Şimdi Ara

★ Sony Xperia M5 ANA KONU ve KULLANICILAR KULÜBÜ★6.0 Güncel (581. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.755
Cevap
96
Favori
365.708
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 579580581582583
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: spysoul

quote:

Orijinalden alıntı: ByBlaCk4

quote:

arkadaşlar merhaba farklı ülke yazılımlarını bu cihazda deneyen oldu mu ?

@real_king hocam rootlayabildin mi bu cihazı 6.0 yazılımıyla testlerin eğer rootladıysan varmı ?

paylaşırsan sevinirim..

farklı ülkelerin yazılımı bu cihazda çalışmakta,xperia m5 için olduğu sürece istediğin ülkenin yazılımını kur sorun yok

root konusunda konunun ilk sayfasında anlatımım mevcut,bi sorun olursa bana yazabilirsin

Belçika yazılımı artı root attım super su lu hocam bootloader kilidini de açtım şuan batarya randımanlı gibi..
    şuan cihaz kapalı şarj olmuyor sanırım boot yazılımından kaynaklanıyor. sorun rootlanmış boottan kaynaklı stock boot ile sorunsuz..
    bi de ilk sayfadaki xda linklerinin çoğu açılmıyor hocam el atarsan memnun olurum.

linklere el atmama gerek yok aslında,biraz araştıran xda daki konuya ulaşıp indirebilir,offline şarj olmamasının sebebi boot daki ufak bi eksiklik,bence gerekde yok kapalı şarja,twrp açılıp orda şarj oluyo,gayet yeterli

• quote:

quote:

quote:

quote:

@real_king hocam rootlayabildin mi bu cihazı 6.0 yazılımıyla testlerin eğer rootladıysan varmı ?

paylaşırsan sevinirim..

farklı ülkelerin yazılımı bu cihazda çalışmakta,xperia m5 için olduğu sürece istediğin ülkenin yazılımını kur sorun yok

root konusunda konunun ilk sayfasında anlatımım mevcut,bi sorun olursa bana yazabilirsin

Belçika yazılımı artı root attım super su lu hocam bootloader kilidini de açtım şuan batarya randımanlı gibi..
    şuan cihaz kapalı şarj olmuyor sanırım boot yazılımından kaynaklanıyor. sorun rootlanmış boottan kaynaklı stock boot ile sorunsuz..
    bi de ilk sayfadaki xda linklerinin çoğu açılmıyor hocam el atarsan memnun olurum.

linklere el atmama gerek yok aslında,biraz araştıran xda daki konuya ulaşıp indirebilir,offline şarj olmamasının sebebi boot daki ufak bi eksiklik,bence gerekde yok kapalı şarja,twrp açılıp orda şarj oluyo,gayet yeterli

Peki düzenlenebilir mi hocam o eksiklik yoksa böyle mi gider dersin

İlk gözlemlediğim telefonun boşta iken aşırı tüketimi gitti..

Artık bootloader dan mı yoksa başka ülke yazılımı attım ondan mı bilmiyorum şuan %82 şarj 41 dk ekran süresi aldım..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

paylaşırsan sevinirim..

Peki düzenlenebilir mi hocam o eksiklik yoksa böyle mi gider dersin

İlk gözlemlediğim telefonun boşta iken aşırı tüketimi gitti..

Artık bootloader dan mı yoksa başka ülke yazılımı attım ondan mı bilmiyorum şuan %82 şarj 41 dk ekran süresi aldım..

yazılımdan kaynaklı pil süresi,hata düzeltilebilir fakat biraz uğraşmak gerekir,ben tembelim ve çokta büyük ve gerekli bişey olmadığı için uğraşmadım,eğer uğraşcaksan bug fixle uğraşabilirsin,xda da TRXteam olarak yaptığımız romlar mevcut,onlardaki bugları fixleyebilirsin,hatta daha detaylı bu işlerden anlıyorsan xperia nın yeni mtk işlemcili cihazlarından nougat uyarlaması yapabilirsin

• Merhaba arkadaşlar, arkadaşım kilit ekranı kodunu girdiği halde hatalı uyarısı veriyor, ne yapsak açamadım, recovery moda da giremiyorum, bunun bir çözümü var mıdır?.

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

• tuncay_d T kullanıcısına yanıt
    Flashtool indirin, FTF yazılımı indirin. Kurulum yapacaksınız, Wipe seçeneklerini seçeceksiniz. Fotoğraflar vs. gitmesin derseniz SSD kısmını seçmeyeceksiniz. Anlatım Z5 konumda mevcut oradakilerin birebir aynısını M5 için yapınız..

M5 için FTF dosyası (zip içinde) :https://www.androidfilehost.com/?fid=529152257862694533

TEK YOL BUDUR, ALTERNATİF SORMAYINIZ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: theVerge

Flashtool indirin, FTF yazılımı indirin. Kurulum yapacaksınız, Wipe seçeneklerini seçeceksiniz. Fotoğraflar vs. gitmesin derseniz SSD kısmını seçmeyeceksiniz. Anlatım Z5 konumda mevcut oradakilerin birebir aynısını M5 için yapınız..

