Şimdi Ara

Sony Xperia L { 1 GHz DC | 4.3' FWVGA, TFT LCD| 8MP Exmor RS. HDR 720p | 1 GB RAM | Adreno 305}

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.110
Cevap
9
Favori
54.418
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Boyut: 128.7 x 65 x 9.7 mm

Ağırlık: 137 gram

Ekran: 4.3 inches TFT kapasitif Scratch-resistant Glass, 480 x 854 228 ppi

İşlemci: 1 GHz Çift çekirdek Qualcomm Snapdragon S4 Plus MSM8230 Krait

GPU: Adreno 305

İşletim Sistemi: Android 4.1 (Jelly Bean)

Kamera: 8 MP arka kamera Otofokus Exmor RS sensörlü 720p@30fps, HDR, LED flash, 0.3 MP ön kamera

Hafıza: 8 GB dahili hafıza, microSD 32 GB kadar, 1GB Ram

Bağlantı: Bluetooth 4.0 ,3G, NFC, DLNA, Wi-Fi a/b/g/n , GPS,

Batarya: 1750 mAh Li-Ion , 498 saate kadar (2G)/454 saate kadar (3G) standby süresi, 8 s 30 dk (2G)/9 saat (3G) konuşma süresi

Renk:Kırmızı, siyah, beyaz

Sensörler: Accelerometer, proximity, compass

Sony Xperia L { 1  GHz DC | 4.3' FWVGA, TFT LCD| 8MP Exmor RS. HDR 720p | 1 GB RAM | Adreno 305}

XPERİA L OYUN VE BENCHMARK TESTLERİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Blacktree -- 3 Ağustos 2013; 3:45:39 >

• Xperia neo v var. Buna geçmeyi düşünüyorum. Fiyatı 800 civarı olursa.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • telefon güzel,
    4g desteği olaydı tadından yenmezdi

gerçi ülkemizde kim bilir kaç sene sonra 100mbps cepten iletişim olur
  • rezerved.
    Edit:Telefonu Saturn de gordum bende Xperia Sola var yanyana koydum hic abartmiyorum Xperia L nin ekrani yaninda camasir makinesinin ekrani gibiydi asiri kotu bi ekrani var onun disinda sorunsuz o fiyata eline kimse su dokemez ama ben Xperia P yi oneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anldrms34 -- 25 Temmuz 2013; 1:44:33 >
  • GPU nedir acaba listede göremedim herhalde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mactavish-

GPU nedir acaba listede göremedim herhalde.

adreno 305

• Şekli güzel cihazın. Tasarımda zaten Sony'nin sıkıntısı yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: .::ÇaĞLaR::.

quote:

Orijinalden alıntı: Mactavish-

GPU nedir acaba listede göremedim herhalde.

adreno 305

Teşekkür ederim.
  • Adam gbi bir fiyattan girerse yazin alacagim cihaz olur

• ÖZELLİKLERİ İLE J'NİN GELİŞMİŞ VERSİYONU ŞU ANDA J KULLANIYORUM ÇOK MEMNUNUM AMA TÜRKİYE'DE SATIŞA BAŞLASIN ALACAĞIM
  • Sp nin fiyati biraz tuzlu cikti bari bu 1000 tlyi geçmese

• Xperia L de Sony Mobile'da "yeni" olarak görünüyor, ve ingiltere clove sitesine koymuş, fiyat 190euro.
    Xperia SP'nin 250 euro'dan orada satıldığını ve Türkiye'de 1250TL'ye sonycentera geldiğini düşünürsek basit orantıyla Xperia L 950TL ye geliyor ama şuan kafam karıştı benim Xperia P alıcaktım bugün beklesem mi L'yi bilemiyorum telefonu da almam lazım çok bekleyemem, gelip de 1150'den piyasaya girerse hiç hoş olmaz bir de o yanı var.
  • Ben de almayı düşünüyorum 1000 tl nin altında olursa ama bu telefona jb den sonrası gelmeyebilir gibi bir his var icimde.

• 1000 TL'Yİ GEÇMEYECEĞİ KESİN
  • Zaten üzerinde JB ile geliyor telefon, daha fazlası da gelecektir eminim, işlemcisi ve grafik işlemcisi yeni nesil ama tasarımı çok hoşuma gitmedi özellikle alt ve üstü çok kalınmış hissi var.

