Şimdi Ara

★ ★SONY XPERIA™ C5 ULTRA ★ ★ ||| ANA KONU ||| EN İYİ SELFIE TELEFONU (390. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.048
Cevap
61
Favori
208.230
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 388389390391392
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba,cihazinizin romu yukledikten sonra sadece sarj isigi mi yaniyordu? kvk ucret istedi mi?

bende de c5 ultra var brick oldu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • olay tam olarak şu yazılımı attım başarılı bir şekilde şarjım %50 civarındaydı şarja taktım cihazı hemde güncellemeleri yükleticektim cihaz kendi kendine açıldı kapandı sonra her açmayı denediğimde kırmızı ışık verdi.

Kvk ücret ister mi bilinmez ama kullanıcı hatası olmasığı gerçek.

Şubatın 1inde verdim kvkya anakart değişim için bekliyor yazıyor.Martın 1inde gidicem anakart bulunmazsa değişim istiyorum diyicem.

@spooker42 Hocamızın cihazına anakart değişimi yapmışlar fakat üstünden 1 gün geçmesine rağmen anakart piyasada yok.

Kvk bence bilerek son 10 gün e bırakıyor işlemleri, Martın 1inde gittiğim zaman kesin anakart gelir o zaman gidip işlemleri hızlandıracağım. Ama servise verirken sadece bu konu yüzünden vermedim c5 te başıma gelen kronik problemler var hat çekmemesi uygulama ekranda açık bir şekilde bekliyorken telefonun restart atması vsvs.

Tek bir anakart değişimiyle kalan sorunların düzeleceğinden emin değilim.O yüzden bekliyorum cihazı ya yapılırsa satıcam ya da değişim olursa satıcam üzerine para katıp lenovo vibe p1 pro almayı düşünüyorum ya da Casper Via P1.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam son güne bıraktıkları konusuna bende katılıyorum, anakart 20.iş gününde mi gelir. Gitme imkanınız varsa gidip Baskı yapın. Benim anakart gönderirken tek göndermedi ya bunlar.

Edit: Benim cihazımda donma ve kamera sorunu vardı garantiye vermeden anakarttan mıdır yoksa 6.0 dan mıdır nazar değmesin çok memnunum şuan cihazdan. Anakart değişir 6.0 güncellerseniz memnun kalacağınız düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spooker42 -- 22 Şubat 2017; 11:39:23 >
  • verdiginiz bilgiler icin tesekkur ediyorum.takipteyim konuyu. benim cihaz da ozel bir serviste arge bekliyor.yapilmazsa 1 martta iade isteyip kvk ya da ankaradaki servise gondericem.cihaz garantisiz

• Güncelleme yaptıktan sonra yedeklerinizi alın ve fabrika ayarlarına dönün bence. Telefon daha akıcı hale geliyor. Hem de gereksiz bir dünya şeyi temizliyorsunuz. Dahili hafızada yer açıldı falan.
    Ama yedeklerinizi almayı unutmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keskin111 -- 22 Şubat 2017; 15:52:55 >
  • Hocam 5.1 de ki dosya yöneticisi mi yüklü hala?

En nefret ettiğim olay root atması ayrı bir dert zaten silemiyoruz.Sürekli reklam çıkartması bıktırıyor insanı.

Sony mobile ın bir sürü kendine ait uygulaması var dosya yöneticisi yapmak bu kadar zor olmamalı kaldı ki kendi romunu yapıyor stock android üzerinde dosya yöneticisini kullansaydı keşke hiç yoktan onda reklam yok...

• Hocam o yönetici hala kullanıyor Sony ama markette bir sürü alternatifi var devredışı bırakıp kullanmayabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: heycudder

Merhaba,

Sony pc companion'ı tekrar kurdum bir sorun olmasın diye.Giriyorum güncelleme yüklenmeye hazır diyor, bende yüklemeye başlıyorum fakat güncelleme yüklenmeye başladıktan 8-10 saniye sonra '' Cihazınız güncellemeye hazırlanırken bir hata oluştu.Cihazınızda değişiklik yapılamadı'' hatası veriyor.Tamam a tıkladığımda ise tekrar güncelleme haberini veriyor fakat yine aynı şekilde 8-10 saniye sonra aynı hatayı veriyor.

