Şimdi Ara

★ Sony Xperia M5 ANA KONU ve KULLANICILAR KULÜBÜ★6.0 Güncel (189. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.755
Cevap
96
Favori
365.730
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 187188189190191
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 11 gün oldu bir sıkıntı yok şimdilik şarjda kullanımıma göre iyi gidiyor ama normalden birazcık hızlı boşalıyor gibi ama sıkıntı değil günümü çıkartmaya yetiyor

Gözlemlerim;

1 -Yavaş doluyor
    2 -Aşırı bir ısınma söz konusu değil ama hissedilir bir sıcaklık oluyor 40 ile 45 derece sanırım
    3 -Dün başıma gelen olay ise şöyle, aramayı cevaplıyorum ama karşı tarafa sesim gitmiyor bu olay daha önce Xperia L modelinde de başıma gelmişti gerçi telefonu kapatıp açınca düzeliyor sıkıntı olmuyor
    4 -Kamerayı sürekli kullanmaya çalışıyorum ve kapanma sorunu almadım daha ama ısınınca kapanması normal çünkü bütün Xperialarda var bu sorun
    5 -Play storedaki yüksek grafik isteyen birkaç oyun yükledim ve sorunsuz bir şekilde çalıştırıyor kasmadan ( Grafik durumuna göre telefon normal olarak ısınıyor ama oynamaya engel olunmuyor)
    6 -Bir arkadaş play storedan atıyor demiş onu da yaşadım ama sadece google'ın kendi mağazasına girince atıyor gerçi bende öyle başka yerlere bakınca atma olmadı daha belki atar bilemem
    7 - Ön kamera WhatsApp'da çekim yapınca aynalama yapmıyor
    8 -Wireless kendini yenileyip duruyor ama belli bir süre sonra yani belli bir yenilemeden sonra sabit kalıyor kopma olmuyor bunun nedenini çözemedim

Şimdilik bunlar var kullanımımda karşılaştığım onun dışında bir şey yok.Rev. Numarasını yarın iş dönüşü yazarım.

Alacak arkadaşlara tavsiyem Ocak ayında gelecek güncellemeyi beklesinler ve takip etsinler ne gibi değişikliklerin olduğuna dair belki sorunlar düzelir belki düzelmez ama illaki Sony bu konu hakkında boş değildir yeni çıkan bir telefonu sorunlu bir şekilde insanlara kullandırtmaya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zack06 -- 11 Aralık 2015; 15:43:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ramazanucan kullanıcısına yanıt
    Doa kapsamında 1 ay geçmediyse değişim hakkı bulunduğunu belirtti hem vatan bilgisayar hemde sony müş. hizmetleri. Zaten servise verme nedenimde bu yüzden.

• quote:

Orijinalden alıntı: Photographer Boy

quote:

Orijinalden alıntı: Léo

Telefonu hep kötüleme, hep bir karalama var nedense bu forumda. Neden iyi yönlerini paylaşmıyorsunuz? Ayrıca rehber niteliğinde ve kullanımı hakkında hiç yazan yok. Yeni özellikleri ve uygulamaları tartışsak, paylaşsak iyi olmaz mı?

Kesinlikle katılıyorum hocam, konu rehber niteliğinde olmaktansa şikayet adresine döndü. Şikayetlerin burada paylaşılması ve çözüm aranması çok doğal ancak sadece ve tek amaç olmamalı..

Zannediyorum sizde siyah model vardı, siyah hakkında değerlendirmelerinizi ve paylaşmak istediğiniz başka olumlu yön ve memnuniyetiniz varsa paylaşmanızı rica ediyorum.

Teşekkürler.

Bir önce ki telefonum Asus Zenfone 6 Gold'du o yüzden siyah aldım. Beyaz hoşuma gitmedi açıkcası siyah ve gold arasında kaldım. Bence siyah çok şık.

- Kamera kapanmasını bende bir kez yaşadım ama sorun değil sonuçta sürekli olan bir şey değil yazılımsal bir sorun, güncellemeler ile düzeltilir.
    - Şarj açıkçası Zenfone dan iyi olduğu kesin ama daha iyi olabilir. Fazla kullanımda 1 gün rahat çıkarır, az kullanımda 2 günü bitiriyor. 2 gün üstüne dün şarja taktım, bugün biraz oyunlara ve müziğe ve internete asılınca sabah 8 gibi %100 olan şarjı %75'e indirdim.
    - Isınma çok problem değil, aman aman ısındığı olmadı. Her telefonda olduğu gibi bence. Tasarımının İnce olmasının da verdiği etkiyle biraz hissediliyor sadece..
    - Hız bakımından problem yeterince hızlı.
    - Dün akşam Miracast ile Tv ye bağladım, sorunsuz. Bunu da ekleyim dedim. Cep ekranını tv de görmek bir çok zaman işe yarayabiliyor. (Örn. bir kamera çekimi yapıyorsunuz bunu direkt olarak ekrandan görürsünüz. )
    - Tasarım konusunda iyi bence ki LG G4 kasası hoşuma gitmediği için Xperia M5 de karar kıldım.
    - Yakın zaman da 4K çekim deneyeceğim bunun için sanırım en azından 64 GB. ve Class 10 bir hafız kartı alacağım. 16 Gb. Küçük kaçmış bence.
    - Fotoğraf çekme konusunda iyi diyebilirim. Gün ışığında fazla çekim şansım olmadı ama çektiklerim gerçekten tatmin edici. Bazı arkadaşlar DSLR makine performansı bekliyor sanırım ama hiç bir cep telefonu o performansı vermez. Şu an piyasa da olan telefonlar arasında kamerada ilk beşin altına düşmez.

