Şimdi Ara

★ Sony Xperia M5 ANA KONU ve KULLANICILAR KULÜBÜ★6.0 Güncel (579. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.755
Cevap
96
Favori
365.656
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 577578579580581
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sony telefonlara 2 firmada bakıyor hocam. Yeter ki cihazının resmi olarak sony avrasyanın ithal ettiği cihazlardan olsun.
  • Merhaba;

Telefonum son bir aydır arama geldikten 2-3 sn sonra ekranı aydınlatıyor ve kayıtlı telefon ismi bu aydınlamadan 2-3 sn sonra görünüyor. (Numara yabancı bir numara gibi görülüyor önce)

Şarj tamamen yalana bağlamış durumda %30 dan %5 e düşmesi 15 20 dk sürüyor.

Acayip kasmaya başladı. İçinde 3 tane oyun var en büyüğü 25 mb filan sanırım.

GSM şebekesi bazen kendi kendine kayboluyor 30 40 sn sonra geliyor.

Velhasıl, bu telefonu almayı düşünen arkadaşlarım var ise bu yazımı okuyup öyle karar versin.

Bir telefon neden böyle şeyler yapar anlamıyorum... Cık Cık Cık.. Yazıklar olsun..

Kamu Spotu:

Pişmanım. Ben aldım siz almayın.
    Saygılarımla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi askerikartal -- 25 Mayıs 2017; 12:19:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: askerikartal

Merhaba;

Telefonum son bir aydır arama geldikten 2-3 sn sonra ekranı aydınlatıyor ve kayıtlı telefon ismi bu aydınlamadan 2-3 sn sonra görünüyor. (Numara yabancı bir numara gibi görülüyor önce)

Şarj tamamen yalana bağlamış durumda %30 dan %5 e düşmesi 15 20 dk sürüyor.

Acayip kasmaya başladı. İçinde 3 tane oyun var en büyüğü 25 mb filan sanırım.

GSM şebekesi bazen kendi kendine kayboluyor 30 40 sn sonra geliyor.

Velhasıl, bu telefonu almayı düşünen arkadaşlarım var ise bu yazımı okuyup öyle karar versin.

Bir telefon neden böyle şeyler yapar anlamıyorum... Cık Cık Cık.. Yazıklar olsun..

Kamu Spotu:

Pişmanım. Ben aldım siz almayın.
    Saygılarımla.

stock rom atmayı denedinmi?
  • Telefonu salı günü yolladım dün gitmiş bugün yapmışlar nasıl olduysa artık..Kapanıyor diye yolladım bana mesaj geldi imei numarasını arattım bu yazıyor Batarya Değiştirildi;Genel bakım yapıldı. Güncel yazılım yüklendi....Batarya değişmesi ile şebeke sorununun alakası nedir ? Telefon çekmeyince özellikle türk telekom ile kapanıyordu
  • ByBlaCk4 kullanıcısına yanıt
    Merhaba;

LG Optimus Black varken bu işlere çok girmiştim ama evde doğru düzgün bir bilgisayar olmadığı için bu telefonda hiç denemedim.

Ama önerinizi hafta sonu bir araştırıp bakacağım. Stock romlarında stabil olanını bulmak çok kolay olmuyor biliyorsunuz.

Yinede verdiğim paraya hakkaten acıyorum bir Sony kalitesi yok telefonda. Verdiğin para 100 Lira 200 Lira çok önemli değil ama insan kazıklanmış hissediyor.

Saygılarımla.
  • Merhaba arkadaşlar,

Bu ay sonunda REV4 Xperia M5 ile 16. ayımızı bitireceğiz.
    Küçük problemler haricinde çok şükür büyük bir arıza yaşamadım.
    Aslında şu sıralar elden çıkarıp çift hatlı bir model almış olmayı planlıyordum ancak vazgeçtim.
    Benim için tek problemi resmi Android Nougat güncellemesi olmaması, resmi dışında diğer yollarla da yapmak istemiyorum. Böyle devam edeceğiz artık.
    Elbette şarjı artık bir gün yetmiyor, akşam üstü gibi şarja koyuyorum tekrar, ama 1.5 yıllık bir telefon için de normal olduğunu düşünüyorum.
    Herkese selamlar.
  • Kamerasından da memnun musunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam piliniz biraz fazla hırpalanmış. Orjinal şarj aleti yerine daha güçlü bir şarj aleti kullanıyorsanız o etkiliyor olabilir. Tavsiyem orjinali kullanmanız. Onun dışında M5 alıp memnun kalan nadir kişilerdensiniz tebrik ederim .
  • Nalet telefon ömrü 2 yılmış demekki :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: askerikartal

Merhaba;

LG Optimus Black varken bu işlere çok girmiştim ama evde doğru düzgün bir bilgisayar olmadığı için bu telefonda hiç denemedim.