Defalarca denedim fakat sorunun nedenini anlamadım.Üstteki mesajlarda bahsedilen Turkcell'lik bir durumu da yok telefonun.

Yardımcı olabilir misiniz ?

Yardımcı olacak kimse yok mu ? Neden bu sorunla karşılaşıyor olabilirim ?
  • 6.0 güncellemesinden sonra çagrıları kapattıktan sonra ekranın üst kısmında yeşil bir çizgi oluyor sonra gidiyor.Bu sorunu yaşayan var mı hiç
  • heycudder H kullanıcısına yanıt
    @heycudder Hocam xperia companion ile yazılım yüklerken karşılaşılan hataların çözümü normalde basit çünkü uygulama söylüyor ne yapılması gerektiğini.

Sizdeki sorun sürücü kaynaklı olabilir diye düşünüyorum.Yazılımı kaldırıp kurmuşsunuz bence temiz bir sistemde denemelisiniz.

Çok faydası olurmu bilmem ama usb hata ayıklaması açık bir şekildeyken kurulum yapmayı deneyin.

Kurulum esnasında cihazın farklı programlarla kilitli olmadığından emin olun.Örnek olarak içinde yüklü gelen AVG virüs programının kilidi yüzünden o zamanlar cihaza yeniden rom bile atamıyordum.

• benim cihazın kvk raporu.1300 tl istemişler.
  • ahmetturgay kullanıcısına yanıt
    @ahmetturgay Cihazı 14 ay taksitle peşin fiyatına 1400 tlye satıyorlardı hayret 100tlyi neden kesmişler acaba cihaz garanti dışı diye mi 😂

• ahmetturgay kullanıcısına yanıt
    Hocam Türkiye de servislerde maalesef böyle bir sorun var eğer garanti dışıysa telefon sıfır telefondan daha pahalı çıkardıkları bile oluyor. Geçmiş olsun birde şansınız teleservice ile deneyin.
  • altinay iletisim ve boyutgsm iletisim tamir ediyormus galiba. onlari deneyen var mi forumda?

Hocam bende de oldu benzer durum, companion programını silip, tekrar yükleyin. Yüklerken telefon üzerinden değil google aratması üzerinden bakın, BRN öyle yapmıştım telefon güncellendi.

• Telefonu güncelledikten sonra kamera ile fotoğraf çektiğimde albümde 180 derecelik bir döndürmeye uğruyor, soruna yardımcı olabilecek birisi var mıdır?

en az 500 mb'lik yer olması gerekiyor. Boş alanı da kontrol edin isterseniz.
  • Güncelleme sonrası ilk problemler otomatik döndürme takılı kalıyor bazen hep yatayda kalıyor(film izledikten sorna), Xender dosya transfer programı kullanan var mı bilmiyorum artık dosyalar hep kuyrukta kalıyor, bazı uygulamalar neden konum bilgisi istiyor anlamıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: keskin111

Türkiye'de dağıtılan 2 sürüm vardı. Biri tr birisi turkcell. Güncelleme şimdilik tr sürümüne geldi, ondan olabilir.

https://xpericheck.com/device/E5553

Burada eski sürüm için turkcell'i görebilirsin.

Teşekkür ederim cevabınız için. Artık turkcell rom lu olarak güncelleme olayını da unutalım. Zalım sony

• Ön kameradan çekilen fotoğraflarda lekeler oluştu. Neden olabilir. Gittikçe de artıyor ve büyüyor. Siyah siyah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kendi Fikri -- 24 Şubat 2017; 8:58:50 >
  • 
Sayfa: önceki 388389390391392
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.