Şimdi Ara

Sony Xperia L { 1 GHz DC | 4.3' FWVGA, TFT LCD| 8MP Exmor RS. HDR 720p | 1 GB RAM | Adreno 305}

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
1.109
Cevap
11
Favori
52.981
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Sony >> Sony Xperia L { 1 GHz DC | 4.3' FWVGA, TFT LCD| 8MP Exmor RS. HDR 720p | 1 GB RAM | Adreno 305}
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1317 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ekmek arası sakız

quote:

Orijinalden alıntı: Joe.Joe

quote:

Arkadaşlar bende artık Xperia L kullanıcısıyım.
    Telefon henüz açtım. İlk sorum telefonu kaç saat şarj etmeliyim?

Telefonla gelen kitapçıklar Türkçe değil. Sorularıma cevap bulamadım.

Hayırlı olsun hocam. Artık öyle şu kadar şarj edin diye bir şey yok dolana kadar şarj edin yeter

bu ne hız hocam. sağolun cevap için

Alıntıları Göster
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Joe.Joe

quote:

Arkadaşlar bende artık Xperia L kullanıcısıyım.
    Telefon henüz açtım. İlk sorum telefonu kaç saat şarj etmeliyim?

Telefonla gelen kitapçıklar Türkçe değil. Sorularıma cevap bulamadım.

Hayırlı olsun hocam. Artık öyle şu kadar şarj edin diye bir şey yok dolana kadar şarj edin yeter

bu ne hız hocam. sağolun cevap için

Öyle denk geldi rica ederim hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Kurmay Yarbay
    11122 Mesaj
    Bugün kozyatağı sony center'dan telefonumu aldım arkadaşlar, wifi performansı berbat evin içinde çekmiyor doğru düzgün.
    |
    |

Telefonu güncelledim kamera kendi kendine durmaya başladı. Chrome güncellenmiştir halde çalışınca tel açılıp açılıp kapanmaya başladı geri eski sürüme dönmek istiyorum nasıl yaparım

|
    |
    gencebayhacker kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: kleio

Telefonu güncelledim kamera kendi kendine durmaya başladı. Chrome güncellenmiştir halde çalışınca tel açılıp açılıp kapanmaya başladı geri eski sürüme dönmek istiyorum nasıl yaparım
    quote:

hocam bende bu güncellemeyi bi türlü yapamadım pc companiona bağlıyorum tel günceldir diyo. bu durum günlerdir hep böyle.. istanbul bilişimden aldım kendi semtimde acaba bu konuda teknik destek verirlermi. bide hocam telefonu pc companion ile güncellediysen bağladığın gibi günceleme göründümü bi açıklarmısın...

• Çavuş
    84 Mesaj
    arkadaşlar iyi forumlar, haziranın 3. haftasından beri Sony Xperia L kullanmaktayım. şimdiye kadar 10 numara memnun olduğum telefonum şu aralar beni çıldırtıyor.
    son android sürümünü yükledim geçen. gerçekten çok uyduruk. alışamadım zaten. o çok ayrı bir mevzu.
    ama en büyük sıkıntı arabamın bluetooth u ile canavar gibi uyumluyken, yeni sürümü yüklediğimden beri adam gibi bağlanmıyor. Araç megane 3. kullanan, sıkıntı yaşayanlar varsa yardımları beklemekteyim. iyi forumlar
    |
    |

Evet pc den güncelledim pc companion güncel mi bilmiyorum. Takınca telefonu gördü ve güncellemek isteyip. İstemediğimi sordu ve yaklaşı. Yarım saatte güncelledi

|
    |
    kafkas kurtları kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Evet pc den güncelledim pc companion güncel mi bilmiyorum. Takınca telefonu gördü ve güncellemek isteyip. İstemediğimi sordu ve yaklaşı. Yarım saatte güncelledi
    quote:

