Şimdi Ara

Sony Xperia 1 II tanıtıldı: Snapdragon 865, 8GB RAM, 256GB depolama alanı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
122
Cevap
2
Favori
5.911
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Muhteşem olmuş bayıldım. Acayip karizma duruyor. Oled Ekran, Ses, Kamera, ve21.9 ekran müthiş olmuş.

• Şu an OnePlus 7 Pro kullanıyorum ve 2k 90hz ekranda 4000 pil bir günüidare ediyor. Çok ağır olmayan kullanımda 6-7 saat ekran süresi alıyorum. Sony hangi akla hizmet 4k 90hz ekrana 4000 pil koymuş merak ettim. Bence 4k ekrana en az 4500 olması gerekirdi. Bir de şu kumanda gibi telefon yapmaktan bi vazgeçmediler.Onun dışında güzel görünüyor. Fiyat olarak uygundan gelirse iyi bir seçim olabilir.

• Benim için çok teknik ve harika cihaz olmuş. İsimlendirme ise olmamış. Xperia 1 II

Tamamen keskin hatlı bir cihaz olmuş. Metal iskeleti oldukça dayanıklı duruyor. Firma Hız, Mobil Oyunculuk, Audiofil, Sinefil, Video ve Fotoğrafçılık üzerine vurgu yapmış.
    3.5mm Jack var. Ve sağ ve sol ses ayrımını özel tekniklerle %90 olarak arttırmışlar.
    Dolby atmos ses desteği
    GERÇEK ÖN STEREO HOPARLÖRLER.
    Ne alt tarafta hoparlör ne de ahizeyi hoparlör olarak kullanıyor iki adet gerçek hoparlöre sahip. Karşıdan gelen ses deneyimi her zaman farklıdır.
    360 Reality Audio

Sony Tidal ile anlaşarak 360 Gerçek ses deneyimi vaad ediyor.
    Hi-Res, Hi-Res Wireless, LDAC desteği
    DSEE ULTİMATE düşük kalitedeki sesi gerçek zamanlı olarak işleyerek sesin kalitesini ciddi anlamda arttırır.

Kısacası Audiofiller için hem hoparlör hem kulaklık özellikle kulaklıkta harika ve rakipsiz bir cihaz olmuş.

Cihazın anten band tasarımında çok ciddi yenilikler yapmışlar bağlantının çok iyi olduğu söyleniyor.
    4000mAh Batarya
    IP68
    Gorilla Glass 6

Kamera noktasında 108MP falan yok 12MP lik sensörlerle Geliyor. Carl Zeiss T Lensler ile ışık kırınımı maksimuma çıkarılmış. Kaplama yansımaları azaltarak mükemmel render ve kontrasta destek olmuş.

Sony zaten senelerdir odaklama ve pozlama da lider. Kesintisiz göz odağı ve çekimini Seri Çekim de 20fps ye kadar destekliyor. Bu da hiç bulanık olmayan fotoğraflar demek. Normal çekimde ise saniyede 60 kareye kadar destekliyor buda çok iyi demek. Göz izleme yapabilen tek marka.

Kamera sensörü 1/1.7 yani önceki modellerden %50 daha büyük. Bunun yanında donanımsal Bionz X Görüntü İşlem motoru bulunuyor. Hızlı odağa çok ciddi önem verilmiş.
    3D iToF sensörü
    3D iToF sensörümüz, herhangi bir sahnede hızlı ve doğru otomatik netleme için kamera ile konunuz arasındaki mesafeyi anında hesaplar.

Raw desteği ve manuel ayar desteği çok gelişmiş Alpha 9 serinden ilham alınmış.

4K Hdr(Rec 2020)video çekimi
    Akıllı rüzgar filtresiyle harika ses kaydı

Ekran

90Hz ekran
    BT2020 4k oled hdr ekran 6.5 inch 21:9
    Motion Blur Renk teknolojisi
    Cine Alta
    Hollywoodda kullanılan Master renk reproduction
    X Reality Engine X1 içerik görüntü işlem motoruyla daha detaylı içerik görmenizi sağlar.

4000Mah batarya
    Çift sim/hibrit microsd desteği

Ek olarak lansmanda 3 kameranın ortak çalıştığı ve 3 ünde de Ois olduğu söylendi. Kamera ses ekran malzeme su geçirmezlik harika cihaz

Audiofil SineFil ve Kamera canavarı bir cihaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İyide oneplus pil yönetiminde en berbat markalardan biri sony ise en iyisi oneplus 7t kullanıyorum.