M5 için FTF dosyası (zip içinde) :https://www.androidfilehost.com/?fid=529152257862694533

TEK YOL BUDUR, ALTERNATİF SORMAYINIZ..

Teşekkür ederim.

• Beyler bir şey sormak istiyorum

Bu pil optimasyonuna girdiğimiz zaman çeltiklenmeyen bir sürü program var bunların optimasyon olması için çeltikleyecek miyiz yoksa çeltiksiz mi duracak

Alıntı yaparak cevap verirseniz sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zack06 -- 23 Haziran 2017; 20:42:10 >
  • arkadaslar telefonu ankarada garantiye vereceğim, daha once teleservise verin kvkya vermeyin gibi bir sey okumustum simdi bulamiyorum, son durum nedir tavsiyeniz nedir?

• Sanırım Android wakelock sorunu mevcut batarya sorunu değil wakelock bazı uygulamaların cihazı uykuya yatınca ara ara kendini açarak uyandırma sorunu.

Telefon beklemede bu nedenle çok şarj tüketiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: zack06

Beyler bir şey sormak istiyorum

Bu pil optimasyonuna girdiğimiz zaman çeltiklenmeyen bir sürü program var bunların optimasyon olması için çeltikleyecek miyiz yoksa çeltiksiz mi duracak

Cevap bekleniyor
  • quote:

quote:

Beyler bir şey sormak istiyorum

Cevap bekleniyor

çeltiklemen lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertkansimsek

arkadaslar telefonu ankarada garantiye vereceğim, daha once teleservise verin kvkya vermeyin gibi bir sey okumustum simdi bulamiyorum, son durum nedir tavsiyeniz nedir?

kvk cihazı yapıyor fakat cihazınız elinize ulaştığı zaman tasarımda bazı sorunlar çıkmakta,orjinalden farklı görünmekte,ve garanti servisi bunu kullanıma engel oluşturmuyor diyerek kaç kez gönderirseniz gönderin yapmamakta,benim tavsiyem cihazı bu sebepten teleservise vermeniz.
  • quote:

Sanırım Android wakelock sorunu mevcut batarya sorunu değil wakelock bazı uygulamaların cihazı uykuya yatınca ara ara kendini açarak uyandırma sorunu.

Telefon beklemede bu nedenle çok şarj tüketiyor.

eğer cihaz rootlu ise greenify kullanmalısın,tavsiyemdir
  • ByBlaCk4 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim

• Beyler öncelikle telefona su kaçmıştı garantiye gönderdik imei değişmiş full kırık çizik yerler değişmiş onun dışında hiçbir sıkıntı yaşamadım googlede gördüm sizce 7.0 rom atayım mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ensar251

Beyler öncelikle telefona su kaçmıştı garantiye gönderdik imei değişmiş full kırık çizik yerler değişmiş onun dışında hiçbir sıkıntı yaşamadım googlede gördüm sizce 7.0 rom atayım mı?

7.0 rom varsa link at,herkes yüklesin :D
  • Arkadaşlar bu cihazla şöyle bir sorun yaşıyorum.

Telefonu kullanırken hiç bir sıkıntı kapanıp açılma sorunu vs yok ekran açıkken. İsterse saatlerce açık kalsın ekran, telefonun yeniden başlama ya da donma sorunu yok fakat tuşları kilitlediğim andan 5sn sonra telefon kapanıyor ve yeniden başlıyor. Sim kart olsun ya da olmasın wifi açık ya da kapalı olsun farketmiyor, bilindik lte 3g sorunu değil yani bu. Başka bir sony cihazda bu durumu görmüş olan var mı fikri olan var mı?
    Cihazın garantisi yok.
  • Merhaba arkadaşlar bu cihazı aldığımdam belli sürekli bir sorun eksik olmadı çok şükür son sorun cihazda şebeke problemi var çekmiyor hat gidiyor arayan ulaşamıyor bazen bu sebeple kvk ya götürdüm kvk bana cihazın yapılması için 511 lira gibi bir ücret çıkardı sebebi ise kasanın sol altında köşede ufak bir kırık varmış ondan dolayı su geçirme testinden geçemezmiş cihaz ondan dolayı kasanın değişmesi lazımmış benden kaynaklı olmayan bir sorundan dolayı telefonu götürüyorum başka bir yerden cihaz garanti dışı bırakılıyor ve cihazımın sorunu giderilmiyor bu sorunla karşılaşan ve çözüme ulaşan varmı ?
  • Merhaba arkadaşlar telefon şarzı dolarken yüzde 80 lerde takılması 100 e gitmemesi ve normal kullanımda dahi aşırı ısınma yapması donanımsal mı yoksa yazılımsal sorunlar mıdır?
  • Şarj aletimin bozulması üzerine yeni şarj aleti aldım 1.5 A diyor ama çok yavaş şarj ediyor ve şarj ederken şarj aleti aşırı ısınıyor sebebi ne?

• 
Sayfa: önceki 579580581582583
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.