Ben güncelleyemiyorum hocam bunun sebebini sony müşteri hizmetlerini arayınca öğrendim. Tel kayıtlı değil yani sony garantili değil bilişimden aldım firma garantili, sony benden imei numarasını istedi verdim telefon b.a.emirliklerinden getirtilmiş dolayısıyla güncellemeler bölgesel olarak değişiyo dedi. Bilişimle görüştüm teknik servisi aradı beni oraya yönlendirdi Yeni bosnada çobançeşme yanyol outlet center henüz gitmedim.orda hallederler dedi yetkili ama olmayan güncellemeyi nası halledecekler anlamadım bakcaz artık nası olcaksa...

|
    |

• Kurmay Yarbay
    11122 Mesaj
    Kamerada çektiğim fotoğraflar sd kartı seçtiğimde "kaydedilemedi" diyor, dahili hafızayı seçince kayıt ediyor, sorunun hafıza kartından olduğunu düşünmüyorum. 4 2 2 mağdurlarıyız.
    |
    |

Orijinalden alıntı: safast

Arkadaşlar ayarlar> güç yönetimi>pil kullanımı bölümünde telefonun kullanıldığını gösteren mavi çizgi bazen stamina mod açık olduğu ayrıca advanced task killer vb programlarla önbelleği temizlediğim halde sürekli kullanıyormuş gibi gösteriyor. bazı geceler %2 azalmasına rağmen şarjım bazı geceler %8-10 azalabiliyor telefon uykuda bölümünde neden sürekli mavi çizgi gösteriyor ne açık yardımcı olur musunuz?
    telefonu kapatıp açtığımda ve hiçbir program açmadığımda bu olmuyor
    quote:

Orijinalden alıntı: safast

Arkadaşlar ayarlar> güç yönetimi>pil kullanımı bölümünde telefonun kullanıldığını gösteren mavi çizgi bazen stamina mod açık olduğu ayrıca advanced task killer vb programlarla önbelleği temizlediğim halde sürekli kullanıyormuş gibi gösteriyor. bazı geceler %2 azalmasına rağmen şarjım bazı geceler %8-10 azalabiliyor telefon uykuda bölümünde neden sürekli mavi çizgi gösteriyor ne açık yardımcı olur musunuz?
    telefonu kapatıp açtığımda ve hiçbir program açmadığımda bu olmuyor

Cevap?

• Çavuş
    59 Mesaj
    Öncelikle merhaba herkese telefonumla ilgili bir sıkıntı var 1 -2 haftadır çözüm bulamadım ne yaptıysam. telefonumdaki resimlerimi aldıgım Sd karta aktardım hıc bı resım olmamasına ragmen 0,96 dahili hafızada resimler yer kaplıyordu aktardıktan sonra Clean masterla baktıgımda Galeri ön izlemesi ve thumbnails dosyalarından kaynaklanıyormus bu dosyaları sildim aynı boyutu LOST.DIR a aktardı oradanda sildigimde ilk resim cekene kadar hafızamda sıkıntı yoktu ama resim cektıkten sonra aynı boyut tekrar hafızayı doldurmaya basladı her resım cektıgımde telefonumda 40-50kb+ oluyor .Bu sorunu nasıl cozebilirim ? telefonu fabrika ayarlarına dondursem duzelirmi ?

Galeri ön izlemesi ve thumbnails dosyalarını silmeyin. Bunlar sistem tarafından kullanılır. Resimlerin hızlı açılmasını sağlar. Zaten silsenizde sistem tekrar oluşturulacaktır. Tercih sizin tabi ama bana sorarsanız Xperia L'nin, Clean Master ya da benzeri bir programa şimdilik ihtiyacı yok.
    |
    |
    oguzvortex kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    haklısınız galiba da telefonu agustostan beri kullanıyorum bu kadar surede 1 gbllık dosya bırıktı yanı sureklı artmaya devam edecek. sımdılık sorun degil ama 1 yıl sonra bu dosya 4gb boyutlarına boyutlarına ulasacak ve uygulamaları sılmek zorunda kalacagım.

