Şimdi Ara

★ Sony Xperia C4 ANA KONU ve KULLANICILAR KULÜBÜ★En İyi F/P Cihazı★ (445. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.314
Cevap
63
Favori
288.837
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 443444445446447
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ouzqan

Eğer sony avrasya garantili ise gönderebilirsiniz hocam bir sorun olmaz. Valla genelde 1 hafta içinde sorunu hallediyorlar. Eğer kendiniz bırakıp alırsanız 2-3 gün de bitiriyorlardı en son.

Valla kutu içindeki garanti belgesinde sony falan yazıyo sanırım sadece, pek ayrıntılı bakamadım da elden teslim etcem hocam, iyi 2-3 günde hallederlerse. Teşekkürler hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mormegil7 kullanıcısına yanıt
    Eğer çok cihaz yoksa kesin hallederler hocam. Kutunun dışında veya garanti belgesinde ithalatçı yazar. Eğer Avrasya garantili is KVK ya da Teleservice de yollayabilirsin. Ama tavsiyem Teleservice bu aralar KVK dan şikayetçi çok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ouzqan

Eğer çok cihaz yoksa kesin hallederler hocam. Kutunun dışında veya garanti belgesinde ithalatçı yazar. Eğer Avrasya garantili is KVK ya da Teleservice de yollayabilirsin. Ama tavsiyem Teleservice bu aralar KVK dan şikayetçi çok.

Tamamdır hocam hallederim bi şekilde inşallah, çok teşekkürler yardımınız için

• Telefonum bugün servisten gelmiş hatta şuan c4 ümden yazıyorum. KVK kartalda 2 iş gününde yapmışlar telefonu kendilerini kutluyorum burdan. MNG kargoda da 4 gün kadar geçirdi. Ben en az 15 gün telefonsuz kalırım diyordum ama çok şaşırdım 2 günde yapılmasına bir an düşündüm acaba yapmadan gönderdiler mi diye ama gayet te yapmışlar gibi duruyor şuan. Sanki birazcık ağırlaşmış gibi geldi bana ama olsun birdaha sorun yaşatmasın da, söyleyeceklerim bu kadar.

• Para iadesi ile ilgili çok mesaj aldım. dilekçe örneğini buraya koyuyorum. ilçe hakem heyetine gidip bu dilekçeyi ve iki tane servis kağıdını vereceksiniz. 3-6 ay sonra paranız iade olacak.

"13.06.2014 tarihli Resmi Gazetede yayınlanan 29029 sayılı GARANTİ BELGESİ YÖNETMELİĞİ'nin 9. maddesinin a fıkrası ve 6502 sayılı TÜKETİCİNİN KORUNMASI HAKKINDA KANUN'un 56. maddesinin üçüncü fıkrası gereğince, xx.xx.201x ve xx.xx.201x tarihlerinde garanti süresi içerisinde iki defa mekanik olarak arızalanan cep telefonumun, (aynı yönetmeliğin 9. maddesinin c fıkrasında belirtildiği şekilde) bedel iadesi olan 1199tl'nin tarafıma ödenmesini talep ediyorum."
  • Beyler benim telefonda şöyle bir sıkıntı oldu, ön kameradan çekim yapınca sanki böyle karikatür efekti yapmış gibi çıkıyo, yumuşak ten efektini açınca düzeliyo ancak kamera arayüzü kasıyor bu seferde. Candy cameradan çekim yaptığım zaman böyle bir sorun yaşamıyorum, sizce neyden kaynaklanıyor bu, ne yaparsam düzelir. Bu arada arka kamerada öyle bir sorun yok

• muRock kullanıcısına yanıt
    6.0 güncellemesinden sonra benim telefonum da donma yapmaya başladı. interneti açınca donuyor. mesaja giriyorum donuyor. interneti açıp kapatıyorum ısınıyor vs garip garip sorunları ortaya çıktı. Var mı başka benzer sorunlar yaşayan ve çözüm bulan?
  • Arkadaşlar dün bir anda telefon şarj olmamaya başladı,böyle kabloyu oynayınca bir gelip gidiyordu, bende bir telefoncuya götürdüm şarj soketi kırılmış garantiye ver dedi.

garantiye verirken belge veya birşey lazım oluyor mu?

• bilgisayar telefonu görmüyor sorunuyla garantiye veren oldu mu?
  • Merhabalar,telefonun ekranının alt tarafında bi tane ölü piksel var,sağ üst köşede ise beyaz ekranda fark edilecek şekilde parlak bir nokta var,bunlar garanti kapsamına girer mi ?
  • Arkadaşlar telefonu teleservice'e vermiştim, şu an internetten takibinde kapatıldı yazıyo ama bitirdiler mi yani tamiri? Ben bu adamlara ekran sıkıntılı diye verdim batarya değişimi yapıldı yazıyo sadece

Edit: cihaz teslime hazırmış, düzeltmişlerdir inşallah ekranı da

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mormegil7 -- 4 Mayıs 2017; 10:51:48 >
  • Beyler bayanlar kingoroot ve kingroot gibi uygulamaların tesiri olmadı acaba 6.0 sürümünde sdk ile uğraşmadan root atabilen var mı? Yada herhangi bir yolla root yapmış olan?
  • Sony ne bozuk bir telefon yaptıysa bu konuda ki mesajların yarısı sorun yaşayanların mesajı resmen.

