Şimdi Ara

Sony Xperia S Sarı Ekran Sorunu Olanlar (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
681
Cevap
4
Favori
58.612
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar öncelikle bu sorunu yaşayan herkese geçmiş olsun dilerim. Bende cihazımı türkcelden aldım ve normal kullanıma devam ediyordum ta kii telefondan film ve tv izleyip sorunu görene kadar herangi bir sorunum yoktu ve çok memnundum cihazdan. Daha sonra türkcell'e gidip sorunumu belirttim ve cihazı ankara da bulunan asya telekoma gönderdiler 30 nisan tarihinde ve telefonumu gönderdiğimde 12 gün olmuştu alalı herneyse daha sonradan asya telekomun internet üzeri takip sistemi olmadığı için sürekli arayıp soruyorum ve cihaz bu hafta sonu sıfırı ile değişim olup gelicek. Yani anlatmak istediğim benim cihazımı sıfırı ile değiştirdiler kesinlikle değişmez diye birşey yok. Buğün öğleden sonra tekrar aradım cihazınız sıfırı ile değişim yapılacak hafta sonuna kadar elinize ulaşıcak dedi. Ben bu konudan memnun oldum ama siz diğer arkadaşları görüyorum ki bu değişim yapılmadığı için rahatsızlar. Tekrardan geçmiş olsun dilerim inşallah en kısa zamanda sorununuz çözülür. Hayırlı forumlar dilerim.

Edit : Cihazımı gönderirken sarı ekran sorunu var ve ekranda sarı lekeler var diye göndermiştim yeni cihaz değişimi ile belirttim ve birde saydam olan ekranın altındaki dokunmatik tuşlarının orta yani home tuşunda gevşeme vardır basıldığında gacır gucur ses geliyordu bunada dikkat edin.

• quote:

Orijinalden alıntı: leothesaint

quote:

Orijinalden alıntı: cossetti

2. ve daha sonraki partilerde bu sorun yaşanıyor mu? Yani sonuç olarak 1. parti haricinde bir Xperia S alınmalı mı alınmamalı mı ? Bu sorunun yanıtını 1. parti harici kullanıcılarından merakla bekliyoruz. Tavsiyeniz nedir arkadaşlar.... Teşekkürler...

dostum bu parti işi değil sağlam ısıtınca telefonu az veya çok hepsinde bir sararma oluyor mesela benimki ilk parti yani aaab sararma çok az belli belirsiz

Teşekkürler bilgi aktardığın için. Fakat Sony diğer partilerde bu sorunun giderildiğine dair bir açıklama yapmış sanırım. İlk parti haricinde de sorun vardır bunu mu anlatmak istiyorsun?

İlk parti hariç sorunu olan var mı arkadaşlar!!! Yahu biri desin ki ''Benim telefonum 2. parti ve sarı ekran sorunum var ve kesinlikle tavsiye etmiyorum'' bunu öğrenecek olursak telefon almayı düşünen bir çok kişiye de yardımınız dokunacak bir de ortada böyle bir servis sıkıntısı varken...

İlginize teşekkürler...

• quote:

Orijinalden alıntı: murattimi

Arkadaşlar öncelikle bu sorunu yaşayan herkese geçmiş olsun dilerim. Bende cihazımı türkcelden aldım ve normal kullanıma devam ediyordum ta kii telefondan film ve tv izleyip sorunu görene kadar herangi bir sorunum yoktu ve çok memnundum cihazdan. Daha sonra türkcell'e gidip sorunumu belirttim ve cihazı ankara da bulunan asya telekoma gönderdiler 30 nisan tarihinde ve telefonumu gönderdiğimde 12 gün olmuştu alalı herneyse daha sonradan asya telekomun internet üzeri takip sistemi olmadığı için sürekli arayıp soruyorum ve cihaz bu hafta sonu sıfırı ile değişim olup gelicek. Yani anlatmak istediğim benim cihazımı sıfırı ile değiştirdiler kesinlikle değişmez diye birşey yok. Buğün öğleden sonra tekrar aradım cihazınız sıfırı ile değişim yapılacak hafta sonuna kadar elinize ulaşıcak dedi. Ben bu konudan memnun oldum ama siz diğer arkadaşları görüyorum ki bu değişim yapılmadığı için rahatsızlar. Tekrardan geçmiş olsun dilerim inşallah en kısa zamanda sorununuz çözülür. Hayırlı forumlar dilerim.

