Şimdi Ara

Sony Xperia™ E4g ANA KONU VE KULLANICILAR KULÜBÜ (64. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.457
Cevap
36
Favori
102.607
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kıyaslama yaptığım cihazların ses çipi iyidir. O yüzden onları yazdım aslında. Kulaklığım cx300II
  • Sitesinde yok ama Teknosa mağazalarında var. İnternet fiyatlarına bakmayın, teknoloji mağazalarında daha uygun oluyor.(Vatan,Teknosa,Mediamarkt=549TL.)

Ben Vatan PC'den aldım. Ölü piksel testini mağaza çalışanı önünde yaptım. Sim kart takmaya gerek yok, cihazı internete bağlayıp google play'den ölü piksel testi uygulamasını indirip yapabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: djcool

quote:

Orijinalden alıntı: cemele

Arkadaşlar cezalıydım haber veremedim Cumartesi günü bende forum Teknosa mağzadından 550 tl ye E4G modelini aldım. Beyaz renk alıp dün kargo ile yeğenime gönderdim. Eline ulaşmış çok beğenmiş ben biraz kalınlığından çekiniyordum.
    Telefonu 2-3 gun biraz kullandım oldukça guzel 4.7 inç ekran iPhone 6 plus kullanan biri olarak tek ele tam oturuyor imrendim.

Arayüzü oldukça akıcı. Bu arada bir süpriz ile karşılaştım şarz kablosu alma aşamasındayım Satıcı eleman abi kablolar uzadı dedi harbiden şarj kablosu yeterli uzunlukta.

550 tl ve 4g yi destekleyen bence giriş seviyesinin üstünde olan bu telefonda ses seviyesi en sonda Olmasına rağmen çok az çıkıyor. Sizde de mi bu şekilde bana yetersiz geldi.

Teknosa'da olan model E4g değil E4 olarak geçiyor sitesine göre. En ucuz E4g hepsiburada'da 570 liraya buldum, diğerlerinde 630-650 civarı. İnternetten almak İstemiyorum ölü piksel çıkarsa diye. Simkart takmadan ölü piksel kontrolü yapılabilir mi?

Her ürün internet sitesinde bulunmuyor. Çünki internet den satsa bir de puan verecek ve daha ucuza gidecek. Ben de alırken internette yoktu.
    E4G modelini Sony euroisa garantili Teknosa dan 549tl ye aldım.
    Ekrani 4.7 inç

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Google hesabınızı girmelisiniz. Sorun olursa değişim yaparız demişlerdi. 10,8mm kalınlık dizaynından dolayı beni rahatsız etmiyor hatta ele oturuşu ile daha bir rahat hissettiriyor. Yine de kişisel bir değerlendirme olduğu için sizin ne hissedeceğiniz daha önemli tabii ki.
  • 5 ayrı programla baktım hepsinde MT 6752 yazıyor. Ben bu işi anlamadım Programlar: CpuZ, geekbench 3, antutu, cpu identifier ve aida64

• mura2163 kullanıcısına yanıt
    http://www.sonymobile.com/tr/products/phones/xperia-e4g/specifications/#tabs

İşlemci (CPU)
    1,5 GHz Dört Çekirdek
    MediaTek MT6732

Sony'nin resmi sitesi. Hangisine inanmak istersiniz? Bence emin olmak için cihazın içini açıp bakın, doğruysa Sony'e dava açın kazanırsınız.

• FikirLideri kullanıcısına yanıt
    yok hocam teşekkür ederim. Sony dediyse doğrudur [:D sadece merak benimkisi çok da önemli değil ha 32 ha 52 aynı işi yapıyorlar
  • quote:

http://urun.n11.com/cep-telefonu/sony-xperia-e4-e4g-2-yil-kvk-sony-turkiye-garantili-P71559507?cid=700502&utm_source=comp_bilio&utm_medium=cpc&utm_campaign=bilio_genel&utm_content=102_213_3096&utm_term= linkindeki ilanda 4G Frekansları: 850 MHz 900 MHz 1800 MHz 1900 MHz 2100 MHz yazılmış özelliklerde. Bir yerde Turkcell'in 2600 mhz.'i kullanacağını okumuştum. Dolayısıyla bu telefon 1 Nisan 2016'dan sonra 4,5G'de sorun çıkaracak mı bize?

O kısımlar biraz teknik ama hiç bir operatör 4.5 g için sadece 2600 kullanmaz.

