymi ben pek bilemedim. Yalnız şöyle bir gözlemim var güncellemeler hep cihazları daha fazla çalıştırır böyle oluncada cihazınız yavaşlar uygulamalar daha fazla ram yer. Bu yüzden ben forumdaki arkadaşları anlayamıyorum güncellemede güncelleme güncelleme gelsin cihazın kaskas kasılsında bir gör.

Güncellemelerin cihazı daha fazla çalıştırdığını nerden çıkarttınız?
    Güncellemeler yapılan hataları düzeltmek için performansı artırmak için yayınlanıyor biz de hataların düzelmesi için bekliyoruz güncellemeyi.

yok tecrübeyle sabittir android e gelen güncellemeler hep cihazıları yavaşlatıyor daha dün arkadaşımda galaxy s4 vardı 4.3 gelmiş güncelledi cihaz daha fazla ram harcamaya başladı normalde ne olması lazım daha az ram harcaması lazım. ama işte bunu sadece apple başarabiliyor malesef

• seus veya pc compain ile 4.3 güncellemesini yapabilirsin hangi sürümün yüklü olduğu önemli değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neydiyon -- 24 Aralık 2013; 17:11:21 >
  • bi nebze haklı olabilirsin yeni gelen güncellemenin ne şekilde yapıldığı önemli ota üzerinden yapıldığı taktirde kasma donma fazla ram harcama gibi sorunlar çıkabiliyor (ota: telefonun kendi kendine internetten güncellenmesi demek) fakat bilgisayar üzerinden temiz kurulum yapılırsa herhangi bir sorun ile karşılaşılmaz.
    Ayrıca fazla ram harcama olmıyacağını android 5.0 kitkatın 512 ram ile bile stabil çalışabileceğini iddia etmişti google.
    yani her yeni güncelleme daha az sistem gerektirecek şekilde optimize ediliyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neydiyon -- 24 Aralık 2013; 17:21:24 >
  • Arkadaşlar siz telde ne yapiyosunuz batarya uzun gidiyor ben oyun falan oynuyordum bide net 1 gün beklemede bile çok hizli acaba bi sorun mu var

• mcboy35 M kullanıcısına yanıt
    Pdf açıyor hocam, office suit var telefonda sildiniz mi onu?

• quote:

Orijinalden alıntı: melik99melik

Arkadaşlar siz telde ne yapiyosunuz batarya uzun gidiyor ben oyun falan oynuyordum bide net 1 gün beklemede bile çok hizli acaba bi sorun mu var

Oyu oynadıktan sonra uygulamanın arka pşanda çalışıp çalışmadığına dikkat et. Oyunlar telefonun pilini çabuk tüketen yani çift çekirdeğin üstüne bir de ekran işlemcisini son güçte çalıştıran uygulamalar ise şarjını su gibi içtiğini göreceksindir. Bir de sürekli olarak büyük büyük paketlerle internete bağlana ve bu sırada da 3g ile internete bağlanıyorsan; o anda şarja takılı ise telefonunun şarjının yaklaşık olarak "dolsam mı acaba" dediğini duyabilirsin.
  • beyler şimdi telefonu ilk kez bilgisayara bağladım şöyle bi şey çıktı

|SONY Xperia™ SP|| K. KULÜBÜ ||1.7 GHZ 720P HD  8MP da 3264 x 2448 px  TFT MHL HDMI DLNA NFC GPS||

beklediğiniz güncelleme bu mudur sizce kurayım mı yoksa yeni günellemeyi mi bekleyeyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Man Down

beyler şimdi telefonu ilk kez bilgisayara bağladım şöyle bi şey çıktı

|SONY Xperia™ SP|| K. KULÜBÜ ||1.7 GHZ 720P HD  8MP da 3264 x 2448 px  TFT MHL HDMI DLNA NFC GPS||

beklediğiniz güncelleme bu mudur sizce kurayım mı yoksa yeni günellemeyi mi bekleyeyim

Hayır hocam 4.3 güncellemesi bu değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: shadow93

Ben telefonu alalı 4 ay oldu şarj konusunda çok memnundum ama son 1 haftadır iyi değil hiç. 1 günü çok zor çıkarıyorum. Stamina mod'da bile ortalama gösterilen süre 10 saat falan. Gece %100'de stamina modda bıraktım uyandığımda %77'ydi ki en fazla %97 falan olmuşluğunu görmüştüm. Neden olabilir böyle? Eskisine göre daha fazla kullandığım da yok telefonu.

kardeşim telefonun aldıgımdan günden bu yana 6 ay oldu
    gece %100 le bırakıyorum sabah %70 lerde kac kere sıfırladım servise yolladım yine aynı :(
  • 
Sayfa: önceki 979899100101
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.