Şimdi Ara

★ SONY XPERIA™ M4 AQUA | ANA KONU | ★ (178. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.885
Cevap
57
Favori
266.435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 176177178179180
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TUFF GONG

Sonunda benim gibi düşünen biri kanıtlarıyla çıktı ortaya umarım başarılı olursunuz tebrik ederim

XDA'daki Hintli kardeşlerimize borçluyuz herşeyimizi, yoksa sony'in eline kalmıştık..
  • Vay helal olsun 😊 çalışmayan hiçbir şey yoktur herhalde demi? Peki bir fark var mı uygulama olarak falan?
    Güncelleme uyarısı kapatılamıyo anladığım kadarıyla..
    Sen hazırla hocam yarın bende yaparım 😊 hayırlı olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Antutu dan 2,9 yani 3 e çok yakın skor almıştı benim tel. Ona takıldım da neyse yağ gibi diyorsun sorun yok 😊

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratarkan -- 10 Ocak 2016; 23:38:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratarkan

Vay helal olsun 😊 çalışmayan hiçbir şey yoktur herhalde demi? Peki bir fark var mı uygulama olarak falan?
    Güncelleme uyarısı kapatılamıyo anladığım kadarıyla..
    Sen hazırla hocam yarın bende yaparım 😊 hayırlı olsun

Gördüğüm kadarıyla pek bir değişiklik yok, 6.0 gelene kadar bu güncellemeyle kullanmakta yarar var. Bu hafta içi hazırlamaya çalışacağım, hazır olduğunda sizi haberdar ederim.
  • bende 2 aydır kullanıyorum bu cihazı "26.1.A.2.167" bendeki sürümde ama anlamıyorum benim telefon akıyor kamera yavas onun dışında süper hızlı 1 kez bile ne donma ne frame atlama ne kasma görmedim yogun şekilde navigasyon sesli yazma akşamları film izleme nette dolanma instangram whatsap 3 g hiç kapatmam stamine modu hiç kullanmadım ısığı bile kısmadım yanlızca exdialer kullanıyorum toplamda 25 tane uugulama yüklü oyunda dahil şarzı performansı süper tek beklentim marsmalow belki kamerada hızlanır hafıza olayını yanında demekki cihazdan cihaza farklılıklar var

• Bugünlerde youtube ve facebookta video oynatma ile sorun yaşayanlar var mı? Son güncellemeler benim cihaza yaramadı, youtube ara sıra oynatıyor ama zaman zaman bağlantı sorunundan dem vuruyor facebook hiç bir şekilde oynatma yapmıyor. Güncellemeleri kaldırdım durum aynı, sizde de benzer durum var mı?

• Bu fiyata en iyisi değil ama gayet güzel.Bataryası tasarımı iyi malzeme kalitesi kötü.Kamerası performansı iyi 8 gb depolama oyun oynayacaksınız sıkıntı 2-3 gb lik oyunları zor kurarsınız ama ortalama boyutta oyunlar kurulabilir.Hafıza kartı ile telefonu rahatlatmak şart 2-3 oyun kurdum sosyal ağlar önemli uygulamalar derken hafıza doldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BB2CECC18 -- 11 Ocak 2016; 13:13:27 >
  • Telefonumun uzerinden araba gecti.ekranda catlaklar var sadece.arka camim sapasaglam.kasada az bisi egrilme var.ne desem bilemiyorum :) bence cok iyi bi saglamlik.birde cihazin orta derece baski yaparsaniz bukuluyor.arkadasim dirsegini yasladi telefona ve baya destek aldi telefondan ve az bisi egrildi daha oncesinden.

• tlserkan kullanıcısına yanıt
    Aynı sorunlar bende de var hocam çözüm alabildiniz mi acaba? Başka bir m4 inceledim kamerası çok iyi şekilde odaklama yapıyordu çünkü aynı ayarlardayken. Sorun olduğu belli.

• Arkadaşlar maalesef kötü bir haberim var, telefon .99 sürümüyle gayet hızlı çalışırken tüm google güncellemelerini kurduktan sonra yeniden kasmaya başladı ve bu kasıntının kesinlikle stock rom'la alakalı olduğunu düşünüyorum. Şimdi stock tabanlı sade bir aosp rom buldum ve onu indiriyorum. Telefonu unlocked edip TWRP (custom rocovery) i yükleyeceğim derken 2,5 saatimi harcamışım ama sonunda yaptım. Gerçekten çok zahmetli bir iş ama umarım bu romu kurduğuma değer.

