Şimdi Ara

★ Sony Xperia M5 ANA KONU ve KULLANICILAR KULÜBÜ★6.0 Güncel (576. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.755
Cevap
96
Favori
365.732
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 574575576577578
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BariscanGNGR

Yıl oldu 2017 root yöntemi çıkmadımı?

Ilk sayfaya bak,anlatımım mevcut,ben aylardır rootlu kullanıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuncaypo

Genel olarak cihazlarda yüksek amperli adaptör takıp kullandığınızda dokunmatik stabil olmuyor sapıtıyor.
    Bu benim başıma Z2 de sony den farklı bir adaptör kullandığımda ve M5'de de Samsung adaptör kullandığımda geldi.
    Şarj konusunda sony nin adaptörleri 1,5 amper ama çok kararlı sürekli şarz 1,4 - 1,5 veriyor.
    Ama Samsung 2 amperlik adaptör 1 ila 1,3 amper arasında oynayıp duruyor, bu da bir etkendir.
    Belki Samsung telefonda bunu yapmayabilir ama hiç Samsung kullanmadığım için birşey diyemem.

Ben general mobile 2.1 amperlik sarj aletını aylardır kullanıyorum,neredeyse aldıgım gunden berı,zerre bı hata yada dokunmadıkte sapıtma cıkmadı cıhazımda,samsung adaptorlerde bı sıkıntı oldugunu dusunuyorum,cunku oncekı cıhazım galaxy ace 2 ıdı ve adaptor sorunlu gıbıydı,ttech sony veya general mobile sarj adaptoru kullanılırsa dokunmatıkte sapıtma olmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: real_king

Bende hiç samsung kullanmadım.Hep sony kullandım insan böyle sorun yaşayınca soğumuyor değil. Ben de dokunmatik sapıtmadı ama ekranın alt kısmında çizgisel atlamalar titreme ve ghostig şeklinde sorun oluşuyor.Format attım yok, pc companion ile yazılım onarımı yaptım yine düzelmedi.Şaştım kaldım.

Dostum ben general mobile 2.1 amperlik tablet sarj aleti kullanıyorum aylardır,bılıyorsundur zaten daha oncede yazmıstım,bı sapıtma olmamıstı benım ekranda,bulursan onu kullanmanı tavsıye ederım

• quote:

Orijinalden alıntı: en_x

merhaba arkadaslar yenı bır telefon arayısına gırdım ve arastırmalarım sonunda bu model ve xperıa xa ultra arasında kaldım acıkcası bıraz daha xperıa m5 ağır basıyor ama kronık sorunları olduğu soğlenıyor
    zırt pırt delefon değıstıren bırı değılım ılk akıllı telefonum xperıa S ve hala onu kullanmaktayım
    telefon ıle oyun oynamam bır suru uygulama kullanmıyorum acıkcası sorunsuz ve uzun soluklu bır kullanım ıcın dusunuyorum yardımlarınız ıcın tesekkurler

Ben xperia m5 kullanıcısı ve gelıstırıcısı olarak sıze m5 ı onerırım xa ultra yerıne,nıye dersenız akrabamda xa ultra var ve konusma sırasında kopmalar olmasından sıkayetcı,ben m5 de hıcbır sorun yasamadım,yasayanlar varmıs fakat servıs yardımcı oluyor bu konuda,bence kendı fıyat bandında alınabılır cıhazlardan en ıyısı suanda xperıa m5

• quote:

quote:

Yüksek Ma değerine sahip şarj aleti ile Xperia M5'i şarj edince ne gibi sorunlar oluşuyordu? Birkaç arkadaş yazmıştı zamanında ama bulamıyorum. Bilenler varsa yazabilir mi?
    4 gündür şehir dışındayım ve başka şarj aletlerinden kullandım. 2-3 gündür ekranda ghosting var malesef.Simgeler ağır ve siline siline geçiş oluyor.Ekranda sağa doğru kaydırınca menüde geçişler çok kasıyor ve simgeler iç içe geçiyor bazen düzeliyor gibi ama sonra tekrar oluyor.Kullandığım şarj aleti 2mA filandı sanırım farklı bir şarj aleti kullandığım için böyle bir sorun yaşıyorum diye düşünüyorum.Eve gidince kendi orjinal şarj aletini kullanıp sorunun düzelip düzelmediğini yazarım.Gerçekten berbat bir şey.Böyle bir şey yoktu bende.

