Şimdi Ara

★ Sony Xperia M5 ANA KONU ve KULLANICILAR KULÜBÜ★6.0 Güncel (190. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.755
Cevap
96
Favori
365.656
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 188189190191192
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Welar

çift tıkla açıp kapama var mı? hızlı şarj destekliyor mu? ekran süresi ne kadar? birde ısınma sorunu var mı? Kullananlar yanıtlarsa sevinirim. Son olarak önerirmisiniz telefonu?

Çift tıklama yok
    Hızlı şarj desteklemiyor araştırdım sony telefonlar hep böyleymiş şarjın yavaş olması daha saglıklı batarya için denmiş
    Ekran süresi max 6 saat min 5 saat alıyorum oyunda oynuyorum
    Isınma sorunu ile hiç karşılaşmadım
    Bence alınır hocam ben memnunum 1 aya yakın kullanıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar cihazımda bir sorun var ekranın sağ üst tarafına doğru açılırken veya ekran çok siyah olduğunda sarı bir ışık çıkıyor . Kırılmaz cam taktırırken ordan hava aldı aynı yerden ama adam dedi ekranda sıkıntı yok dedi kırılmaz camlar sorunludur iade ederiz dedi . Bugün yine masada şık bir şekilde duruyordu . Işık yansıması dediğim yerden kırılıyordu düz bakınca anlaşılmıyor fakat ışıktı o yer kırıldı diğer yerlerde birşey olmadı . Işık kırılması derken ne dediğimi anlamışsınızdır ampul yansıyor diyelim heryerde düz o sağ üs tarafa gelince kıvrıldı . Sizdede böyle bir sıkıntı varmı yoksa ne yapmalıyım iyi forumalar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: woojin

Telefonu dün aksam vatandan aldım.sarjını yuzde 5 e getirip sarja taktım 4 bucuk saat gibi bi surede yuzde 97 oldu ve ondan sonra ilerlemedi. Bu sıkıntıyı yasayan veya yorumu olan var mı?

aynı sorun bende mevcut varmı bir çözüm yolu yoksa servise mi vermeliyiz?
  • ARKADAŞLAR 2-3 SAAT İÇİNDE TELEFON ALICAM ZENFONE 2 Mİ ??*** XPERİA M5 Mİ ÖNCELİĞİM KAMERA VE BATARYA /b]
  • Aynı sorunu asus zenpower taşınabilir şarj aletinde yaşadım, şarj tam bitikken şarj ettiğimde %97 de cihazın gücünü kesip devam etmedi.

Kendi şarj eltinde de 1 defa yaşadım aynı problemi telefonu restart edip yeniden şarj ettiğimde sorun düzeldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: capche

ARKADAŞLAR 2-3 SAAT İÇİNDE TELEFON ALICAM ZENFONE 2 Mİ ??*** XPERİA M5 Mİ ÖNCELİĞİM KAMERA VE BATARYA /b]

Asus kullandım tavsiye etmem. Daha katedecek çok yolu var asusun. Bu cep telefonu için, pc de tek geçerim. Evimde Asus notebook var senelerdir sorunsuz, harika bir makine. Ama aldanarak cep telefonunu almış ve pişman olmuştum. Her türlü Sony Xperia M5 derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Léo

quote:

ARKADAŞLAR 2-3 SAAT İÇİNDE TELEFON ALICAM ZENFONE 2 Mİ ??*** XPERİA M5 Mİ ÖNCELİĞİM KAMERA VE BATARYA /b]

Asus kullandım tavsiye etmem. Daha katedecek çok yolu var asusun. Bu cep telefonu için, pc de tek geçerim. Evimde Asus notebook var senelerdir sorunsuz, harika bir makine. Ama aldanarak cep telefonunu almış ve pişman olmuştum. Her türlü Sony Xperia M5 derim.

