Şimdi Ara

★ SONY XPERIA™ M4 AQUA | ANA KONU | ★ (390. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.885
Cevap
57
Favori
266.435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 388389390391392
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Android 6.0 ile wifi kopma sorunu yaşadım ve aşırı düşük pil süresi aldım. Geri 5.0'a dönüyorum.

Bu telefonu aldığım güne lanet olsun. Resmen ayaklı kanser.
  • Det.Harvey Bullock kullanıcısına yanıt
    Kulaklik girisine kurdan gibi bisey sokup icine cebinizdeyken kacan tüy parcalarini cikarmaya calisin duzelecektir. Benimde basima gelmisti.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • cmldrs kullanıcısına yanıt
    Selam,

Xperia M4 aqua E2303 hafıza probleminin tam çözümü için:

1. Bootloader kilidinin kaldırılması,
    2. SuperSu yüklenerek, telefona root yetkisinin verilmesi
    3. sonrada telefona Apps2SD uygulamasının yüklenmesi,

şeklinde özetleyebileceğim 3 adımda (mevcut rom'uda silip-yeniden yüklemeden) tüm uygulamaları, sdkartınıza atabilir, varsayılan olarak gelen ve istemediğiniz uygulamaları kaldırabilirsiniz. kilit açma ve rootlama toplamda 7-8 dk.nızı alır.
    (bootloader kilidini açınca, telefon garanti kapsamından çıkar)

ikinci bir yöntem ise, telefonu flashlayıp komple yeniden rom yüklemek ile olur ki anlamayan arkadaşlar için riskli ve uğraştırıcı olabilir.

detaylı işlem adımları web'den bulunabilir, yinede ihtiyaç duyan arkadaşlar olursa yardımcı olmaya çalışırım.

edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avolon -- 15 Haziran 2017; 15:38:37 >
  • avolon kullanıcısına yanıt
    Bilgi için teşekkürler, bahsettiğiniz yöntem ile yapıldığını okumuştum, ama benim telefonum henüz garanti kapsamında olduğu için yapmadım, ayrıca 8 GB belleğin 6.15 GB'ı kullanılıyor bana şimdilik yetiyor, fakat Sony ve Google'in bana göre gereksiz bazı programlarını görünce sinir oluyorum. Belki onları tamamen silmek için ileride yaparım. Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cmldrs -- 15 Haziran 2017; 20:18:2 >
  • telefona CyanogenMod kuran var mı?
  • İmei nasıl değiştirilir bu telefonda acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • The Notorious kullanıcısına yanıt
    Wifi kopma sorunu düzeldi mi? Fabrika ayarlarıyla mı 5.0 a döndünüz? Benim çöpün wifisi de her dk kopmaya başladı.

• quote:

Orijinalden alıntı: tanklar yolda

Wifi kopma sorunu düzeldi mi? Fabrika ayarlarıyla mı 5.0 a döndünüz? Benim çöpün wifisi de her dk kopmaya başladı.

Evet düzeldi

Fabrika ayarlarıyla değil, FTF dosya flashlayarak döndüm.
    https://uzmanim.net/soru/sony-xperia-m4-aqua-xperia-flash-tool-ile-rom-yukleme-xperia-m4-aqua-android-6-0-dan-5-0-a-geri-donmek-nasil-yapilir/69600

Buyrun buradan baka baka yapın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Notorious -- 19 Haziran 2017; 16:46:11 >

• Arkadaşlar merhaba, iyi bayramlar herkese.

Telefonu yaklaşık 1,5 senedir kullanıyorum, şu ana kadar sadece ahizeden sesim gitmediği için servise gönderdim.

Fakat son zamanlar içinde telefonda sorunlar var, bilgisayara taktığımda telefonu görmüyoe bilgisayar, ekranın sol üst kısmında sararma var ve arka kapağı biraz çıkmış üstten, ve son olarak da son 2 gündür telefon çok fazla ısınıyor. Aynı sorunlardan dolayı servise gönderen var mı içinizde? Varsa bir yardım edebilir misiniz? Herkese çok teşekkürler :)

• Merhaba arkadaşlar sony xperia m4 aqua çok kurcalayan biri olara. Skymelon 8 kernelin stabil, 8x in bana göre performanslı olduğunu bazıları içinse 9 versiyonun iyi olduğunu söyleyebilirim.
    Telefon halen bana göre 1000 tl bandında satılan telefonlardan iyi veya eş değerde.(özellikle de kernel ve root ile hafıza yöntemleri yapmış arkadaşlardan bahsediyorum.)