• Kağıt üstü verilerden kurtulup teknik düşünün.
  • Kasasi cok iyi tasarlanmis ergonomik kavrama acisindan cok iyi... Yuvarlak ince koseli kasalar artik rahatsiz etmektedir.

Ekrani gecen yilki Xperia 1 deki gibi 4K HDR gerci gecen yilki 8+2 FRC ile 10 bitlik idi Samsung ta ne 4K cozunurluk ne de 8+2FRC ile 10 bitlik renk derinligi var .. Sony Xperia 1 deki bu ozellikleri II diye daha da gelistirmisler . Sony az ulkede az ama oz kaliteli urun ve hizmetler sunmaktadir. Yani cok satip vasat sorunlu seylerle musterisini Samsung gibi ugrastirmiyorlar ... Keske Turkiye'den cikmasalardi ... Sony artik biraraki kalin cerceveli inatci anlamsiz donemlerden eser kalmamistir...

• Sony Rx100 7 yani Rx100 Mark 7 sony Mark yazmıyor bu da Xperia 1 mark 2 benim en iyi cihazım diyor.

• Bir daha sony telefon mu? Asla.

• içindeki hi fi dac ilgimi çekti ses kalitesini merak ettim.Yanımda hem dap hem de telefon taşımaktansa sadece telefonla da çok kalieli müzik dinlemek güzel olur.

• SONY yine birçok eksiği olan amiral gemisi telefon yapmış her zaman ki
    gibi kendi işini baltalayacak şekilde eksikleri var. şu haliyle bu telefon kendi segmentinin pastasından bir dilim dahi yiyemez ancak koklar, dilimler yine belli adreslerin midesine gidecek.

• mehmet_clk M kullanıcısına yanıt
    Eksiği yok fazlası var bence

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Samsung taki 8K aslında 24 fps ve bitrate değeri de malesef 8K için yüksek değil 4K bitrate değerlerinde.

O yüzden Samsung un 8K videosu hayal kırılığı. S20 ler için çok şey yazılmalı ama bu başlık uygun değildir.

Sony akıllı davranmış.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Xperia z ve xperia z2 den sonraki ilk alınabilecek Sony telefonu olmuş. 4k 60 fps ciddi anlamda çok ilgi çekici

• 3,4 aya sürmez üst modeli cikar güncelleme destegi en fazla 1 yil sonra pertttt.!!!

• ben bunu istiyommmmmmmmmmmmmmm
  • Mantıklı bir fiyatla gelirse anında alırım yeter ki artık çıksın gelsin sıkıldım bıktım piyasada ki samsung iphone çöplerinden..

Resmen bir telefonda aradığım çoğu özelliği sanki aklımı okumuşlar gibi yapmışlar.. 3.5 mm jack, 21:9 ekran, acayip kaliteli ses chipi, kamera özellikleri, işlemci ve ram, v.b.v.b.. Net alırım. Benim gibi kaliteli 3.5 mm jack kulaklık kullananlar için enfes cihaz.. Yemişim gelecek gelmeyecek olan boktan bi işe yaramayan android güncellemesini, yıllarca kullanırım bu telefonu mutlu mesut.

• Rakipsiz cihaz olmuş.Tabiri caiz ortalıkta tofaş görünümlü şahinler kol gezerken sektöre yeni bir soluk geldi.Hem tasarım , hemde özellik olarak.

• YediGüzelAdam kullanıcısına yanıt
    İyi güzel ama 1000 dolardan aşağı olmaz bu cihaz. Kullanılan dac ve amfi hakkında bilgi verilseydi iyi olurdu. LG gibi Quad Dac koysaydı keşke.

Edit: fiyat bilgisi 1199€

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kreat -- 24 Şubat 2020; 15:13:19 >
  • Samsung 1200 dolar hocam bu cihaz da hak ediyor. Kalite dediniz mi Samsung yanından geçemez.

İkinci olarakta dac ın sayısı önemli değildir kalitesi önemlidir. Meizunun pro 7 plus pro 6 plus pro5 gibi cihazları lg den çok daha iyi. Sony de genelde şöyledir. Tertemiz kristal berraklığında bir ses detay seviyesi çok yüksek. Kulaklık Ses seviyesi ise ortalama olur. Avrupa Ses kilidi vardır yazılımında japon romlarında bulunmaz bu kilit. tabi eskiden böyleydi. Stereo hoparlörleri harikaydı hala da öyledir.

• Sedat. kullanıcısına yanıt
    Sony amiral gemileri güncelleme konusunda Google pixelden sonra en iyi 2. Sırada zaten sonra oneplus sonra realme geliyor.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.