Edit : Cihazımı gönderirken sarı ekran sorunu var ve ekranda sarı lekeler var diye göndermiştim yeni cihaz değişimi ile belirttim ve birde saydam olan ekranın altındaki dokunmatik tuşlarının orta yani home tuşunda gevşeme vardır basıldığında gacır gucur ses geliyordu bunada dikkat edin.

Sizinki asya telekommus. Teleservis degstirmiyor

• Şu son sayfayı okuduğum kadarıyla bir yanılgı oluşmuş durumda. Teleservice telefonu değişmiyor fakat değişmeme sebebi olarak gösterdiği kriter çok ama çok önemli. Şunu söylüyor "arızalı üründe değişim yapacaksam eski cihazı eve çocuğuma götürmüyorum sony firmasının deposuna geri yolluyorum. Sony firması bana şu şu şu kriterlerde arıza oluşursa (ekranın tamamı sarı olursa) sana cihaz veririm aksi durumda cihazın değişim yeterliliği olmadığını söylerse benim depodaki teknik elemanlarım sana ödeyeceğim teknik servis hizmetinden ücret düşerim." Yani olay sony de bitiyor. Teleservice elinde telefon olsa ve sony ilgili arızayı servise kabul ettiğini söylese, serviste verir kargoya leblebi gibi dağıtır ve övgü alır... Olay sony nin dolandırıcılığından başka bir şey değildir.
  • Asya Telekomun telefon değiştime gibi bir yetkisi yok.Onlarda telefonları Teleservise gönderiyor kararı yine teleservis veriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokhangumus

Asya Telekomun telefon değiştime gibi bir yetkisi yok.Onlarda telefonları Teleservise gönderiyor kararı yine teleservis veriyor.

Olabilir hocam doğrudur çünkü ben hep arayıp sorduğumda telefon bir üst kurula sevk edildi diyordu ki üst kurulu sormak aklıma gelmedi dediğiniz doğruda olabilir son durum için yarın tekrar arayacağım ne zaman geleceğini öğreneceğim sonrada forumdaki arkadaşlara konu açısından tekrar bilgi vereceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: msqonn

quote:

Orijinalden alıntı: mrhsm

hangi seride sorun var acaba ? bendeki AAAB CB5 ona göre telefonu biraz zorlucam, henüz sarı leke problemim yok ama cıkacak mı diye...

Senin aldgin telde var. Bendekide ayni seri. tam kesin olmak icin. Teli sarja tak sarjdan cikarma.marketten dead pixel programini indir.43 dereceyi gec.nette takil oyun oyna.dead pixel programini calistir. White ekrani sec. Iyice bak.varsa belli olur

bahsettigin seyleri aynen yaptım -ki neden yaptım bilmiyorum çünkü aklı başında bir insanın telefonum can cekissin diye yapacagı bişe degil- 47 derecede telefon kendine kapandı sonuç olarak telefonu tekrardan açabilmek için ses kaldırma tusu ve açma tuşuna basarak açmak zorunda kaldım ancak kapanmadan önceki ve sonraki tüm kontrollerime ragmen hiç bir şekilde sarı leke ile karşılaşmadım. ve bir dahada telefonu o şekilde zorlayabilecegımı sanmıyorum :S
    belirtmek gerekirse telefon yurt dısı isviçreden geldi yani spot ürün..
    sarı lekeler sadece telefonu belirtilen şekilde zorladıktan sonra leke olusuyorsa kullanıcı hatası diye nitelendirmedikleri için şanslı olmalısınız ancak normal zamanlarda da yani normal ısılarda da war ise o zaman gerçekten problem war demektir ki buda sony e kesinlikle yakışmayan ve sogumamı sağlayan olaydır..

