Şimdi Ara

★ Sony Xperia C4 ANA KONU ve KULLANICILAR KULÜBÜ★En İyi F/P Cihazı★ (109. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.314
Cevap
63
Favori
288.825
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar telefonu dün aldım ama telde ısınöa problemi hissetim 2 dakkada kamerayla sony yazısına kadar olan alan ısınıyor ne yapmam gerekir sizce ürün hatalımı yoksa sizdedemi var

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • prodilci kullanıcısına yanıt
    Bu cihazda isinma ve sarj problemi var :)) herkeste ayni :))) uzun sarj istiyorsaniz sony nin butun uygulamalarini silin ekran parlakligini en kisiga alin ve cihazi ultra guc tassarufunda tutun.. Gunde 5 dk sosyal paylasim siteleri 5 dk whatsapp vb uygulamalar kullanin.. Oyun oynamayin film izlemeyin ozaman bir gunu cikarir :)))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • prodilci kullanıcısına yanıt
    Cihazda en güncel sistem yazılımı yoksa sistemi güncelleyin.

• Sony z serisime 5.1.1 dağıtımına başlamış. C4 de z serisinden portlandığına göre bir ay içinde güncelleme alırız gibi.
  • Xperia z1 mi c4 mu birde c4 un beyaz rengi kir tutuyor mu

• yuksek kullanıcısına yanıt
    Evet en güncel aldıgımda bir günceleme geldi ama hemen ısınıyo bir haber okuyum diyom elim yanıyo

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nihatcbci

Arkadaşlar bu g2 nin şarj aleti 1.8 amper miş..
    Ben 2amper çıkışlı samsung tabletin şarj aletiyle şarj ettim az önce, 1.5 saatte %90 şarj doldu sonra kalan %10 luk kısım o kadar yavaş doldu ki bir saati buldu. Toplamda 2.5 saatte şarj doldu. .
    Sanırım bu son %10 luk kısım bataryanın ömrüyle alakalı bir yazılım kısıtlamas.. ..
    Şuan bunları yazarken baktım ekran süresi 17dk olmus pil %96 da..

Arkadaşlar ben yanlış hesap yaptım,ilk 2.5 saatte %90 şarj olmuştu... Toplamda 3.5 saat..
    Şimdi gene saat tutuyorum tam 2 saat oldu %80 oldu..Buda üç buçuk saati bulacak sanırım
    ..Yanlış bilgilendirme olmasın, yanı bu şarj cihazı yarım saat farkkettirdi. Kendi şarj aletiyle 4 saati geçmişti sanırım..

• Cihazi almayi dusunuyorum beyaz rengi kir tutar mi

• sony euroisya garantinin iletişim bilgileri olan varmı gaantiye yollacam teli ısınıyor hemen
  • titanium7 T kullanıcısına yanıt
    kamerada ve ekranda yuksek beklentılerın varsa C4,dıger yonlerden z1
  • quote:

Orijinalden alıntı: johnny_bravo_

quote:

Orijinalden alıntı: Nihatcbci

quote:

Orijinalden alıntı: johnny_bravo_

Dakika itibariyle şarjı %100 yaptım yaklaşık saat 19:00 dan beri şarjda telefon şimdi fişi çektim..

Arka plandaki tüm uygulamaları kapattım

Ekran parlaklığını sıfırladım

Mobil veri ve wifi'yi tamamen kapattım

Son olarak telefonu stamina moduna alıp başucuma koyup yatacağım.Sabah 06:45'de uyandığımda şarj durumuna bakacağım

Ben Greenify programını kullanıyorum, 10 saat beklemede %4 falan gidiyor

saat 07:06 itibariyle sonuç %98'de 8 saatlik sürede %2 şarj gitmiş..

Hocam o greenify programını indirdiğim 2-3 gün oluyla hala açıp bakamadım müsait bir anda ayarlıyayım programı :)

gozun aydın

• pıl tuketımı acısında merak edenler ıcın tekrardan paylasıorum...

bu arada sarj ıcın G2 adaptoru kullanıorum ve 2 saatın altında batarya fullenıyor..

3g hep acik 5 saat civari ekran.suresi aliorum.

Sabah 6gibi evden cikiorum..

45 dk civari mp3 dinlerken,nette geziorum face,twitter vs.

Gun icinde 3g hep acik,ekran parlakligi 80.

Kabaca 50 civari sms.alip gonderiorum.

8~10 dk civari birkac telefon gorusmesi.

Molalarda genelde asphalt8 oynarim( gunde toplam 25dk.diyelim bazen daha cok bazen daha az)

Isyerinde wifiden torrent indirdigimde sikca olur,bazen muzik albumu bazen dizinin bir bolumunu

Aksam eve donerken yine mp3 ve nette sorf.