Rom:http://forum.xda-developers.com/m4-aqua/development/5-0-aosgp-based-stock-t3262330

Eğer ki gerçekten bu rom stocktan kat be kat hızlı çalışırsa, bu haftasonu XDA'daki paylaşımı buraya türkçe olarak yazabilirim, isteğe bağlı tabii ki. En az 5 kişi desteklerse türkçe rehberi hazırlamaya çalışacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: The Notorious

Arkadaşlar maalesef kötü bir haberim var, telefon .99 sürümüyle gayet hızlı çalışırken tüm google güncellemelerini kurduktan sonra yeniden kasmaya başladı ve bu kasıntının kesinlikle stock rom'la alakalı olduğunu düşünüyorum. Şimdi stock tabanlı sade bir aosp rom buldum ve onu indiriyorum. Telefonu unlocked edip TWRP (custom rocovery) i yükleyeceğim derken 2,5 saatimi harcamışım ama sonunda yaptım. Gerçekten çok zahmetli bir iş ama umarım bu romu kurduğuma değer.

Rom:http://forum.xda-developers.com/m4-aqua/development/5-0-aosgp-based-stock-t3262330

Eğer ki gerçekten bu rom stocktan kat be kat hızlı çalışırsa, bu haftasonu XDA'daki paylaşımı buraya türkçe olarak yazabilirim, isteğe bağlı tabii ki. En az 5 kişi desteklerse türkçe rehberi hazırlamaya çalışacağım.

güncellemelerden olduğuna zaten eminiz hocam. bu sorun M4 aqua ya özel bir durum değil her telefonda böyle . ancak 1.5 milyar üstü telefonlarda sıkıntı yaşanmaz 3 GB RAM kurtarıyor çünkü.
    rom u bende gördüm hatta videosunu izledim baya hızlı . zaten android 6 da böyle bişey gibi gelecek ama tabi gelmeden bişey diyemeyiz.
    unlocked işlemine gelince garanti meselesine ne diyorsun :) kimi çıkmaz kimi çıkıyor diyor . unlocked şekilde gönderdim tamir ettiler telefonu diyenler var . bence garantiden çıkar :)
    ben bekliyorum dersem yalan olur zira telefonun ahizesi bozuk garantiye göndereceğim şu aralar dokunamam tele :)
    bu rom da çalışmayan özellikler var mı ? ve videolarda göründüğü kadar hızlı mı ? çok güzel görünüyor içim gidiyor görünce :)

• quote:

quote:

Arkadaşlar maalesef kötü bir haberim var, telefon .99 sürümüyle gayet hızlı çalışırken tüm google güncellemelerini kurduktan sonra yeniden kasmaya başladı ve bu kasıntının kesinlikle stock rom'la alakalı olduğunu düşünüyorum. Şimdi stock tabanlı sade bir aosp rom buldum ve onu indiriyorum. Telefonu unlocked edip TWRP (custom rocovery) i yükleyeceğim derken 2,5 saatimi harcamışım ama sonunda yaptım. Gerçekten çok zahmetli bir iş ama umarım bu romu kurduğuma değer.

güncellemelerden olduğuna zaten eminiz hocam. bu sorun M4 aqua ya özel bir durum değil her telefonda böyle . ancak 1.5 milyar üstü telefonlarda sıkıntı yaşanmaz 3 GB RAM kurtarıyor çünkü.
    rom u bende gördüm hatta videosunu izledim baya hızlı . zaten android 6 da böyle bişey gibi gelecek ama tabi gelmeden bişey diyemeyiz.
    unlocked işlemine gelince garanti meselesine ne diyorsun :) kimi çıkmaz kimi çıkıyor diyor . unlocked şekilde gönderdim tamir ettiler telefonu diyenler var . bence garantiden çıkar :)
    ben bekliyorum dersem yalan olur zira telefonun ahizesi bozuk garantiye göndereceğim şu aralar dokunamam tele :)
    bu rom da çalışmayan özellikler var mı ? ve videolarda göründüğü kadar hızlı mı ? çok güzel görünüyor içim gidiyor görünce :)

Telefon garantiden çıkar ancak biraz da şansa bağlı farkedilmeyedebilir. Hız olarak çok fazla farketmedi ama telefon daha sakin çalışıyor diyebilirim. Ben çalışmayan hiç bir özellik görmedim zaten olmaz da stock tabanlı. Şimdi işlemcinin modlarıyla uğraşıp telefonu iyice şaha kaldıracağım, umarım yakmam.

