Şimdi Ara

★ ★SONY XPERIA™ C5 ULTRA ★ ★ ||| ANA KONU ||| EN İYİ SELFIE TELEFONU (397. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.048
Cevap
61
Favori
208.281
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 395396397398399
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Toplam 30 işgünü beklemeniz gerekli parça normalde gelmiştir fakat en az 20 iş günü hiç bir işlem yapmamiştir(bilerek yapmiyorlar) bende de öyle oldu fakat son 10 iş gününde yapmaya başliyorlar 30 iş gününe en geç 5 iş günü kalana dek bir hareketlenme gorebilirsiniz sitelerinde.Benim telefonumun anakarti değişti 27. Gunde aldim.30 iş günü toplam 1.5 ay a denk geliyor bunu da belirteyim.

• Adorratm kullanıcısına yanıt
    Anladım, yasal süre 20 iş günü diye biliyordum.Eğer parçayı bulamazlarsa ne oluyor ?

• En kolay çözümü XA ULTRA veya XA vermek büyük ihtimalle XA verirler XA ULTRA verirlerse daha iyi olur da XA pek satılmadığından ellerinde olanı veriyorlar bu ikisinden. Swap cihaz bekleniyor şeklinde bildirim görürseniz o zaman cihaz beklenir o da 30 iş günü beklemeniz anlamına gelir. Cihaz ellerinde yoksa 30 iş günü içerisinde swap cihaz bekleniyor yazısı para iadesi şeklinde değişir bu da demek oluyor ki paranızı almanız için fatura garanti ne var ne yoksa götürmeniz gerekmekte sonrasında tabi banka bilginiz vs. onların paranızı geri iade etmesi derken ona da 30 iş günü desek toplamda bu dediklerimin hiç biri olmazsa para iadesine gelirseniz 3 ay beklemek zorundasınız tabi işlem süresi abartı gibi görünebilir de parçayı 45 gün beklettikleri için böyle dedim daha erken de olabilir belki de daha da uzaya bilir o zaman tüketici haklarına gidip dava açmalısınız. O davanın ne kadar süreceğini yazmıyorum tabi ki. Yani parça konusunda ümidinizi kesmeyin bulunmazsa bana yeni telefon verin diye direnin çünkü para iadesi vs. zaman isteyen yöntemler elinizde telefon yoksa bu durumda direk mağduriyete uğrarsınız fakat elinize bir şey geçmez bu kadar yazmamın sebebi malum ülke şartları iyiye gidecekken en diplere doğru depar atıyoruz saygılar...

• Arkadaslar yarın cihazın ankara kvkya teslim edilmesinin 25. işgünü, kayit altina alinmasinin 20. işgünü oluyor ne yapmam lazım hala islem goruyor-parca bekliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ir10 -- 18 Nisan 2017; 7:7:11 >
  • Cihazı önerir misiniz huawei g8 den geçmeyi düşünüyorum.Alırken nelere dikkat edilmeli.

• cihaz eskidi hocam alma derim başka bir cihaz bakın
  • sezar61 kullanıcısına yanıt
    Hocam takas olacagi icin fikir alayım dedim.Eskidi haklısınız ama huawei g8 kullanıyorum.Takas teklifi geldi.

• Arkadaşlar merhaba.Sinyal gücünün az olduğu gerekçesiyle c5 ultra cihazımı kvk ankara servise bıraktım.Cihazın anakartını değiştirdiler,sorunun devam ettiği gerekçesiyle tekrar verdim fakat test edildi sorun yok diye geri verdiler.Son olarak aynı sebeple teleservice verdim telefonu ve mekanik onarım yapıldı cihaz hazır dediler.Sanırım yine parça değişimi oldu.Sizlere sormak istediğim hakem heyetine gitsem cihazın sıfırı ile değişimini talep etsem sonuç alır mıyım sizce?Çünkü iki sefer parça değişti ve muhtemelen yine az çekicek sorun devam edicek.

• berk_06 kullanıcısına yanıt
    Mekanik onarım deniyorsa parça değişimi yapmışlardır. Belki sorun anten de olabilir onu değiştirip sorun giderilmiş olabilir. Hakem heyetine gidip sonuç almanız mümkün ama para iadesi daha mantıklı bir tercih olur .
  • Para iadesi istesem c5 in sıfırı olmadığı için xa ultra alıcam.Çünkü telefonumdan probkemleri dışında son deece memnunum.Değişim talep etsem xa ultra verirler diye tahmin ediyorum.Esas tereddüt ettiğim sonuç alma kısmında.Yani değişim talebim heyette kabul edilir mi acaba.

Çoğunlukla heyetten olumlu yorumlar alınıyor. Şansa bağlı birazda o konuda net bir şey söylemek zor. Değişim istediğin de Xa verecekler diye birşeyi kesin söyleyemezsin eğer servisin elinde C5 ultra varsa C5 verirler. Değişimler eğer servisin elinde parça veya sıfır telefon kalmadığında gerçekleşir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ouzqan

Çoğunlukla heyetten olumlu yorumlar alınıyor. Şansa bağlı birazda o konuda net bir şey söylemek zor. Değişim istediğin de Xa verecekler diye birşeyi kesin söyleyemezsin eğer servisin elinde C5 ultra varsa C5 verirler. Değişimler eğer servisin elinde parça veya sıfır telefon kalmadığında gerçekleşir.

Cevabınız için teşekkür ederim.Keşke c5 in sıfırını verseler.Ön tarafa bakan hoparlörlerden vazgeçmek istemiyorum ve son derece memnunum.

O zaman tek seçeneğiniz kalıyor eğer sorun devam ediyorsa hakem heyeti ile para iadesi almaya çalışıp daha sonra çift hoparlörü olan telefonlara bakmalısınız.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Güncellemeden sonra cihaz çok kötü oldu takılıyor donuyor program geç açılıyor nasıl düzeltebilirim

• mfatihdag M kullanıcısına yanıt
    Yazılım onarımını deneyin hocam .
  • Yazılım onarmaya nasıl yapabilirim

Xperia Companion uygulaması üzerinden yapabilirsiniz. Ama dikkat edin verileri yedeklemeden kalkışmayın.
  • Xperia companion uygulamasına nasıl ulaşırım Android bulamadım

Pc de var. Yüklüyorsunuz,usb ile telefonu pc ye bağlıyorsunuz. Otomatik görüyor.
  • 
Sayfa: önceki 395396397398399
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.