Şimdi Ara

[ Sony Xperia Sola { 1 GHz DC - 512MB | 3.7' FWVGA LCD | 5MP - AF - 720p | NFC ] (389. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.682
Cevap
42
Favori
341.931
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 387388389390391
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: imparator96

quote:

Orijinalden alıntı: ankaraharun

quote:

Orijinalden alıntı: imparator96

Arkadaşlar bazen telefon kilit durumundayken birisi arıyo veya mesaj geliyor bildirim ışığı yanıyo. Telefonun çaldığını anlıyorum fakat ekran açılmıyor. Hard Reset atmadan düzelmiyor. Neden kaynaklanıyo acaba ?

Yazılımın nedir?

2.3.7 Paralel ithalat olduğundan daha güncelleme göremedik

Güncelleme görmediğin daha iyi çünkü ics çok daha beter birşey. Benim sola sony garantili fakat ben gb a döndüm ve rahat ettim.Takılma, donma sorunu kalmadı. Ve pil süresi baya uzadı. İstersen flastool ile yüklediğim gb sürümünü göndereyim bir dene?

• http://unrestrict.li/FXP

Aderesinden indirebilirsin

@uNPReTTieR

Aşırı kolay,gözünde büyütme bu kadar

Buralarda bir yere yazmıştım ama yine eklerim bir ara.
  • quote:

Orijinalden alıntı: By40bir

http://unrestrict.li/FXP

Aderesinden indirebilirsin

@uNPReTTieR

Aşırı kolay,gözünde büyütme bu kadar

Buralarda bir yere yazmıştım ama yine eklerim bir ara.

Garanti kesin gidiyor mu?

• Hocam şimdi bootloader açtım sanırım tam emin olmamakla birlikte ama root yapamadım.Herhalde flashtool ile sonu 54 değilde 10 olana flashlıyorum ama hala telde 54 yazıyor ve runme.bat ı çalıştırıyorum ama birşey olmuyo sanırım birde kafam allak bullak oldu bir sürü yöntem var yapamıcam sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SercaN__

Hocam şimdi bootloader açtım sanırım tam emin olmamakla birlikte ama root yapamadım.Herhalde flashtool ile sonu 54 değilde 10 olana flashlıyorum ama hala telde 54 yazıyor ve runme.bat ı çalıştırıyorum ama birşey olmuyo sanırım birde kafam allak bullak oldu bir sürü yöntem var yapamıcam sanırım.

bootloader açtıysan root ile falan uğraşmana gerek yok. CM9 kurman için zip içinden çıkan .img uzantılı kernel'i falaslayacaksın ve cm9 kurunca telefonun zaten root'lu olacak. Olaylay çok basit ama bilmeden yapmak içinden çıkılmaz (mutlaka çıkıyorsunuz ) bir hal alıyor. 16:00 / 00:00 işten geldim ve yatıyorum. Sabah bir şeyler eklemeye çalışırım

• Garanti şöyle gidiyor ; sen bootloader'ı açıp, açık halde garantiye gönderirsen servis bu garantiye girmez der. Bottloader kapatır, orj. rom flaslar gönderirsen bir sıkıntı olmaz.
  • quote:

Garanti şöyle gidiyor ; sen bootloader'ı açıp, açık halde garantiye gönderirsen servis bu garantiye girmez der. Bottloader kapatır, orj. rom flaslar gönderirsen bir sıkıntı olmaz.

Vallaha hocam en son dediğin gibi rootla falan uğraşma dedin direk attım cm9'u.Ama şu an ne tel açılıyor nede herhangi bi tepki var.Işık falanda yanmıyor.Ses açma + açma tuşuna basınca bi kere titriyor o kadar. Herhalde rahmetli oldu telefon.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SercaN__ -- 7 Temmuz 2013; 1:54:35 >
  • quote:

Garanti şöyle gidiyor ; sen bootloader'ı açıp, açık halde garantiye gönderirsen servis bu garantiye girmez der. Bottloader kapatır, orj. rom flaslar gönderirsen bir sıkıntı olmaz.