TAMAMDA BU TELEFONU SORUNSUZ KULLANAN YOK MU? HERKES BİR SORUN YAŞIYO 1.500 LİRAM BOŞA GİTMESİNİ VEYA ALDIKTAN SONRA PİŞMAN OLMAK İSTEMİYORUM. ŞANS İŞİYSE RİSKE GİRMEK YERİNE KAMERA VE BATARYASI İYİ OLAN TELEFON ALIRIM NAPIYIM SİZCE BAŞKA TELEFON ÖNERİLERİNİZ VAR MI MAX BÜTÇEM 1500TL
  • quote:

quote:

quote:

TAMAMDA BU TELEFONU SORUNSUZ KULLANAN YOK MU? HERKES BİR SORUN YAŞIYO 1.500 LİRAM BOŞA GİTMESİNİ VEYA ALDIKTAN SONRA PİŞMAN OLMAK İSTEMİYORUM. ŞANS İŞİYSE RİSKE GİRMEK YERİNE KAMERA VE BATARYASI İYİ OLAN TELEFON ALIRIM NAPIYIM SİZCE BAŞKA TELEFON ÖNERİLERİNİZ VAR MI MAX BÜTÇEM 1500TL

Ben sorunsuz kullanıyorum mesela..
    Şarj 1.5 günü çıkarıyor, 2 gün gittiğide oldu 1 günde.. Sonuçta piyasada tüm telefonlar şarj konusun da zayıf. Şarj uzun gitsin diyorsan alacaksın eski tip kamerasız bir model gidecek sana 5 gün. Benim Asus'u sattıktan sonra kullandığım eski bir telefon vardı şarjı 7 gün gitti..

Bu arada Zenfone 2 yi bilmem ama Zenfone 6 da 1 günü zor çıkarıyordum ben..

Karar senin yine de ama ben şahsen Asus bir daha almam. HTC ile birlikte karalisteme aldım bu iki markayı.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Şarj 1.5 günü çıkarıyor, 2 gün gittiğide oldu 1 günde.. Sonuçta piyasada tüm telefonlar şarj konusun da zayıf. Şarj uzun gitsin diyorsan alacaksın eski tip kamerasız bir model gidecek sana 5 gün. Benim Asus'u sattıktan sonra kullandığım eski bir telefon vardı şarjı 7 gün gitti..

Karar senin yine de ama ben şahsen Asus bir daha almam. HTC ile birlikte karalisteme aldım bu iki markayı.

HTC DESİRE EYE DÜŞÜNÜYODUM HTC YİDE KARALAMIŞSIN :) YA XPERİA M5 ALICAKTIM TAAKİ BU FORUMDA NEGATİF YORUMLARI GÖRÜNCEYE KADAR. İÇİMDE HEP ŞÜPHE VAR PİŞMAN OLUR MUYUM VS. TELEFONDA YÜKSEK DERECELİ OYUN OYNAMAM PEK FACE WSP. KAMERA UYGULAMALARI FALAN KULLANIYORUM 1GÜNÜ RAHAT ÇIKARIR MIYIM YANİ? %0 SARJDA İKEN %100E KAÇ SAATTE DOLUYO - ASUS ZENFONE 2Yİ TİP OLARAK MI KÖTÜLÜYOSAN GÖRÜNTÜSÜ O KADAR ÖNEMLİ DEGİL BENİM İÇİN HIZLI SARJ OLMASI VE KAMERANIN İYİ OLMASI HOSUMA GİTMİSTİ DE
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

HTC DESİRE EYE DÜŞÜNÜYODUM HTC YİDE KARALAMIŞSIN :) YA XPERİA M5 ALICAKTIM TAAKİ BU FORUMDA NEGATİF YORUMLARI GÖRÜNCEYE KADAR. İÇİMDE HEP ŞÜPHE VAR PİŞMAN OLUR MUYUM VS. TELEFONDA YÜKSEK DERECELİ OYUN OYNAMAM PEK FACE WSP. KAMERA UYGULAMALARI FALAN KULLANIYORUM 1GÜNÜ RAHAT ÇIKARIR MIYIM YANİ? %0 SARJDA İKEN %100E KAÇ SAATTE DOLUYO - ASUS ZENFONE 2Yİ TİP OLARAK MI KÖTÜLÜYOSAN GÖRÜNTÜSÜ O KADAR ÖNEMLİ DEGİL BENİM İÇİN HIZLI SARJ OLMASI VE KAMERANIN İYİ OLMASI HOSUMA GİTMİSTİ DE

Asus'u tip olarak kötülemiyorum yazılım/destek olarak.
    Ben etkilemeyim seni yine de kardeşim. Sen sana uyanı al. Bunlar benim kişisel görüşlerim sadece.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Asus'u tip olarak kötülemiyorum yazılım/destek olarak.
    Ben etkilemeyim seni yine de kardeşim. Sen sana uyanı al. Bunlar benim kişisel görüşlerim sadece.

