Şimdi Ara

★ ★SONY XPERIA™ C5 ULTRA ★ ★ ||| ANA KONU ||| EN İYİ SELFIE TELEFONU (316. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.048
Cevap
61
Favori
208.281
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 314315316317318
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Roque_Jn

quote:

Orijinalden alıntı: ka_za

quote:

Orijinalden alıntı: Obersturmbannführer

quote:

kapalı hocam o değil herhalde sorun.

Uygulamalar, çalışanlar bölümünü kontrol edin. Arka planda birşey açıkmı diye. Olmadı 1 gece kapalı dolum yapın bakalım bir daha olacakmı

hocam aldığımdan beri böyle aslında öyle pek bilmeyen biri falan da sayılmam eski telefonumda bu şekildeydi beklemede dursa bile bitiyordu sarj serviste defalarca yollamama rağmen çözememişti. Bunda da malesef aynı sorun var öbürü kadar çok olmasada mesela sabah sarjdan alim hiç kullanmiyim ekranı beklemede 2 gün hiç bir şekilde dayanmaz batarya 0 ekranla bile.

Hattınız muhtemelen Vodafone.. Wifi ye bağlı olduğunuzda ya da gece uyurken telefonun sebekesini 3g den 2g ye alın.. 3g sebeke durduk yerde sürekli bant aradığı için bataryayı çok sömürüyor..

Hattım turkcell hocam bu gece bıraktım denemek için stamina mod açık mobil veri kapalı wifi açık %13 gitmis yine 7 saatte. Pek normal gelmiyor bana

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• KararsızHerif kullanıcısına yanıt
    Bende hiç bi sıkıntı çekmiyorum. Ve dedikleride yalan değil. Başkaları adına da konuşmayın. Telefonu doğru düzgün kullanmayı bilmiyosa bir kişi tabi şikayet eder. Telefonun pili iyi oturmamışsa cihazda sorun vardır. Bu sorun herkeste yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: sezar61

Size ispatlatmak zorunda değilim daha önceki sayfalarda şarj durumlarını paylaştım yalan söyleyecek halim yok telefonu elinden hiç düşürmeyenlerin tabiki şarjı hemen bitecek bu hangi telefon olursa olsun benim kullandığım uygulamalar belli şarj durumum belli telefon sürekli elimde olan biri değilim gerektiği kadar kullanıyorum akşam yine şarja takmadım şu an %33 te şarjım
    Daha önce bazem şarjım hiç telefonu kullanmasam bile 2 saatte %15 kadar düşebiliyordu ama farkettim ki yüklediğim uygulamalardan biri yapıyormuş silince normale döndü

Burda telefonu düzgün kullanabilen birkaç arkadaş var onların haricinde herkesin ki sorunlu nedense

Haklısın dostum. Bende de 1 günü rahat çıkarıyor. Kullanamayablarda dorun var

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Roque_Jn

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Obersturmbannführer

quote:

kapalı hocam o değil herhalde sorun.

Uygulamalar, çalışanlar bölümünü kontrol edin. Arka planda birşey açıkmı diye. Olmadı 1 gece kapalı dolum yapın bakalım bir daha olacakmı

hocam aldığımdan beri böyle aslında öyle pek bilmeyen biri falan da sayılmam eski telefonumda bu şekildeydi beklemede dursa bile bitiyordu sarj serviste defalarca yollamama rağmen çözememişti. Bunda da malesef aynı sorun var öbürü kadar çok olmasada mesela sabah sarjdan alim hiç kullanmiyim ekranı beklemede 2 gün hiç bir şekilde dayanmaz batarya 0 ekranla bile.

Hattınız muhtemelen Vodafone.. Wifi ye bağlı olduğunuzda ya da gece uyurken telefonun sebekesini 3g den 2g ye alın.. 3g sebeke durduk yerde sürekli bant aradığı için bataryayı çok sömürüyor..