• Arkadaşlar telefon bi 10 dk önce kendi kendine gitti ekran açılmadı defalarca sarj etmeme rağmen sarj aletine taktım turuncu ışık yandı sonra power tuşuna bastım açıldı restartlandı telefon şimdi de öyle tarayıcıda gezerken beyaz ekran oldu dondu ekranı kapatamadım power tuşuyla bekledim kendinden kapandı şimdi problem yok niye böyle yapıyor telefon?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dethagorf

Arkadaşlar telefon bi 10 dk önce kendi kendine gitti ekran açılmadı defalarca sarj etmeme rağmen sarj aletine taktım turuncu ışık yandı sonra power tuşuna bastım açıldı restartlandı telefon şimdi de öyle tarayıcıda gezerken beyaz ekran oldu dondu ekranı kapatamadım power tuşuyla bekledim kendinden kapandı şimdi problem yok niye böyle yapıyor telefon?

Darbe yada sıvı teması var mı? Hafızası dolu mu? Son günlerde yeni bir uygulama yüklemediyseniz yedek alıp temiz bir format çekin sorun tekrarlanırsa yazılımsal değil demektir. Format ile uğraşmak istemiyorsanız hafızayı boşaltıp son uygulamalarınızı gözden geçirin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DoubleEfecT

quote:

Arkadaşlar telefon bi 10 dk önce kendi kendine gitti ekran açılmadı defalarca sarj etmeme rağmen sarj aletine taktım turuncu ışık yandı sonra power tuşuna bastım açıldı restartlandı telefon şimdi de öyle tarayıcıda gezerken beyaz ekran oldu dondu ekranı kapatamadım power tuşuyla bekledim kendinden kapandı şimdi problem yok niye böyle yapıyor telefon?

Darbe yada sıvı teması var mı? Hafızası dolu mu? Son günlerde yeni bir uygulama yüklemediyseniz yedek alıp temiz bir format çekin sorun tekrarlanırsa yazılımsal değil demektir. Format ile uğraşmak istemiyorsanız hafızayı boşaltıp son uygulamalarınızı gözden geçirin.

Uygulama yüklemedim hocam sıvı teması da yok.

Hafıza %42 dolu sadece.

• Ya arkadaşlar çok şey sordum kusura bakmayın ama dün telefonu servisten aldım ekranı düzeltmişler ama dünden beri telefon konuşmalarımda herkes sesimin az gittiğinden şikayetçi. Yani böyle bi sıkıntı yaşayıp da düzelten varsa yardımcı olursa çok sevinirim.

• quote:

quote:

quote:

Uygulama yüklemedim hocam sıvı teması da yok.

Hafıza %42 dolu sadece.

Anlattığın olay klasik Android telefon donmasına benziyor. Sıvı teması yada darbe yoksa muhtemelen telefon donmuş ve kendini yeniden başlatmıştır. Böyle durumda telefon uzun süre tepki vermezse hafıza kartı kapağını aç en alt kısımda yanında off yazan ufak bir delik var. Bir toplu iğne benzeri cisimle ona hafifçe bas telefon kapanır. Eskiden çıkarılamaz (nonremovable) bataryalar olmadığı için bataryayı çıkarır takardık telefon donunca. Bir sıkıntınız olmadığını düşünüyorum içiniz ferah olsun. Herkesin en az bir defa böyle olmuştur farklı şekillerde bile olsa. Mesela size beyaz ekran gelir bende aynı ekran uzun süre boyunca durmuştu en sonunda ses kısma ve güç tuşlarıyla kapatabilmiştim

• quote:

Orijinalden alıntı: Mormegil7

Ya arkadaşlar çok şey sordum kusura bakmayın ama dün telefonu servisten aldım ekranı düzeltmişler ama dünden beri telefon konuşmalarımda herkes sesimin az gittiğinden şikayetçi. Yani böyle bi sıkıntı yaşayıp da düzelten varsa yardımcı olursa çok sevinirim.

O zaman bağır biraz hocam Bir arkadaşınızın telefonu ile deneyin servise gidecek kadar azsa verin tekrar.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Mormegil7

Ya arkadaşlar çok şey sordum kusura bakmayın ama dün telefonu servisten aldım ekranı düzeltmişler ama dünden beri telefon konuşmalarımda herkes sesimin az gittiğinden şikayetçi. Yani böyle bi sıkıntı yaşayıp da düzelten varsa yardımcı olursa çok sevinirim.

O zaman bağır biraz hocam Bir arkadaşınızın telefonu ile deneyin servise gidecek kadar azsa verin tekrar.

Hocam valla 3 farklı kişiyle konuştum üçü de sesin çok az diye şikayetçi, bağırmak da bi yere kadar daha dün aldım servisten telefonu ya, vermeden önce yoktu böyle sıkıntı

• 
Sayfa: önceki 443444445446447
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.