ayrıca neden dead pixel programını kullanıyorsunuz bunu da anlayamadım telefonunuzun arama bölümüne *#*#7378423#*#* aynen girin ve service test display dan kontrollerinizi yapabilirsiniz.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: msqonn

quote:

hangi seride sorun var acaba ? bendeki AAAB CB5 ona göre telefonu biraz zorlucam, henüz sarı leke problemim yok ama cıkacak mı diye...

Senin aldgin telde var. Bendekide ayni seri. tam kesin olmak icin. Teli sarja tak sarjdan cikarma.marketten dead pixel programini indir.43 dereceyi gec.nette takil oyun oyna.dead pixel programini calistir. White ekrani sec. Iyice bak.varsa belli olur

bahsettigin seyleri aynen yaptım -ki neden yaptım bilmiyorum çünkü aklı başında bir insanın telefonum can cekissin diye yapacagı bişe degil- 47 derecede telefon kendine kapandı sonuç olarak telefonu tekrardan açabilmek için ses kaldırma tusu ve açma tuşuna basarak açmak zorunda kaldım ancak kapanmadan önceki ve sonraki tüm kontrollerime ragmen hiç bir şekilde sarı leke ile karşılaşmadım. ve bir dahada telefonu o şekilde zorlayabilecegımı sanmıyorum :S
    belirtmek gerekirse telefon yurt dısı isviçreden geldi yani spot ürün..
    sarı lekeler sadece telefonu belirtilen şekilde zorladıktan sonra leke olusuyorsa kullanıcı hatası diye nitelendirmedikleri için şanslı olmalısınız ancak normal zamanlarda da yani normal ısılarda da war ise o zaman gerçekten problem war demektir ki buda sony e kesinlikle yakışmayan ve sogumamı sağlayan olaydır..

ayrıca neden dead pixel programını kullanıyorsunuz bunu da anlayamadım telefonunuzun arama bölümüne *#*#7378423#*#* aynen girin ve service test display dan kontrollerinizi yapabilirsiniz.

benimde ilk zamanlar yoktu aynı seri benim cihazımda ama bugün farkettim metroyla eve gelirken face bi bakıyım dedim bariz belliydi sarı leke.. battery dr. den baktım sıcaklık 35 derece.. zamanla düşük ısılardada belli oluyo ve hiç bir zaman 47 derece ulaşmadı cihazım. sadece shadow gun oynarken 42 dereceyi gördü o kadar..

• quote:

Orijinalden alıntı: bozo_78

benimde ilk zamanlar yoktu aynı seri benim cihazımda ama bugün farkettim metroyla eve gelirken face bi bakıyım dedim bariz belliydi sarı leke.. battery dr. den baktım sıcaklık 35 derece.. zamanla düşük ısılardada belli oluyo ve hiç bir zaman 47 derece ulaşmadı cihazım. sadece shadow gun oynarken 42 dereceyi gördü o kadar..

tam olarak durumu bilemedim ama telefonu cook aşırı derecede zorlamak sadece biraz yanlış gibi geldi, tekrar diyorum zorlamadan sorun cıkanlar için gerçekten üzücü bir durum, ben telefonu kullanalı bir ayı geçti neredeyse ve dead pixel programını hiç kullaamadım sadece yukarıda verdigim servis menüsü kodu ile ekrana baktım ve sorun yoktu, umarım sorun hiç de olmaz, olanlarında Allah yardımcısı olsun uluslar arası garantinin geçmedigi bir ülke olarak -uzaydayız sanki- vede kendi garanti servislerimizde bu derece rezil durumdayken Allah herkese sabır wersin..

