Şimdi Ara

Sony Xperia™L Kullanıcıları/1 GHz x2/8MP ExmorRS HDR/4.3inch TFT/4.2 JB/NFC (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.183
Cevap
38
Favori
201.074
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sadece, Finish çizgisini geçerken 1-2 saniselik bir takılma olabiliyor. O da yarışın bittiğini gösteren yazı yüzünden. Hepsi o kadar. Onun dışında oyun gayet akıcı ve keyifle oynanıyor.
  • teo26 T kullanıcısına yanıt
    denedim hafyza karty olunca o yapylyyormu? öle bilgisayar algylyo ama hafyza karty olmady?y için i?e yaramyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: camokanas

Merhabalar,

xperia go kullanıyordum, dün sinirlenince masaya vurdum kırdım telefonu. ekranı kırıldı (veya çatladı emin değilim). Buna rağmen çalışıyor ama çok ısınıyordu. Tamire götürdüm, maliyeti kadar fatura çıkar dediler, yeni telefon almak daha mantıklıymış.

Sony modelleri şık olduğundan araştırdım ve xperia L'yi gördüm. hakkında kimse kötü birşey konuşmuyor, herkes mutlu.

Bunu alıcam ama bazı sorularım var; ben çabuk sinirlenen biriyim ve telefonu da hor kullanırım. xperia go'yu da birkaç kez masaya vurmuştum ama kırılmamıştı, kısmet düneymiş. ola ki böyle bişi yaptım kırılır mı hemen?

Ayrıca xperia go'ya herhangi bir kılıf veya ekran çizilmesin diye şaffaf birşeyler (adı neyse bilmiyorum, cahilim bu konularda) takmadım. Yani xperia go'yu aldım, şarja taktım, pili doldu, sim kartı taktım kullanmaya başladım. 6-7 aydır da kullandım. Göze batan bir çizilmesi olmadı. Xperia L çizilir mi çarçabuk? Kılıftır şudur budur pek sevmiyorum.
    quote:

Orijinalden alinti: camokanas

Merhabalar,

xperia go kullaniyordum, dün sinirlenince masaya vurdum kirdim telefonu. ekrani kirildi (veya çatladi emin degilim). Buna ragmen çalisiyor ama çok isiniyordu. Tamire götürdüm, maliyeti kadar fatura çikar dediler, yeni telefon almak daha mantikliymis.

Sony modelleri sik oldugundan arastirdim ve xperia L'yi gördüm. hakkinda kimse kötü birsey konusmuyor, herkes mutlu.

Bunu alicam ama bazi sorularim var; ben çabuk sinirlenen biriyim ve telefonu da hor kullanirim. xperia go'yu da birkaç kez masaya vurmustum ama kirilmamisti, kismet düneymis. ola ki böyle bisi yaptim kirilir mi hemen?

Ayrica xperia go'ya herhangi bir kilif veya ekran çizilmesin diye saffaf birseyler (adi neyse bilmiyorum, cahilim bu konularda) takmadim. Yani xperia go'yu aldim, sarja taktim, pili doldu, sim karti taktim kullanmaya basladim. 6-7 aydir da kullandim. Göze batan bir çizilmesi olmadi. Xperia L çizilir mi çarçabuk? Kiliftir sudur budur pek sevmiyorum.

Sen Nokianyn eski modellerine bak :D 3310 istersen al karde?imde var apartmanyn 4. katyndan dü?ürdü çaly?yyor hala :D
  • arkadaşlar bu hafıza sorunu ne yapacağız rootsuz bir şekilde andorid market'te appsaver uygulaması varmış işe yarar'mı sizce ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shadoka

Sadece, Finish çizgisini geçerken 1-2 saniselik bir takılma olabiliyor. O da yarışın bittiğini gösteren yazı yüzünden. Hepsi o kadar. Onun dışında oyun gayet akıcı ve keyifle oynanıyor.

