Şimdi Ara

★ SONY XPERIA™ M4 AQUA | ANA KONU | ★ (180. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.885
Cevap
57
Favori
266.444
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 178179180181182
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: The Notorious

Evet arkadaşlar an itibariyle telefonun hız problemini çözüp yarış atına çevirme yöntemini buldum.

Yapmanız gereken şeyler

1- Bootloader'ını unlock etmek
    2- TWRP custom recovery kurmak
    3- Root atmak
    4- No frills CPU control programını indirip bu ayarları yapmak

Telefon şu an çok çok hızlı çalışıyor..
     ★ SONY XPERIA™ M4 AQUA | ANA KONU | ★

eline sağlık hocam da root dedin mi ben kalıyorum öylece :) rootsuz olmuyor mu ? misal samsung larda ram arttırma var kod girip ram high level yapıyorsun öyle bişey olaydı iyiydi :)

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmetinho

Merhaba arkadaşlar. sonunda cihaza kavuştum. ama şöyle bir durum var ki sol üstteki oval kısımda ezikler var darbeya bağlı olarak. cihaz sıfır ama nasıl oluyor bu? bir de ekranın sol altında yarın santimetrekarelik bi leke var dikkatli bakınca görülüyor. Kameranın arkası internete girince video falan izleyince çok ısınıyor. ilk gün diye mi?

ısınma normalde diğer sorunlar normal değil geri götürün
  • Arkadaşlar merhaba.telefonda fotoğraf çekince albümde fotoğraf ters çevrilmiş olarak gözüküyor.orada çevir deyip düzeltiyorum fakat internete yüklediğimde fotoğraf yine ters olarak atılıyor. Bunu nasıl çöebilirim fikri olan var mı???

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mer_SL kullanıcısına yanıt
    Telefonu stamina moda geçirdiğinizde telefon kilitli iken internet bağlantısını kesiyor ondan gelmiyor olabilir. Bu durum benim z3 kullanan bir arkadaşım da da vardı. Aynı şeyi söylüyordu o da.

• quote:

Evet arkadaşlar an itibariyle telefonun hız problemini çözüp yarış atına çevirme yöntemini buldum.

Yapmanız gereken şeyler

3- Root atmak

Hocam root nasıl ettiniz anlatırsanız aylardır çektiğim hafıza sıkıntısı porblemini çözmek istiyorum.2 DEFA DENEDİM ama root etmeyi başaramadım

• quote:

Orijinalden alıntı: muratarkan

quote:

Yapmanız gereken şeyler

3- Root atmak

eline sağlık hocam da root dedin mi ben kalıyorum öylece :) rootsuz olmuyor mu ? misal samsung larda ram arttırma var kod girip ram high level yapıyorsun öyle bişey olaydı iyiydi :)

Maalesef hocam, root kesin lazım çünkü işlemcinin frekansını değiştiriyoruz.

https://teknobolge.com/sony-xperia-m4-aqua-nasil-root-yapilir-11179

buradan root işlemini öğrenebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Notorious -- 14 Ocak 2016; 6:55:00 >

• Burakjanylmz kullanıcısına yanıt
    Cihaz zaten sürekli stamina modda. Önceden olmuyordu böyle bir şey. Yeni olmaya başladı. Wifi de böyle yapmıyor.

• Merhabalar,
    Arkadaşım bu cihazdan aldı. Hafıza kartı taktık ama tanımlı hafıza olarak sd kartı seçmeyi bulamadık. Böyle bir seçenek yok mu acaba?
  • The Notorious kullanıcısına yanıt
    Burda 1. Yöntem işe yarıyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: TUFF GONG

Burda 1. Yöntem işe yarıyor mu?

ben denedim olmadı

• Ne zaman bitecek bu dram?