Geçenlerde Sony Xperia M4 Aqua da hafızayı yanlışlıkla istemsiz bir şekilde yükselttim. Sizlerde denerseniz en azından yöntemin çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsiniz. Sadece m4 aqua değil diğer android telefonlarda da denenebilir.

Konu linki : https://muratbkweb.tk/android-dahili-hafiza-sorunu-cozumu/

• Arkadaşlar hafıza problemi ne oldu acaba ? Cihazı kullanıyoruz ancak rootsuz bir yöntem geldi mi ? Güncelleme ile gelecek deniyordu en son.
  • Sony bu telefonun ayarında başka telefon yapamadı. İnce hafif şarjı iyi giden. Yok..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kendi Fikri kullanıcısına yanıt
    Ne zaman şu dandik mediatek işlemcileri kullanmaya başladı orada ip koptu...

• Arkadaşlar mevcut son sürümde (26.3.A.1.33) root nasıl yaparız ya Allah rızası için birisi yönlendirse veya anlatsa ne iyi olur.
  • USB girişinde sıkıntı var kablo oynuyor temassızlık oluyor garantisi de bitti
  • Mer_SL kullanıcısına yanıt
    Selam,

önce telefonunuzun bootlader kilidinin açılması gerekiyor. Aşağıdaki işlem adımları takip edip, bootlader kilidini açın. kilidi açınca bilgi verin, 2. adımı yani root kısmını yazayım.

Bootloader Kilidinin Kaldırılması işlem adımları:

1* Bootloader kilidini kaldırdığınızda, cihaz garanti kapsamından çıkar.
    Bootloader kilidini açmadan cihaz rootlanamaz (flashlama ile rom yükleme hariç) Dolasıyla bootloader kilidini açmadan telefonunuza root yetkisi vermeye çalışmayın.

2* telefonunuzun arama tuşalarını kullanarak şu kodu girin ve cihazınızın bootloader kilidinin açılmasına izin var mı yok öğrenin:

*#*#7378423#*#*
    [ configuration ] menüsünde en allta; ("configuration" menüsü; "service info" menüsü altında da olabilir)
    " bootloader unlock allowed: YES " yazıyorsa bootloader kilidini açabilirsiniz demektir.
    (dikkat: kilit açık değil, kilit açılabilir!...)

3* eğer "kilit açılabilir:evet/bootloader unlock allowed: yes yazıyorsa"
    şu linke gidin ve sayfanın en altında bulunan cihaz seçim menüsünden M4 aqua yı seçerek işlem adımlarını takip edin:

https://developer.sonymobile.com/unlockbootloader/unlock-yourboot-loader/

3a* sayfanın en altında bulunan cihaz seçim menüsünden M4 aqua yı seçin ve devama -CONTiNUE tıklayın.
    3b* sonraki sayfada "email verification" aktif e-posta adresinizi girin ve onaylayın SUBMiT tıklayın
    kilidi kaldırma kodunu sony'den alabilmeniz için e-posta adresinizi doğrulamanız gerekiyor.
    3c* e-postanızı kontrol edin ve sony'den gelen e-posta içindeki "ilerlemek için tıklayın / click here proceed" yazan linke tıklayın
    3d* tarayıcı sizi IMEI numaranızı gireceğiniz sony sayfasına yönlendirecek, buradaki kutuya, IMEI numaranızı girin.
    (IMEI 'numaranızı bilemiyorsanız, 2* maddeki kod ile IMEI numaranızı öğrenebilirsiniz) ve ONAY /SUBMiT tıklayın.
    3e* sonraki sayfada sizin telefonunuza özel bootloader kilidini kaldırmak için bir KOD yazıyor olacak, onu not alın.bu kodu kaybetmeyin.