• quote:

quote:

quote:

Telefon garantiden çıkar ancak biraz da şansa bağlı farkedilmeyedebilir. Hız olarak çok fazla farketmedi ama telefon daha sakin çalışıyor diyebilirim. Ben çalışmayan hiç bir özellik görmedim zaten olmaz da stock tabanlı. Şimdi işlemcinin modlarıyla uğraşıp telefonu iyice şaha kaldıracağım, umarım yakmam.

abovvv senin bu duruma takılman çok normal çünkü bende bu işlemciyle bu telefon nasıl takılma ve donma yapar anlamış değilim . hadi bakalım devammm :)) ama yakmadan sakin sakin

• quote:

quote:

quote:

quote:

abovvv senin bu duruma takılman çok normal çünkü bende bu işlemciyle bu telefon nasıl takılma ve donma yapar anlamış değilim . hadi bakalım devammm :)) ama yakmadan sakin sakin

Yok rom tam olarak oturmamış, boşuna uğraştık desene. Neyse yeni telefonum için bilgi birikimim oldu en azından. Şimdi stock roma dönüp ağır ağır kullanacağım, çare yok. Tüm umutlar android 6.0'a...

• muratarkan kullanıcısına yanıt
    hocam sabah şarjdan çıkarıyorum akşam 7 8 gibi şarj yüzde 20 - 30 arası oluyor gıcık yanı telefon elimdeyken habire şarjı azalıyor bilmiyorum bundan önce lenovo p 70 kullandığım için bana pili çok az gidiyor gibi geliyor olabilir . ama benim en çok takıldığım şey bu işlemcinin 960 MHZ de sabit kalması değişmiyor doğru düzgün bana normal gibi gelmiyor bu bi rica etsem siz de deneyebilir misiniz cpu z yada 3c cpu manager programı ile sizde de durum aynı mı eğer aynıysa bu firma bize 1.5 ghz işlemci diye 1.0 ghz işlemcili telefon vermiş resmen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hackkral -- 11 Ocak 2016; 20:08:55 >
  • The Notorious kullanıcısına yanıt
    Bence bir hatanız var hocam sizin dün gösterdiğiniz sürüm değil onun bir öncesi kasmıyordu diye biliyorum hatta son uygulamalar kısmında yuvarlak tümünü temizle tuşu yerine sağ üstte daha kaba bir tuş var en soldaki ss de görünüyor

• quote:

Orijinalden alıntı: hackkral

hocam sabah şarjdan çıkarıyorum akşam 7 8 gibi şarj yüzde 20 - 30 arası oluyor gıcık yanı telefon elimdeyken habire şarjı azalıyor bilmiyorum bundan önce lenovo p 70 kullandığım için bana pili çok az gidiyor gibi geliyor olabilir . ama benim en çok takıldığım şey bu işlemcinin 960 MHZ de sabit kalması değişmiyor doğru düzgün bana normal gibi gelmiyor bu bi rica etsem siz de deneyebilir misiniz cpu z yada 3c cpu manager programı ile sizde de durum aynı mı eğer aynıysa bu firma bize 1.5 ghz işlemci diye 1.0 ghz işlemcili telefon vermiş resmen

Hocam ekran görüntüsünden de görüldüğü gibi bende de durum aynı. Bilmişlik yapmış olmayayım da işlemcinin çalışma prensibi farklıdır onu araştırmak lazım detaylıca. 960 da çalışıyor diyemeyiz.Ekran geçişinde anlık da olsa 1133 gibisinden rakam okudum. Misal alttaki 4 değer sürekli değişiyor 249 falan oluyor. Çekirdek olayı çok farklı bilgisayar mühendisi adam bile açıklayamadı bana çekirdek meselesini 😊
    Şarj konusuna gelince büyük ihtimalle bataryan ölmüş. Birisi o şekilde göndermiş değişim almış diye okudum. Normal değil yani. Benim gün içinde o kadar kullanmama rağmen şu anda saat 9 oldu dersek şarjim %42 ( hatta resim çektiğimde 44 :) . Şarj konusunda bu telefon bence başarılı fazlasıyla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratarkan -- 11 Ocak 2016; 20:56:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: TUFF GONG

Bence bir hatanız var hocam sizin dün gösterdiğiniz sürüm değil onun bir öncesi kasmıyordu diye biliyorum hatta son uygulamalar kısmında yuvarlak tümünü temizle tuşu yerine sağ üstte daha kaba bir tuş var en soldaki ss de görünüyor

Denemekte fayda var ancak ben sıkıldım dostum telefonla uğraşmaktan, nasılsa artık kullanacağım öyle..

• The Notorious kullanıcısına yanıt
    6 çabuk gelir inşallah

• OnurÖzer O kullanıcısına yanıt
    Ben başka cihaz denemedim ama m5denedim sıkıntı yoktu. Kamera yazılımında sıkıntı var gibime geldi. Garanti den sıkıntı yok dediler.

• 
Sayfa: önceki 176177178179180
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.