Şimdi Ara

★ ★SONY XPERIA™ C5 ULTRA ★ ★ ||| ANA KONU ||| EN İYİ SELFIE TELEFONU (388. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.048
Cevap
61
Favori
208.281
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 386387388389390
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Godofwarr

vodafone hat kullanıyorum 4.5g desteklemiyor diye mesaj geldi nasıl ayarlayabilirim ?

turkcell modelini aldiysaniz kullanamazsiniz bu telefonun turkiyede 2 modeli var birisi tr digeri global

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar 1 yıldır kullanıyordum bu cihazı. İlk birkaç ayında sağ alt köşe plastikten küçük bir parça kırıldı. Hatırlamıyorum ama düştüğünde falan oldu heralde. Geçen aya kadar cihazda bir sorun yoktu. Sonra cihazın ekranının sol tarafı çalışmamaya başladı, sonra ise durduk kendi kendine kapanmaya başladı ve kullanılmaz hale geldi. Kvk servise verdim, anakart ve ekran değişimi için kullanıcı hatası deyip 1050 tl istediler. Ben de tüketici hakem heyetine başvurdum, bilirkişi fotoğraflarını çekti vs, 3 ay içinde sonuçlanır dedi. Bahsettiğim kırık da bu. Bunun dışında ekran üzerinde vs hiçbir kırık/çizik yok bu arada. Görüşü olan var mı?  ★ ★SONY XPERIA™ C5 ULTRA ★ ★ ||| ANA KONU  ||| EN İYİ SELFIE TELEFONU

Bu arada serviste bana söylenen: Cihazdaki arıza her ne olursa olsun, isterse kulaklık girişinde bir arıza olsun. Eğer cihazda en ufak bi çatlak, çizik veya darbe varsa direkt kullanıcı hatası deyip, ekran parasını alıp öyle tamir yapıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ryder1511 -- 12 Şubat 2017; 21:46:46 >

• Merhaba arkadaşlar,ben de yakın zamanda aldım bu cihazı ve zamanla telefonun birkaç hatası olduğunu farkettim. Bu ayın yedisinde telefonu Teknosa aracılığıyla KVK servisine gönderdim. Ayın onunda kaydı yapıldı telefonun ve hata olarak color problem diye bir hata görünüyordu. Ertesi gün tekrar baktım ve işlem görüyor-Swap cihaz bekleniyor yazıyordu. Araya hafta sonu girdi bakalım ne olacak?
    Bu arada İşlem görüyor-Swap cihaz bekleniyordan kasıt nedir ?
    Umarım düzgün bir cihaz gönderirler.
    Bugün de Teknosa cihazınızın işlemleri devam ediyor Teknoasist'in konuyu takip ettiğini yazan bir mesaj attı.
  • Şirket Samsung j5 verdi. C5 Ultrayı kardeşime verip onu kullanıcam, XDA'da custom Romlar recovery'ler akıyor maşallah :)
  • zeydann Z kullanıcısına yanıt
    Hangi kvk Bakırköy mü kartal mı
  • Mr.Routs M kullanıcısına yanıt
    İstanbulda değilim. Bulunduğum şehirdeki teknosaya götürdüm onlarda en yakındaki trabzon kvk ya gönderdiler
  • Gözümüz aydın. Sony'nin aklına geldik sonunda.

https://xpericheck.com/device/E5553

• quote:

Orijinalden alıntı: keskin111

Gözümüz aydın. Sony'nin aklına geldik sonunda.

Güncellemeye başladım ben, Companion üzerinden. indirip deneyelim bakalım bu kadar beklememize değdi mi?
  • quote:

quote:

Güncellemeye başladım ben, Companion üzerinden. indirip deneyelim bakalım bu kadar beklememize değdi mi?

ilk izlenim: gayet güzel.
  • quote:

Nasıl yükleyebilirim hocam.

• Bilgisayarına Sony Companion kur, cihazını bilgisayara taktığın anda söylüyor.

• quote:

quote:

quote:

ilk izlenim: gayet güzel.

Bu güncelleme ne güncellemesi 6 yami yükseltti yoksa başka birşeylermi var

• Güncellemeyi yaptım arkadaşlar 6.0 oldu şuan
    Kamera uygulaması değişikler olmuş ama hız konusunda aynı gibi.
    Simgeler değişmiş.
    Klavye daha akıcı olmuş bana öyle geldi.
  • Arkadaşlar kişilerden numara silmek istediğimde bu hatayı alıyorum çözümü varmı acaba.