Hattım turkcell hocam bu gece bıraktım denemek için stamina mod açık mobil veri kapalı wifi açık %13 gitmis yine 7 saatte. Pek normal gelmiyor bana

Mobil verinin kapalı olması önemli değil, veri ya da şebeke ağının 2g de kalması lazım.. Eğer evin yalıtımı iyiyse, ya da normalde de az çeken bir yerdeyseniz bunların çok etkisi oluyor.. 3g den internete bağlanılmadığı her durumda şebekenin 2g de kalması her zaman tasarruf sağlar..

• Arkadaşlar bu 2g olayını ve greenfy uygulamasını ( paralı ) kullanın telefonun çok değiştiğini göreceksiniz.

Not:ekran aydınlatma manuel birde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgurr1903 -- 26 Mart 2016; 16:00:07 >
  • Arkadaslar merhaba,
    Yaklasık 1 ay once aldım telefonu. Sarjın hızlı gıtmesınden doalyı teknık servıse gonderdım fakat hıc bır sorunu yoktur dıyerek gerı geldı. Sonyı aradım hattı kestırdıysenız falan fılan ondan olur dedıler. Hattı takmadan telefonu stamına modda deneme kullanımı yaptım asagıda gorseller mevcut. Toplam sure 24 saat bıle degıl ustelık parlaklık son sevıyede stamına mod acık hat takılı degıl. En cok sarj yıyen uygulama telefon bosta. Toplam yuzde 92 sarj harcamısım bunun yuzde 45'i telefon bosta ve toplam saat nerdeyse 17 saat. Yanı kucuk bır matematık ıle 17 saat telefon beklemesı benım sarjımınz %41'ini harcamıs. 34 saat telefon beklemesınde %82 yanı kısaca benım telefonumu kullanmasam telefonun sarjı yaklasık 36-37 saat gıdıcek?? bunu gece uyurken de denedım. gece 7 saatlık hıc bırsey acık degılken %15 sarj bıttı (stamına mod acık, wife kapalı, hat yok, arka planda uygulama yok) 7 saatde hıc bırsey acık degılken %15 sarj cok fazla degılmı?
    Üstelik telefonun batarya omru 2 gun acıklanmısken. Asagıda sony'nın ınternet sıtesındekı yazı yer alıyor;

2 güne kadar pil ömrü**
    **Pil ömrü, Eylül 2014'te tipik akıllı telefon kullanıcısının etkin kullanım koşullarını temsil etmek üzere tanımlanan, çeşitli kullanım senaryoları da (çağrı yapma, mesajlaşma, web'de gezinme, sosyal ağ kullanma, oyun oynama, müzik dinleme, fotoğraf çekme, fotoğraflara bakma, çevrimiçi video izleme, video kaydetme ve oynatma) dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere Sony Mobile Communications AB’nin akıllı telefon kullanım profili ile ölçülmüştür.

Konuşma süresi: 14 saat 24 dakikaya kadar***
    Bekleme süresi: 769 saate kadar***
    Müzik dinleme süresi: 60 saat 8 dakikaya kadar***
    ***Değerler, kontrollü laboratuvar koşullarında GSM Birliği Pil Ömrü Ölçme Tekniği'ne uygun şekilde gerçekleştirilen testlere göre verilmiştir. Gerçek süre değişiklik gösterebilir.

Ben telefonu kendı halıne bıraksam 48 saate ulasamadan kapanıcak bunlar kullanırsanız 48 saat dıyor. Ya bız kandırılıyoruz? yada ortada bır hata mevcut.
    Bazılarınız dıyebılır kı teknık verılerı baz alma, baska arkadasımda aynı telefon var, 3 gun telefon beklemesı 4 saat ekran kullanımı ıle sarjı %40daydı.
    Ben sımdı ne yapmam gerekıyor?
    telefonum arızalımı? eger arızalı ıse nasıl kanıtlayacagım? nasıl tamır yada degısım yaptırıcam?
    eger yok telefonun gercek omru bu ise? ortada bır dolandırıcılık yokmu?

