Şimdi Ara

[ Sony Xperia P { 1 GHz DC | 4' qHD BE LCD | 8MP - 1080p | 16GB | HDMI - NFC ] (777. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16.225
Cevap
70
Favori
564.628
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 775776777778779
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bootloader olayı için ses tuşları çalışmalı hocam normal rom flashlar gibi onuda flashlayıp kilidi kapatıyosunuz şuanda yanımda yok xda dan bulmuştum sanırım ama ses tuşları çalışmalıki yapabilesiniz, birde mesajınızın birinde jb yüklemek için kapattığınızı yazmışsınız yanlış anlamadıysam ama kapatmanıza gerek yok

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • dün gece telefona iki kez flashtool ile rom flaslıyodumki hep yarıda kesildi şarj bitiyodu hemen. telefon bu duruma gelince şarj olması bayaa zaman alıyo. neyse sonra yine telefon kendi kendine açıldı . en son yüklediğim jb romu yüklüydü. telefonun şarjının iyice dolmasını beklemeden root atıp bootloader kilidini tekrar açmaya çalıştım. derken şarj yine birince eski haline döndü yine şarjının dolmasını bekliyorum. prizdeyken telefonun kırmızı rengi sönebiliyo ama usb ile bilgisayara bağlayınca ışık sürekli yanıyo ve daha kısada şarj oluyo
  • azizsilin A kullanıcısına yanıt
    hocam batarya hakkı rahmetıne kavusmus. ardından bı fatıha oku.bootloaderkılıdını acmya calısma root yapmana bıle gerek yok. cunku orjınal rom yukleyınce flashtool ıle bootloader kapanmıyo bızım telde dırekt kernleı flashla root oluyo otomatık zaten. bootloader kapanmıyo bızım telde. ole bı dosya yok bızımkı ıcın.. ben hep ole yapıyom flashtool orjınal rom atıyom sonra nemesııs flashlıyom hem root oluyo hemde kernel degısıyo.
  • Telefonu kullanmak dert oldu artık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • talha_89 kullanıcısına yanıt
    normalde bootloader kilidinin açık olup olmadığınıbi şekilde öğrenebilioduk ve bootloader kilidini açıp kapatabiliyoduk. ben öyle hatırlıyorum.bugün flashtool açık haldeyken telefon bilgisayara bağlı halde bekledim. bazen kendi kendine flashmod konumuna geliyo heralde şarj birazcık dolunca yine jb romunu yükleyeyim diyodum flashtool ile. neyse flashtoolda en son kabloyu tak ses kısma tuşuna bas uyarısı çıkıyo ya hani o konumdayken telefon bilgisayara bağlı şekilde bekliyorum. tuş işlemiyo tabi ama bazen kendi kendine flashmonuda giriyo ama hemende yarıda kesliyo rom yüklenemeden. telefon dün gece açıldığında root atarken telefon reset attı kendi kendine ama supersu falan yüklenmemişti. şimdi direkt servise göndersem anlarlar mı. bu sefer en son bootloader açamadan boot.img yükledim bi dahada ses çıkmadı telefondan.bataryanın dolacağıda yok. dünde batarya çok geç dolmuştu prizdeyken açılmıştı kendi kendine. şimdi belli bi süre sonra şarjda ve bilgisayara bağlıyken kırmızı ışığın söndüğü oluyo. yarına kadar düzelmezse gönderirrim servise artık
    ben bootloader kapatma işini flashtoolda blu var oraya tıkayarak yapıyodum bi de se bootloader unlock relock programı var. bi de bu adresten bişeyler yapılıyo bootloaderi açmak için. önceden tam biliyodum sonra rom yüklemeye ara verince hep karıştırır oldum nasıl yapılacağını
    http://developer.sonymobile.com/unlockbootloader/
    kendi kendine flasmoduna geçiyo derken flashtoolda şöyle yazılar çıkıyo hata mesajalrı.
    drivers need to be installed for connected device. you can find them in the drivers folder of flashtool.
    driverlar eksik diyo flashtoodaki drivera tıklayarak ordan yükleyebilirsin diyo galiba ama onlarıda yapmıştım ordan flashmode, fastmode ve xperia p seçili driverları yüklemiştim son sürüm flashtoolda. telefonu tanımadığı içinmi böyle yazı çıkıyo acaba. yoksa driverlar yüklü. dün akşam telefon açıldığında nasıl çalıştıysa şimdide çalışması lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi azizsilin -- 17 Ağustos 2014; 18:39:34 >
  • telefonu servise göndermek sorun değil benim için. bi bahane arıtodum bişeyler olsada tamire göndersem, belki yapamazlar sp gönderirler falan. adamlar root bootoader flan çakmazlarsa bu telefonu yapmaları zor gibi. yapamazlarsada sp gönderirler mecbur. keşke böyle bi durum olsa :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: azizsilin

