Şimdi Ara

★ Sony Xperia C4 ANA KONU ve KULLANICILAR KULÜBÜ★En İyi F/P Cihazı★

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
9.311
Cevap
65
Favori
274.597
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Sony >> ★ Sony Xperia C4 ANA KONU ve KULLANICILAR KULÜBÜ★En İyi F/P Cihazı★
Giriş
    322 Mesaj
    3 yıldır sony c4 cihaz kullanıyordum. geçen hafta şarjı bitti ve şarja takınca telefon hiç bir şekilde açılmadı. sonrasında telefoncuya gösterdiğimde bataryasının değişmesi lazım dedi. bataryayı orijinal çıkma dedikleri tarz bataryalarla 50 liraya değiştirdim. telefon açıldı. sonrasında 2 saat içinde telefonu açtığım halde kendi kendine kapanıyordu. bataryadandır diyip iade ettim bataryayı. başka telefoncuda başka batarya taktırdım. yine aynı şey oldu, 10-15 dakika sonra kapandı, elle tekrar açtım. sonrasında o bataryayı da iade ettim. kendim başka bir yerden batarya alıp telefona taktım. bu kez hiç açılmadı. başka telefoncularda da batarya taktırdım hiç bir şekilde açılmadı. servise verdim donanımsal bir sıkıntı var biz yapamayız dediler. ne yapmak lazım sizce? telefonu kurtarabilir miyim?

Bu saatten sonra uğraşılacak cihaz değil hocam o kadar bataryanını bozuk olma şansı çok düşük power entegresinde bir sıkıntı olabilir. Ama bence değmez. Buna harcayacağın tamşr parasına 2.el z2 veya z3 al daha iyi.
    |
    |
    jackbruce kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1222 Mesaj
    PUBG Mobile oynayabilen var mı?
    |
    |
    Orijinal bataryanın ellerinde olup olmadığını öğrenmek için Kvk çağrı merkezini aradım. Ellerinde varsa satın alıp, telefonsuz kalmamak için bir telefon tamircisine taktıramayı düşünmüştüm. Dışarıya parça vermediklerini, stok kontrolü yapamadıklarını, bunlar için telefonu servise vermem gerektiğini söylediler.

Telefon.4. yılını bitirmek üzere ve pil hariç hâlâ bana yetiyor. Başka sorun çıkarmazsa, telefonların bunca pahalandığı bir ortamda, orijinal batarya ile 1-2 yıl daha kullanabilirim diye düşünüyorum.

Kvk hariç başka nerede orijinal batarya bulabilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yuksek -- 4 Mayıs 2019; 15:49:45 >
    |
    |

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hexedemical -- 11 Mayıs 2019; 12:59:46 >
    |
    |
  • telefon usb ile laptopa taktığımda görmüyordu. geçenlerde 3 kere yerde sekti caanım telefon açılmıyor. şarja taktığımda açılıyor gibi görünüyor şarj olmuyor. ekran karanlık her daim. şimdi samsung a50 alacağım fakat bu telefondaki fotolar videolar vs. almak istiyorum çözüm tavsiyesi olan var mı?
    |
    |

Orijinalden alıntı: asasdas

Bugün telefonu şarja taktım, telefon kendini kapatıp açmış ama android başlatılıyor yazısından başka bir şey gelmiyor? Bu sorunla karşılaşan oldu mu hiç?
    Yüzde kaçtayken şarja takıyorsunuz? 0a kadar indirip öyle yapıyorsanız normal. Android başlatılıyor ekranı bazen uzun sürebilir ama neticede muhakkak açılması lazım.