★ ★SONY XPERIA™ C5 ULTRA ★ ★ ||| ANA KONU  ||| EN İYİ SELFIE TELEFONU

Bu mesaja eklenen görseller:

★ ★SONY XPERIA™ C5 ULTRA ★ ★ ||| ANA KONU  ||| EN İYİ SELFIE TELEFONU ★ ★SONY XPERIA™ C5 ULTRA ★ ★ ||| ANA KONU  ||| EN İYİ SELFIE TELEFONU ★ ★SONY XPERIA™ C5 ULTRA ★ ★ ||| ANA KONU  ||| EN İYİ SELFIE TELEFONU ★ ★SONY XPERIA™ C5 ULTRA ★ ★ ||| ANA KONU  ||| EN İYİ SELFIE TELEFONU

• Valla ben bu telefon 2 günü çıkarsın kurban keserim mümkün değil internet kapatırsan belki. Aslına bakarsanız ben 2 gün şarj da istemiyorum ekran süresi 8 saat aldım telefonum vardı oda 2.5 gün gidiyordu e akşam tak saat çeke alışmışız uzun şarj da telefonu dengesiz sarj etmeme neden oluyor evde akşam oturup şarj bitsin diye uğraşıyorsun ben gece takmaya razıyım yeterki günü çıkarsın. Ha siz uzun şarj istiyor iseniz reedme not 3 Pro tavsiye ederim 8 saat ekran alırsınız. Ben biraz deli kullanıyorum lenovo p70 formuna bakın 4000 amperlik bataryası olan bir telefon millet 11 saat ekran görüntüsü alırken ben 4 saati zor buluyordum. Bu telefonda çözemediğim tek et bu telefon boşta nedemek ne halt yeniyor bunun önüne geçmek gerek...

• maygical M kullanıcısına yanıt
    bazen kurulu porgramlar bile şarjı etkileyebiliyor yeni evime taşındığımda internetim yoktu bağlanacaktı ve veri paketim bitmişti bu şekilde telefonu kullandım. 3,5 gün netsiz olarak sadece telefon görüşme ve mesaj arada kamera kullanımı olmak üzere bu sonucu aldım. Belki sizin telin batarya sorunludur ya da tam performansını yakalamamış olabilir. Şu an netim var hattı hep 3g kullanırım evde wifi konum açıktır face whatsapp senkronu falan hep açıktır. Ayrıca telefon boşta bende de %40 ın üzerinde ama kullanım sürem en az 1 gün o yüzden benim telde sıkıntı görmüyorum ekran sararması yüzünden servise de gitti telim hatta servisten önce de kullanım bu yöndeydi. Bazı arkadaşlarında benim gibi test etmişliği vardır. Şarjdan çektikten sonra telefon 3-4 saat kadar %100 den hiç şarjı düşmedi
  • sorun aslında surda, telefonu en tasarfulu kullanıyorum 24 saat, tasaruflu degılde normal kullanırsam eger 12 saat. Benim işim var yerı gelıyor maıl yazıyorum yerı gelıyor arastırma yapıyorum veya whatsaptan konusma vs. benım yenı telefon almada ıkı sebebım vardı eskı telefonumun sarjı. ne yanı ben bu telefonla ıkı whatsap bır facebook 3 mail yapıcam gunde de ıkı kez sarj mı edıcem? su anda asırı derece de tribe girdim cidden. Yenı bır telefon boyle olamaz
    Birazdan telefonunda sorun var diyecekler bekle kardeş.
    İkinci el bölümüne ilan açıp telefonu satışa koymuşsun hayırlı olsun şimdiden ama burda yazdığın şöyle sorunlu böyle sorunlu mesajını silmeseydin bari millet görseydi sahibinden.com'da da cihazda hiçbir sorun yoktur yazmışsın

şimdi bunlara bakınca yalan söyleyen kim daha iyi ortaya çıkıyor iyi satışlar size
  • sezar61 kullanıcısına yanıt
    Ben telefonuma sorunlu ne zaman dedim? Hatta sizin herkese sorunlu diyor olmanızı eleştirdim. Telefonumun sorunu yok sadece şarjı yetmiyor hatta sizin gibi fazla süreler alana da inanamıyorum. O nedenle konuyu çarpıtmaya hiç gerek yok her şey olsun saygı bozulmasın..