telefonu servise göndermek sorun değil benim için. bi bahane arıtodum bişeyler olsada tamire göndersem, belki yapamazlar sp gönderirler falan. adamlar root bootoader flan çakmazlarsa bu telefonu yapmaları zor gibi. yapamazlarsada sp gönderirler mecbur. keşke böyle bi durum olsa :)

valla hocam aynısından bana da yapsalar müthiş olur , pil artık inanılmaz derecede sıkıntı olmaya başlamıştı. sonra kapandı açılmadı telefon gönderdim servise , inşallah yapamazlar da ya sp yada paramı versinler
  • quote:

telefonu servise göndermek sorun değil benim için. bi bahane arıtodum bişeyler olsada tamire göndersem, belki yapamazlar sp gönderirler falan. adamlar root bootoader flan çakmazlarsa bu telefonu yapmaları zor gibi. yapamazlarsada sp gönderirler mecbur. keşke böyle bi durum olsa :)

hocam telefonu nereden almıştın? bu sp muhabbeti nedir? her garanti firması yapamazsa sp mi yolluyor? ben bimeksten almıştım, teledünya imiş garantisi.. 3-4 gün önce verdim bimeks servise, bataryasının şiştiğini söylediler.. yapılmazsa veya tekrarlarsa değişim mi oluyor? bu konuda tecrübe edinen var mı veya duyan?
  • quote:

Orijinalden alıntı: .:Prophet26:.

quote:

valla hocam aynısından bana da yapsalar müthiş olur , pil artık inanılmaz derecede sıkıntı olmaya başlamıştı. sonra kapandı açılmadı telefon gönderdim servise , inşallah yapamazlar da ya sp yada paramı versinler

telefona hangi servis bakıyo. benimki paralel ithalat tele dünya. elimdeki xperia telefonu değiştirmişlerdi yenisiyle ama bir buçuk ay kadar bekledim. 2 -3 kez göndermiştim servise. delta servis kadar düzenbaz yalancı sahtekar servis yoktur. değişime karar verilen bi telefonu kargoya vermeleri bile bi haftadan fazla sürmüştü ya hergün yalanlar bahaneler bıkmıştım. hergün arıyodum dakkalarımı oraya harcıyodum hep. neyse bakcaz bakalım bu sefer nolacak. kullanıcı hatası falan demeseler bari ****ler. inşallah seninkinide değiştirirler yenisiyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi azizsilin -- 17 Ağustos 2014; 23:14:31 >
  • quote:

quote:

quote:

telefona hangi servis bakıyo. benimki paralel ithalat tele dünya. elimdeki xperia telefonu değiştirmişlerdi yenisiyle ama bir buçuk ay kadar bekledim. 2 -3 kez göndermiştim servise. delta servis kadar düzenbaz yalancı sahtekar servis yoktur. değişime karar verilen bi telefonu kargoya vermeleri bile bi haftadan fazla sürmüştü ya hergün yalanlar bahaneler bıkmıştım. hergün arıyodum dakkalarımı oraya harcıyodum hep. neyse bakcaz bakalım bu sefer nolacak. kullanıcı hatası falan demeseler bari ****ler. inşallah seninkinide değiştirirler yenisiyle

teleservice hocam benimki , bilmiyorum servis hakkında birşey , inşallah değiştirirler
  • quote:

Orijinalden alıntı: ctd44

quote:

hocam telefonu nereden almıştın? bu sp muhabbeti nedir? her garanti firması yapamazsa sp mi yolluyor? ben bimeksten almıştım, teledünya imiş garantisi.. 3-4 gün önce verdim bimeks servise, bataryasının şiştiğini söylediler.. yapılmazsa veya tekrarlarsa değişim mi oluyor? bu konuda tecrübe edinen var mı veya duyan?

benimlide tele dünya garantili. internetten almıştım ben. aldığım ilk aylar sorunlar çıkmıştı toplamda 2-3 ay kadar servise gidip geldi peşpeşe. ilk zamanlar tamir edemeden tamir edilmiştir falan deyip yolluyolardı. en sonunda yenisini göndermişlerdi ama çok bekletmişlerdi. tele dünya dan daha kötü bi servis olacağını zannetmiyorum.
    şimdi telefonu tamir edemeyip yenisini gönderiyolar ya hani. işte artık xperpia p piyasada olmadığı için bi üst model sp yi gönderiyolar eğer değişime karar verirlerse. telefon yarına kadar düzelmezse kargoya vercem artık
  • quote:

quote:

quote:

quote:

teleservice hocam benimki , bilmiyorum servis hakkında birşey , inşallah değiştirirler

önceki lg telefonuma teleservice bakıyodu. iki kez yenisiyle değişim yaptılar. 3.sündeyse lg müşteri hizmetleriyle irtibata geçmiştim öyşe bi değişim yapmışlardı.iyi hatırlamıyorum tam. belki toplamda 2 kez değişim olmuştur. lg müşteri hizmetleri çok iyi o konuda müşteriden yanaydı. zaten türkiyede 1. seçilmişlerdi müşteri memnuniyeti bakımından. telefondaki görevli değişim için yardımcı olmuştu. teleservicenin telefonlarına ulaşmak mümkün değildi o zamanlar. şimdi nasıldır bilmiyorum
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

önceki lg telefonuma teleservice bakıyodu. iki kez yenisiyle değişim yaptılar. 3.sündeyse lg müşteri hizmetleriyle irtibata geçmiştim öyşe bi değişim yapmışlardı.iyi hatırlamıyorum tam. belki toplamda 2 kez değişim olmuştur. lg müşteri hizmetleri çok iyi o konuda müşteriden yanaydı. zaten türkiyede 1. seçilmişlerdi müşteri memnuniyeti bakımından. telefondaki görevli değişim için yardımcı olmuştu. teleservicenin telefonlarına ulaşmak mümkün değildi o zamanlar. şimdi nasıldır bilmiyorum

şimdi de ulaşılmıyor galiba hocam , vatandan verdim ben servise , onlar da takip no falan verdiler ama bi işe yaramıyor,ne olduğu ne bittiği yazmıyor , sadece gidiyor bi de gelince geldi yazıyor o kadar.
  • teleservicenin kendi internet sitesi var ordan telefonunun son durumunu takip edebilirsim imei numarasıyla yanılmıyosam. ordan telefona hangi işlemler yapıldı yazarlar. benim zamanımda öyleydi. tele dünyanın bi internet sitesi bile yok o kadar berbatlar. bi daha tele dünya garantili bi ürün almak ? asla!!!!!!!!!!!!!
  • quote:

teleservicenin kendi internet sitesi var ordan telefonunun son durumunu takip edebilirsim imei numarasıyla yanılmıyosam. ordan telefona hangi işlemler yapıldı yazarlar. benim zamanımda öyleydi. tele dünyanın bi internet sitesi bile yok o kadar berbatlar. bi daha tele dünya garantili bi ürün almak ? asla!!!!!!!!!!!!!