Eski haline geri dönebiliyorsak iyi o zaman ben bir denerim. Teşekkürler yardım için.
  • SercaN__ kullanıcısına yanıt
    CM9'un boot.img dosyasını (zip içinden çıkan) flaşladınmı ?
    Telefonun ses açma + on/off tuşuna basılı tut. Bir kere titrer telefon (hani reset ettırıyoruz ya), sen basmaya devam et, tuşları bırakma ! Telefon kapanacak.
    Telefon kapalı olsun ve flashtool açık olsun. Data kablosunun bilgisayar ucunu pc'de usb'ye bağla, telefon ucu çıkık şekilde dursun. Ses açma + on/off tuşuna basılı tut ve data kablosunun telefon ucunuda bağla.
    Eğer telefonunda mor veya pembe tam hatırlamıyorum maa o renk bir ışık yandıysa telefonun FastBoot modunda bağlanıyor demektir ve gerisi kolay...

Kernel flashlamayı biliyorsan sorun yok ve devam edebilirsin, bilmiyorsan tekrar mesaj yazarsın yine konuşuruz.
  • quote:

Telefonun ses açma + on/off tuşuna basılı tut. Bir kere titrer telefon (hani reset ettırıyoruz ya), sen basmaya devam et, tuşları bırakma ! Telefon kapanacak.
    Telefon kapalı olsun ve flashtool açık olsun. Data kablosunun bilgisayar ucunu pc'de usb'ye bağla, telefon ucu çıkık şekilde dursun. Ses açma + on/off tuşuna basılı tut ve data kablosunun telefon ucunuda bağla.
    Eğer telefonunda mor veya pembe tam hatırlamıyorum maa o renk bir ışık yandıysa telefonun FastBoot modunda bağlanıyor demektir ve gerisi kolay...

Kernel flashlamayı biliyorsan sorun yok ve devam edebilirsin, bilmiyorsan tekrar mesaj yazarsın yine konuşuruz.

Şİmdi hocam teşekkürler dediğini yaptım açıldı telefon.Şİmdi sana kısaca anlatayım.BU bootloader kilidini açtım.Bu işte sonyden alınan şifre cmd komutu falan internette yazılan şeyi uyguladım ama 1-2 yerdede root yapman lazım dediler ama sanırım takıldığım nokta orası.Ne superuser diye birşey geliyor nede runme.bat dedikleri komut satırı çalışıyor.Ondan sonra dediğin gibi root olayını atlayıp direk bu flashtool programıyla attım img dosyasını finished falan dedi ama bu seferde tel açılmadı.Cidden meşakkatli işmiş yav.

• quote:

quote:

Şİmdi hocam teşekkürler dediğini yaptım açıldı telefon.Şİmdi sana kısaca anlatayım.BU bootloader kilidini açtım.Bu işte sonyden alınan şifre cmd komutu falan internette yazılan şeyi uyguladım ama 1-2 yerdede root yapman lazım dediler ama sanırım takıldığım nokta orası.Ne superuser diye birşey geliyor nede runme.bat dedikleri komut satırı çalışıyor.Ondan sonra dediğin gibi root olayını atlayıp direk bu flashtool programıyla attım img dosyasını finished falan dedi ama bu seferde tel açılmadı.Cidden meşakkatli işmiş yav.

Kontrol için ;

Telefonunuzdan *#*#7378423#*#* kombinasyonunu tuşlayınız. Açılan Menüden, Service info > Configuration > Rooting Status kısmına geliniz. "Bootloader unlock allowed: Yes" yazıyorsa; bootloader kapalı fakat açılmasına izin veriliyor demektir. "Bootloader unlocked: Yes" yazıyorsa; bootloader açık demektir.

Bootloader'ı açtınmı kontrol et, devam ederiz. Tekrar diyorum, root etmene gerek yok ! CM9 kurulduktan sonra telefonun zaten rootlu olacak...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi By40bir -- 7 Temmuz 2013; 12:47:52 >

• Evet hocam unlocked yes yazıyor.Sanırım orayı doğru yapmışım.
  • CM9 içinden çıkan boot.img kernel dosyasını flaşlayıp, fnish ibaresini gördüysen bu iş bitti demektir !

Telefonun açılmaması çoook normal. Sen kernel'i yükledin ama dosyalarını kurmadın henüz.