• beyler pesini birakmayalim bunlarin ciddeb cok tiksintici bi durum
  • İnşallah değiştirirler telefonları benle bir arkadaşım aldık ikimizinde ABAB CB5 onda sarı leke sorunu bugün ortaya çıktı.Benimkinde şimdilik bir sorun yok.Mesajım bulunsunda ona göre bizde burdan takip edip servise yollayalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SonicPower

İnşallah değiştirirler telefonları benle bir arkadaşım aldık ikimizinde ABAB CB5 onda sarı leke sorunu bugün ortaya çıktı.Benimkinde şimdilik bir sorun yok.Mesajım bulunsunda ona göre bizde burdan takip edip servise yollayalım.

bazı arkadaşlar sadece ilk seri olan AA serilerinde var diyorlar ama böylece her seride olabileceğini görmüş olduk
  • quote:

İnşallah değiştirirler telefonları benle bir arkadaşım aldık ikimizinde ABAB CB5 onda sarı leke sorunu bugün ortaya çıktı.Benimkinde şimdilik bir sorun yok.Mesajım bulunsunda ona göre bizde burdan takip edip servise yollayalım.

Bu telefonu almak isteyen arkadaşlar için(ben de dahil ) cidden bu konu çok önemli !!! Sony yeni partilerde bu sorun düzeltildi diye bir duyuru yapmıştı diye açıklamaları okumuştuk. Teşekkürler bilgi için umarım sizde sorun yaşamazsınız...
  • Arkadaşım bakmıştı kodlama aynı olduğunu demişti o 11 gün önce almıştı bende dün aldım emin olmak için kendim bakacam bugün onun koduna belki o en başta yazan koda bakmıştır.ona göre bilgilendirme yapıcam kimseye yanlış düşünceye sokmak istemem belli onunki ilk parti olabilir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bozo_78

tam olarak durumu bilemedim ama telefonu cook aşırı derecede zorlamak sadece biraz yanlış gibi geldi, tekrar diyorum zorlamadan sorun cıkanlar için gerçekten üzücü bir durum, ben telefonu kullanalı bir ayı geçti neredeyse ve dead pixel programını hiç kullaamadım sadece yukarıda verdigim servis menüsü kodu ile ekrana baktım ve sorun yoktu, umarım sorun hiç de olmaz, olanlarında Allah yardımcısı olsun uluslar arası garantinin geçmedigi bir ülke olarak -uzaydayız sanki- vede kendi garanti servislerimizde bu derece rezil durumdayken Allah herkese sabır wersin..

sonuçta arabalar bile mesela yazılımla hp güçleri artırılıyo o zaman motorda arıza verebiliyo o zaman kullanıcı hatası olabilir. ama ben stok motoru ellememişim sıfır almışım arabayıda arıza veriyo neden devri yüksek kullandım diye.. :) bunun gibi bişey aslında bu yaşadığımız olayda. eğer telefona çift çekirdek işlemci koyuyorsan ona görede soğutma sistemi yapıcaksın. sonuçta telefonun işlemcisi iyi ekranı sarı ekran olmadığı zaman iyi ve insanın hd oyunlar oynayası geliyo ve oynuyoda. ondan sora telefon alev topu daha sonra ekran sapsarı :) belli bir süreden sonra düşük ısılardada çıkıyo. benim görüşüm 2 ay geçsin aradan ondan sonra duvar kağıtı gibi kalıcak ekranda o sarı lekeler.. beklesekmi yoksa cidden toplanıp gitsekmi teleservise.. yine diyorum istanbulda yapılacak hertürlü eyleme katılırım haftaiçi sonu farketmez benim için. yeterki sorunumuz çözülsün. işin açıkçası bazı arkadaşları rahatsız etmiyo olabilir ama benim canımı cidden sıkmaya başladı bu olay..

• Imei/Seri no:

İş emri numarası: AN892992

Model: SE LT26I BLACK

Müşteri Adı: SAMI ARABACI

Son Kullanıcı: SAMI ARABACI

Garanti Durumu: Garantili Onarım

Arıza açıklaması: SARARMA VAR ISINIYOR-Renk problemi-Telefon isiniyor-Musteri Cihazin Degisimini Talep Ediyor-IC VE DIS IMEI KONTROLU YAPILAMADI.

