Şimdi Ara

[ Sony Xperia Sola { 1 GHz DC - 512MB | 3.7' FWVGA LCD | 5MP - AF - 720p | NFC ] (382. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.681
Cevap
42
Favori
341.931
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 380381382383384
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sunuda belirteyim koruyucusuz ekran parmak izi birakmiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bjk_serco

quote:

Orijinalden alıntı: uNPReTTieR

Facebook surekli arkaplanda calisiyor. Kapatma sansimiz var mi? RAM israfi.

Ben devre dışı bıraktım kurtuldum.Sadece Facebook için yanında 5-6 tane daha uygulama çalışıyor.

peki facebooka girceğiniz zaman ne yapıyorsunuz? Facebook çok ram yiyor doğru fakat facebook kullanan birinin ne yapması gerekiyor bunun için?
  • quote:

Orijinalden alıntı: maxutttt

quote:

quote:

Ben devre dışı bıraktım kurtuldum.Sadece Facebook için yanında 5-6 tane daha uygulama çalışıyor.

peki facebooka girceğiniz zaman ne yapıyorsunuz? Facebook çok ram yiyor doğru fakat facebook kullanan birinin ne yapması gerekiyor bunun için?

Ben facebook'u çok fazla kullanan birisi değilim sadece sohbet için kullanıyordum.Facebook'un sohbet için ayrı bir programı var ancak yeni güncelleme ile kullanamaz oldum görsellik katmışlar fakat sorunları vardı başka bir uygulama açık iken direk o uygulamanın üstüne açılıyordu ama arada sapıtıp yazı yazılamaz hale geliyordu.Ben onuda sildim şuan facebook'a sadece opera ile mobil sitesine giriyorum.

• quote:

quote:

quote:

operadan mobil sitesine giriyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: YasiN®

quote:

quote:

quote:

Ama mobilde de çevrimiçi olunmuyor işte

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Ama mobilde de çevrimiçi olunmuyor işte

telefonunuzu rootlayıp "uninstaller pro" tarzı programlarla facebook'u dondurup&açabilirsiniz. ben şahsen öyle kullanıyorum şarj+internet+ram'den tasarruf için

• arkadaşlar konuyu haftalardır takip etmiyorum güncelleme falan geldi mi ..? telefonunuzda son sürüm ney..??

(pc ye tak bak demeyin bakıyorum güncelleme yok diyor acaba bende mi sıkıntı var yoksa aylar önce imzalanan güncellemeler vardı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: dr.Frankenstein

arkadaşlar konuyu haftalardır takip etmiyorum güncelleme falan geldi mi ..? telefonunuzda son sürüm ney..??

(pc ye tak bak demeyin bakıyorum güncelleme yok diyor acaba bende mi sıkıntı var yoksa aylar önce imzalanan güncellemeler vardı..

Malesef yeni sürüm gelmedi ! Son sürüm 6.1.1.B.1.54

http://www.sonymobile.com/global-en/software/phones/xperia-sola/
  • quote:

Orijinalden alıntı: By40bir

quote:

Orijinalden alıntı: dr.Frankenstein

arkadaşlar konuyu haftalardır takip etmiyorum güncelleme falan geldi mi ..? telefonunuzda son sürüm ney..??

Malesef yeni sürüm gelmedi ! Son sürüm 6.1.1.B.1.54

http://www.sonymobile.com/global-en/software/phones/xperia-sola/

Yok hocam yok sony harbi adilik yaptı bu telefonda..

• arkadaşlar telefonu servise verdim ve aldım aldığımda 2.3.7 ile geldi. önceden ics kullanıyordum. ama çokta stabil değildi. bildirim ışığı güç tasarruf modunda yanmıyordu, bazen kasıyor kitleniyordu, çağrı aldığımda ekran geç tepki veriyordu cevapladığımda ise görüşme 5-6 sn gecikmeli başlıyordu falan filan bir sürü şey. şuan gb iyi güzel ama ics'nin de kendine özgü ayrı bir güzelliği var görsellik olarak kullanım kolaylığı falan olarak. şuan çok kararsızım ics'ye güncellemeyi biraz biraz düşünüyorum ama stabil olmamasından çekiniyorum. güncellerken ne yapmam gerekir, nasıl güncellemem gerekir ics'yi daha stabil hale getirebilmek için?
  • Hocam yabancı dili iyi olan biri varsa lütfen şu sony'e mail falan gönderin örnek olarak bizede verin aynı yazıyı bizde gönderelim. Yeter artık göndersinler şu güncellemeyi bu ics böyle kullanılmaz.
  • Arkadaşlar nihayet cm9 yükledim telefon ucuyor resmen yalniz ben uygulamalari yedeklemistim simdi o sonynin yedeKlEDİGİM UYGULAMASİ YOK GERİ YUKLEME YAPAMİYORUM YARDİMLARİNİZİ BEKLİYORUM YOKSA HEPSİNİ TEK TEK YÚKLEMEK ZORUNDA KALACAGİM NE YAPMAM LAZİM

• ben 4.1 jb romu kullanıyorum kernel flaşlamak istiyorum ama beğenmezsem orjinal kerneli nerden bulabilrim yoksa CMW den romu yeniden yüklemem lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: dagnomels

Hocam yabancı dili iyi olan biri varsa lütfen şu sony'e mail falan gönderin örnek olarak bizede verin aynı yazıyı bizde gönderelim. Yeter artık göndersinler şu güncellemeyi bu ics böyle kullanılmaz.