Xperia P'den sonra bence tasarım olarak geriye gitmiş bir cihaz bu, ekran boyutu ve ppi değeri olarak da P'nin gerisinde.
    Boyut olarak Xperia P'den büyük zaten ekranı da 4.3' , ve ağırlık olarak da 137gr XperiaL 120gr XperiaP
    L'de ekran TFT P'de Led ekran var bence ekran konusunda hiç şansı yok daha eski olmasına rağmen P piyasadaki telefonların birçoğunu tokatlıyor.
    Dokunmatik 4 parmak algılayabiliyor multi-touch ile bir fark yok aralarında.
    Xperia L'de 8gb hafıza var sd card takılıyor, P'de 16 var sd card takılmıyor bana göre 16gb yeterlidir.
    Ram'ler aynı
    L'de olan birçok özellik P'de var sadece L'nin Bluetooth versiyonu 4.0 P'nin 2.1
    Kamera aynı mp değerinde ama L'deki Exmor RS sensörüne sahip tabi P'de de Exmor R var nasıl bir fark olur bilmiyorum, P kamera konusunda cidden çok güzel sonuçlar veriyor. L'de hdr var birde + olarak kamera için. L'de 1080p video çekme yok P'de var :)

İşlemcilere gelince L daha yeni nesil işlemciler kullanmış ve Grafik birimi P'den daha iyi diyebiliriz ama aynı saat hızında çalışan işlemcilere sahipler ikisi de.

P'de extra olarak jiroskop var L'de olmayan L'nin bir fazlalığı yok.

Bayaryaya gelince, öncelikle ekran büyüklüğünden L zaten daha fazla harcayacak, sonra TFT ekran LED'den daha fazla harcar yani 100mah değeri sırf buradan tasarrufu var Xperia P'nin, işlemcilerde L'nin yeni nesil işlemcilerinin daha fazla harcayacağı kesin 1750mah batarya L için bence çok fazla bir fark oluşturmayacaktır.
    Eğer günlük kullanımınız 1saat oyun 1.5-2saat internet gibi ise ikisi de ancak akşamı çıkarır. P'nin bekleme süresi (az kullanımda) daha az tabiki ama iş kullanırken dayanmasına gelirse ekran teknolojisiyle birlikte P 1305mah bataryasıyla bu telefona yakın kullanım sunacak gibi.

Benim anlamadığım şu, ikisi arasında 1 sene fark var ve Sony olarak yeni çıkardığın bir telefonu neden bu kadar kötü yaparsın ki, ben gidip Xperia L'yi almak istemem bundan sonra tek avantajı yazılım ve yeni nesil chipset, birçok konuda P daha üstün nasıl bir pazarlama şekli anlamıyorum.

Biraz önce fiyatla ilgili yazdığım mesajdan sonra tekrar karşılaştırma yapmak istedim ve bunu da sizlerle paylaşayım dedim kağıt üzerinde böyle görünüyor ve tercihimi alüminyum gövdeli P'den yana kullanıcam.

@heroes82
    Bu konuda bence emin olma, Xperia S ile Xperia P arasında çok fark var ama fiyat olarak baktığında sonycenter'a, piyasaya girdiklerinde ikisi arasında 150-200tl fark vardı, bence Xperia Sp'nin en fazla 200 lira altına satılır bu telefon, fiyat olarak da 1100 diyorum buna. 1000TL'nin altına satmayacaklarına eminim, Xperia E gibi dandik tipo seviyesindeki bir telefon 599lira Xperia J gibi bir telefon 700 lira iken buna 900-950 demezler Türkiye'de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4Sincap -- 10 Mayıs 2013; 11:35:39 >

• xperia p çıktığında xperia s ten sonraki en iyi telefonuydu.Şu an ki amiral gemi xperia z onun arkasından cıkan xperia sp dir.Xperia L giriş seviye telefon olarak tanıtıldı xperia p ile karşılaştırmak yanlış xperia p yi xperia sp ile karşılaştırın
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrecelik85

xperia p çıktığında xperia s ten sonraki en iyi telefonuydu.Şu an ki amiral gemi xperia z onun arkasından cıkan xperia sp dir.Xperia L giriş seviye telefon olarak tanıtıldı xperia p ile karşılaştırmak yanlış xperia p yi xperia sp ile karşılaştırın

merhaba altindaki tuslari nexuslar gibi yok ede biliyormuyuz ben de bundan almak istiyorum yada galaxy nexus ben azerbaycanliyim burda xperia l 780 tl nexus ise 800 tl sizce hangisi
  • Alttaki tuşları yok edemezsin bence nexus al bu telefon nexus kadar iyi değil
  • quote:

Alttaki tuşları yok edemezsin bence nexus al bu telefon nexus kadar iyi değil

guncelleme bakimindanmi dedin butcem 800 tl var ne alabilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: FerDi5

quote:

Alttaki tuşları yok edemezsin bence nexus al bu telefon nexus kadar iyi değil

guncelleme bakimindanmi dedin butcem 800 tl var ne alabilirim

valla güncelleme acısından kesinlikle nexus bu telefon güncelleme açısından çok uzun süreli olmayacaktır.bi de nexus un hangisi o da var ilk çıkan nexus ise bence L al ama ikinci nexus ise nexus al
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.