Şimdilik deneyimlerim ve aklıma gelenler bunlar, aklıma geldikçe tekrar eklerim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Laseer -- 11 Aralık 2015; 18:46:19 >

• ghan87 kullanıcısına yanıt
    Hocam doa kapsamı ne demek oluyor acıklar mısınız?
    Bir de garantiye verdıgımız zaman ben tamirat istemiyorum yalnızca değişim veya iade talep ediyorum diyebiliyor muyuz? Vatan Bilgisayar için konusuyorum

• ghan87 kullanıcısına yanıt
    Bende eşime teknosadan almıştım, aynı problemden dolayı teknosaya verdim,servise gitti 12 gün oldu.Bi gelişme yok şimdilik,beklemedeyim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • woojin kullanıcısına yanıt
    DOA değişimi demek, ''Değişim Onayı Alındı'' yani telefonun yenisi ile değişimi demekmiş.

Eğer telefon satın aldıktan sonra 1 ayı doldurmamışsa tamir istemeden değişim isteme hakkın var, ve bunun yasal bir hak olduğu söylüyorlar.

Geçen hafta perş. günü vatan bilgisayara gittim telefondaki durumu izah ettim, böyle bir hakkım olduğunu müşteri temsilcisi söyledi. Telefonu kendilerinin kvk ya göndereceklerini söylediler, kendim götürürsem daha hızlı olur dediler, bende bugün teslim ettim cihazı

bakalım nasıl bir sonuç çıkacak, gelişmeleri burada paylaşırım.
  • bizde bir arkadaşıma alacagız n11den %25 indirim ile
    1150 tlye fln geliyor
    varmı bu fiyatlara alınabilecek başka cihaz önerisi olan
    Bide bu telefonun su geçirmezlik özelliğini z3 ile kıyaslarsak hangisi daha iyi?
  • Şu an su geçirmezlik sertifikasının en yükseği değer olarak IP65 ve IP68 bunun haricinde herhangi bir telefonda daha üstü yok

• Beyler m5 te z3 teki gibi ikonların olduğu ekranın dönmesi olayıdamı yok,ben sanki m4 aqua nın video incelemesinde gördüm m4 te vardı

• 1300 TL bütçem var. pek oyun oynamam. Bu bütçeyle hızlı sarj olan sarjı uzun dayanan birazda fotoğraf çekmeyi sevdiğim için kamerası kamera özl. iyi olan bir telefon önerir misiniz ? Şuan kafamda Zenfone 2 ile Lenovo vibe p1 var 1300tl bütçem var dediklerime uygun bir telefon nedeniyle birlikte önerir misiniz ?
  • şarj %100ken stamina açıkken tahmini 2 gün yazarken artık 22 saat falan yazmaya başladı neden acaba
  • capche C kullanıcısına yanıt
    G3 16GB
  • quote:

Orijinalden alıntı: hidoege

şarj %100ken stamina açıkken tahmini 2 gün yazarken artık 22 saat falan yazmaya başladı neden acaba

Ona çok takılmayın,telefonu kullanım alışkanlıklarınıza göre süreyi ayarlıyor,olmadı uygulamalardan stamina modunun verilerini temizleyin düzelir

• Merhabalar dün itibariyle evkurdan siparişi verdim 1499 tl 10 ay taksit yaptı bende aranıza katılıcam inşallah

• Z3c almayın kullandık 8 ay falan

su alıyor kapaklı girişden uzak durun birde çabuk kopuyor..

Tavsiye etmem.
  • Benim düşündüğüm buraya çoğunlukla sorun yaşayan kullanıcılar yazıyor. Telefonla hiç sorun yaşamayan övgü için bir mecra aramaya çalışmadığı için sadece sorunlu kullanıcılar şikayetlerini burda bildiriyor.

• çift tıkla açıp kapama var mı? hızlı şarj destekliyor mu? ekran süresi ne kadar? birde ısınma sorunu var mı? Kullananlar yanıtlarsa sevinirim. Son olarak önerirmisiniz telefonu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Welar -- 12 Aralık 2015; 6:37:35 >
  • Ben diyorum ki telefonu iyi ki almışım
  • Arkadaşlar telefou ilk şarj ettiğimde yüzde 97 de takılı kalmıştı. Dün yine şarjı yüzde 10 A getirip kapatıp şarj ettim yüzde 92 oldu ardından bi daha baktıgımda 89 A düşmüştü. Bu sorunu yaşayanlar oldugunu hatırlıyorum ne yapmam gerekiyo yardım eder misiniz çözülebilir mi yoksa geri mi göndermem gerekecek

• quote:

Orijinalden alıntı: woojin

Arkadaşlar telefou ilk şarj ettiğimde yüzde 97 de takılı kalmıştı. Dün yine şarjı yüzde 10 A getirip kapatıp şarj ettim yüzde 92 oldu ardından bi daha baktıgımda 89 A düşmüştü. Bu sorunu yaşayanlar oldugunu hatırlıyorum ne yapmam gerekiyo yardım eder misiniz çözülebilir mi yoksa geri mi göndermem gerekecek

Bir arkadaş şarjı tamamen bitirip sonra kendi şarj cihazı ile %100 yapmıştı sanırım deneyin isterseniz

• 
Sayfa: önceki 187188189190191
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.