Şimdi Ara

★ Sony Xperia C4 ANA KONU ve KULLANICILAR KULÜBÜ★En İyi F/P Cihazı★ (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.314
Cevap
63
Favori
288.801
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • özellikle işin donanım kısmından anlayan arkadaşlara bazı sorularım olacak. motorola XT910 umun ekranı dağılıp telefon perte çıkınca sırf büyük ekran diye note 4 yada Z3 düşünüyordum ama 2000 TL ler vermek içimden gelmiyor bir telefona. bu telefonun fiyatını düşününce de gayet makul geliyor bana özelliklerine göre. gözüme baya da şık geldi tip olarak.

ben yolda çok vakit geçirdiğim için telefonda aradıklarım; yolda vakit geçirmelik film izlemek, nette dolaşmak, hep olmasa da gerektiğinde sorunsuz şekilde navigasyon için kullanmak, excell işlemleri( ki burda Note 4 kanıma giriyor kalem yüzünden) ve şirket mail takibini hızlı ve sorunsuz yapabilmek.
    Multitasking le işim yok deli gibi arka planda 4 tane oyun açıp bekletmem telefonu, face e whatsapp a internete hızlı girsin çıksın yukarıda saydıklarımı sorunsuz ve hızlı yapsın yeter. pilinin 1 günü rahat çıkaracağını düşünüyorum ki sabah 7 de şarjdan çekip gece 12 de %30 kalsa saydığım işlerle bana yeter artar, ki yanımda hep powerbank taşırım oda çok dert değil aslında. yolda değil işyerindeysem zaten işte telefon yasak alırım stamina moduna olur biter.

kamera delisi değilim ilk mesajdaki fotoğraf örnekleri videosuna baktım bana gayet yeterli geldi, ki anı kaydetmek amaç, deli gibi crop yapıp detay görme delisi değilim, onun için elimde Canon 650D mevcut o onun işi bana göre , 4k da falan gözüm yok zaten.

bu telefon işlemci ve gpu olarak bu saydıklarımı sorunsuz karşılar mı güç olarak? Note 4 ün bu telefondan bariz güçlü olduğu kesin ama Z3 teki SD 801 ve adreno 330 la karşılaştırıldığında çok geride kalır mı yoksa aratmaz mı onu? oyun videosunda gördüğüm performansı gayet iyi ki öle san andreas falan oynamam telefonda, en fazla günde bir kaç kez boom beach e bakarım, asphalt 8, real racing 3 belki modern combat falan yüklerim ki onları da arada oynarım canım sıkılırsa.
    ısı testi videosunda 49 dereceleri oyunla zorlayınca görüyor ama film izlerken nette gezerken bu kadar ısınacağını düşünmüyorum doğru mu düşünüyorum?
    son olarak da beni en az 2 sene kasmadan donmadan bayılmadan götürsün saydığım işlemler için. bu işler için alınır der misiniz yoksa başka alternatifler mi önerirsiniz?
  • Bu telefonun kamerasının benim evdeki Sony fotoğraf makinesinden farkı yokmuş resmen.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • valla birazdan gidip ya bu telefonu yada m4 aquayı alcam hangisi hoşuma giderse
  • Antutu puanı kaç cihazın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: xyzc

valla birazdan gidip ya bu telefonu yada m4 aquayı alcam hangisi hoşuma giderse

C4 günün sonunda plastik ve mtklı bir telefon. Çinli telefonları andırıyor bana.

M4 aqua ise arka ön cam olan kapaksız dahi su geçirmeyen bir telefon. Ki bu özellik z2 de bile yok. Z3 te var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emurat

Antutu puanı kaç cihazın?

46000

• Créw kullanıcısına yanıt
    Fullhd çözünürlükteyse çok güzel puan almış. Snapdragon 615 full hd de 20000 puan civarı anca alıyor. Birde arkadaşlar pil performansı nasıl az gibi geldi gözüme o ekran için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emurat -- 25 Haziran 2015; 11:43:19 >
  • piyasadaki kamera sensörlerinin çoğunu sony üretiyor ama nedense kendi telefonlarında ois(optical image stabilization) yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 01virüs01 -- 25 Haziran 2015; 12:03:20 >
  • alamadım ya teknosaya gelmemiş daha
  • quote:

Fullhd çözünürlükteyse çok güzel puan almış. Snapdragon 615 full hd de 20000 puan civarı anca alıyor. Birde arkadaşlar pil performansı nasıl az gibi geldi gözüme o ekran için.