İnternetten indirdiğin CM9 zip dosyasını (içini açmadan, zip hali ile) telefonun hafıza kartına at.
    Telefon açılırken FXP v.s. v.s bir şey yazarken ses kısma tuşuna tı ktık tık bas devamlı (yani basılı tutma ve devamlı bas çek)
    CWM bölümü açılacak, ses tuşları ile aşağı yukarı hareket ettirip, açma/kapama tuşu ile seçimi tıklıyorsun !
    2. seçenek olan "install zip from sdcard" seçeneğini seç,
    3. seçenek olan "choose zip from external sdcard" seçeneğini seç,
    hafıza kartındaki zip dosyanı bul ve seç,
    install seçeneğini tıkla ve CM9 telefonuna kurulsun.

seçeneklerden "Go Back" , "Go Back" diyerek ilk sayfaya gel ve "reboot system now" seçeneğini tıkla. Telefonun açılması uzuuuun zaman alabilir 20 dk falan. Baktın 8-10 dk kaldı ses kısma + on/off tuşu ile reset attır

• Arkadaşlar bana bootloader unlock allowed: No olan telefon denk geldi. Telefonu root bile yapamadım. Sadece flashtool'dan stcok rom yükleyebiliyorum. Sadece flashtool kullnarak yükleyebileceğim stabil bir rom yok mudur? GB olması daha iyi olur.
  • Şimdi hocam ben dün gece bu img dosyasını se bootloader denen programla flashlamıştım.Ondan sonra açılmamıştı.Neyse sayende kurtardım ama şu an aynı programla yapmaya çaılıyorum program donuyor sadece.Acaba dün yüklediğim için olabilir mi ? CMW falanda yüklememiştim.Tel.i açıyorum direk normal açılış ekranı gelip açılıyor.Herşey normal tel. gibi yani.
  • Sen flashtool ile kernel yükle, CWM zaten kernel'in içinde var ve telefonu CWM ile açıp CM9 zip kurulumunu yap. herşey normalken bence bir an önce hafıza kartının içine zip dosyanı at (bilgisayarda kart okuyucun varsa o başka)

Flash tool ;

http://ul.to/lsharcrf
    http://depositfiles.com/files/mg00yu79b
    http://rapidgator.net/file/45ab92b58e5a7b5575b79e179179b6ae/flashtool-0.9.11.0-windows.exe.html

• Tamamdır hocam flashtool ile attım ama yine aynı olay.Telefonda tepki yok.Baştaki olaya döndü.Ne ses var ne ışık.Nerede hata yapıyorum anlamadım.Finished yazdı img dosyası için sd kartada attım dosyaları zip haliyle.Anlamadım cidden.
  • SONY Xperia SOLA Bootloader açmak ve CM9 kurmak

FlashTool;http://androxyde.github.io/

http://ul.to/lsharcrf
    http://depositfiles.com/files/mg00yu79b
    http://rapidgator.net/file/45ab92b58e5a7b5575b79e179179b6ae/flashtool-0.9.11.0-windows.exe.html

FreeXperia project CM modları;http://unrestrict.li/FXP
    Not: Cihazımızın adı : "pepper" , dolayısı ile CM9'u seçip, sonrasında CM9 pepper olan yazılımı indirmemiz gerekiyor !

CM9 için Google Program Paketi;http://goo.im/gapps/gapps-ics-20120429-signed.zip
    Not: CM10 veya diğerleri için ;http://goo.im/gapps

Sony Xperia SOLA Bootloader açmak için;

* unlockbootloader.sonymobile.com adresinden bootloader kilidini açmak için gereken kodu alıyoruz. (Ekran yönergelerini takip ederseniz rahatlıkla kodu mail adresinize alabilirsiniz. Yinede ayrıntılı yol haritası arayanlar, internette yığınla döküman bulabileceklerdir.)

*https://www.box.com/s/w7qvg89yjjb7jvxdmt99 uygulamasını indirip, rar içinden çıkanları bilgisayara bir klasör halinde çıkarıyoruz.