Eve geldigimde ortalama yuzde 30~35 bataryam hala dolu kalior

2arkadasimda c4 var ayrica 4 saat ustu ekran sureleri aliorlar bizzat kendim baktim ilk birkac gun,g2 gibi iyi bataryali bir cihazdan c4e gectim batarya uzmedi beni keza kamerada oyle

• Sony c5 i 185 gram yapmis bide kalinlik 8.2 mm, telefon c4 e gore biraz daha kaba, ondan c5 e bulasmayip c4 alicam

• quote:

Orijinalden alıntı: Crauls

pıl tuketımı acısında merak edenler ıcın tekrardan paylasıorum...

bu arada sarj ıcın G2 adaptoru kullanıorum ve 2 saatın altında batarya fullenıyor..

Molalarda genelde asphalt8 oynarim( gunde toplam 25dk.diyelim bazen daha cok bazen daha az)

Isyerinde wifiden torrent indirdigimde sikca olur,bazen muzik albumu bazen dizinin bir bolumunu

2arkadasimda c4 var ayrica 4 saat ustu ekran sureleri aliorlar bizzat kendim baktim ilk birkac gun,g2 gibi iyi bataryali bir cihazdan c4e gectim batarya uzmedi beni keza kamerada oyle

Aynı şeyleri ben yaptığımda iki saatte şarj yarıya iniyor.

• Arkadaşlar hiç telefonu kullanmayan birisi bile şu mesajları okuduğunda bazı şahısların bariz bir şekilde yalan dolan ve yanlı yorum yaptığına inanır. Yaklaşık 1,5 yıldır note 3 kullanıyorum kimse gidip te Samsung'un S serisini övmesin kimse kör değil herkes o muhteşem arayüzü biliyor. Normalde böyle yorumlar yapmam ama böle reklam kokan yazılar görünce sinirlerim hopladı . İnsanları kandırmayın kardeşim para kolay kazanılmıyor yazık. Burda yazılanları dikkatli okuyun ona göre hareket edin arkadaşlar hem samsungu hemde bu C4 u hakettiginden fazla övüp savunan bikac kişi var onlara dikkat edin.

Gerçekten kullanıcı yorumlarını yazıp telefonu objektif değerlendiren ve birbirine yardımcı olan diğer arkadaşlara da teşekkür ederim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

C4 u alicam ama beyaz rengi kir tutar mi herhangi bir bilgin var mi onceki telefonum zenfone 5 beyazdi ama kir tutmuyordu

• sony c4 fiyatina yakin 3 model asus zenfone 2 ,lg g3 ,samsung e7

http://www.epey.com/akilli-telefonlar/karsilastir/704-25864-25892-26473/lg-g3_sony-xperia-c4_samsung-galaxy-e7-sm-e700f_asus-zenfone-2-ze551ml-16gb/

asusun arka tarafi pek iyi dizayn edilmemis kavisli yapisi hosuma gitmiyor

samsung bu model pek sicak bakamiyorum

sony lg iyi gibi duruyor

ben kendime sony c4 almistim(1199 teknosa) ama lg g3 te iyi bir secenek gibi

gerci lg g3 teknosa fiyatlarina gore 400 tl pahali (1599 tl)ama hepsi burada da 1199 tlye satiliyor

buda karsilastirmasi

http://kiyas.la/tr/cep-telefonu/karsilastir/LG-G3-vs-Sony-Xperia-C4

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ofehmi -- 8 Eylül 2015; 13:10:22 >

• Ben G3 ü çok araştırdım.. Quad HD ekranın bataryayı sömürgesi,aşırı ısınma ve çerçeve çatlaması ile ilgili o kadar çok şikayet olunca ve paralel ithalata da güvenemeyince vaz geçtim..Türkiye garantili olanda 1600 dü çok ve gereksiz geldi...

G3 alırsanız en son seri 507 sanırım onu alın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nihatcbci -- 8 Eylül 2015; 14:00:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nesligun

quote:

pıl tuketımı acısında merak edenler ıcın tekrardan paylasıorum...

Aynı şeyleri ben yaptığımda iki saatte şarj yarıya iniyor.

Benim de maksimum ekran sürem 2.5 saat.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: titanium7

quote:

C4 u alicam ama beyaz rengi kir tutar mi herhangi bir bilgin var mi onceki telefonum zenfone 5 beyazdi ama kir tutmuyordu

Beyaz daha sık ve asil dursada bence kir acisindan hanfikapli ama kilifla kullancam derseniz beyazda olabilir tabiki zevk isi birazda

• 
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.