Şimdi Ara

★ Sony Xperia M5 ANA KONU ve KULLANICILAR KULÜBÜ★6.0 Güncel (146. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.755
Cevap
96
Favori
365.731
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 144145146147148
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hami.7

Hocam ben 1 2 ufak tefek hatalar aldım bendemidir sorun acep. Ama o kadar kaliteli duruyor ki umrumda değil hatalar kamera uygulamalarında ve de snapchat te kendiliğinden program kapandı geri açtığımda kamera açılmıyor dedi yeniden başlattım sıkıntı kalmadı. Mobil veri kullanımı hoşuma gitti yakmıyor dizel gibi telefonun ekran çerçeve oranı hiç rahatsız etmedi. Ve de siyahını bekliyordum gold aldım ama gold da nefis resmen merhaba ben buradayım diyor kamera konusuna hiç girmiyorum :) genel olarak efsane cihaz. Alanlara şimdiden hayırlı olsun almayanlar bence çok şey kaçırdı

hocam şarj süresini ve şarj performansını yazar mısınız?

• telefonu alan arkadaşlar şarj sureleri hakkında bilgi verebilirler mı acaba ? benim Ekran parlaklığı en kısık seviyede mobil veri acık ama bıraz hızlı gıdıyor sarjı, yeni oldugu ıcın olabilir mi sizce?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: suaybcicek

Arkadaşlar nisanlima once z3 alacaktik fakat bu telefonu sony center bize gosterdi ve nisanlim icin ozcekim onemli, islemcisi felan da daha iyi oldugundan m5 e karar kildik, fakat z3 de de oldugu gibi bunda da teredutlerim var, ben Samsung kullanicisiyim yaklasik 5-6 senedir, kendininde bi onceki telefonu Samsung tu 2 sene kadar kullandi, yani simdi sony bi cok telefondan guzel, ben note 5 kullanicisiyim, benim telefonum bile yer yer kasılmalar oluyor o her android cihazin kaderi,
    -ama simdi samsungu biliyorum yeri gelince root uydu felan odinle yeni yada farkli yazilimdi bisiler yapiyorum, bunda o tarz seyler var mi
    -samsungdan (a5,s5 tarzi) telefonalarindan iyi bir telefon ama hic sony kullanmadik tereddütlerim var, butun inceleme videolarini forum, editor yazılarını okudum ama hala kafamda sony e karsi tuaf hislerim var yani tamam alalim kullan diyemiyorum, daha önce hiç kullanmadim belki ondan belki bende cok sevecem teli ama tedirginim, kullanan arkadaslar bize biraz kullanici deneyimlerinden, arayüzünden,ozellikle cihazdan bahsedebilirler mi, teşekkür ediyorum simdiden

sizin samsungun kasılma sebeplerinin en başında kullandığı touchWiz arayüzü gelmektedir. Bu arayüzün artıları olmasının yanında bu tarz dezavantajları da kullanım sıklığınıza bağlı görülebilir. Sony yeni nesil tüm cihazlarında saf android arayüzüne bağlı hafif xperia arayüzünü kullanmaktadır. Bu yüzden genelde arayüze bağlı kasılmalar olmaz.

teknoloji camiasında bi laf vardır her samsung bir gün kasılacak diye,

işte bu touchWiz den dolayıdır..

Eşinizin kullanım alışkanlığı nasıldır bilmem ama tabi note5 te yaptıklarınızı ararsanız hayal kırıklığı olabilir, hatta bunu samsungun S serilerinde de beklemek zor, note serileri farklı cihazlar..

M5 i burada okuduğunuz gibi herkes sabırla ve merakla bekledi. Sony; Samsung S serileri ve kendi Z serileri gibi üst düzey performans sunan amiral sınıfı telefonları aratmayacak bir cihaz yapmış izlemindeyim ön fikir olarak.
    tabi fiyat performans olarak düşünülen bir cihaz olduğunu da göz önünde bulundurmak lazım..

2500 tl 'ye Z5 veya Galaxy S6 da alsa insan illa bir eksiklik görecektir. Ancak bu cihaz 1500 TL ye daha akılcı gibi duruyor.. Kaldı ki kamera performansı yeni amiral Z5 ailesi ile aynı seviyede olduğu göze çarpan detaylar arasında..

şimdiden hayırlı olsun, herkes kazasız belasız kullansın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi er7an -- 21 Kasım 2015; 13:47:59 >

• asdzxc345 A kullanıcısına yanıt
    bizim burdaki en tanınan telefonculara götürdüm hepside z5 sandı
  • Dikkate alip cevap verdiginiz icin teşekkür ederim, cihazi bi kac gun icinde aliyoruz

• Zaten 3-5 gün içinde alacağım telefonu. Hemen alasım geldi :D
  • Dün vatanbilgisayar'da telefonun beyazını inceledim. Beyazı o kadar dandik görünüyor ki alacaktım kafam karıştı. Aklımda zaten siyah ya da altın sarısı vardı ama onlar da böyle kötü mü görünüyor acaba nerede bu telefonun her rengini inceleyebilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: husnu89

telefonu alan arkadaşlar şarj sureleri hakkında bilgi verebilirler mı acaba ? benim Ekran parlaklığı en kısık seviyede mobil veri acık ama bıraz hızlı gıdıyor sarjı, yeni oldugu ıcın olabilir mi sizce?