Bu sorunu telefona format atarak çözdüm.Fakat bu sefer de uygulamaları sd karta taşırken sd kartta 10gb yer olmasına rağmen "yetersiz depolama alanı" hatası verip uygulamayı sd karta taşımaması sorunu yaşıyorum.Bununla ilgili yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa lütfen yazın.Bu hatayı ve çözümünü bilen varmı? Yine bu konuyu da daha önce birkaç arkadaş dile getirmişti.Lütfen cevap verin arkadaşlar.Xperia M5 tayfası nerdesiniz? Bu konu böyle zamanlar için var. 1 yıldır M5 kullanıyorum ilk defa ciddi sorunlar yaşıyorum ve ilk kez sizlerin yardımına ihtiyacım var fakat yoksunuz ortalıkta.

Bro eger cıhazın rootlu ıse xınternalsd kullan,eger rootlu degıl ise google adoptable storage dıye arat,hafıza kartını o şekilde bıcımlendır,uygulamaların hafıza kartını dahılı olarak kullansın,benım tavsıyem rootlayıp xınternalsd kullanman,sahsen ben kullanıyorum kafam rahat.

• quote:

Orijinalden alıntı: ByBlaCk4

quote:

Bende hiç samsung kullanmadım.Hep sony kullandım insan böyle sorun yaşayınca soğumuyor değil. Ben de dokunmatik sapıtmadı ama ekranın alt kısmında çizgisel atlamalar titreme ve ghostig şeklinde sorun oluşuyor.Format attım yok, pc companion ile yazılım onarımı yaptım yine düzelmedi.Şaştım kaldım.

Dostum ben general mobile 2.1 amperlik tablet sarj aleti kullanıyorum aylardır,bılıyorsundur zaten daha oncede yazmıstım,bı sapıtma olmamıstı benım ekranda,bulursan onu kullanmanı tavsıye ederım

Şu an M5'in kendi orjinal şarj aletini kullanıyorum ama ekranıın yarısı gg malesef beyaz çizgiler var bazen kayboluyor gibi ama var hep. Servise gönderip telefonsuz kalmak istemiyorum ama servis yolu gözüküyor.

• ByBlaCk4 kullanıcısına yanıt
    Yetersiz depolama sorununu çözdüm sıkıntı yok o konuda.Eyvallah tavsiyen için.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ByBlaCk4

quote:

Şu an M5'in kendi orjinal şarj aletini kullanıyorum ama ekranıın yarısı gg malesef beyaz çizgiler var bazen kayboluyor gibi ama var hep. Servise gönderip telefonsuz kalmak istemiyorum ama servis yolu gözüküyor.

Resim atabilirmisin?

• real_king kullanıcısına yanıt
    Benim de ekran aynı şekilde hocam salı günü kvk kartal'a göndermeyi düşünüyorum.
  • Arkadaşlar Xperia M5 in ekranı kırıldı ve dışarıda spot değişime 350 TL dediler, serviste değişim için fiyat bilgisi olan var mı?

Öneriniz nedir?

Ayrıca telefonun kapanma sorununa daha önceden *#*#3646633#*#* dan çözüm bulmuştum ancak güncelleme ile o da kapatıldı bende ayarlar-diğer-mobil ağlar-tercih edilen ağ türü-yalnızca Gsm seçerek çözüm buldum, bu seferde dışarda interneti 2G kullanmak zorunda kalıyorum o da çok yavaş hiç bir işlemi yapamıyorum.

Bunun içinde öneriniz var mı?