Benim telefonun şarjı %20 olduktan bir dakika sonra otomatik olarak sıfır olduğu için şarja 20-30 arasında takıyorum. Güç düğmesi ile ses tuşuna basıp denedim az önce. Açıldı telefon, şu an şarjda ve bir sıkıntı yok gibi. Umarım da olmaz çok memnunum telefondan.
    |
    |
    inifiesta kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: asasdas

Benim telefonun şarjı %20 olduktan bir dakika sonra otomatik olarak sıfır olduğu için şarja 20-30 arasında takıyorum. Güç düğmesi ile ses tuşuna basıp denedim az önce. Açıldı telefon, şu an şarjda ve bir sıkıntı yok gibi. Umarım da olmaz çok memnunum telefondan.
    Telefonların pahalılaştığı bu zamanda sımsıkı sarılıyorum c4e Ağır grafikli oyunlar haricinde günlük işimi görüyor. Elime S4 geçti hemen sıkıldım. Sonynin arayüzüne öyle alışmışımki S4 bir garip geldi bana Batarya öldüğünde yenisi ile değiştirip bir 3 sene daha devam...

• Binbaşı
    1222 Mesaj
    Xperia Destek;

"Belleğin muhafaza edilmesine, kilitlenmelerin önlenmesine, performansın güçlenmesine ve pil ömrünün uzatılmasına yardımcı olmak için cihazınızın haftada bir kez yeniden başlatılmasını öneririz."

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

en son siz kaldınız sanırım hocam
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: maşık

en son siz kaldınız sanırım hocam
    siz de yazdığınıza göre son değilim.

Bataryası ve anteni öldü hocam.Tamir için çok para istediler
    |
    |

Ee şuan başka telefona geçmiş olmalısınız hocam. Buralarda işiniz ne Sony, Türkiye piyasasından çekildi.

Tek memnun olduğum şey sağlamlık. Kiminin telefonu cebindeyken ekranı çatlıyor, benim telefon cepteyken tırmanma eğilimim çok oldu. C4 değilde başka telefon olsaydı ekranı paramparça olmuştu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi inifiesta -- 9 Temmuz 2019; 0:56:40 >
    |
    |
    maşık kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Samsung m20ye geçtim hocam

C4 gerçekten sağlamdı çok düşürdüm hiçbir şey olmadı.Ama batarya dokunmatik ve benzeri şeyler için aynısını söyleyemiyorum
    |
    |
    quote:

sim kartınu görüyor ama şebeke hiç çekmiyor?

B usıkıntıyı yaşayanlar var mı?
    hocam aynı sorun bende de var sen halledebildin mi sorunu?

Hocam çok para istediler girmedim tamir işine duruyor öyle.Tamir işine de güvenemedim.

Düzgün bir fiyat veren olursa daneyin ama sony parçalarının pahalıllığını bahane ettilar bana

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maşık -- 23 Temmuz 2019; 4:1:34 >
    |
    |
    yasin613 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Hocam çok para istediler girmedim tamir işine duruyor öyle.Tamir işine de güvenemedim.

Düzgün bir fiyat veren olursa daneyin ama sony parçalarının pahalıllığını bahane ettilar bana
    Anladım hocam telefonum tertemiz işimi de görüyordu ama birden bu sorun çıkınca üzüldüm açıkçası... Bugün telefoncuya soracağım bakalım ne diyecekler...

|
    |

Orijinalden alıntı: tutkulu420

arkadaşlar eşim kullanıyor da batarya değişimi yapmak istiyoruz,%10 gösteriyor 5 dakika şarj oluyor %50 falan diyor...

%15te iken kapanıyo mesela...netteki 50 liralık bataryalar yan sanayi mi??servise mi vereceğiz,nasıl işliyor bu batarya değişim süreci?

Allah razı olsun cevaplayandan.
    Valla aynı sıkıntı uzun süredir bende de mevcut. O sebeple %15 i görünce telefonu şarja takıyorum ve yanımda sürekli powerbank ile geziyorum. Artık yeni telefon almak lazım.. Ama aratırsanız internette 50₺ civarında bataryalar bulunmakta ve işinizi görecektir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muRock -- 19 Ağustos 2019; 23:36:1 >
Bey Azura
SEO
kolayoto.com
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,484
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.