★ ★SONY XPERIA™ C5 ULTRA ★ ★ ||| ANA KONU  ||| EN İYİ SELFIE TELEFONU
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Bu guncellemeyi Türkiye ye getirtmede benim büyük payım var arkadaşlar 😁 Sony mobile çalışanlarına illallah dedirttim aylarca attığım mesajlarla, resimde görebilirsiniz. Şaka bi yana telefon stabil ve sorunsuz, arama ekranı, kamera arayüzü değişmiş, Güzel olmuş.

• Flash tool ile 6.0 Avusturalya rom yükleyip bitiminde telefon kapanıp açıldı tekrar kapandı sonra anakart mort.(Daha önceden yükleyebilmiştim 2.kez yükleme yapınca oldu.)

Şimdide diyorum ki 1.5 ay sabretsem xperia companion ile 6.0 elimdeydi. Şimdi ise Ayın 1 inden beri kvkda anakartı değişsin diye bekliyor. Sizce ne yapmam gerekir arkadaşlar değişim yapabilirler mi başka bir telefon ile? ya da ay sonuna kadar bekleyip olmazsa yine değişim isteyip olmazsa dava mı açayım? Ne yapacağım konusunda kararsız kaldım. 18 gündür takoz t50 ile durduruldu hatalarıyla boğuşuyorum. Uygulama açmayan telefon yapıyorlar.

Bugün de mail yolluyor sony: Telefonunuza 6.0 geldi hala yüklemiyorsunuz diye

Ahh sony ahh telefon vardı da ben mi yüklemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Adorratm -- 18 Şubat 2017; 8:54:29 >

• En sonunda geldi

• Sony Companion bağladım fakat bende güncelleme yok. Zaten güncel diyor. Şu an 5.1. Bir yerde ayar mı çekmeliyim bilemedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dante58

Arkadaşlar selam..Çok merak ettiğim bir konuydu biraz araştırdım konuda geriye gittim tüm öğrendiklerimi birleştirip ikon küçültme rehberi hazırladım..

Sizde telefonun density ayarını düşürüp böyle bir görünüm elde etmek istiyorsanız adımları sırayla uygulayın.

1)Ayarlardan telefon hakkındaya girip derleme numarasına tıklayıp geliştirici seçeneklerini açıyorsunuz.

2)Ayarlar geliştirici seçeneklerine girip Usb hata ayıklamasına izin ver diyorsunuz.

3)C5 Ultranın adb driverini pcye tanıtmamız lazım.Telefonu bilgisayara bağlıyorsunuz ve bilgisayarım>yönet diyip telefonun tanınmayan ünlem işareti olan adb driverine linkteki dosyayı indirip tanıtıyorsunuz

c5 ultra adb driver =http://developer.sonymobile.com/downloads/drivers/xperia-c5-ultra-xperia-c5-ultra-dual-driver/

4)daha sonra adb installer programını indiriyorsunuz ve kuruyorsunuz gelen cmd ekranında herşeye Y yazıp enterleyin.en son driveri kurucak kurun.

adb installer link windowsa basın =http://adbandroid.com/

5)daha sonra C:/ADB klasörüne giriyoruz ve boş bir alana SHİFT ile sağ tık yaparak Komut dosyalarını toplu aç gibi bir seçenek var ona basın.

6)daha sonra

DPİ ekran çözünürlüğü değiştirmek için 480 dpi olan çözünürlüğü 320 yapıcaz
    komut ekranı açılınca sırasıyla
    Kod:

adb shell

yazıp enterliyoruz

Kod:

wm density 320

yazıp enterliyoruz

son olarak reboot yazıp enterliyoruz cihaz yeniden başlayacaktır işlem tamam.

cihazın densitysini orjinale döndürmek için aşağıdaki komutları kullanacaksınız

Kod:

adb shell

Kod:

wm density reset

son olarak reboot yazıp bitirin

Emeğe saygı

Hazır güncellemede gelmiş mesajımı alıntılayımda arkadaşlar yararlansın :)

• Telefonun batarya performansı çok iyi olmuş %12 şarjım gitti 2 saattir elimde telefon

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Routs -- 18 Şubat 2017; 11:35:55 >
  • 
Sayfa: önceki 386387388389390
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.