Xperia m5 te kararlıyım fakat olumsuz yorumlardan etkilendim. Sen ne zamandır kullanıyosun çok ciddi olumsuz yönleri var mı sana göre kamera hatası vs
  • capche C kullanıcısına yanıt
    yahu hocam kaç kez yazmamız gerek bilmiyorum fakat şu konuya açıklık getirelim

kamera hatası yazılım hatasıdır donanımsal değildir telefonu açıp kapatınca düzelir
    pilidie %50'ye kadar 2:30/2:45 arası ekran süresi sunuyor toplam %100'den %0'a yaklaşık 5 saat ekran süresi alısınız (2'şer saat aralıkarla 3g açık)
    1 günüde ben çok rahat çıkarıyorum eve geldiğimde %30-15 arası oluyor akşamda şarj ediyorum

Kamera örneklerinide elimden geldiğince yüklemeye çalışacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ramazanucan -- 12 Aralık 2015; 14:28:20 >
  • arkadaslar merhabalar sony m5 cıhazımı yaklasık olarak 15 gündür kullanndım ve kapanma sorunu yuzudunde servıse kvk bıraktım cıhaz kapanıp sarj cıhazı olmadan kesınlıkle acılmıyor neyse 3 gundurdu teste sokmuslar hıc bır sey yokmus cıhazda neyse aldım cıktım 1 saat odu yıne kapandı hemen teknosaya gıdıp durumu anlattım 1 ay olmayan cıhazın bu sorunu cıkarması ayıplı mal satımına gıer dedım neyse bıraz cemkırdım sonra 100 tl musterı memnuyetı indirimi verıp cıhazı gerı aldılar ve bende en basında yapmadıgım hızlı sarj 4 g destekleme gıbı ozlellıklerı olan bır note 4 yok sayıp almamnın vermıs oldugu pısmanlıkla hemen note 4 alıp arkama bakmamak uzere sony elveda deım telefona gelınce bu sorunu olamazssa kesınlıklle bu fıyata pıyassadakı alınabılecek en ıyı telefon ve ayrıca kvk bu sorundan beklıyen cıhaz sayısı 73 mus sony gıbı bır fırma nasıl olurda boyle sorunlu bır cıhazı pıyasaya surdu anlamak mumkun degıl
  • Bazı telefonlarda var demekki bu kapanma sorunu, geçmiş olsun.Bir hafta oldu şimdiye kadar bir kere kapanmadı bizimki

• Bu sorun yaşayan arkadaşların hepsi Sony Center'dan mı aldı?
  • copela kullanıcısına yanıt
    teknosa dan aldım ben cıhazın bır kacıyla alkası yok 3 g 4 g arası baglantıdan bır sıkıntıymıs nano sımm kartta kvk dıyorlı sony bu sorunu cozmesse 4 g aktıf oldugunda herkes yasar bu sorunu dıyor anlamıs degılım ben ıade ettım kurtuldum ınssallah sızler karsılasmazsınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: Laseer

quote:

Alıntıları Göster
    Cihazı kendi kutusundan çıkan orjinal şarj aleti ile şarj ediyorum.

Şarjı tamamen bitirdim %0 tekrar taktım şarja %89a kadar doluyor sonra dolmuyor.

Aradan zaman geçtikten sonra çıkarıp tekrar takıyorum %89 dan %100e 4-5saatte geçiyor.

Vatandan aldım.

Sizce 15günlük süre dolmadan gerimi vermeliyim?

Yoksa yazılımsal bir sorun mu?

