Şimdi Ara

★ Sony Xperia C4 ANA KONU ve KULLANICILAR KULÜBÜ★En İyi F/P Cihazı★ (233. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.314
Cevap
63
Favori
288.835
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 231232233234235
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Görüntü gelişstirme kapalı şekilde kullanıyorum hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir haftadır kullanıyorum.şimdiye kadar 2 kötü yanı dışında bi problemini göremedim

1.şarjı dayanmıyor.boştayken çok şarj gidiyor

2.şarj olma süresini tutmadım ama en son 3-4 saat sürdü gibi geldi bana.olacak gibi değil
  • vukuatname V kullanıcısına yanıt
    Sevgili kardeşim nasıl root yaptın root yapılabiliyormu yapabildiysen açıklarmısın biraz pek ingilizcem olmadığı için anlıyamadım rica etsem biraz bilgi verirmisin sana zahmet olmasa
  • Arkadaşlar 1000 lira civarı alınabilecek en mantıklı seçenek bu telefon gibi duruyor. Şuan da en güncel android sürümü nedir telefonda ve en güncel android sürümünde telefondan soğutacak sıkıntılar var mı ? Tavsiye eder misiniz ? LG G4 BEAT ile baya ikilemde kaldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gwynbleidd. -- 6 Ocak 2016; 16:22:05 >
  • FJieQuen.RAA kullanıcısına yanıt
    Boşta şarj yeme olayının çoğunlukla kullanım biçimiyle (telefonun ayarları ve kullanılan programlar gibi) alakalı olduğunu düşünüyorum. Çünkü bu şikayete sadece bu telefonun değil, az ya da çok hemen her telefonunu anakonusunda rastlıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yuksek -- 6 Ocak 2016; 21:42:17 >
  • Gwynbleidd. kullanıcısına yanıt
    Ben de bu telefonu alma arefesindeyim. Telde yüklü android sürümü 5.0.2
    En geç martta android m alacak
    Bence de en alınabilir telefon bu şuanda

• Créw kullanıcısına yanıt
    Yakın zamanda her hangi bir operatör firmasından kampanya gelir mi c4 ile ilgili ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: WetDream

quote:

Orijinalden alıntı: Kymophobia

quote:

Orijinalden alıntı: WetDream

quote:

Orijinalden alıntı: Kymophobia

quote:

Orijinalden alıntı: musa.ozpolat

Bendede C4 var ama bir türlü telefonumu rootlayamadım bi kaç sitelerde gösteriyorda onda da net bi çözüm bulamadım kingroot kulandım kingo root kullandım faydası yok.Bootloader kilidini açayım dedim ilkin onay verdi açıldı sevindim diye sonra bi baktım rootlanmamş cihaz neden bu cihaz rootlanmıyor diğer telefonlar gibi M4 ü bile rootlayan var telefonu ben rootlayamayıp rootlu uygulama kullanamadıktan sonra ne yapayım ben o telefonu ios bie JB yapıp rootlanıyor şu SONY telefonlarına kilit atıp duruyor neymiş efendim ben yazılımımdan başka yazılım kullanmayın sonrada 1 güncelleme alıp telefon sap gibi elimizde kalıyor lanet olsun keşke bu telefonu alacağıma J7 alsaydım bin kat daha mutlu olurdum SONY den soğudum artık samsung bundan bin kat daha iyi.

Sorunlu musun sen? Sıkıntılı mısın?

"Cihaz korsan kullanıma izin vermiyor" diye kötülenebilir mi lan, hasta ruhlu musunuz?
    Yemin ediyorum boş konuşmaktan başka işe yaramayan oksijen israfları oluyorsunuz bazen...