4* şu linkten adb fastboot yazılımını bilgisayarınıza indirin (923.2.Kb)
    https://www.androidfilehost.com/?fid=24521665358595410

5* şu linkten sony xperia windows resmi sürücülerini indirin.
    https://developer.sonymobile.com/downloads/drivers/xperia-m4-aqua-driver/

6* 4*.ünc maddede yüklediğimiz adb fastboot programının kurulu olduğu klasöre gidin
    ve bu klasörde boş bir alanda; shift tuşuna basılı tutarken + sağ fare tuşuna tıklayın.
    açılan menüden "komut penceresini burada aç / open command window here" seçeneğine tıklayarak komut penceresini açın.

7* şimdi telefonumuzu fastboot mod da bilgisayaramıza bağlayacağız. bunun için;
    telefonunuzu kapatın
    usb kablosunun bir ucunu bilgisayara takın
    diğer ucunu telefona takmadan önce, telefonun SES AÇMA tuşuna basılı tutun
    SES AÇMA basılı tutarken, mini usb ucu telefonunuza takın. MAVi LED yanıyor olacak,
    (yeşil led yanarsa yanlış tuşa bastınız demektir. bu durumda kabloyu çıkartıp tekrar deneyin)

8* Bilgisayar telefonu fastboot modda tanıdımı alttaki kod ile kontrol edin:
    komut penceresine "fastboot devices" yazıp enterlayın.
    eğer bağlantı fastboot modda olmuşsa bu komut bağlı cihazın kimlik nosu verecektir.

9* bootloader kilidini açmak için aynı komut penceresinde alttaki komutu yazıp enter'layın, yaklaşık 7sn sonra bootloader kiliti açılmış olacaktır.
    (alttaki satırdaki unlock tan sonra gelen örnek kodun yerine 0X1AB..., sony'den aldığınız ve sizin telefonunuza özel kilit açma kodunu yazın)

fastboot -i 0x0fce oem unlock 0x1AB23CD4567890EF

10* aynı komut penceresinde
    "fastboot reboot" komutunu verip telefonu yeniden başlatın

11* telefon açılınca bootloader kilidinin açılıp açılmadığını kontrol edin.
    2*. maddeki komut ile *#*#7378423#*#*
    [service info / configuration ] menüsü altında Bootloader unlocked:Yes yazıyorsa işlem tamamdır.

Artık telefonunuz root'lanabilir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avolon -- 12 Temmuz 2017; 21:10:50 >

• Telefonum az önce normal kullanımdayken(whatsapp) bir anda kapandı. tekrar açmaya kalktığımda ise beyaz ekran sony başlangıç sayfası gelip gerisi gelmeyip kapanıyor. şarja taktığımda ise yine aynı şekilde beyaz ekran sony başlangıç sayfası kapanıp kapanıp sürekli çıkıyor.

ne yapmam gerekiyor şu an?
  • avolon kullanıcısına yanıt
    Her şey tamam fakat bir hata alıyorum. Sağ tık ile komut penceresini açıyorum. Kodu yazdıktan sonra bana gelen Sony'den olan kodu yazıyorum. Enter ladığım zaman FAILED command not allowed hatasını alıyorum. Burada kaldım :(
  • Vatan Bilgisayar'dan Su geçirmez olarak satın aldığım Sony Xperia M4 Aqua isimli cihaz kapanıp açılmamaya başlayınca Vatan aracılığı ile servise gönderdim. Fakat servisten bana çıkarılan "kullanıcı hatası" denilen sorun "sıvı teması" oldu.

Adı üstünde M4 Aqua olan telefona servisten gelen cevap kendilerini rezil eder nitelikte "sıvı teması" oldu. Servisin çıkardığı 323 TL' lik ücreti ödemeyeceğim ve Ücret iademi istiyorum nasıl yapabilirim?
  • Geçmiş konulara bakın.Eski z serileri ve m serileri su geçirmez olarak lanse edilmişti.Su geçiren cihazlarda THH direk değişim kararı çıkarıyordu.Fakat M4 suya dayanıklı diye gösterildi diye biliyorum.Yine de değişim hakkı ve ücret iadesi alanlar oldu.Siz de tüketici hakem heyetine gidin hocam.

• 
Sayfa: önceki 388389390391392
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.