Şimdi Ara

★ Sony Xperia M5 ANA KONU ve KULLANICILAR KULÜBÜ★6.0 Güncel (469. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.755
Cevap
96
Favori
365.710
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 467468469470471
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

İlk izlenimlerim:
    Telefon hızlıydı daha da hızlı olmuş.
    Kamera performansı artırılmış
    Çift tıkla uyutma gelmiş
    Batarya performansı şu ana kadar çok iyi gibi geldi.

Ben beğendim bu güncellemeyi. Sony bekletti ama çok iyi bir güncelleme vermiş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • crista galli C kullanıcısına yanıt
    Güzel bir cihazdı sahip olmasam bile sorunlarından kurtulmasına sevindim. Sony bu işi biliyor. Orta-üst seviye modellerini unutmamış.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sony Xperia M5 için yayınlanan Android 6 Marshmallow güncellemesini an itibariyle ben de yükledim.
    Android Marshmallow güncellemesine dair detaylı incelemeyi çok yskında paylaşacağım.
    Ama şimdilik söylemek gerekirse;
    -Kamera yazılımı değişmiş
    -Performans zaten iyiydi çok daha iyi olmuş arayüz uçuyor resmen müthiş.
    -Simgeler değişmiş.
    -Xperia Ana Sayfa da bulunan simge dizilimi farklı artık ve simgeler biraz küçülmüş.Daha çok boş alan var.

Ayrıntılı incelemeyi görüşlerimi yakında paylaşacağım ama şimdilik ilk izlenim bu şekilde.

• şu telefon bi tek bende mı yavaşlamış 6 ile ya 5.1 de akıyordu
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Endless River

şu telefon bi tek bende mı yavaşlamış 6 ile ya 5.1 de akıyordu

Companion ile sıfırdan yükleyin yazılımı. Çok daha stabil oluyor

• quote:

Orijinalden alıntı: crista galli

quote:

zaten bilgisayarla yükledim 0dan dediğin tam olarak nedir?
  • quote:

quote:

quote:

Companionda bir güncelleme kısmı var bir de onarma. Onarma kısmında telefondaki her şeyi silip en güncel işletim sistemini sıfırdan kuruyor program. Her güncellemeden sonra formatlamanızı tavsiye ederim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Companionda bir güncelleme kısmı var bir de onarma. Onarma kısmında telefondaki her şeyi silip en güncel işletim sistemini sıfırdan kuruyor program. Her güncellemeden sonra formatlamanızı tavsiye ederim.

Yarın deneyim bi bakalım. Bir de ön kameranın yakınlaşma özelliği mi yok hala uygulamanın yazılımıyla mı alakalı anlamadım

• spysoul S kullanıcısına yanıt
    benim ekran tuz gibi dagildi garantide yaptirsam garanti bozulurmu yoksa devam edermi birde servis floryadami bakirkoydemi nereye vercez

• quote:

Orijinalden alıntı: adil_57

benim ekran tuz gibi dagildi garantide yaptirsam garanti bozulurmu yoksa devam edermi birde servis floryadami bakirkoydemi nereye vercez

eder hocam ben o cihazı garantide yaptırdıktan sonra tekrar garantiye gönderdim yani garanti işledi.
    lakin garantide yaptırmak kaydıyla...
    ben teleservisin servisini tavsiye ederim şahsen memnun kaldım ama elden verin derim..
  • 6.0 yükleyen arkadaşlar. Wifide olan sankili ping süresi 200ms'miş gibi olan gecikme düzelmiş mi? Daha önce de belirtmiştim. 5.1de sorunu yaşayan bazı arkadaşlar güncelleme ile düzelebileceğini söylemişti.

• crista galli C kullanıcısına yanıt
    Sony zaten orta seviyeye bir güncelleme veriyor ikinciyi istemesin millet diye geç veriyor kıvrandırıyor milleti sonra kullanıcının bir sonraki sürümü istemeye yüzü olmuyor. Xperia SP den tecrübeliyim.