* Klasör içindeki "Flashtool-drivers" paketini kuruyoruz. (resimlerde kırmızı şerit ile gösterdim)

* "SE Bootloader_Unlocking_Relocking" programını açıyoruz ve ;
    -Telefon kapalı durumda.
    -Ses AÇMA tuşu basılı bir şekilde, USB Kablosunu telefona takıyoruz. Açıklama; USB kablosunun bilgisayar ucu takılı olsun, telefonun ses açma tuşuna basılı tutun ve en son usb kablosunun telefon noktasını bağlayın.
    (ses kısma tuşu basılı bir şekilde bağlarsak telefon flashboot modunda bağlanıyor, ses açma tuşu basılı bir şekilde bağlarsak telefon fastboot modunda bağlanıyor)

* Sonrası ise aşağıdaki resimdede çok net bir şekilde anlaşıldığı gibi, kodu yazıp Unlock BL tuşuna tıklıyoruz...

Hayırlı olsun Bootloader açılmıştır...

Xperia SOLA'da denenmiştir...

Kontrol için ;

Telefonunuzdan *#*#7378423#*#* kombinasyonunu tuşlayınız. Açılan Menüden, Service info > Configuration > Rooting Status kısmına geliniz. "Bootloader unlock allowed: Yes" yazıyorsa; bootloader kapalı fakat açılmasına izin veriliyor demektir. "Bootloader unlocked: Yes" yazıyorsa; bootloader açık demektir.

CM9 kurulumu (kernel isteyen hemen hemen her rom için)

CM9 zip dosyası içinden çıkan boot.img kernel dosyasını FlashTool ile flashlayıp, finish ibaresini gördüyseniz bu iş bitti demektir !

* İndirilen CM9 zip dosyasını (içini açmadan, zip hali ile) telefonun hafıza kartına atın,
    * Telefon açılırken FXP v.s. v.s bir şey yazarken ses kısma tuşuna tı ktık tık bas devamlı (yani basılı tutma ve devamlı bas çek),
    * CWM bölümü açılacak, ses tuşları ile aşağı yukarı hareket ettirip, açma/kapama tuşu ile seçimi tıklıyorsun !
    * 2. seçenek olan "install zip from sdcard" seçeneğini seç,
    * 3. seçenek olan "choose zip from external sdcard" seçeneğini seç,
    * Hafıza kartındaki zip dosyanı bul ve seç,
    * İnstall seçeneğini tıkla ve CM9 telefonuna kurulsun....

Seçeneklerden "Go Back" , "Go Back" diyerek ilk sayfaya gel ve "reboot system now" seçeneğini tıkla. Telefonun açılması uzuuuun zaman alabilir 20 dk falan. Baktın 8-10 dk kaldı ses kısma + on/off tuşu ile reset attırın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi By40bir -- 7 Temmuz 2013; 16:48:40 >

• quote:

Tamamdır hocam flashtool ile attım ama yine aynı olay.Telefonda tepki yok.Baştaki olaya döndü.Ne ses var ne ışık.Nerede hata yapıyorum anlamadım.Finished yazdı img dosyası için sd kartada attım dosyaları zip haliyle.Anlamadım cidden.

FlashTool ile boot.img atarken; cihazı ses açma tuşu ile bilgisayara bağlıyor ve, şimşek botonuna tıklayıp, fastboot seçeneği ile kernel atıyorsun dimi ? Verdiğim resimlerden bakarak ilerle birde. Telefon açılırkende FXP logısu çıkmıyormu ? Ses kısma tuşuna devamlı bas-çek bas-çek yapınca cwm açılmıyormu ?
  • Hocam çok teşekkür ederim oldu bu sefer ama o kadar saçma bi olay yüzünden olmuyorki söylemeye utanırım.Yukarıda cm9 pepper olanını indir demişsin ama ben önceden ilk indirişimde bilmiyordum direk ilk sıradakini indirdim geçtim.Aslında doğru yapıyormuşum ama pepper olanı indirmediğim için olmuyordu.Çok teşekkürler oldu sanırım şimdi o uzun süreli bekleme ekranındayım.Ayrıca senin yöntemin daha kolay ve anlatımın güzel.O kadar aptal konular varki internette hem bootloader uğraştırıyor hem root attrıyor birde benim gibi yeni başlayanlar için detaylı anlatım yok.Çok teşekkür ederim tekrar.İnşallah bulamayanlar yapamayanlar bu konudan yararlanır.
  • 
Sayfa: önceki 387388389390391
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.