Şimdi Ara

Sony Xperia M5 mi Asus Zenfone 2 mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.923
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bu iki telefon arasında kaldım size hangi telefonu almalıyım

• Kesinlikle sony M5

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • M5 tabiki uzak ara m5de htc m9plus cipseti var,ki zenfoneu tokat manyagi yapar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Crauls -- 25 Kasım 2015; 7:12:56 >
  • m5 alanlar pişman
  • Neden pişman olduğunu söyleseydiniz keşke
  • quote:

Orijinalden alıntı: crazytaxi

Neden pişman olduğunu söyleseydiniz keşke

m5 başlıgını takip etmenizi tavsiye ederim, sarjın az gittiginden yakınıyorlar.
  • zenfone 2 yerine her türlü m5 tercih edilir
  • M5 bence zf2, m4 ün rakibi

• crazytaxi C kullanıcısına yanıt
    Bu soruyu Asus forumun da sorarsanız size Zenfone 2 Derler ancak Sony Forumunda sorarsanız M5 cevabını alırsınız.
    Bende sizin sorduğunuz soruyu defalarca kendime sordum, hala daha soruyorum

Eski bir Xperia SP kullanıcısı olarak sony e azcık kırgınım Snapdragon S4 Pro gibi bir çipsete ne adamgibi bir kernel yapabildi ne adam gibi Rom
    4.4 vericem dedi alın size 4.3 susun diyip kestirip attı.
    Şimdi; M5 de Helio X10 var sony mediatek konusunda yeni ve tam oturtabilmiş değil yazılımını android 5.0 ın sabıkasıda belli, bu açıdan 2600ma pil ile
    kullanıcıyı üzeceği aşikar fakat andoid 6.0 ile durum sony lehine düzelebilir. Bir diğer sorun ön arka cam kullanılması yeğenimin z2 yi sandalye seviyesinden
    düşürdüm camda çatlama oldu sağlamlaştırılmış malzeme olduğunu savunsa da sony, bana çok sağlam gelmiyor. Öte yandan su geçirmezlik
    özelliği benim için çok olumlu

Gelelim Zenfone 2 ye, Asus ta yazılım desteği konusunda sabıkalı, daha geçen sene çıkan ZF6 ya android 6.0 vermeyeceğini açıkladı, ZF2 android 6.0 ı alacak fakat
    nisan gibi ZF3 çıktıktan sonra ZF2 ye yazılım desteğini kesebilir.
    ZF2 snapdragon 805 çipsetli telefonların rakibi gibi görünüyor. Ancak her iki telefonda performans konusunda üzmez.
    ZF2 nin artısı 3000 ma lik pili, şimdilik o da android 5.0 kurbanı görünüyor, şarj konusunda pil kapasitesi biraz kurtarıyor.
    Öte yandan tasarım cidden kaba

Kamera söz konusu olduğunda hertürlü M5, ZF2 nin çekimleride fena değil fakat M5 2 tık üstünde

Aşağıda her iki telefon için çipset ayrıntıları ve ekran kartlarının hızını gösteren birim olan GFLOP değerlerini ekliyorum.

SONUÇ: İnan bende çok kararsızım, helio X10 üzer, fakat m5 şık cihaz 2600 mA pil az ama su geçirmiyor.
    ZF2 güzel fakat büyük kaba, performans olarak M5 ten iyi gelde çık işin içinden

• acımasızca nickim diyorum

• zf2 kullanıcısına yanıt
    marka fanatiği detected
  • lostangel kullanıcısına yanıt
    sayılır

• zf2 kullanıcısına yanıt
    şaka maka m5 yakışıklı olmuş baya helio x10 nun gazabına uğramasa alınırmış cidden, yahu bu Sony öldürür insanı
    arkadaş madem bu işlemciyi kullanıyorsun bari pili 3000 mA yap fiyatı az daha arttır 1400 değilde 1450 olsun, aradaki 400mA çok fark ederdi,
    802.11 AC wifi desteğinin olmamasıda saçma bir pazarlama taktiği, genel alan WİFİ hotspot lar ilerde 802.11 ac ile gelecek
    bir iki küçük detayla orta segmentin Net KRALI olabilirmiş, yazık olmuş
  • lostangel kullanıcısına yanıt
    aynen hocam sony yakışıklı telefon yapıyo mesela c5 ultra da çok iyi telefon ekran çerçeve inceliği falan da o segmette hep bişeyler eksik kaliyo. m5 mükemmel bi cihaz. zenfone 2yi 2 ay önce aldım. bugün karşıma m5 ile zenfone 2yi koysalar yine zenfone 2 alirdim çünkü kullanım amacıma uygun. tabi fotoğraf çeken biri olsaydim m5i alırdım ama kişisel şeyler işte

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.