Şimdi Ara

[ Sony Xperia P { 1 GHz DC | 4' qHD BE LCD | 8MP - 1080p | 16GB | HDMI - NFC ] (484. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16.225
Cevap
70
Favori
564.628
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 482483484485486
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yeni jp de vodafone hat sorunu devam ediyormu arkadaşlar..
  • herkese selam.. paralel ithalatla aldıgım xperia p telefonumu 1 ay sonra 4 farklı sorundan dolayı tamire gönderdim. 3 hafta sonra tamirden gelen telefonum 4 sorundan biri yarım saat sonra tekrar görüldü nasıl tamir etmişlerse artık. 3 gün sonra diğer 3 sorunun hepsi tekrar çıktı. adamlar büyük ihtimal hiç tamir etmeden göndermişler sadece güncelleme yaparak. toplam 15 iş günü tamirde kalmıştı. 20 iş gününü aşınca yenisiyle değiştirmek zorundalar. bunlar kalan 5 gün içinde tamir edemeyeceklerini anladıkları için midir nedir sadece jb güncellemesi yaparak telefonu bana gönderdiler. adam gibi tamir etmiş olsalardı 3 gün sonra aynı sorunlar tekrar çıkmazdı. tamir kağıdındaysa parça değiştirildi diye yazıyo hiç inandırıcı değil. yoksa 3 gün gibi kısa sürede aynı sorunlar tekrar çıkmazdı. neyse 2. kez gönderdim telefonu 2 hafta oldu daha gelmedi. bende hem servisi hemde telefonu aldıgım yeri aradım para iadesi istiyorum diye. telefonu aldıgım yer servisin bize rapor göndermesi lazım para iadesi için dedi. servisle görüştüm dün. telefondaki kadın yetkiliyle görüşmem lazım oara iadesi için dedi. bugün aradım konuştum telefonu yarın kargoya vereceklermiş. yetkili kişiyle konuşmuşlar falan. ben şimdi ne yapmalıyım. paramı geri almak için tüketici haklarına başvursam kabul görür mü yoksa 3. kez aynı sorunlardan birinin çıkmasını bekleyeyim. 3. kez aynı sorunlardan dolayı tamire giden telefonu yenisiyle değiştiriyolar. siz söyleyin napmalıyım. servisi arasam telefonu göndermeyin paramı istiyorum diye dirensem mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: azizsilin

herkese selam.. paralel ithalatla aldıgım xperia p telefonumu 1 ay sonra 4 farklı sorundan dolayı tamire gönderdim. 3 hafta sonra tamirden gelen telefonum 4 sorundan biri yarım saat sonra tekrar görüldü nasıl tamir etmişlerse artık. 3 gün sonra diğer 3 sorunun hepsi tekrar çıktı. adamlar büyük ihtimal hiç tamir etmeden göndermişler sadece güncelleme yaparak. toplam 15 iş günü tamirde kalmıştı. 20 iş gününü aşınca yenisiyle değiştirmek zorundalar. bunlar kalan 5 gün içinde tamir edemeyeceklerini anladıkları için midir nedir sadece jb güncellemesi yaparak telefonu bana gönderdiler. adam gibi tamir etmiş olsalardı 3 gün sonra aynı sorunlar tekrar çıkmazdı. tamir kağıdındaysa parça değiştirildi diye yazıyo hiç inandırıcı değil. yoksa 3 gün gibi kısa sürede aynı sorunlar tekrar çıkmazdı. neyse 2. kez gönderdim telefonu 2 hafta oldu daha gelmedi. bende hem servisi hemde telefonu aldıgım yeri aradım para iadesi istiyorum diye. telefonu aldıgım yer servisin bize rapor göndermesi lazım para iadesi için dedi. servisle görüştüm dün. telefondaki kadın yetkiliyle görüşmem lazım oara iadesi için dedi. bugün aradım konuştum telefonu yarın kargoya vereceklermiş. yetkili kişiyle konuşmuşlar falan. ben şimdi ne yapmalıyım. paramı geri almak için tüketici haklarına başvursam kabul görür mü yoksa 3. kez aynı sorunlardan birinin çıkmasını bekleyeyim. 3. kez aynı sorunlardan dolayı tamire giden telefonu yenisiyle değiştiriyolar. siz söyleyin napmalıyım. servisi arasam telefonu göndermeyin paramı istiyorum diye dirensem mi

biraz şanssızlık olmuş telefonda şimdi garanti konusunda servisleri bilen biriyim zamanında bende çok uğraştım aynı sorundan 3 değil 4 kez gittiğinde cihaz değişimi (0 cihaz ile ) veya para iadesi yapılmaktadır siz bekleyin eğer düzelmesse 4. kez tamirde istersiniz paranızı vermek zorundalar he vermedilerse tüketici haklarına gidip halledersiniz sorununuzu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Skill.exe