Tesekkur ederim cevabiniz icin :) Peki zahmet olmazsa sizden rica etsem oyunda araba icinden ve disindan ekran goruntusu koyabilirmisiniz grafiklere bakmam lazik eger benim wonderdaki gibi ise kotu.bu benim icin cok onemli hocam:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mesaj yazarken klavyedeki tuşlara basınca titreme oluyor nasıl düzelir

• kerim336 K kullanıcısına yanıt
    Youtube da oyun inceleme videoları var. Oradan bakarsanız aklınızda bir soru kalmaz oyunlarla ilgili.
  • CooRDeLia'ninda dedigi gibi bu daha çok isinizi gorecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cittaslow -- 26 Ağustos 2013; 14:06:05 >
  • oyun performansı cidden güzel.samsung s3te bile bi süre sonra kasıyor real racing.ben 3 gündür falan oynuyorum bugün sildim ama hiç kasma yapmıyor...

@hounter kardeşim : klavyedeki titreşimi şöyle kaparsınız.mesaj yazarken bildirim ekranında çıkan Giriş yöntemini seçin'e basın.çıkan seçeneklerde en altta giriş yöntemlerini ayarlaya girin.Xperia Klavyenin yanındaki ayar tuşuna basın.en altta ses ve titreşim var.oraya girip "Tuşa basıldığında titreşim" sekmesini kapatın.isterseniz alt tarafından titreşim yoğunluğunu da azaltabilirsiniz.ya da tamamen kapatabilirsiniz size kalmış...

quote:

Orijinalden alıntı: niirvana

arkadaşlar bu hafıza sorunu ne yapacağız rootsuz bir şekilde andorid market'te appsaver uygulaması varmış işe yarar'mı sizce ?

Malesef root dışında başka bir çözüm yok.gerçi hoş, root yapıp ta ben sd karta kurabildim diyen birini de görmedim henüz.Cihaz çok yeni.Daha türkiye'de yaygınlaşmadı bile tam olarak.XDA'da custom rom'u bile yok sanırım.Biraz bekleyin, bu işe bir el atacaklardır.

İMZAMIZI KULLANAN HEREKSE TEŞEKKÜRLER.ADINI LİSTEYE EKLEMEDİĞİM BİRİ VARSA BENİ BİLGİLENDİREBİLİR.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isminivermeyenizleyici -- 26 Ağustos 2013; 15:20:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: isminivermeyenizleyici

Malesef root dışında başka bir çözüm yok.gerçi hoş, root yapıp ta ben sd karta kurabildim diyen birini de görmedim henüz.Cihaz çok yeni.Daha türkiye'de yaygınlaşmadı bile tam olarak.XDA'da custom rom'u bile yok sanırım.Biraz bekleyin, bu işe bir el atacaklardır.

Şuan için Root etmenin avantajı, oyunu/uygulamayı kurduktan sonra SD karta atabilmenizi sağlayan programlar kullanabiliyorsunuz. Ancak ilk kurulum yerini değiştiremiyoruz.
  • evet hafıza kartı olunca algılıyo yani bnm algılamıştı ama öbür türlü bnde hiç denemedim

• Gerek özel mesajla gerekse diğer konularda bazı arkadaşlar telefonu nasıl root ettiğimi sordular/soruyorlar. Yaptığım işlemleri, orijinal anlatımı temel alarak ayrıntılı bir şekilde Türkçeye çevirmeye çalıştım. Bu başlığın, anlatım için doğru yer olduğunu düşünüyorum.

Öncelikle belirteyim, sorumluluk tamamen size aittir. Ben sadece orijinal konuda anlatılan işlemleri uyguladım. Bu sebeple herhangi bir sorunda yardım etmem maalesef mümkün değil. İşlemlere başlamadan önce lütfen bunu göz önünde bulundurun.

