Şimdi Ara

★ ★SONY XPERIA™ C5 ULTRA ★ ★ ||| ANA KONU ||| EN İYİ SELFIE TELEFONU (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.048
Cevap
61
Favori
208.281
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BRV35

Arkadaslar donanim ve ekrana ne diyorsunuz belki bir cok kez bunu sordum ama ram cok fena kafami karistiriyor 3 olsa hemen alayim ama s4 bile normal fabrika ciksinda 1.6/2 gb ram tuketiyor zaten.

Donanım ve ekran gayet yeterli. Ram yeterli geliyor ben bir sıkıntısını yasamadım.denenmesini istediginiz birşey olursa yazın musait olunca deneriz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler cam ekran koruyucu taktım ekran dokunmatiğini etkiledi hassasiyet gitti bazen algılamada problem oldu bende çıkardım böyle çok daha iyi.

• Ramin sorun olacağını sanmam, kaldı ki android işletim sistemi, her güncelleme ile rami çok daha efektif kullanabiliyor. Ayrıca Samsunglarla kıyaslamak yanlış, Samsung telefonlarında yazılım optimizasyonu kötüdür ve Touchwiz feci sistem sömürür.

Şimdi aşağıya bazı ram performansı karşılaştırmaları koyucam. Burada ram konusunda iki kriter esas alınmış, birisi ram speed-hızı, diğeri de ram operation ya da sadece ram. Ram speed ya da hızı sanıyorum ramin tek kanaldan ya da veriyolundan hızını ölçüyor. Ram operation ya da sadece ram dediği de genel performansı. Şimdi ram hızı görece düşük ama ram operation yüksek ise, bu , kullanılan LPDDR'ın yani ramin çift veriyoluna sahip olduğunu, dolayısıyla çok daha iyi performans gösterdiğine işaret eder. Tam tersi ram hızı yüksek ama ram operation düşük ise de tek veriyoluna sahip olduğunu, mesela Asus Zenfone 2 gibi, 4 GB ram olmasına rağmen, ram performansı C5 Ultra ile aynı.

Buradaki telefonların kiminde 2 kiminde de 3 GB ram mevcut.

İlk koyduğum foto C5 Ultranın ram performansı, diğerleri de sırasıyla Xperia Z3, Xperia Z Compact, Samsung Galaxy Note 3, LG G4, Samsung Galaxy S5 ve HTC one M9 :

★ ★SONY XPERIA™ C5 ULTRA ★ ★ ||| ANA KONU  ||| EN İYİ SELFIE TELEFONU ★ ★SONY XPERIA™ C5 ULTRA ★ ★ ||| ANA KONU  ||| EN İYİ SELFIE TELEFONU ★ ★SONY XPERIA™ C5 ULTRA ★ ★ ||| ANA KONU  ||| EN İYİ SELFIE TELEFONU ★ ★SONY XPERIA™ C5 ULTRA ★ ★ ||| ANA KONU  ||| EN İYİ SELFIE TELEFONU ★ ★SONY XPERIA™ C5 ULTRA ★ ★ ||| ANA KONU  ||| EN İYİ SELFIE TELEFONU ★ ★SONY XPERIA™ C5 ULTRA ★ ★ ||| ANA KONU  ||| EN İYİ SELFIE TELEFONU ★ ★SONY XPERIA™ C5 ULTRA ★ ★ ||| ANA KONU  ||| EN İYİ SELFIE TELEFONU

• Arkadaslar ellerinize saglik bilgiler icin cok tesekkur ederim sanirim ilerleyen gunlerde alacagim birde zenfone yeni bir seri getiriyormus ozellikleri zenfone 2 ile ayni mi bilmiuorum ama 5000 mah pilli modelde yer alacakmis.

Birde konu sahibi ilk mesaja beyaz ve siyahin ekran farkina iliskin bilgilendirme yaparsa alacak arkadaslarin lehine olur diye dusunuyorum bu konu uzerindeki farkindaliklari.