quote:

herkese selam.. paralel ithalatla aldıgım xperia p telefonumu 1 ay sonra 4 farklı sorundan dolayı tamire gönderdim. 3 hafta sonra tamirden gelen telefonum 4 sorundan biri yarım saat sonra tekrar görüldü nasıl tamir etmişlerse artık. 3 gün sonra diğer 3 sorunun hepsi tekrar çıktı. adamlar büyük ihtimal hiç tamir etmeden göndermişler sadece güncelleme yaparak. toplam 15 iş günü tamirde kalmıştı. 20 iş gününü aşınca yenisiyle değiştirmek zorundalar. bunlar kalan 5 gün içinde tamir edemeyeceklerini anladıkları için midir nedir sadece jb güncellemesi yaparak telefonu bana gönderdiler. adam gibi tamir etmiş olsalardı 3 gün sonra aynı sorunlar tekrar çıkmazdı. tamir kağıdındaysa parça değiştirildi diye yazıyo hiç inandırıcı değil. yoksa 3 gün gibi kısa sürede aynı sorunlar tekrar çıkmazdı. neyse 2. kez gönderdim telefonu 2 hafta oldu daha gelmedi. bende hem servisi hemde telefonu aldıgım yeri aradım para iadesi istiyorum diye. telefonu aldıgım yer servisin bize rapor göndermesi lazım para iadesi için dedi. servisle görüştüm dün. telefondaki kadın yetkiliyle görüşmem lazım oara iadesi için dedi. bugün aradım konuştum telefonu yarın kargoya vereceklermiş. yetkili kişiyle konuşmuşlar falan. ben şimdi ne yapmalıyım. paramı geri almak için tüketici haklarına başvursam kabul görür mü yoksa 3. kez aynı sorunlardan birinin çıkmasını bekleyeyim. 3. kez aynı sorunlardan dolayı tamire giden telefonu yenisiyle değiştiriyolar. siz söyleyin napmalıyım. servisi arasam telefonu göndermeyin paramı istiyorum diye dirensem mi

biraz şanssızlık olmuş telefonda şimdi garanti konusunda servisleri bilen biriyim zamanında bende çok uğraştım aynı sorundan 3 değil 4 kez gittiğinde cihaz değişimi (0 cihaz ile ) veya para iadesi yapılmaktadır siz bekleyin eğer düzelmesse 4. kez tamirde istersiniz paranızı vermek zorundalar he vermedilerse tüketici haklarına gidip halledersiniz sorununuzu

garanti belgesinde aynı sorunlar 3 kez tekrar ederse yenisiyle değiştirilir yazıyodu yanlış hatırlamıyosam. bence aynı sorunlar 3.ç kez tekrarlanacak ki inşallahta öyle olur ve bende yenisini değilde paramı alırım ve 2. el daha üst model telefon alırım daha uygun fiyata :) telefon fiyatları bayaa düştü xperia p yi aldığım zaman göre. en azından 2. elleri iyi düşmüş. mesela xperia s
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Skill.exe

quote:

garanti belgesinde aynı sorunlar 3 kez tekrar ederse yenisiyle değiştirilir yazıyodu yanlış hatırlamıyosam. bence aynı sorunlar 3.ç kez tekrarlanacak ki inşallahta öyle olur ve bende yenisini değilde paramı alırım ve 2. el daha üst model telefon alırım daha uygun fiyata :) telefon fiyatları bayaa düştü xperia p yi aldığım zaman göre. en azından 2. elleri iyi düşmüş. mesela xperia s

en mantıklısı olur :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: gesgolt

quote:

Orijinalden alıntı: doruktd

ekran görüntüsünü nasıl çekiyoruz bilen var mı ekran fotografı ?

Hiç araştırmadan geliyorsunuz mesaj kalabalığı yapıyorsunuz sonra kimsenin size yardım edesi gelmiyor. Araştırsanız saniyesinde bulurdunuz. Neyse biz yine de insanlığımızı yapalım.

Gingerbeard : Kilit tuşuna uzun basın seçeneklerde çıkar.

Ice Cream Sandwich : Kilit tuşu + ses kısma tuşu aynı anda.

Jelly Bean'de de gingerbearddaki gibi.

teşekkür ederim . ama hiçbiri işe yaramadı sürüm 4.0.4 ?
  • Telefonu alalı 3 hafta oldu. Pil 6-7 saat anca gidiyor oyun veya müzik dinlemediğim halde. 3g full açık akşamı zor çıkarıyorum. Var mı böyle bir saçmalık ya. Eski telefonum hiç olmazsa 24 saat dayanıyordu full 3g ile. Yıl olmuş 2013 hala bunlarla upraşıyoruz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: geryeon

Telefonu alalı 3 hafta oldu. Pil 6-7 saat anca gidiyor oyun veya müzik dinlemediğim halde. 3g full açık akşamı zor çıkarıyorum. Var mı böyle bir saçmalık ya. Eski telefonum hiç olmazsa 24 saat dayanıyordu full 3g ile. Yıl olmuş 2013 hala bunlarla upraşıyoruz..