Hocam arkadaşın söylemeye çalıştığı androidin verdiği özgürlüğü bu telefonda bulamadım , iphonelara bile jailbreak yapılıyor bu telefona yapılamıyor, rootlu uygulama kullanamadığından yakınmış.
    Söylediğinde son derece haklı bence, android cihaza root atılamaması saçma geliyor bana da.
    Sorunlu musun diye çıkışmamak lazım, dikkat ettim de kaç yorum oldu telefonu savunuyorsunuz. Kimsenin bir şey dediği yok ama biraz daha kibar olabilirsiniz.

Bir şeyi düzeltelim;

Telefonu savunmuyorum, saçma sapan yorumlara düşmanım sadece.
    Bunu ayırt edebilirsek, sorun kalmıyor.
    Eleman gidip J7 almalıymış, onun mantığı makul değil zaten.

Bir telefonun "rootlanabiliyor olması" onun için artı değer değildir.
    Bunu Sony, Samsung, LG ne dersen de hepsi için aynen tekrarlarım.

Ayrıca;
    Sony babamın oğlu değil, telefonu savunmakla vakit kaybedemem.
    Kullanmayan kullanmasın, memnun olan da kendi bilir, beni bağlamaz...

Rootlanabiliyor olması bence alınabilitesini arttırır bir telefonun.
    Android sistemi tercih etmemizin sebebi verdiği özgürlük değil mi zaten.
    Benim sadece takıldığım hasta ruhlu musun demenizdi yoksa herkes istediği fikri savunabilir burası özgür bir platform sonuçta. Ağır çıkışmışsınız, arkadaşın yazdığı şeyler mantıksız şeyler değil oysa ki.

Diğer elemanın konuyu kapatıyorum, gereksiz konuşuyordu. Derdi teknoloji ile değil, laf etmiş olmak...

Şöyle düşünelim;
    Tek çekirdek, 1 ghz, 1 gb bellek, 8 gb dahili hafıza, standart LCD ekran, 5" bir telefon... Ama rootlanabiliyor.

Diğer yanda 8 çekirdek, 2 ghz, 2 gb bellek, 16 gb dahili hafıza, ips led 5,5" ekran... Ama rootlanamıyor.

İkincisi ilkinin en az 10 katı satmazsa gel beni bul, buralardayım.

Sonuç şu;
    İnsanlar "rootlanıyor mu bu?" diye telefon almazlar. Asla almadılar, bundan sonra da almazlar. Almayacaklar.
    Burada "sadece söylendi diye" bunu ekstra bir özellik haline getirmeye gerek yok.

Ha rootlanmasını mı istiyorsunuz? Çok basit.
    MTK'nın işlemci serisine ait çekirdek kodları bulun ya da elle dışarıya aktarmayı başarın.
    1 saat sürmez rootlanması.

• quote:

Orijinalden alıntı: FJieQuen.RAA

Bir haftadır kullanıyorum.şimdiye kadar 2 kötü yanı dışında bi problemini göremedim

1.şarjı dayanmıyor.boştayken çok şarj gidiyor

2.şarj olma süresini tutmadım ama en son 3-4 saat sürdü gibi geldi bana.olacak gibi değil

1. boşta şarj çok gidiyorsa konum servisini kapattın mı ona bak. o çok şarj yer
    2. ben tel ile verilen orjinal şarj aletini kullanmıyorum çünkü miliamper değeri çok düşük geç şarj oluyor. Eşimin samsung E7 sinin şarjını kullanıyorum. 2saatte fullüyor.
  • Lenovo p70 ile A7000 arasında gidip gelirken xperia z1 imi özledim Sony kaliteyi ucuza da vermiyor biraz çıkıp j5 alayim derken o kadar çıkmışken Sony alayim tadım tuzum olsun dedim m4 ile c4 arasında kaldım ekran benim için çok büyük olması çok önemli değil dahili hafıza da 8 GB yeterli gibi sonuçta hafıza kartı var aklım m4 den yana ne tavsiye edersiniz.

