Şimdi Ara

|SONY Xperia™ SP|| K. KULÜBÜ ||1.7 GHZ 720P HD 8MP da 3264 x 2448 px TFT MHL HDMI DLNA NFC GPS|| (118. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.805
Cevap
73
Favori
297.193
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 116117118119120
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: alperen.md

Mobildeyim tam bakamadım.Hangi güncelleme için sertifika alındı?

12.1.A.0.256 ECO Jan 7, 2014
  • Adamın birine gelmiş öyle söylüyor;

• Arkadaşlar merhaba araştırma yaparken sonynin xperia sp modeli çok ilgimi çekti tasarım açısından etkilendim doğrusu.
    Bnm için aslında önemli olan şu; oyun oynama düşüncem yok pek telde açıkçası o manada zorlamayacağım. Önceliklerim, navigasyon gps kararlılığı ve hızı, akıcı menü, ve stabil internet ve telefon görüşmelerinde bağlantı kopma veya telefon görüşmesindeki ses konusunda sorun çıkartmayacak tarz bir telefon aslında. he birde tasarımı içime sinmeli. Yani bu bahsettiğim tarzda olupta atıyorum, 4 çekirdek olmazda dual core olur misal ordan feragat ederim fiyatı yakalamak açısındanda. Özellikle Gps kullanan arkadaşlar igo programını bu telefon için denedilerse yorumlayabilirlermi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: valentino_vip

Arkadaşlar merhaba araştırma yaparken sonynin xperia sp modeli çok ilgimi çekti tasarım açısından etkilendim doğrusu.
    Bnm için aslında önemli olan şu; oyun oynama düşüncem yok pek telde açıkçası o manada zorlamayacağım. Önceliklerim, navigasyon gps kararlılığı ve hızı, akıcı menü, ve stabil internet ve telefon görüşmelerinde bağlantı kopma veya telefon görüşmesindeki ses konusunda sorun çıkartmayacak tarz bir telefon aslında. he birde tasarımı içime sinmeli. Yani bu bahsettiğim tarzda olupta atıyorum, 4 çekirdek olmazda dual core olur misal ordan feragat ederim fiyatı yakalamak açısındanda. Özellikle Gps kullanan arkadaşlar igo programını bu telefon için denedilerse yorumlayabilirlermi ?

İGO kullanıyorum gayet güzel.. sorun yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Dostlar stamia modunda bi sorun var önceden açınca bekleme süresi taa 4 günlere çıkıyordu şimdi kapatıp açsamda değişmiyor normal seyrediyor normal sarj süresi yazıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: HedoTurkoglu

Dostlar stamia modunda bi sorun var önceden açınca bekleme süresi taa 4 günlere çıkıyordu şimdi kapatıp açsamda değişmiyor normal seyrediyor normal sarj süresi yazıyor

hocam onlar tahmini değerlerdir sorun yok yanii , çok rahatsız oluyorsanız eğer reset atınca düzelir sıkıntı yok ;)
  • Arkadaşlar birde bu modelin wifi çekimi ile ilgili sıkıntılardan bahsedilmiş, bu durum açısından neler söyleyebilirsiniz. ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ramazanucan

telefonun arka kapaığının çentiği kırılmış sony centerlarda bulunurmu beyaz bi kapak almayı düşünüyorum

Aşağıda ki sitede satılıyor hocam.

http://www.parts4gsm.com/tr/sony/xperia-sp-lte-c5303/kasa-kapak-ve-tus-takimlari/
  • distortion- D kullanıcısına yanıt
    çok sağol Gardaş
  • HedoTurkoglu kullanıcısına yanıt
    arkadaşın birisi cevaplamıştı benim aynı sorumu.ben de sana ileteyim ayarlar>uygulamalar>tümü>eco modu kontrolörü>verileri temizle deyip telefonu kapatın 5-10 sn sonra tekrar açın.hemen açarsanız olmuyor denedim.dediğimi yaparsanız eski haline dönüyor
  • arkadaşlar hafıza kartı almayı düşünüyorum gelecek olan 4.3 de uygulamaların hafıza kartına atılabileceği için en iyi ve en ucuz nerde bulabilirim ve marka tavsiyeniz nedir ? Şimdiden saolun...
  • SanDisk 16-32 gb Class 10

• Arkadaşlar birde bu modelin wifi çekimi ile ilgili sıkıntılardan bahsedilmiş, bu durum açısından neler söyleyebilirsiniz. ? Ayrıca telefon görüşmesi gerçekleştirirken kalabalık gürültülü ortamlarda duyum açısıdnan nasıl ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mecnunadam

SanDisk 16-32 gb Class 10

hocam en ucuz hangi sitede bulabilirim güvendiğiniz bir site var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: valentino_vip

Arkadaşlar birde bu modelin wifi çekimi ile ilgili sıkıntılardan bahsedilmiş, bu durum açısından neler söyleyebilirsiniz. ? Ayrıca telefon görüşmesi gerçekleştirirken kalabalık gürültülü ortamlarda duyum açısıdnan nasıl ?
    Kablosuz çekim gücünden şikayet edenlere inat ben düzeldiğini savunanlardanım. Çünkü bende ilk zamanlarda çekmeyen yerden şu an çekiyor. Sıkıntısız bir şekilde. Ayrıca blgisayarımın gördüğü bütün ağları görmese de bilgisayarda bağlanmadan önce 4 seviye ile gösterdiği ağı kendisi 2 çubukla gösteriyor. bilgisayar ile bağlandığımda gösterge 1-3 çubuk arasında değişiyor. Telefonda 0 ile 4 arasında değişip kopma yapmıyor. 0 gösterirken mesajlarımın iletildiğini gözlemledim.