• mert1905x kullanıcısına yanıt
    Tam emin değilim ama manuel modda çekmişsin, ondan olabilir. Super otomaik mod ,çözünürlüğü de kendisi ayarlıyor. Yoksa benim kamera da mı bozuk batarya yanında
  • shadow006 kullanıcısına yanıt
    1- O bir problem değil, telefonun sarj şekli bu. Alan da bunu bilerek alacak. Hızlı şarj yok, sürekli hızlı şarj etmek de pili mahveder.

2-Auto focus var ve odaklanma hızı çok iyi. Zifiri karanlıkta dahi odaklanıyor. Fotoları koydum, kendin karar ver. Video da koyabilirim.

3-Beyazını inceledim, çok güzel duruyordu. Hep siyah kullandığımdan onu alacaktım ama bitmişti, siyahını aldım. Beyazı, incelediğim kadarıyla, ucuz bir izlenim bırakmıyor, metal çerçeveli olması da bayağı güzelleştirmiş Zaten kılıf kullandıktan sonra, altın ya da tahta olmuş birşey farketmez.telefonu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: colourofthelife

Tam emin değilim ama manuel modda çekmişsin, ondan olabilir. Super otomaik mod ,çözünürlüğü de kendisi ayarlıyor. Yoksa benim kamera da mı bozuk batarya yanında

Yok manuel modda var super oto modda ustlerine yazdım zaten manuel ve super oto diye hepsinin çözünürlügü farklı seninkinden

Manuel moda girdigimizde alttaki degerler yazmıs senin resimler 9mp karsılık geliyor benimkiler hiç yok o ayarlarda

13mp 4096*3072
    9mp 3920*2208
    8mp 3264*2448

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mert1905x -- 20 Eylül 2015; 12:16:19 >

• mert1905x kullanıcısına yanıt
    sizlerden bir mukayese yapmanızı istesem. mesela lenovo p70 aynı işlemci.5 inc 4000 mah pil.c5 ultra 6 inc.2930 mah pil,ikside birbirine aynı ekran süreleri veriyosa,bu nasaıl bir mantıkla acıklanabilir?
  • erol4030 E kullanıcısına yanıt
    Aynen katılıyorum 8 saat veya 7 saat gibi ekran süreleri bu telefonda zor olmalı. Lenovo da bile zor. Ancak video izleme ve düşük parlaklık ile mümkün. Onu da çoğu telefon yapar. Bu telefon bu boyutta daha büyük pil ile gelmeliydi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erol4030

sizlerden bir mukayese yapmanızı istesem. mesela lenovo p70 aynı işlemci.5 inc 4000 mah pil.c5 ultra 6 inc.2930 mah pil,ikside birbirine aynı ekran süreleri veriyosa,bu nasaıl bir mantıkla acıklanabilir?

p70 ekran acık kalma süresi nekadar ortalama
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuncay altuntoprak

Aynen katılıyorum 8 saat veya 7 saat gibi ekran süreleri bu telefonda zor olmalı. Lenovo da bile zor. Ancak video izleme ve düşük parlaklık ile mümkün. Onu da çoğu telefon yapar. Bu telefon bu boyutta daha büyük pil ile gelmeliydi.

Yukarıdaki kulanıcı resimlerimize bakarsanız zaten colour hariç öyle bir ekran süresi alan yok yabancı forumlarada bu belli zaten. 4-5saat aralıgında alınacak ekran süresi kullanımda tabiki.Sanki herkez 8-9saat ekran süresimiz var yazmıs gibi olmuş yorumlar.

2.si p70 yada diger lenovo cihazların konularına girerseniz hep yazılanlar xx güncelleme ile şunu bekliyoruz ,yakınlık sensörü calısmıyor,led bildirim şöyle sorunlu,şu romla bu düzelmiş bu romla şu gitmiş vsvs. ben 1ay boyunca xiaomi meizu lenovo umi iron gibi markaların nerdeyse tüm cihazlarını inceldim yorumlarını okudum anakonularını gezdim benim aklımdada redmi note2 vardı ancak bu cihazlarda yorumlara bakınca hepsinde tonlarca sıkıntı oldugunu goruyoruz.P70 ayıran tek unsur pili sarj suresi uzun oldugu için diger - kapatıyor. Zaten 5" kullanmak isteyen biri neden 6" bir cihaza baksınki arada dağlar var.Yoğun kullanımda 2gün rahat cıkartsın istiyorsanız c5 ultra doğru cihaz degil almanızı önermem.