@ghan87

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KSCND -- 12 Aralık 2015; 16:30:59 >
  • arkadaşlar sony nin forumunda gezindim biraz, bizimkilere benzer sorunlar mevcut. Buradan inceleyebilirsiniz : https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=tr&prev=search&rurl=translate.google.com.tr&sl=en&u=https://talk.sonymobile.com/t5/Xperia-M5/bd-p/xperia_m5&usg=ALkJrhhyIjhqMFbJIzTmg7p3V8k-sFfF1Q

bu sorunların bir kısmı xperia c4 konusunda da mevcut, benim anlamadığım husus sony gibi bir firma cihazlarını hiç kontrol etmezmi ? bu şekilde salla pati piyasaya cihaz sürmek nedir ? tamam anladık 5.0 dan 6.0 direk geçiceksin ama cihazı piyasaya süreli 2-3 hafta olmuş gerek bu forum gerek ekşisözlük gerekte kendi forumlarında cihazla ilgili sorunlar silsilesi var. Çok fazla beklenilmeden 5.1.1 gibi bir güncelleme yayınlanmalı ve sorunların önemli bir kısmı giderilmeli sonra 6.0 mı yayınlıyosun ne yaparsan yap . Yoksa forumları takip eden bilinçli tüketicilerin birçoğu bu telefonu almaktan vazgeçicektir.

Bazı arkadaşlar yorumlarında cihazın hep kötü yönlerinden bahsedilğinden dert yanmış amacımız burada bilgi vermek, sizlerinde sorun yaşamamanız adına burada bazı şeyleri dile getiriyoruz.

Telefonu alıcak arkadaşlara mutlaka tavsiyem, cihazı satın aldıkları yerde kutusunu açtırıp cihazı denemeleri, eğer altta yazacağım benim gözlemlediğim soruna denk gelirseniz telefonun hemen yenisi değişimini isteyin buna hakkınız var. Ben vatan bilgisayardan deneyerek aldım, çok aydınlık bir ortam olduğu için ekrandaki ışık sızmasını farkedemedim böyle bi sorun olabileceğide aklıma gelmedi işin açıkçası ve şimdi kvk kayla uğraş dur.

Önerim;
    1- Cihazı açın ve ilk açılırken ekran siyah arka pladayken kenarlarını kontrol edin ışık sıması varmı diye ? ardından *#*#7378324#*#* kodunu girerek ekran testi yapın, siyah ekrandayken dikkatlice bakın ekranda ışık sızması varmı? (önceki mesajlarımda bu sorunun resmini paylaştım, internette bununla ilgili birçok resim mevcut.)

2- Kamera modunda süper akıllı, manuel gibi modların en altında ''+'' kısmına tıklayıp yeni mod yüklemek isteğinizde bakın kamera uygulaması kendini kapatıyormu ve çalışmayı durduyormu.

Bu sorunlar aldığınız anda test edebileceğiniz şeyler, diğer arkadaşlar bu sorunlara ek olarak akıllarına başka birşey geliyorsa yazsın, sorunu ilk başta tespit edin ki sonra servislerle felan uğraşmayın.
  • Aynı sorun tamamen bende de var 89 dan sonra telefonu açtım tekrar taktım yüzde 100 e cok uzun bi süre de ulaştı bende vatandan aldım yeni. 15 gün içinde iade etme şansımız falan mı varmış hocam neden 15 dediniz öyle bi şansımız varsa direk verip g4 falan alalım.

Bilgisi olan varsa bilgilendirirse çok memnun olurum

• Donanımsal mı yazılımsal mı kestirmek zor işin açıkçası, şarjla ilgili bi anormallik bariz bir şekilde var, cihazı vatan bilgisayar aracılılığla veya kendin servise götürdüğünde bununla ilgili nasıl bir sonuç çıkıcak oda meçhul, bazı arkadaşlar bu sorunla ilgili göndermişler ve sorun gözlenememiş geri iade edilmiş. 30 günlük süreyi aşmadan şansını dene derim.

Ben yaşadığım sorunlarla ilgili xperia müşteri hizmetlerini 2 defa aradım, 2 yetkilide ekranda ışık sızıntısı nedir bilmiyorlar :D bu konuyla ilgili bize eğitim vermediler gibi komik cevap aldım, sanki konuyla ilgili herkes eğitim alıyor. Adamlar sadece yazılımsal destek veriyoruz diyorlar ve müşteriyi kvk ve teleservice gibi türkiyede'de hizmet kalitesi baya baya sorgulanıcak firmaların kucağına atıyorlar resmen. bu arada kvk nın müşteri hizmetleri telefonu 11820 dakikası 2.99TL, adamlar sömürüde master yapmış başka bişey diyemiyorum.
  • 
Sayfa: önceki 188189190191192
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.