• Marshmallow gelmiş hayırlı olsun

• 6.0 da ki tek sorun uygulamaları sd card'a aktaramıyorım 16 gb boş yer var (hatta güncelleme sonrası kendisi biçimlendirme yaptı) sd karta taşıyamıyorum. Hadi kart çalışmıyor olsa kamera açınca direk veriler sd carda aktarılsın mı diye sordu hiçbir sorun yok

Sizlerde de bu şekilde mi yoksa sorunsuz sd card'a uygulama taşıyabiliyor musunuz?

• M5 REV4 Marshmallow izlenim ve sorularım:

İZLENİMLER
    1. Ana ekranda 1 satır boş yer açıldı, nedeni simgelerin küçülmesi
    2. Kamera yazılımı değişmiş ve daha hızlı
    3. E-mail yazılımı değişmiş ama çok farklı değil
    4. Telefonum zaten hızlıydı, şimdi de pek fark görmedim
    5. Batarya için çok erken ama dün sabahki duruma göre yine aynı seviyelerde
    6. Telefon hakkında kısmında Android sürümüne seri tıklayınca açılan Fluffy Bird tarzı küçük bir oyun var, çok hoş :)
    7. Ayarlar arayüzü ve bazı seçenekler değişmiş
    8. Elbette her uygulamanın izinlerini tek tek değiştirebilme özelliği gelmiş ve çok faydalı olmuş
    9. Ses kontrol tuşlarına basınca gelen bildirim-medya vs. ayarları değişmiş.
    8. En önemlisi herhangi bir stabilite sorunu ya da uygulama uyumsuzluğu yaşamadan kolayca geçiş yaptım

SORULAR
    1. Uygulamaları dahili disk gibi kullanarak SD Card'a kurma ya da mevcut uygulamaları taşıma (daha önce de taşınabiliyordu ama bazıları izin vermiyordu) özelliğini kullanamadım. SD CArdımı tanımasına ve telefonla formatlamama rağmen olmuyor. Bilen var mıdır?
    2. Çift tıkla uyuma uyandırma bende de yok? Olanlar nasıl aktif etti acaba? EDIT: Uygulamalar ekranı-sağ üstteki üç nokta-Ayarlar-Uyutma için iki kez dokun seçeneği ile uyutabildim. Ama uyandırma seçeneği yok.

Teşekkürler.

NOT: SONY sürpriz yaptı ve hiç habersiz ve ilk olarak Türkiye'de güncellemeyi sundu.
    M5'e Marshmallow gelmez/çok geç gelir vs. diyen arkadaşlar burada mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1E024AB1A -- 20 Temmuz 2016; 13:45:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: zack06

6.0 da ki tek sorun uygulamaları sd card'a aktaramıyorım 16 gb boş yer var (hatta güncelleme sonrası kendisi biçimlendirme yaptı) sd karta taşıyamıyorum. Hadi kart çalışmıyor olsa kamera açınca direk veriler sd carda aktarılsın mı diye sordu hiçbir sorun yok

Sizlerde de bu şekilde mi yoksa sorunsuz sd card'a uygulama taşıyabiliyor musunuz?

O ozelligi getirmemişler

• quote:

6.0 da ki tek sorun uygulamaları sd card'a aktaramıyorım 16 gb boş yer var (hatta güncelleme sonrası kendisi biçimlendirme yaptı) sd karta taşıyamıyorum. Hadi kart çalışmıyor olsa kamera açınca direk veriler sd carda aktarılsın mı diye sordu hiçbir sorun yok

bende direk sd kart bozuk diyor..biçimlendirme yap kur diyor yapıyorum..tamam şimdi taşıyabilirsin diyor..hop yine sd kart bozuk diyor..WTF :D
  • 6.0.1 de düzeltildi deniyordu belki bize o da gelir eğer doğruysa

• quote:

6.0.1 de düzeltildi deniyordu belki bize o da gelir eğer doğruysa

Kısaca seneye kaldı o iş hele m4 aqua ların asıl sorun onlar direk hevesle bunu bekliyordu onlarda da yok

• pc de güncelleme yaparken 5 adımdan oluşan aşamaya geldim ve hepsini tamamen yaptım ancak sonraki adıma geçmedi ve telefon kapandı açılmıyor mavi led yanıyo ve siyah ekran geldi napabilirim çözüm olarak
  • 
Sayfa: önceki 467468469470471
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.