Resimler telefonunuzda durduğu sürece onlara ait ön izlemelerde telefon tarafından oluşturulacaktır. Aslında sorun birazda telefondaki resim dosyalarının çokluğu ile ilgili. Temizleme işlemini, galerideki resimleri sildikçe ya da belli aralıklarla yaparsanız en azından silinen resimler için yeni önizleme dosyaları oluşmaz. Hafızada yer açılır.
    |
    |

Orijinalden alıntı: cittaslow

Resimler telefonunuzda durduğu sürece onlara ait ön izlemelerde telefon tarafından oluşturulacaktır. Aslında sorun birazda telefondaki resim dosyalarının çokluğu ile ilgili. Temizleme işlemini, galerideki resimleri sildikçe ya da belli aralıklarla yaparsanız en azından silinen resimler için yeni önizleme dosyaları oluşmaz. Hafızada yer açılır.
    quote:

Orijinalden alıntı: Shadoka

dahili hafızayı komple resetlemistim ne uygulama ne resim kalmıstı sonra ilk resim cektıgım an telefon 2-3 dakika kasmıstı daha sonra depolamaya baktıgımda 1 gblık hafıza thumbnaıls olarak tekrar eklenmis olmustu . Silmek cozum getirmemisti .

• Yüzbaşı
    546 Mesaj

Yanlış mı anladım? Sadece 1 tane resim çektiniz ve 1 GB'lik bir Thumbnails mı oluştu?
    |
    |

Orijinalden alıntı: cittaslow

Yanlış mı anladım? Sadece 1 tane resim çektiniz ve 1 GB'lik bir Thumbnails mı oluştu?
    quote:

Orijinalden alıntı: Shadoka

soyle diyim size 3 ayda cektıgım resimlerden olusan thumbails 1 gbdı ben dahili depolamayı resetledim 0 ladım yani hic bi resim kalmadı ama yeni bir resim cektıgımde tekrar o sildigim resimlerın thumbailsleri + son resmınkı gelerek 1 gblık yer kapladı yani kesin cozum olmadı benim icin
    |
    |
    Discovery ve s3 mini seçenekler.en önde bu görünüyor.bu telefonun + ve - leri neler.ben en çok nette gezerim alo alo derim.pek başkada bir şey yapmam.

Orijinalden alıntı: Ordan Geçenbay

Merhaba arkadaşlar bende galaxy wonder var.700 tl arası telefon bakıyorum.xperia l ve m
    Discovery ve s3 mini seçenekler.en önde bu görünüyor.bu telefonun + ve - leri neler.ben en çok nette gezerim alo alo derim.pek başkada bir şey yapmam.
    quote:

Orijinalden alıntı: acemi nefer

Merhaba arkadaşlar bende galaxy wonder var.700 tl arası telefon bakıyorum.xperia l ve m

Wonder ve m gerçekten alt segment telefonlar almanızı önermem ...l ve discovery için;
    Nette gezmek istiyorsanız güçlü işlemci ve büyük, kaliteli ekran çok keyifli oluyor ve buda general mobile da var ayrıca wifi çekimi daha iyi... Xperia l de bildirim ısıgı var daha güçlü ahize(General mobileınkide ideal diyebilirim)

Aramanızı biraz da genişletip huwai p6 ve lg l9 gibi modellere de bakıp karar vermeniz yönünde
    |
    |

• Çavuş
    81 Mesaj
    telefonu güncelledikten sonra güncellenen uygulamaları bazılarını açmamaya başladı mesela subway i güncelledim açmadı sildim tekrar yükledim gene açmadı tablet var 200 liralık o açyı bu açmıyo neden olabşlir aynı sorunu yaşayan varmı
    |
    |
Mobilya Takımları
SEO
üniversite
kolayoto.com
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,625
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.