Yabancı dile gerek yok Türkçe olarak yazabilirsiniz. Zaten siz mail atınca cevap olarak türk birinden mail geliyo. Ancak gelen cevap aynı güncelleme çalışmaları devam ediyo cart curt...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cado_1903

arkadaşlar telefonu servise verdim ve aldım aldığımda 2.3.7 ile geldi. önceden ics kullanıyordum. ama çokta stabil değildi. bildirim ışığı güç tasarruf modunda yanmıyordu, bazen kasıyor kitleniyordu, çağrı aldığımda ekran geç tepki veriyordu cevapladığımda ise görüşme 5-6 sn gecikmeli başlıyordu falan filan bir sürü şey. şuan gb iyi güzel ama ics'nin de kendine özgü ayrı bir güzelliği var görsellik olarak kullanım kolaylığı falan olarak. şuan çok kararsızım ics'ye güncellemeyi biraz biraz düşünüyorum ama stabil olmamasından çekiniyorum. güncellerken ne yapmam gerekir, nasıl güncellemem gerekir ics'yi daha stabil hale getirebilmek için?

Hocam Sony Pc Companion ile güncelle. Ben öyle güncelledim ve hiçbir sorun yaşamıyorum ICS ile ilgili

• Ics de root olayı yok mu henüz
    telefon hafızası yetmiyor, doldurmuşum yine.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 42barış83

Ics de root olayı yok mu henüz

varda çok uşramak gerekiyor bende vaikt bulup da yapamadım daha. İşten çıkınca paket oluyorum zaten.
  • quote:

quote:

varda çok uşramak gerekiyor bende vaikt bulup da yapamadım daha. İşten çıkınca paket oluyorum zaten.

link varsa yazarmısın
    yapabilirsem burdan paylaşırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dagnomels

Hocam yabancı dili iyi olan biri varsa lütfen şu sony'e mail falan gönderin örnek olarak bizede verin aynı yazıyı bizde gönderelim. Yeter artık göndersinler şu güncellemeyi bu ics böyle kullanılmaz.

Mail attım, cevaplamalarını bekliyorum.
  • quote:

quote:

quote:

link varsa yazarmısın
    yapabilirsem burdan paylaşırım.

By40bir bana pm atmıştı bu yöntemi ; ancak vaktim olmadığından deneyemedim henüz.

ICS son sürümü yani; 6.1.1.B.1.54 kullanıyorsan bununda root olayı pek mümkün değil. 6.1.1.B.1.10 romunu flashlayacaksın, root yapacaksın wifi üzerinden 6.1.1.B.1.54 güncellemesini indireceksin. SONY yasal güncellemesi ile root'u kaldırırsın.

1 ilk önce bilgisayarımıza flashtool u kuruyoruzhttp://androxyde .github.com/ bu adresten indir ve kur
    2 denetim masası / bölge ve dil den biçim den ABD yi seç
    3 C:\Flashtool\drivers dan drivers.exe yi çalıştır sola ve fastboot drivers ve flash bot drivers ı kur
    4http://forum.xda - developers.com/showthread.php?t=1914264 bu adresten 6.1.1.B.10 u indir C:\Flashtool\firmwares buraya kopyala

5 flashtoolu aç telefonu bilgisayara usb hata ayıklaması acik ve sahte konumlara izin verir halde kapalı bir şekilde ses kısma tuşuyla bağla şimşek simgesine tıkla flash et
    (ben bu anlarılan gibi yapmadım, yani telefonu açık şekilde bağlamadım ! Telefon kapalı halde. Data kablosunun USB ucu bilgisayara takılı halde. Telefonun ses kısma tuşuna basılı tutarken, data kablosunun telefon ucunuda takıyoruz ve telefonun led ısığı yeşil oluyor. Zaten flashtool'da telefonu algılıyor ve connected v.s gibi bir şeyler yazıyor. Sonrasında flashtoolda sol üst'te yer alan şimşek butonuna ve flashboot modunda'yı seçiyoruz ve gerisi teferruat zaten :) bakınca anlarsın sonuçta :) )

6 telefonu güncellemedenhttp://forum.xda - developers.com/showthread.php?t=1886460 bu adresten programı indir ve çalıştır telefonu usb hata ayıklaması acik ve sahte konumlara izin verir halde güvenlikten bilinmeyen kaynaklar açık halde bilgisayara bağla
    7 programada 1 de enterla telefon sana geri yükleme yapayım mı diye sorar sen evet de telefon root oldu
    8 sonra tekrar .54 e güncelleyebilirsin telefonu bilgisayara bağlamana gerek yok wlan uzerinden yapablirsin

Sony orijinal stok romları bulabileceğin yer ;http://forum.xda-develo...howthread.php?t=1937792

Root uygulaması ;http://uploaded.net/file/qdwj779r

• 
Sayfa: önceki 380381382383384
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.