• Bende turkcell kullanıcısıyım.. İnternet sitesi üzerinden uyumlu olup olmadığıyla ilgili sorgulama yaptırdım.. e4g nin uyumlu olduğu sadece sim eski herhalde sim i yenilemem gerektiğiyle ilgili bir cevap aldım... Birçok sitede de araştırmasını yaptım 4.5g için e4g uyumlu olarak gözüküyor.. eğer güncelleme de gelirse uzun kullanım açısından 4.5g de de bir sorun olmayacağına göre süper olacak..
  • Arkadaşlar telefonun ahize sesi nasıl ? Ses net ve yeterli seviye de geliyor mu ve karşıya nasıl gidiyor ? Telefonu babama almayı düşünüyorum yeterlilik seviyesi ana-baba telefonu düzeyi olmalı :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: gnostikgali

Arkadaşlar telefonun ahize sesi nasıl ? Ses net ve yeterli seviye de geliyor mu ve karşıya nasıl gidiyor ? Telefonu babama almayı düşünüyorum yeterlilik seviyesi ana-baba telefonu düzeyi olmalı :)

Ses seviyesi yeterli
    Telefonun kamerası vasat onun dışında diğer özellikleri fiyatına göre çok iyi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar cihazı dün alıp kullanmaya başladım.Mura2163ün dediği gibi cihaz 6752 olarak görünüyor.Açıkçası sevindim yani paralel çinli cihazlardaan falan tamah etmiştim eğer doğruysaki doğru olduğunu düşünüyorum.beni baya mutlu etti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafa 09

Arkadaşlar cihazı dün alıp kullanmaya başladım.Mura2163ün dediği gibi cihaz 6752 olarak görünüyor.Açıkçası sevindim yani paralel çinli cihazlardaan falan tamah etmiştim eğer doğruysaki doğru olduğunu düşünüyorum.beni baya mutlu etti.

ses çıkışı ve arka kamera performansı nasıl hocam,telefon hakkındaki görüşlerinizi paylaşır mısınız?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu arada arkadaşlar antutuya ne kadar güvenmesemde 22 k civarı aldı üzdü beni.Ama cihaz şafjdayken yaptım testi birde şarj sonrası yapıcam zaten cihazın işlemciside farklı görünüyor!Bak bi huylandım ben
  • mustafa 09 kullanıcısına yanıt
    ben cihazı 2 aydır kullanıyorum ilk aldığımda antutu testi yapmıştım bu testlere pek itimat etmesemde 31-32 bin civarı bi puan almıştı.. 22 bin civarı çıkmaması lazım.. sen stabil halde bir daha test yap bence..
  • mustafa 09 kullanıcısına yanıt
    Hocam bende de ilk testi yaparken 3D testinte test yarıda kesildi 22 bin civarı aldı. 2. test normal 32.5 bin aldı. Cihazınızda herhangi bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. İçiniz rahat olsun.
  • Bende almayi dusunuyorum ama bu dokunduguz zaman algilamama olayini birisi iyice anlatabilirmi?
    Sarj kablosunu kisa bu sorunu nasil hallettiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: mura2163

Hocam bende de ilk testi yaparken 3D testinte test yarıda kesildi 22 bin civarı aldı. 2. test normal 32.5 bin aldı. Cihazınızda herhangi bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. İçiniz rahat olsun.

Aynen dostum dediğin gibi oldu şarjdan çıkarıp tekrar yaptım testi 32k+ aldı

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mustafa 09

Arkadaşlar cihazı dün alıp kullanmaya başladım.Mura2163ün dediği gibi cihaz 6752 olarak görünüyor.Açıkçası sevindim yani paralel çinli cihazlardaan falan tamah etmiştim eğer doğruysaki doğru olduğunu düşünüyorum.beni baya mutlu etti.

Güle güle kullanın. Nereden ve ne kadara aldığınızı paylaşır mısınız? Ayrıca kapsamlı yorum yaparsanız biz almayı düşünenler için çok yararlı olur.

Cihazı izmir konaktan aldım 550 ye lakin cihazı turkcell'den getirdiler tehattütlü sadece 1 günümü bu cihazı aramakla harcadım çankayanın altını üstüne getirmeme rağmen son umut bir yere daha gittim ordada bu şekilde getirdiler faturada 600 yazıyor ama

• quote:

Orijinalden alıntı: uruno

Selam beyler bende bayazı var çok memnunum ***** yanlız alırken sadece beyazı vardı onu aldın ama siyahında gözüm kaldı siyah arka kapak arıyorum nerden buluruz.ebay haricinde bulamadın hiç bir yerde .

Kardeşim ben de baktım Alman satıcılar var ebay'de ve alman sitelerinde var arka kapaklar. Ben de anlam veremedim buna.
  • 
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.