iş emri ve seri no istiyor , seriyi biliyorum da iş emri ne bilmiyorum , onunla taki edebilirim servise ulaşınca aslında
  • vatan a sor iş emri nedir takip etmek için falan
  • ohh be sonunda telefona jb romunu flaslayabildim flashtool ile . telefonu devamlı prizde ve bilgisayara takılı şekilde şarjda tutuyodum ama batarya dolmuyodu bi türlü ve belli bi süre sonra kırmızı ışıkta sönüyodu tekrar şarja takana kadar. telefon bilgisayara takılıyken flashtoolu çok sık açık tuttum yeşil ışık yanınca hemen flashmoda geçiyodu ama tam falslamadan yarıda kesiliyodu. az önce yine yeşil ışık yanmıştı telefonda. usb yi bilgisayardan çıkarıp flashtoolu açtım ve telefonu tekrar bilgisayara bağladım. hiç umudum yoktu romu flaşlayacağına. neyse mutfağa gittim 5 dakkalığına . döndüğümde flash finished yazıyodu. bu sefer tam flaslama oldu. şimdi şarja taktım telefonu biraz dolsun açmayı deneyeceğim. servise göndersem en az 2-3 hafta beklerdi. bundan sonra şarj iyice dolmadan rom atmayacam. telefonu açınca pc companion ile onarım yapcam bakalım.
  • telefonum açıldı sonunda. şimdi iyice şarjın dolmasını bekliyorum. böyle durumlarda telefonu sürekli şarjda tutmak lazım. 1-2 gününüzü alabilir. bende öyle oldu en azından. bi de telefonu usb ile bilgisayara bağlı tutup flashtooluda açık tutmak lazım. flasmoda almak için özellikle ses kısma tuşuna basmadım. kendi kendine flaşlıyo ses kısma tuşuna basmadan. yeterki telefon bilgisayara bağlı olsun ve flashtoolda romu seçip ses kısma tuşuna basıp kabloyu takın uyarısı gelince beklemekten başka çaresi yok. bilmiyorum anlatabildimmi :D
    edit: benim yüklemeye çalıştığım romda sorun var galiba. boot.img yi fastboot ile flaslıyorum ama telefon açılmıyo cwm moduna girip zipli romu flaslamak için. o romu denememin amacı üstüne z2 edition kurmaktı. sadece o romda çalıştığı yzıyodu. cm11 blur rom 4.4.4. v3 ü kurayım dedim ordada romu indirecek link yokhttp://forum.xda-developers.com/xperia-u/p-development/rom-blur-kat-cm11-4-4-2-cm-fxp-fell-t2776754
    bende cm11.0.43 nighly kurdum. onun boot.img yi fastboot yaptıktan sonra twrp moduna geçebildim. yani telefon açıldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi azizsilin -- 18 Ağustos 2014; 4:37:28 >
  • Xperia z2 nin Son çıkan albüm Walkman klavye xperia home gibi uygulamalarının Son sürümlerini nasıl öğrenebilirim. şimdi xda ya giriyorum. Mesela üç ay önce walkmanın 2.4. Versiyonu çıkmış adam bunu Son Walkman sürümü diye yazmış. Diyelimki bugün de Walkman uygulaması güncellendi bu sefer başka biri Son Walkman sürümü diye yazacak. Şimdi xda ya girince indirdiğim uygulamanın en Son güncel olduğunu nasıl anlayacam. Başka sayfada eski sürüme de Son sürüm denilmiş. En Son çıkana da Son sürüm. Bu en Son çıkan uygulamaları nasıl takip edebilirim
    Var mı bi sony sitesi Son güncel versiyonlarını öğrenebileceğim

• Greenify donation u aktif etmek için xposed installerı kurup güncelleme yaptım telefonu kapatıp açtım duvar kağıdı yok simsiyah ekran. Uygulamalar falan var gözüküyor ama duvar kağıdı gitmiş. Yeni duvar kağıdı seçiyorum olmuyo yine siyah. Bi de yukardan aşağıya indirdiğim kısayola ulaşamıyorum. Yani yukardan aşağı inmiyo. Ana menü tuşuna uzun basınca en Son açtığım uygulamalar gözükmüyor. Şarj yüzdesi saat bildirimler falan gözükmüyor. Bunu nasıl düzeltebilirim. Telefonda Cm 11 snapshot yüklü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi azizsilin -- 18 Ağustos 2014; 11:24:23 >
  • 
Sayfa: önceki 775776777778779
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.