Saygıyı bozan siz oldunuz ben ne değer aldıysam onu söyledim ve önceki mesajlarımda da resimlerle mevcut sizin beni yalanla itham etmeniz ayıp değil mi peki burdaki birkaç arkadaşta aynı şekilde süreler alıyor kullanıma bağlı değişir şarj süresi yeni üye olmuşsunuz konudaki mesajları okumadan yazdıklarıma laf atıp yalancı demediğiniz kaldı ayrıca ilk attığınız mesajı silmeniz de düşündürücü benim sizle sorunum olmaz açtığınız ilana da yazdım gerekirse yazdığımı da silerim ama siz ayıp ettiniz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • sezar61 kullanıcısına yanıt
    Ben herhangi bir mesaj silmedim. İlandaki mesajınız da kalabilir benim sözüm tektir sıkıntım yok gerisini siz düşünürsünüz. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KararsızHerif -- 26 Mart 2016; 20:59:14 >
    satışınız hayırlı olsun ilanınızı baltalamak istemem ama birine yalan söylüyorsun demeyin bilip bilmeden
  • Bu pil konusu komik olmaya başladı. Ya gerçekten telefonların bazıları sıkıntılı yada arkadaslar telefonu elinden hiç düşürmüyor. Sabah 07:00 de şarjdan aldım ve hala %30 şarjım var. Bu arada ekran parlaklığı da %100 kullanıyorum.

Aynı sorun bende de vardı ve bu gün iş yerinde ki bilgisayar ile telefonu sony Xperia Companion ile yedeklerini aldıktan sonra onarımını yaptım batarya sorunun düzelecek mi diye ve sonuç bu şimdilik. Telefon otomatik parlaklıkta, senkronizasyon sadece kapalı ve evde internet olmadığından sürekli 3g ile internet bağlantısı, webde gezinme ara ara video izleme,müzik dinleme ve WhatsAppta biraz mesajlaşma umarım yardımı olur kardeşim sanada

★ ★SONY XPERIA™ C5 ULTRA ★ ★ ||| ANA KONU  ||| EN İYİ SELFIE TELEFONU ★ ★SONY XPERIA™ C5 ULTRA ★ ★ ||| ANA KONU  ||| EN İYİ SELFIE TELEFONU

• Sabah 6.30 da çıkardım şuana kadar olan kullanım

★ ★SONY XPERIA™ C5 ULTRA ★ ★ ||| ANA KONU  ||| EN İYİ SELFIE TELEFONU ★ ★SONY XPERIA™ C5 ULTRA ★ ★ ||| ANA KONU  ||| EN İYİ SELFIE TELEFONU ★ ★SONY XPERIA™ C5 ULTRA ★ ★ ||| ANA KONU  ||| EN İYİ SELFIE TELEFONU

• arkadaşlar telefonu almayı düşünüyorum tavsiye edermisiniz çok fazla oyun oynayan biri değilim kamera şarj süresi ekrandan video izlemenin keyifli olması aradığım kriterler bide bazı yerlerde 4,5 g ye uygun deği yazıyo bazı yerlerde uygun yazıyo bilgilendirenlere şimdiden teşekkürler
  • dtberat D kullanıcısına yanıt
    Ben şahsen memnunum telefondan telefon 4.5 g ye kesin uygun neredeyse sıfır çerçeve 6 ınch ekran video bu telefonda izlenir işte ilk sayfada iphone 6 ile bu telefonun kamera kıyaslaması var ona bir istersen

• 
Sayfa: önceki 314315316317318
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.