3g full açık 6-7 saat çok iyi bir değer bence. Bir çok arkadaş da buna katılacaktır. Kullanmadığın zamanda kapatsan süreyi 2ye katlarsın.
  • quote:

quote:

quote:

ekran görüntüsünü nasıl çekiyoruz bilen var mı ekran fotografı ?

Hiç araştırmadan geliyorsunuz mesaj kalabalığı yapıyorsunuz sonra kimsenin size yardım edesi gelmiyor. Araştırsanız saniyesinde bulurdunuz. Neyse biz yine de insanlığımızı yapalım.

Gingerbeard : Kilit tuşuna uzun basın seçeneklerde çıkar.

Ice Cream Sandwich : Kilit tuşu + ses kısma tuşu aynı anda.

Jelly Bean'de de gingerbearddaki gibi.

teşekkür ederim . ama hiçbiri işe yaramadı sürüm 4.0.4 ?

Allah allah olması lazım. Official sürüm mü yazılımın ? Ses kısma ve power'a aynı anda basılı tut bir süre.
  • 3g modunda sarj dayanmıyo vodafone la ama cekmeme sorunu yok. gsm modunda cekıyo gosterıyo ama cekmıyo aslında... 64kb lık sım karttan kaynaklanıyomus bu sorun.. 3gde sureklı daha ıyı olan baz ıstasyonu aradıgı ııcın sarjı ıcıyo resmen. bı cozum yok yanı... ama ben root edıp bı kac ayarla sorunu bıraz cozdum. gsm modunda cekıyo artık telefon..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: geryeon

Telefonu alalı 3 hafta oldu. Pil 6-7 saat anca gidiyor oyun veya müzik dinlemediğim halde. 3g full açık akşamı zor çıkarıyorum. Var mı böyle bir saçmalık ya. Eski telefonum hiç olmazsa 24 saat dayanıyordu full 3g ile. Yıl olmuş 2013 hala bunlarla upraşıyoruz..

3g full açık 6-7 saat çok iyi bir değer bence. Bir çok arkadaş da buna katılacaktır. Kullanmadığın zamanda kapatsan süreyi 2ye katlarsın.

Kullanmadığım bir an sadece uyurken hocam. bilseydim almazdım bu aleti. Bildiğin müzik dinlemeye forum gezmeye korkuyorum aletle. Paramızla rezil olduk.
  • Alarm kuruyorum. Çalmıyor. Nasıl iş bu? Kendim kalktım baktım niye çalmadı diye anlamadım. Sessizdeyken alarmı çal açık. Alarm sesi sonda. Telefon şarjı %20 civarı. Ama kalkıp baktığımda alarm 0 dakika sonra susturuldu diyor. Telefon yakınımda olsa kendim susturdum diyeceğim ama kasıtlı uzağa bıraktım. Anlamıyorum daha temel işlevlerini yapamayan alet nasıl akıllı oluyor? Daha da Xperia alırsam iki olsun. Dünyanın en parlak ekranlı cihazı 1300 mah bataryaya sahip. Baştan da fail cihaz zaten. Ama sony de yazılımı mükemmelleştirmiç (!) 4.1 akıllı telefonlarda en kasıntı bunda çalışıyor hangi telefona baksam akıcı. Bi bu numune. Sabah sabah sinirini bozuyor insanın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest Account

Alarm kuruyorum. Çalmıyor. Nasıl iş bu? Kendim kalktım baktım niye çalmadı diye anlamadım. Sessizdeyken alarmı çal açık. Alarm sesi sonda. Telefon şarjı %20 civarı. Ama kalkıp baktığımda alarm 0 dakika sonra susturuldu diyor. Telefon yakınımda olsa kendim susturdum diyeceğim ama kasıtlı uzağa bıraktım. Anlamıyorum daha temel işlevlerini yapamayan alet nasıl akıllı oluyor? Daha da Xperia alırsam iki olsun. Dünyanın en parlak ekranlı cihazı 1300 mah bataryaya sahip. Baştan da fail cihaz zaten. Ama sony de yazılımı mükemmelleştirmiç (!) 4.1 akıllı telefonlarda en kasıntı bunda çalışıyor hangi telefona baksam akıcı. Bi bu numune. Sabah sabah sinirini bozuyor insanın.