Ama önerinizi hafta sonu bir araştırıp bakacağım. Stock romlarında stabil olanını bulmak çok kolay olmuyor biliyorsunuz.

Yinede verdiğim paraya hakkaten acıyorum bir Sony kalitesi yok telefonda. Verdiğin para 100 Lira 200 Lira çok önemli değil ama insan kazıklanmış hissediyor.

Saygılarımla.

Stock romların hepsi stabil romlar oluyo,sonuçta firmanın kendi verdiği güncelleme
    benim tavsiyen flashtool üzerinden 30.2.X.1.21 sürümlerinden birini kurmanız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: guneybal

Merhaba arkadaşlar,

Bu ay sonunda REV4 Xperia M5 ile 16. ayımızı bitireceğiz.
    Küçük problemler haricinde çok şükür büyük bir arıza yaşamadım.
    Aslında şu sıralar elden çıkarıp çift hatlı bir model almış olmayı planlıyordum ancak vazgeçtim.
    Benim için tek problemi resmi Android Nougat güncellemesi olmaması, resmi dışında diğer yollarla da yapmak istemiyorum. Böyle devam edeceğiz artık.
    Elbette şarjı artık bir gün yetmiyor, akşam üstü gibi şarja koyuyorum tekrar, ama 1.5 yıllık bir telefon için de normal olduğunu düşünüyorum.
    Herkese selamlar.

benimde aynı hocam.2016 nın başında almıştım,çok şükür bende bi arıza sıkıntı falan yaşamadım.hatta yazılım bile geliştirmeye başlamıştık birkaç kişi,fakat destek gelmedi.nougat güncellemesini firma vermedi,biz verebilirdik diye düşündük ama destek gelmeyince biraz zor.
  • ByBlaCk4 kullanıcısına yanıt
    Yazılım geliştirme işinden pek anlamıyorum, anlasam da vakit bulabilir miyim bilmiyorum.

• ouzqan kullanıcısına yanıt
    Aslında evde hep orjinal şarj aletini kullanıyorum. Ancak araçta Android Auto'yu kullanırken çakmaktan bağlıyorum, belki onun etkisi vardır, aslında bir ara ölçmüştüm, 700 küsür amper civarında o da.

• faruk195 F kullanıcısına yanıt
    Kamerasında otomatik modda bazen yakın nesnelere odaklanmıyor, onu da deklanşör tuşunu kullandığım için farkediyorum ve ekrandaki hedefe dokunarak netleyince düzeliyor.

Kameradan genel olarak memnunum, bir tek 21Mp de ancak 4:3 çeki yapılabiliyor, 16:9 istiyorsanız 16mp yapmanız lazım, önceki telefonlarımda da benzer durum vardı.

• Benim yakında sorunum yok ama uzağı çekemiyor çok bulanık başka programlarla çekmek zorunda kalıyorum.

• Arkadaşlar iyi günler.
    Cihazın 16 gb Dahili hafızası yetmiyor. Bi takım oyunları hafıza kartına kurmak istiyorum. 64 Gb hafıza kartım var Sandisk. Telefon Bootloader kilidi açık ve rootlu şuanda. Bildiğiniz garanti bi yöntem varmıdır? Hafıza kartını dahili yapacak yada uygulamaları direk hafıza kartına kurabilecek bir yol ? .
  • medyanet60 kullanıcısına yanıt
    APP2sd diye bir uygulama vardı 4gb 8gb hafızası olan telefonlarda kullanıyorduk isterseniz bir deneyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: medyanet60

Arkadaşlar iyi günler.
    Cihazın 16 gb Dahili hafızası yetmiyor. Bi takım oyunları hafıza kartına kurmak istiyorum. 64 Gb hafıza kartım var Sandisk. Telefon Bootloader kilidi açık ve rootlu şuanda. Bildiğiniz garanti bi yöntem varmıdır? Hafıza kartını dahili yapacak yada uygulamaları direk hafıza kartına kurabilecek bir yol ? .

xposed kurulu ise,xinternalsd uygulamasını öneririm
  • Arkadaslar telefonum su gecirdi 24 saat pirinc icinde tutum. Bu gun actim ama ekran kendi kendisine basiyor(NEDEN OLABILIR) ne yapmaliyim lutfen yardim edin.
  • Nihat98 N kullanıcısına yanıt
    İçindeki nemi tam atamamış olabilir. Arka kapağı açıp saçkurutma makinesi ile kurutmayı dene.

• 
Sayfa: önceki 577578579580581
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.