Orijinal Konu

Root İşlemi
    1. Telefonu, USB hata ayıklamasını açtıktan sonra USB kablo ile bilgisayara bağlayın. (USB hata ayıklamasını açmak için, Telefonda, Ayarlar/Geliştirici Seçenekleri/USB hata ayıklamasını işaretleyin.)
    2. Telefona ait sürücülerin yüklenmesini bekleyin. Windows 7 ve Windows 8'de otomatik olarak yüklenecektir.
    3. Buradaki sıkıştırılmış (zip) dosyayı indirin ve içindeki klasörü çıkartın.
    4. Xperia_L_ROOT isimli Klasör içindeki run (run.bat) komut dosyasını çalıştırın. Yönetici olarak çalıştırmanıza gerek kalmayacaktır.
    5. Komut ekranındaki talimatları takip edin.
    6. Eğer buraya kadar ki işlemlerde hata alırsanız, run (run.bat) komut dosyasını yeniden çalıştırın.
    7. Google Play Store uygulamasını açın ve SuperSU programını indirin.
    8. Tercihen Kablosuz bağlantı ile telefonunuzu internete bağlayın. SuperSU programını açın. Size, programın güncellenmesi gerektiğini söylecektir. Onaylayın ve güncelleyin.
    9. Eğer SuperSU uygulaması kapanırsa, tekrar açın. Bu kez mevcut (Superuser) root yönetim yazılımını kaldırmak isteyecektir. Gerekiyorsa onaylayın.
    10. SuperSU uygulaması tekrar açın. Eğer SuperSU uygulaması kapanırsa, tekrar açın. Bu kez Ayarlar'da SuperSU'yu /system'e kur'u seçin.
    11. Telefonu kapatıp, yeniden başlatın.
    12. Root işlemi tamamlandı. (Umarım. )

Daha önce birçok defa söylediğim gibi, Root etmek garanti dışına çıkarmasada riskli bir işlemdir. Yanlış bir şey yaparsanız telefonu kilitleyip servise götürmek zorunda kalabilirsiniz. Böyle bir durumla karşılaşmanızı istemem. Ben, 2-3 denemeden sonra sonuç alabildim. Sonrasında oyunları SD karta aktarmak için FolderMount programını kullandım.
  • bootloader açılması gerekiyomu
  • quote:

Orijinalden alıntı: isminivermeyenizleyici

oyun performansı cidden güzel.samsung s3te bile bi süre sonra kasıyor real racing.ben 3 gündür falan oynuyorum bugün sildim ama hiç kasma yapmıyor...

@hounter kardeşim : klavyedeki titreşimi şöyle kaparsınız.mesaj yazarken bildirim ekranında çıkan Giriş yöntemini seçin'e basın.çıkan seçeneklerde en altta giriş yöntemlerini ayarlaya girin.Xperia Klavyenin yanındaki ayar tuşuna basın.en altta ses ve titreşim var.oraya girip "Tuşa basıldığında titreşim" sekmesini kapatın.isterseniz alt tarafından titreşim yoğunluğunu da azaltabilirsiniz.ya da tamamen kapatabilirsiniz size kalmış...

quote:

Orijinalden alıntı: niirvana

arkadaşlar bu hafıza sorunu ne yapacağız rootsuz bir şekilde andorid market'te appsaver uygulaması varmış işe yarar'mı sizce ?

İMZAMIZI KULLANAN HEREKSE TEŞEKKÜRLER.ADINI LİSTEYE EKLEMEDİĞİM BİRİ VARSA BENİ BİLGİLENDİREBİLİR.

Teşekkürler hallettim bu arada telefonu aldım :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Shadoka

CooRDeLia'ninda dedigi gibi bu daha çok isinizi gorecektir.

Tesekkur ederim hocam ama bide oyun icinden araba disi ve icinden goruntu atarsaniz cok sevinicem.videoya baktim ama grafikleri tam inceleyemedim kusra bakmayin rahatsiz ettiysem bu para benim icin cok onemli ondan bu kadar detaya iniyorum

• Bu ne ? ki root ne pc ye bağalnırmı telefon bunu yapınca
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rüzqaar

Bu ne ? ki root ne pc ye bağalnırmı telefon bunu yapınca

onunla alakası yok dostum.root işlemi telefona geliştirici yetkisi veren birşey.root yetkisi isteyen bazı programlar var.onlar için yapılıyor.senini durumun bilgisayarından kaynaklı sanırım.dediğim gibi başka bi pcde denersen sonucu görürüz.
  • nereloyka13 N kullanıcısına yanıt
    Hayır. Bu yöntemle bootloader açmaya gerek kalmıyor.
  • benide ekleyin :D bende yeni aldım 2 hafta oldu hala kurcalıyorum tam çözemedim :D
  • isminivermeyenizleyici kullanıcısına yanıt
    Ram nasıl temizleniyor
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.