• isa_001453 İ kullanıcısına yanıt
    C4 alın bence

• Arkadaşlar simkartımda daha önceden +905.... Şeklinde kayıtlı olan (karşı taraf çağrı atat da öyle kaydederiz ya hani) numaraları aradığımda aradığınızz numara kullanılmamaktadır diyor. Bütün operatörlerde aynısı oluyor. Ancak ben o numarayı başında +9 olmadan tuşlayıp arama yaptığımda sorunsuz şekilse arıyor. Sizde de oluyor mu aynı sorun? Simkarttan mı kaynaklı acaba?

• Arkadaşlar Cevap alamadım.
    Eski sayfalarda bahsedilen yazılımsal sorunlar 5.0.2 Sürümünde devam ediyor mu ve ya telefondan soğutacak sıkıntıları var mı ?

Eski telefonu değiştirme sebebim olan Arama yaparken ses kısıklığı ses boğuk gitmesi/gelmesi gibi Bir şey duydum. Böyle Bir şey var mı ? Yarın teknosa dan almayı düşünüyorum Ama böyle Bir şey olursa hiç iyi olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gwynbleidd.

Arkadaşlar Cevap alamadım.
    Eski sayfalarda bahsedilen yazılımsal sorunlar 5.0.2 Sürümünde devam ediyor mu ve ya telefondan soğutacak sıkıntıları var mı ?

Eski telefonu değiştirme sebebim olan Arama yaparken ses kısıklığı ses boğuk gitmesi/gelmesi gibi Bir şey duydum. Böyle Bir şey var mı ? Yarın teknosa dan almayı düşünüyorum Ama böyle Bir şey olursa hiç iyi olmaz.

Arama sırasında sesin kısık gitmesi az duyulması bu cihazda en çok şikayet edilen konulardan birisi...Ben çok aşırı sıkıntı yaşadım bu konuda daha sonra bir yerlerde Yandex uygulamalrının sorun yarattığını okudum hepsini kaldırdım şu anda ses iyi sayılır..Çok iyi de değil ama sorun yaşamıyorum.. Ama dediğim gibi sayfaları okursanız bu konuda biraz şikayetler yoğun

Kendi cihazımda yaşadığım sıkıntıları yazayım (( ki bu yazdığım maddelerin hepsine evet bende de oldu bende yaşadım diyen bir çok arkadaş çıktı burada ))

--Boşta şarj çok gitmesi

--Zaman zaman aniden hoparlörün devre dışı kalması seslerin sadece ahizeden gelmesi kapatıp açılınca düzelmesi

--Bir kaç kez şarjım düşükken sebepsiz yere güç tuşunun çalışmaması şarja takınca tekrar düzelmesi

--Stamina ve özellikle Ultra Stamina modlarındaki problemler kimi zaman %10-15 şarjla 2-3 saat dahi dayanmaması kimi zaman geceden sabaha sadece %2-3 şarj gitmesi

--Kamerayı açınca kadrajın çok çok kötü görünmesi vs vs vs vs

Bir çoğu kullanımı baltalıyıcı değil ama can sıkıcı küçük sorunlar ama sürekli ufacık da olsa tekrarlaması üzüyor insanı..Bir güncelleme ile 5 dakikada halledilebilecek şeyler belki ama

Şahsen ben cihazı değiştirmeyi kafama koymuştum oturdum araştırdım ettim şunu anladım bu segmentte bu fiyatlarda tasarım donanım performans olarak en iyi 1-2 cihazdan bir tanesi kesinlikle buna emin oldum..Tek sorun şu aptal aptal yazılım sıkıntıları yoksa gerçekten rakipsiz cihaz..

• quote:

Orijinalden alıntı: aslanoto

MacRumors’taki bir kullanıcı iPhone’unun pil ömrünün yüzde 39’unun Facebook tarafından harcandığını, arka planda uygulama yenileme seçeneği kapalı olmasına rağmen uygulamanın arka planda 8 saat çalıştığını söyledi.
    her telefon için geçerli bu

Yemin ediyorum gözlerim yaşardı.. Seni gördüm göreli mesajlarını okumaya başladığım günden beri ilk kez düzgün ilk kez mantıklı bir şey yazdığını gördüm ve ilk kez sana katılıyorum :) :) :) Umarım hep bu yolda devam edersin..