Aksesuarlar: KUTU-ON-ARKA KAPAK-PIL-ORJINAL FATURA-MEMORY CARD YOK

Yapılan işlemler: BAHSEDILEN DURUM TEST EDILDI FAKAT CIHAZINIZIZDA SORUN YOKTUR-Genel Kontrol Yapilmistir.-Bataryanizi tam sarj etmeden kullanmayiniz-YAZILIM GUNCELLENDI-CIHAZINIZIN TAMIR SURECI BASARI ILE SONUCLANMISITR.
    bende telefonu teleservice gönderdim ve alınan sonuç
    bunun peşini bırakmayacağım.
    Ya yeni telefon yada param
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarabaci

Imei/Seri no:

İş emri numarası: AN892992

Model: SE LT26I BLACK

Müşteri Adı: SAMI ARABACI

Son Kullanıcı: SAMI ARABACI

Garanti Durumu: Garantili Onarım

Arıza açıklaması: SARARMA VAR ISINIYOR-Renk problemi-Telefon isiniyor-Musteri Cihazin Degisimini Talep Ediyor-IC VE DIS IMEI KONTROLU YAPILAMADI.

Aksesuarlar: KUTU-ON-ARKA KAPAK-PIL-ORJINAL FATURA-MEMORY CARD YOK

Yapılan işlemler: BAHSEDILEN DURUM TEST EDILDI FAKAT CIHAZINIZIZDA SORUN YOKTUR-Genel Kontrol Yapilmistir.-Bataryanizi tam sarj etmeden kullanmayiniz-YAZILIM GUNCELLENDI-CIHAZINIZIN TAMIR SURECI BASARI ILE SONUCLANMISITR.
    bende telefonu teleservice gönderdim ve alınan sonuç
    bunun peşini bırakmayacağım.
    Ya yeni telefon yada param

vay bee resmen telefonun ekranının sararmasının tamirini yapmıyorlar

ekranda ölüpixel olsa onun tamiri var o incecik nokta bu kocaman sararmayı nasıl görmezden geliyorlar e yuh

acaba manyetik alanlara gittiğiniz içinmi oluşuyor sararma tüplü tv lere mıknatıs ile olan renk karışımı giibi bişimi

tüm kullanıcılara geçmiş olsun inşlh çözülür sıkıntınız ..

• bosuna ugrasıyoruz mahkeme harıc hiçbi şekilde sorun cözülmez pzartesi ben dilekcemi yazıp gidicem baştayapmamız gereken şeydi ugraşdur aramadıgım yer kalmadı ben ugrasacagıma onlar ugraşsın
  • quote:

Arkadaşım bakmıştı kodlama aynı olduğunu demişti o 11 gün önce almıştı bende dün aldım emin olmak için kendim bakacam bugün onun koduna belki o en başta yazan koda bakmıştır.ona göre bilgilendirme yapıcam kimseye yanlış düşünceye sokmak istemem belli onunki ilk parti olabilir

Son durum nedir kontrol etme şansı bulabildiniz mi? yeni partilerde sorun olmadığına dair net bir kanıt olsa alıcam su telefonu
  • quote:

Orijinalden alıntı: cossetti

quote:

Arkadaşım bakmıştı kodlama aynı olduğunu demişti o 11 gün önce almıştı bende dün aldım emin olmak için kendim bakacam bugün onun koduna belki o en başta yazan koda bakmıştır.ona göre bilgilendirme yapıcam kimseye yanlış düşünceye sokmak istemem belli onunki ilk parti olabilir

Son durum nedir kontrol etme şansı bulabildiniz mi? yeni partilerde sorun olmadığına dair net bir kanıt olsa alıcam su telefonu

Baktım onunki aaab ilk parti yani

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.