Kusura bakmayın aradım ancak cevap bulamadım belki daha önce çözüm önerileri vardır, şimdiden teşekkürler

• Ekranın ön kamera kısmı tamamen açık, ancak sorunsuz kullanabiliyorum. Kameranın yanındaki zımba teli gibi yeri de görünüyor :)

Atmaya çalışırım

• chatinchewik kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun sanada.

• quote:

Orijinalden alıntı: adanalisen

Arkadaşlar Xperia M5 in ekranı kırıldı ve dışarıda spot değişime 350 TL dediler, serviste değişim için fiyat bilgisi olan var mı?

Öneriniz nedir?

Ayrıca telefonun kapanma sorununa daha önceden *#*#3646633#*#* dan çözüm bulmuştum ancak güncelleme ile o da kapatıldı bende ayarlar-diğer-mobil ağlar-tercih edilen ağ türü-yalnızca Gsm seçerek çözüm buldum, bu seferde dışarda interneti 2G kullanmak zorunda kalıyorum o da çok yavaş hiç bir işlemi yapamıyorum.

Kusura bakmayın aradım ancak cevap bulamadım belki daha önce çözüm önerileri vardır, şimdiden teşekkürler

Arkadaşlar bilgisi olan yok mu? Yardımcı olabilecek, ayrıca garanti devam ediyor ben ekranı serviste yaptırıp kapanma sorununu da yaptırmak istiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adanalisen -- 23 Nisan 2017; 22:58:1 >

• quote:

quote:

Arkadaşlar Xperia M5 in ekranı kırıldı ve dışarıda spot değişime 350 TL dediler, serviste değişim için fiyat bilgisi olan var mı?

Öneriniz nedir?

Arkadaşlar bilgisi olan yok mu? Yardımcı olabilecek, ayrıca garanti devam ediyor ben ekranı serviste yaptırıp kapanma sorununu da yaptırmak istiyorum

Marketten mtk engineering modu yükleyin,veya root atıp eski fw den onun apk sını çekip güncellemeye gömün

• Süper otomatik modu çok güzel çekmiyor napmalıyım

• Servise yollamak için gerekenler nelerdir? Elden veya kargoyla gönderim ondan öncesi ve sonrası gerekli olan nelerdir? Yani nasıl oluyor bu işler? Bilen bir arkadaş yazar aydınlatırsa sevinirim çünkü daha önce hiç servisle işim olmadı.

Servise versem iyi olacak şu ekran sorunu epey canımı sıktı.

Dostum bende M5 Dual var 20-30 tane uygulamayı güncelleyince cihaz kapatıp açıyor.
    Sizce bu sorunun kaynağı ne olabilir. Ve temiz olarak bunu yapabilecek bir yer ve fiyat
    hakkında bilgi verebiliyor musunuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuncaypo

Dostum bende M5 Dual var 20-30 tane uygulamayı güncelleyince cihaz kapatıp açıyor.
    Sizce bu sorunun kaynağı ne olabilir. Ve temiz olarak bunu yapabilecek bir yer ve fiyat
    hakkında bilgi verebiliyor musunuz ?

Kapanıp acılma genellıkle ramı gereksız uygulamalar tıkayıp cıhazı darbogaz edınce olur,bence sorun yazılımsal,pc den bı yazılım onarma yapmanızı tavsıye ederım,eger cozum olmaz ıse anakarttan kaynaklı bı sıkıntıdır bence,bı teknık servıse gostermenızde fayda olur o zaman

• KVK'ya ulaşan telefonum için sisteme açıklama düşmüşler,

<<<< ****** IMEI numaralı E5603 model cihaz ile değişim olmuştur.>>>>

yeni M5 ile mi değiştirdiler yoksa sadece anakart mı değiştirdiler sizce?

Düzenleme: Telefonu yenisiyle değiştirmişler arkadaşlar, dün teslim aldım. Eskisinin kutusuna koyup yollamışlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chatinchewik -- 30 Nisan 2017; 10:47:19 >
  • 
Sayfa: önceki 574575576577578
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.