Ben cihazda Grenify kullanıyorum 1-2 tane program var özellikle Facebook en başta geliyor grenify ile uyutuyorum bir daha cihaza elimi sürmüyorum wifi-mobil veri kapalı çok değil 5-10 dakika sonra grenify açtığımda Facebook yine aktif oluyor..Ne kadar uyutursan uyut program bir şekilde yine aktif oluyor..

• vukuatname V kullanıcısına yanıt
    Dostum kapalı iken de bu sorunları yaşıyorsan maalesef başka bir şey diyemem...

Genelde bu sorunun görüntü geliştirme modlarıyla ilgili olduğunu biliyorum sadece
  • Yardımcı olduğun için teşekkürler. En Çok korktuğum sıkıntı varmış bu cihazda. O da ahize sıkıntısı :( sırf bu yüzden yeni telefon bakıyordum ve bu fiyat aralığında ki en fp ürünü de bu gerçekten. Yarın alacaktım ama ahize den dolayı almayacağım sanırım. Dediğim gibi telefon değiştirme sebebim buydu :(:( Çok üzüldüm. Gerçekten güzel cihaz

• quote:

Orijinalden alıntı: isa_001453

Lenovo p70 ile A7000 arasında gidip gelirken xperia z1 imi özledim Sony kaliteyi ucuza da vermiyor biraz çıkıp j5 alayim derken o kadar çıkmışken Sony alayim tadım tuzum olsun dedim m4 ile c4 arasında kaldım ekran benim için çok büyük olması çok önemli değil dahili hafıza da 8 GB yeterli gibi sonuçta hafıza kartı var aklım m4 den yana ne tavsiye edersiniz.

Ekranlar arasındaki tek fark boyut değil. Çözünürlük ve canlılık farkı da var. C4'ün en çok övülen ve memnun olunan özelliği sanırım ekranının görüntü kalitesidir. İmkanınız varsa her iki cihazı canlı olarak bir mağazada görerek karar verin. Elde bıraktığı his, ekran, malzeme kalitesi vesaire de önemli.

M4'ün hafıza problemi Android 6 ile ne derece çözülür, sd kartta kurulu uygulamaların performansa etkisi ne derece olur veya etkisi olmaz konusunda kesin bilgim yok. Zaten M4'ün en çok kafa karıştırıp ikilemde bırakan yönü de bu. Hafızası 16 gb olsaydı M4 kendi fiyat aralığında tereddütsüz önerilen cihaz olurdu.

Bu arada, vaktiyle, M4 almak için mağazaya girip, elimde C4 ile mağazadan çıkmıştım:)

• yuksek kullanıcısına yanıt
    Hocam bende m4 almayı düşünürken c4 de karar kıldım ama ahize sıkıntısı olduğunu öğrendim. Sende nasıl

• quote:

Orijinalden alıntı: Gwynbleidd.

Hocam bende m4 almayı düşünürken c4 de karar kıldım ama ahize sıkıntısı olduğunu öğrendim. Sende nasıl

bende m4 almayı kafaya koymuştum.mağazaya gidince c4 daha güzel geldi.araştırayım dedim.m4 e göre birçok problemi olduğunu duydum çoğunluktan.yinede riske girip c4 aldım.konuşma sırasında olan ve kamerasında olan problemler benim telefonumda yok.takılma veya kapanma gibi saçmalama benzeri problemlerde çıkmadı benimkinde.

ama şarj süresi aşırı uzun.ve şarjı çok çabuk bitiyor.şimdilik başka problemim yok

buarada benimkinin kutu etiketinde revizyon3 yazıyor.belki ondan yoktur tüm problemler
  • 
Sayfa: önceki 231232233234235
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.