Telefonun isteğiniz açısından değerlendirdiğimizde Android'in kendi tarayıcı ile bile kullanabileceğinizi söyleyebilirim ki Ben android'in tarayıcısının Google Chorme'dan daha güzel olduğunu söyleyenlerdenim. Tabiki 3. parti uygulamaları çalıştırmasını düşünmeden/ hesaba katmadan bunu söylüyorum.
    Konserde babamla konuşmaya çalıştım ama ben hiçbir ses duymadım. Babam ise benim dediklerimi açık bir şekilde anlamıştı. Bunu aşmak için telefon görüşmelerini kaydeden yazılımlar var. Daha sonra sesiz bir yere geçip görüşmeyi oşekilde anlayabilrdim ama o uygulamaya şu durumda da gereksinim duymuyorum.
    Neredeyse her şey için ayrı ayrı uygulama var ve isternirse kişiye özelleştirme yazılımları ile çok zevkli bir hale gelebilecek bir telefon. 1 gb ram şu an yeterli ve bu dediklerimi gerçekleştimek için ileride ne kadar ram gerekecek bilemesem de önü bu ram ile açık gözüken bir telefon. Oyun oynamayacak olmanız kötü çünkü telefonu alırken içindeki adreno 320'ye de para veriyorsunuz. içinde böyle güçlü sayılabilecek bir görüntü istemcisi olmayan farklı bir telefon bulabilirseniz onu da inceleyip işinize yarayıp yaramadığını gözlemenizi önereceğim. Ayrıca bol bol görüşme yapacaksanız telefonunuzu 2g ile kullanarak enerjiden büyük bir tasarruf elde edebilirsiniz. İnternet hızı gerektiği zaman tabi ki 3g gerekir. Yerkürede 4g'nin her çeşidi varken biz daha 3g'yi tam olarak yayamadığımız için üzülmeliyiz ama telefonumuz 4g'yi de çekecek şekilde yapıldığı için ilerisi için gğzel diyebliiriz. Daha farklı farklı konuşmak isterim ama ilk önce sizin ne aradığınızı tam olarak belirtmenizi isterim

• quote:

Orijinalden alıntı: Perioisis

Kablosuz çekim gücünden şikayet edenlere inat ben düzeldiğini savunanlardanım. Çünkü bende ilk zamanlarda çekmeyen yerden şu an çekiyor. Sıkıntısız bir şekilde. Ayrıca blgisayarımın gördüğü bütün ağları görmese de bilgisayarda bağlanmadan önce 4 seviye ile gösterdiği ağı kendisi 2 çubukla gösteriyor. bilgisayar ile bağlandığımda gösterge 1-3 çubuk arasında değişiyor. Telefonda 0 ile 4 arasında değişip kopma yapmıyor. 0 gösterirken mesajlarımın iletildiğini gözlemledim.

Telefonun isteğiniz açısından değerlendirdiğimizde Android'in kendi tarayıcı ile bile kullanabileceğinizi söyleyebilirim ki Ben android'in tarayıcısının Google Chorme'dan daha güzel olduğunu söyleyenlerdenim. Tabiki 3. parti uygulamaları çalıştırmasını düşünmeden/ hesaba katmadan bunu söylüyorum.
    Konserde babamla konuşmaya çalıştım ama ben hiçbir ses duymadım. Babam ise benim dediklerimi açık bir şekilde anlamıştı. Bunu aşmak için telefon görüşmelerini kaydeden yazılımlar var. Daha sonra sesiz bir yere geçip görüşmeyi oşekilde anlayabilrdim ama o uygulamaya şu durumda da gereksinim duymuyorum.
    Neredeyse her şey için ayrı ayrı uygulama var ve isternirse kişiye özelleştirme yazılımları ile çok zevkli bir hale gelebilecek bir telefon. 1 gb ram şu an yeterli ve bu dediklerimi gerçekleştimek için ileride ne kadar ram gerekecek bilemesem de önü bu ram ile açık gözüken bir telefon. Oyun oynamayacak olmanız kötü çünkü telefonu alırken içindeki adreno 320'ye de para veriyorsunuz. içinde böyle güçlü sayılabilecek bir görüntü istemcisi olmayan farklı bir telefon bulabilirseniz onu da inceleyip işinize yarayıp yaramadığını gözlemenizi önereceğim. Ayrıca bol bol görüşme yapacaksanız telefonunuzu 2g ile kullanarak enerjiden büyük bir tasarruf elde edebilirsiniz. İnternet hızı gerektiği zaman tabi ki 3g gerekir. Yerkürede 4g'nin her çeşidi varken biz daha 3g'yi tam olarak yayamadığımız için üzülmeliyiz ama telefonumuz 4g'yi de çekecek şekilde yapıldığı için ilerisi için gğzel diyebliiriz. Daha farklı farklı konuşmak isterim ama ilk önce sizin ne aradığınızı tam olarak belirtmenizi isterim