ne kadar gidiyor hocam nasıl kullanıyorsunuz? şarj süresi ne kadar yazar mısınız?
  • Eğer oyun oynarsanız Öğlen 1 e kadar gidiyor şarj(8:00 dan). Fazla oyunda takılmaz arada bir nette takılırsanız 1 günü rahat şekilde çıkartıyor.Şarj süresi olarakta 2A lik şarj aleti ile tam 2 saatte şarj oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ts2000

Eğer oyun oynarsanız Öğlen 1 e kadar gidiyor şarj(8:00 dan). Fazla oyunda takılmaz arada bir nette takılırsanız 1 günü rahat şekilde çıkartıyor.Şarj süresi olarakta 2A lik şarj aleti ile tam 2 saatte şarj oluyor.

teşekkürler hocam. bu telefon ile z2 arasında kaldım. 5 inç şarjı çok giden şarj problemi yaşatmayan bir telefon istiyorum sizce ne almalıyım?
  • Hocam teşekkürler. Şarj süresi M4 ile aynı gibi herhalde ?
    M4 ü hiç kullanmadım bilmiyorum ama muhtelen + - 15-20 dk dır

İnterneti olan her telefonda biraz şaj sıkıntısı var sony nin artısı stamania modu bu modla çok rahat 1 günü çıkartabilirsiniz.Teli kullanırken bişey hissettirmiyor yavaşlık falan sadece ekran kapanınca belirlediğiniz uyg. dışındakileri kısıtlıyor.Henüz kullanmadım m5 te ama m2 de durum böyledi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ts2000 -- 21 Kasım 2015; 14:22:58 >
  • Stamina modu video film falan izlerken kullanmak daha mı mantıklı olur acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DoDoking

o değilde telefonu gören Z5 sanıyor varya

800 tlden 2800 tl ye kadar her cihazında aynı model tasarımı kullanmanın kaçınılmaz sonucu.
  • alıştığımız sony pil performansı yok kısa bir süre m4 kullandım sarj rahat 1,5 günü görüyordu wifi net full açık yarım saat oyunla oyun yoksa 2 gün yetiyodu. bu telefonu kullanmadım ama işlemcisi çok güç tüketen bir işlemci snapdragon gibi stabil değil ve ekranda full hd olunca pil performansı baya geride.

şimdi kullananlara şunu sormak istiyorum sözlüme bakıyoruz bu telefonuda parasını hakediyor mu? bizim telefondan beklentimiz iyi pil ve kamera öncelikle gerek yoksa zenfone 2 laser düşünüyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pandoora

quote:

Eğer oyun oynarsanız Öğlen 1 e kadar gidiyor şarj(8:00 dan). Fazla oyunda takılmaz arada bir nette takılırsanız 1 günü rahat şekilde çıkartıyor.Şarj süresi olarakta 2A lik şarj aleti ile tam 2 saatte şarj oluyor.

teşekkürler hocam. bu telefon ile z2 arasında kaldım. 5 inç şarjı çok giden şarj problemi yaşatmayan bir telefon istiyorum sizce ne almalıyım?

Z2 Piyasda ki şarjı en çok giden 2-3 telefondan biri, batarya kapasitesini bir kenara bıraksak bile M5'inde mediatek olmasında dolayı batarya performansı iyi değil.

Batarya önemliyse M5'i geçin, gerçi bu fiyatda ki tüm telefonlar böyle orasıda ayrı.

• quote:

Orijinalden alıntı: BalearicVision

alıştığımız sony pil performansı yok kısa bir süre m4 kullandım sarj rahat 1,5 günü görüyordu wifi net full açık yarım saat oyunla oyun yoksa 2 gün yetiyodu. bu telefonu kullanmadım ama işlemcisi çok güç tüketen bir işlemci snapdragon gibi stabil değil ve ekranda full hd olunca pil performansı baya geride.

şimdi kullananlara şunu sormak istiyorum sözlüme bakıyoruz bu telefonuda parasını hakediyor mu? bizim telefondan beklentimiz iyi pil ve kamera öncelikle gerek yoksa zenfone 2 laser düşünüyoruz

hocam kendi sorunuza cevabınızı vermişsiniz zaten. m5 pil performansı olarak çok iyi değil sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

quote:

Orijinalden alıntı: Pandoora

quote:

Z2 Piyasda ki şarjı en çok giden 2-3 telefondan biri, batarya kapasitesini bir kenara bıraksak bile M5'inde mediatek olmasında dolayı batarya performansı iyi değil.

Batarya önemliyse M5'i geçin, gerçi bu fiyatda ki tüm telefonlar böyle orasıda ayrı.

hocam sizce bu bütçeye göre tercih edilecek en iyi telefon z2 midir? 5 inç civarı ve batarya kriterini göze aldığımızda iyi gibi gözüküyor.

• Benchmark sitelerinin yaptığı testlerde Z2 8.5 saat civarı tam kullanım suresi sunuyor M4 ise 6.5 saat. M4 ile M5 batarya performansı 3 aşağı 5 yukarı aynıdır. Z2 ile M5 batarya performansın da bariz fark olacağını dusunuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asdzxc345 -- 21 Kasım 2015; 15:09:36 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    M5 M4'ten daha kötü batarya konusunda.
  • 
Sayfa: önceki 144145146147148
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.