bende dün kurdum alarmı bugun sabah calmadı ? 4.1.2 de böyle bi sorun mu var acaba ?
  • alarm çalmama gibi bir sorun yok ancak sesli bildirim uyarıları bazen çalmayabiliyor. dolayısıyla alarm da ses vermiyor. geçenlerde bu problemi birkaç kez yaşadım. sonra kendiliğinden düzeldi. 4-5 gündür sorun yok. ses gelmediğinden telefonu kapatıp bi 10 dk sonra açınca sesler yerine geliyor. sonra tekrar gidebilir de gitmeyebilir de.kesin bir çözümü yok anladığım. ama birkaç yerde daha okudum. bir süre sonra kendi kendine düzeliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mkarahanli61 -- 29 Mayıs 2013; 10:20:12 >
  • ilgin için teşekkür ederim arkadaşım bu root olayı felan pek anlamam benim yapa bileceğim birşeymi yada ben hiç uğraşmadan vodafondan başka bir operatöre taşıyım numaramı bıktım şu cekiyo gibi gözüküp çekmeme durumundan ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mkarpuz61

alarm çalmama gibi bir sorun yok ancak sesli bildirim uyarıları bazen çalmayabiliyor. dolayısıyla alarm da ses vermiyor. geçenlerde bu problemi birkaç kez yaşadım. sonra kendiliğinden düzeldi. 4-5 gündür sorun yok. ses gelmediğinden telefonu kapatıp bi 10 dk sonra açınca sesler yerine geliyor. sonra tekrar gidebilir de gitmeyebilir de.kesin bir çözümü yok anladığım. ama birkaç yerde daha okudum. bir süre sonra kendi kendine düzeliyor.

Bazen kulaklık taktıktan sonra kulaklık modunda kalabiliyo, dolayısıyla konuşma yaparken ahizeden falan da ses gelmiyo. Öyle bi sorun olabilir mii diye geldi aklıma.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • şimdi denemek için alarmı kurdum gayet güzel çalıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ultraslan.1905

benim cihaz çıldırdı internet hızı 2 katına çıktı 3g de wifide daha hızlı menü geçişleri çok hızlı uygulamara girip çıkarkende aynı ne oldu birden anlayamadım yazılım onarımı yaptım böyle oldu 50 tane uygulama yüklü bu kadar hızlı olması hayra alamet değil

gümlemesin???
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest Account

Alarm kuruyorum. Çalmıyor. Nasıl iş bu? Kendim kalktım baktım niye çalmadı diye anlamadım. Sessizdeyken alarmı çal açık. Alarm sesi sonda. Telefon şarjı %20 civarı. Ama kalkıp baktığımda alarm 0 dakika sonra susturuldu diyor. Telefon yakınımda olsa kendim susturdum diyeceğim ama kasıtlı uzağa bıraktım. Anlamıyorum daha temel işlevlerini yapamayan alet nasıl akıllı oluyor? Daha da Xperia alırsam iki olsun. Dünyanın en parlak ekranlı cihazı 1300 mah bataryaya sahip. Baştan da fail cihaz zaten. Ama sony de yazılımı mükemmelleştirmiç (!) 4.1 akıllı telefonlarda en kasıntı bunda çalışıyor hangi telefona baksam akıcı. Bi bu numune. Sabah sabah sinirini bozuyor insanın.

Güç Yönetimiyle ilgili bir durum olabilir, telefonu Stamina modunda kullanırken şarja takılı değilse eğer Alarm çalmıyor olabilir, bu durumu stamina modundayken alarmı aktif hale getirerek çözebilirsin, telefon şuan şarjda ben stamina modunda denedim ama jellybean'de senin anlattığın şekilde bir sorun yok. Birde şarjda değilken denemek lazım.

Yani benim gözlemlediğim jellybean'de tek sorun var o da, aramaya girdiğinde biraz kasması ve geçmiş aramaları kaydırırken takılma yapması, birde arama yapınca 1-2 sn geç geliyor ekran başka da bir sorun yok JellyBean'de çok akıcı çok güzel bana göre. Dediklerinizden hiçbirisini yaşamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxxteamsah

ilgin için teşekkür ederim arkadaşım bu root olayı felan pek anlamam benim yapa bileceğim birşeymi yada ben hiç uğraşmadan vodafondan başka bir operatöre taşıyım numaramı bıktım şu cekiyo gibi gözüküp çekmeme durumundan ..

dostum vala buda sadece gecıcı cozum yanı..root olayı bıraz karısık ısler roottan sonra bulıd prob dosyasında oynamalar falan yapıyosun.. hattını tası daha verımlı bence.. benımde 3 ay sozum var sonrasında bende tasıcam..
  • 
Sayfa: önceki 482483484485486
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.