• quote:

Orijinalden alıntı: Scream505

Beyler cam ekran koruyucu taktım ekran dokunmatiğini etkiledi hassasiyet gitti bazen algılamada problem oldu bende çıkardım böyle çok daha iyi.

newface marka aldım ben dokunmatik 0 sıkıntı. n11deki toplu satan satıcıdan
  • Ön kamera karşılaştırması, Sony Xperia C5 Ultra vs. iPhone 6 :

https://www.youtube.com/watch?v=bgzWrN1UK_o
  • Oyun performansı, Mortal Combat X, Asphalt 8, Nova 3 ve Modern combat 5 :

https://www.youtube.com/watch?v=xI2RDsxmqoc
  • kardeşimin z3 compact ıma çökmesi sonucu 2 gün önce aldım telefonu :) telefonun artıları olduğu gibi eksileri de var. ekran kalitesi ve kamera (özellikle ön) kalitesi mükemmele yakın. ama bazı eksiklikleri var. uygulamalar arası geçişlerde küçük kasmalar var. ama sorunun yazılımsal olduğunu düşünüyorum. Gelecek olan güncelleme ile düzeltilecektir. Zira cihazda android 5.0.2 lolipop un revize edilmemiş sürümü var ve cihazda bulunan donanımla bu kasmaların olmaması gerekir. şarj süresi yoğun kullanımda 8 saat gidiyor. en büyük şarjı ise haliyle ekran harcıyor. bunların dışında sorusu olan varsa cevaplayabilirim.
  • teknolog09 T kullanıcısına yanıt
    Hocam z3 compact ve c5 ten hangisi sizi daha çok memnun etti ? Hangisinin pil ömrü daha iyi , hangisinin performansı daha iyi ? Kısa bi karşılaştırma yapabilir misiniz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: samiluslu43

Hocam z3 compact ve c5 ten hangisi sizi daha çok memnun etti ? Hangisinin pil ömrü daha iyi , hangisinin performansı daha iyi ? Kısa bi karşılaştırma yapabilir misiniz ?

şu aşamada z3 compact ile kıyaslama yapmak için erken. çünkü z3 compact 2 defa android güncellemesi ve birçok defa hata güncellemesi aldı. Z3 compact kullanırken bir kere bile kasma-donma sorunu yaşamadım. c5 ultrada küçük sorunlar var bu konuda ama dediğim gibi henüz hiç güncelleme almadı. z3 compact arka kamera c5 ultrada da ön kamera çok iyi. ayrıca ekran boyutu ve piksel olarak z3 compact daha küçük olduğu için daha kısa sürede şarj olup daha uzun süre dayanıyordu. aslında bence aralarında tercih etmede tek etken ekran boyutu. küçük ekran avantajları var ama full hd 6 inch ekran kullanmak da gerçekten harika bir deneyim :)

• colourofthelife C kullanıcısına yanıt
    Sizin çekimler baya iyi ama mert1905x'in çekimleri pek iyi değil. Neden acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: fenerliso

Sizin çekimler baya iyi ama mert1905x'in çekimleri pek iyi değil. Neden acaba

Sanıyorum manuel modda çekildiği içindir, malum dolu ayar geliyor ve en uygun ayarları bulmak kolay değil. Kamerayla ilgili tek sıkıntı, açılması 2 saniye kadar sürüyor ama bu da bir Sony klasiği

Yanlış mı hatırlıyorum, galiba M5 bekliyordun? Ekim ayı, 1600 TL falan diyorlardı, var mı gelişme?

• colourofthelife C kullanıcısına yanıt
    Hocam M5i bekliyorum da ekimin sonunda felan demeye başlandı, ekimin başında gelmezse başka telefon alacağım ayrıca pahalı çıkarsa da alamam, o yüzden şimdiden başka telefonları da araştırıyorum.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.