Aslında oyun hiç oynamam demiyorum. Aksine oyunsever biriyimdir fakat bunun için pcyi kullandığımdan telefonda olayın o tarafına çok ağırlık vermiyorum diyelim. He yeri gelince ondada bir takım oyunlar oynarım fakat bu benm için çok çok öncelikli değil onu belirtmek istedim. Söylediğim gibi beni bu telefonda ilk etkileyen özellik tasarımı aslında. İstiorum ki elimdeki telefonu görmekten dokunmaktan da zevk alayım. Örneğin nexus 4 donanım f/p açısından çok daha mantıklı bir seçim gibi duruyor fakat tasarımı beni cezbetmiyor mesela. Htc one ve sony xperia sp modeli tarzı tipindeki telefonlar ilgimi çekiyor örnek vermem gerekirse. Ayrıca önem verdiğim diğer konu igo programı ile gps navigasyon başarımı. gps uydu bulma hızı ve kararlılığı. Onun dışında iç menüsünün akıcılığı. Fotoraf video kaliteside önceliklerimde değil zaten bir dslr sahibiyim. Onun dışında önemsediğim kısımlar sosyal ağlar web sörf ve birtakım uygulamalar rahatça kullanabilmek.
    Ve tabi ahize sesi :) Örneğin eskiden sony ericsson walkman tip kullanırdım beni ahize sesi konusunda mahvederdi karşı tarafı duymak az sesli bir ortamda felaketti. Şuanki telefonum ise samsung gio örneğin bu telefonun ahize sesi beni çok memnun etti. Gürültülü ortamlarda dahi anlaşılır şekilde karşı tarafı duyabiliyorum. O açıdanda ahize sesini merak ettim yani benim sesimin gidişinden ziyade karşı tarafı duymak açısından diğer telefonlar ile kıyaslarsak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi valentino_vip -- 8 Ocak 2014; 17:39:38 >

• Son Günlerde Walkman Uygulaması Çalışmıyor Sd kart Hata Veriyor Güncelleme Gelecek Dertler Bitecek

• valentino_vip kullanıcısına yanıt
    Gürültülü ortam: Minibüs. Kullanımda hiç bir sıkıntı duymadan konuşabiliyorum. Karşı tarafın sesini yükseltme özelliği bu telefonda var ve bu bende kapalı duruyor. Aynı şekilde karşı tarafın konuşmasını yavaşlat gibi bir seçenek de var ve bunu da kullanmadım. Bunları kullanan birisi varsa size yardımcı olsun. İgo programını bilmiyorum çünkü navigasyon ile işim olmuyor. Bugün içinde telefonumu saat 9'da açtım şimdi saat altı. %64'te duruyor. Telefonda yaptıklarım:
    7-8 dakika telefon görüşmesi
    Facebook uygulaması üzerinden (messenger değil) yaklaşık 25 dakikalık yazışma.
    Whatsapp üzerinden farklı zamanlarda toplam 10 dakikalık yazışma.
    Moon reader adlı epub dosyası çalıştıran bir uygulama ile 20 dakika kitap okuma.
    Bunların dışında telefonda şarjımı azaltacak bir uygulama daha var: Gravity screen pro. telefonun uykuya geçmesini önleyen bir yazılım normalde ama uykuya geçmesini engelleyemiyor. Bazen ekranı elimle açtığım bugün içinde. Güç kısmından pil kullanıma baktığımda bu uygulama %40 gözüküyor ama yanlış gösteriyor gibi geliyor bana. Bu kadar çok olması mümkün değil. Büyük olasılıkla ekranı açık tuttuğu için ekranın yediği enerjiyi ona aktarmış. Ekran yüzdesi %24 çok düşük yaptıklarımı düşününce...

Şarj açısından sizi doyuracak bir telefon olduğundan bahsetmeye çalıştım. Ahize sesi için kim ne kullanıyorsa yazsın da görelim bakalım neymiş ne değilmiş. Merak ettim.

• Berkanil01 kullanıcısına yanıt
    Sd kartınız bozulmuş olmasın? Bu yüzden de sd karttaki müzikleri çalıştırayım derken walkman uygulaması da bozulmuş ya da geçici olarak hata veriyor oaliblir. telefondan sd kartı çıkartıp walkman uygulamasında bir sorun olup olmadığını denetlediniz mi? Eğer o halde de sorun varsa müziğinizin hasarlı olup olmadığını denetleyin. Bu da çözmez ise yazılımı yenileyin. yedek almayı unutmayın.
  • En ucuzunu bilemem onu araştırman lazım. Kendim de alışveriş yaptığım için hepsiburada İstanbul bilişim n11 sitelerini tavsiye ederim. Ben sıkıntı yaşamadım

• 
Sayfa: önceki 116117118119120
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.