• ben bir soru soracağım. buradan bir arkadaşın n11.com hesabı ile telefonu 06.01.2016da sipariş geçtim. Ben KKTC'de olduğum için, Türkiye'deki birine gönderdim. Telefonu kargodan 08.01.2016'da aldı.
    O da bana gönderdi ve bana telefon 12.01.2016'da geldi.
    Telefona baktığımda sol üstteki köşedeki oval plastik bölümün içinde (ekranla birleştiği yerde) darbe izleri gördüm.
    Ekranın sol altında yarım santimetrekarelik leke var.Beyaz ekranda belli oluyor.
    En bombası ise sonyeurasia garanti belgesinde tarih 25.12.2015 yazıyor. Yani ben satın almadan 12 gün önceki tarih. Sizce bu telefon ikinci el mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetinho

ben bir soru soracağım. buradan bir arkadaşın n11.com hesabı ile telefonu 06.01.2016da sipariş geçtim. Ben KKTC'de olduğum için, Türkiye'deki birine gönderdim. Telefonu kargodan 08.01.2016'da aldı.
    O da bana gönderdi ve bana telefon 12.01.2016'da geldi.
    Telefona baktığımda sol üstteki köşedeki oval plastik bölümün içinde (ekranla birleştiği yerde) darbe izleri gördüm.
    Ekranın sol altında yarım santimetrekarelik leke var.Beyaz ekranda belli oluyor.
    En bombası ise sonyeurasia garanti belgesinde tarih 25.12.2015 yazıyor. Yani ben satın almadan 12 gün önceki tarih. Sizce bu telefon ikinci el mi?

bildiğimden değilde n11 den yani online alişveriş sitesinden bir ürün aldığında kendine adına fatura kesilmiyor mu ? ben kesiliyor diye biliyorum ?
    ayrıca yanlış bilmiyorsam kanunlar değişti online alışverişlerde 30 gün içinde iade hakkın var ... kafanda soru işareti varsa telefonsuz kal ama soru işaretleriyle kalma .. inan ki daha iyi olur

• Ocağın ortasına geldik hâlâ Android 6 dan haber yok...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alperkon

Ocağın ortasına geldik hâlâ Android 6 dan haber yok...

En erken martın sonlarına doğru gelecek benim tahminim mayıs gibi gelir..

• Samsung Tab 4 tabletime daha dün akşam Android 5.1 Lollipop geldi. Umarım Biz de böyle bir gecikme yaşamayız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mer_SL -- 15 Ocak 2016; 11:49:42 >
  • Ya hocam bi anlatin root edemedim bootloader kilidini actiniz mi nasil actiniz bootloader kilidini acmadan mi root yapacaz

• Dün itibariyle kargoyla servise yolladım telefonu. Kamerasından bazen gelen cızırtı sesi ve odaklama problemi vardı. Bugün servise alındığına dair mesaj geldi bakalım ne sonuç çıkacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OnurÖzer

Dün itibariyle kargoyla servise yolladım telefonu. Kamerasından bazen gelen cızırtı sesi ve odaklama problemi vardı. Bugün servise alındığına dair mesaj geldi bakalım ne sonuç çıkacak.

hocam kargoyla nasıl gönderdin ? yurtiçi kargo galiba demi ? bende göndereceğimde gönderirken yaptıgın adımları anlatabilir misin ? hızlı ve sorunsuz geri dönüş olsun istiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratarkan -- 15 Ocak 2016; 21:00:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratarkan

quote:

Orijinalden alıntı: OnurÖzer

Dün itibariyle kargoyla servise yolladım telefonu. Kamerasından bazen gelen cızırtı sesi ve odaklama problemi vardı. Bugün servise alındığına dair mesaj geldi bakalım ne sonuç çıkacak.

hocam kargoyla nasıl gönderdin ? yurtiçi kargo galiba demi ? bende göndereceğimde gönderirken yaptıgın adımları anlatabilir misin ? hızlı ve sorunsuz geri dönüş olsun istiyorum

ben sony müşteri hizmetlerini aradım servise göndereceğiniz zaman yardımcı olacağız demişlerdi sende öyle mi yaptın ? 1 gün içinde servise alınması kulağa hoş geldi demek ki kısa sürecek ? geri döndüğünde de gidip geldiği tarihi yazarsan iyi oluır

• 
Sayfa: önceki 178179180181182
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.