20 bin civarını s410 alıyor , s615 30 bin civarında alıyor. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmamak gerek. Kaldı ki mtk lar sözde hep cok alıyor antutu da ama günlük kullanım önemli olan.

• quote:

Orijinalden alıntı: mu5tafa

quote:

20 bin civarını s410 alıyor , s615 30 bin civarında alıyor. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmamak gerek. Kaldı ki mtk lar sözde hep cok alıyor antutu da ama günlük kullanım önemli olan.

vodafone smart 6 21k alıyor antutu dan fullhd snap615

t60 29k alıyor 720p sd615 var

mtk6752 cihaza ve yazılıma göre 41-45 arası değişir
  • quote:

Orijinalden alıntı: bugraakkoc

quote:

quote:

Zorlasan s810 kadar skor yapacaklar. O skorların işlemcisi değiller. Mtk nın rakam oyunları.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Zorlasan s810 kadar skor yapacaklar. O skorların işlemcisi değiller. Mtk nın rakam oyunları.

Hocam bu Antutu güvenilirmi?
  • bugraakkoc kullanıcısına yanıt
    Burak hocam Antutu sizce güvenilirmi?
  • quote:

Burak hocam Antutu sizce güvenilirmi?

artık güvenilirliğini kaybette ancak yinede bir kriter sayılır test programı sonuçta

işlemci gücünü test etmek için geekbench

gpu test etmek için 3dmark kullanın
  • Asagidaki linkte bir inceleme buldum.

http://androidphonehub.com/sony/testing-the-sony-xperia-c4-a-midrange-selfie-smartphone/

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefonu vatandan aldım bugün.teşhirini bile görmeden aldım.m4 û incelemistim.ekranını hiç begenmemiştim ve kamerasını.m4 ten kotu değildir diye aldım. Hafızası 16 gb. 10 gb kullanılabilir var.Nexus 5 ten geçtim c4 e. Kutuyu acana kadar içimde sıkıntı vardı.kotumu ettim diye.ama yuzumu kara cikarmadı

Ekranı gayet canlı m4 e hic benzemiyor.kamerayla işim yok ama iyi diyolar.begendim bende.hizli gayet iyi supheniz olmasın Nexus 5 ten gectim buna ama fena değil.fiyatını kesinlikle hakediyor.telefon ele gayet iyi oturuyor.arkası plastik fakat m4 ten daha kaliteli geliyor insana tutarken bile.

M4 aqua -samsung a7 ikilisinden birini alacaktım.gecen hafta.ikisinide incelemistim..M4 aqua yı direk elemiştim ekran, kamerasından ve hafıza sorunundan dolayı.a7 almaya hazırlanırken iyiki c4 satışa sunuldu. Bence a7 den daHA iyi.arada 400 tl olmasına rağmen.

Sözün özü Nexus 5 ten geçtim hizli ve stabilitesiyle unlu buna rağmen iyiki almışım.kutuyu acana kadar cok korkuyordum.cihaz iyi beyler korkmayın :) kacirmayın. Gta san Andreas yukluyorum simdi

Sony C4 ten gönderildi.

• the_patriot T kullanıcısına yanıt
    Deneyimlerini bekliyoruz arkadaşım. Birde 3dmark testi yaparmısın?
  • quote:

Hatta olurda bende alirsam bu cihazı belki benden de custom romlar gelir

Benim kafama takılan iki şey var
    Birincisi arka kamera performansı
    İkincisi de Sony xperia z3 serisi hariç diğer serilerde ekran beyaz dengesi çöl kötü
    Ekran inşallah z3, gibi gerçek beyaz renk canlı parlaktır
    Z2, gibi ise uzulurum

Hocam satışa çıkmış m4 aqua için beklemedeydim fakat m4 aquayı eledim bu telefonun tek merak ettiğim yanı pil performansı ne olur?
    Gerçi stamina gibi bir yazılım var ama? Eğer derseniz ki alın diye alıcam hiç düşünmeden artık.
  • the_patriot T kullanıcısına yanıt
    Hayirli ugurlu olsun , darisi bizim basimiza artik :)
    Uzun kullanimda Batarya performansini paylasmanizi bekliyoruz.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.