Şimdi Ara

Sony xf 9005 mi samsung q 70 mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
1.434
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar eve yeni tv alacağım.55 inçlik bu iki model arasında kaldım.bilenler ve tecrübe edenler varsa fikirlerini alabilirim.kullanım amaçlarım smart tv youtube gibi neftlix ve izleme seyri güzel olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Dün sony 65 olanını aldım gelmesini bekliyorum. Bende ikisi arasında kalmıştım, umarım iyi çıkar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tayfunay

Dün sony 65 olanını aldım gelmesini bekliyorum. Bende ikisi arasında kalmıştım, umarım iyi çıkar.
    Neden sony de karar kıldınız?

• Q70 kumanda ses hız canlı renkler konusunda daha iyi
    Xf ninde paneli iş görür kaliteli fakat diğer özelliklerde Samsung bariz iyi

• quote:

Orijinalden alıntı: şubat

Q70 kumanda ses hız canlı renkler konusunda daha iyi
    Xf ninde paneli iş görür kaliteli fakat diğer özelliklerde Samsung bariz iyi
    Teşekkürler bilgi için

• Neden Xf9005 : Daha Parlak Ekran,Daha Dogal Renkler,kaliteli Panel,Daha az Yansima..Genel Kullanim icin daha iyi Bir Tv..Andorid, Turkce sesli komut Google..Ozellikle 4k 60 Fps goruntusu Muhtesem..Dolby Vision,Dts destegi...Kutudan ciktigi gibi izlerken en iyi goruntu sunar kalibrasyonu cok iyidir renklerin..Uydu yayin kalitesi bile Cok iyi..

Neden Q70r : Daha canli renkler,Oyun icin dusuk giris gecikmesi,Daha iyi Konstrat yani Siyah dengesi..Blooming performansi..Ses hoparlor performansi biraz daha iyi,izleme acisi biraz daha iyi..Uydu Kanal Gecisleri hizli,menu stabil ve hizli,arayuz vs..

Neden Q70r Almam? Tv cok yansima yapiyor gunduzleri Ayna gibi,Sdr-Hdr parlakligi da dusuk olunca butun zevkiniz bozuluyor..Ama Sadece aksam izlenecekse Tv sorun olmaz..Dolby Vision,Dts destegi yok..

Neden Xf9005 Almam? Karanlik sahneler de Alt yazi Parlamasi Blooming performansi ( Ekran degil alt yazi ) Android 9 guncellemesi almayacak olmasi...Sadece Performans guncellemeleri alir..Uydu Kanal gecisleri cok yavas,Menu android oldugu icin bazen hemem cevap vermeyebiliyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Backstreet -- 30 Mayıs 2020; 0:6:29 >

• Teşekkürler herkese fiyatların biraz düşmesini bekleyeceğim.bir günde 500 tl 1000 tl gibi fiyatları oynuyor.

• Backstreet kullanıcısına yanıt
    kaliteli panel derken hocam auo panelin samsung panelden kaliteli olduğuna dair bilgi varmı marka sony olunca direk dahamı kaliteli oluyor :)
    birde ek olarak samsung tvlerinin hepsinin samsung panel olduğunumu sanıyorsunuz :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RNNN -- 29 Mayıs 2020; 15:17:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RNNN

kaliteli panel derken hocam auo panelin samsung panelden kaliteli olduğuna dair bilgi varmı marka sony olunca direk dahamı kaliteli oluyor :)
    Tabiki Hayir Ama Lg paneller tabiki, Ben uzun Omurluluk adina Sahsen Sony Tercih ederdim..

lg paneller derken anlamadım? artı sony de auo panel var samsungdada auo ve samsung paneller var siz hangisinden ne çıkacağını bilmeden uzun omurlı olması adına sony tercih ettiğinizde bu uzun omurlu olacagı anlamına gelmezki artı kullanılan işlemci anakart gibi parçaları sony mi üretiyor sanıyorsunuz sony yazılım hariç bu tv lerin üretimi ile alakası bile yok paneli auodan alıyor işlemci anakartı başka markalardan alıyor montajı başkasına yaptırıyor kasaya sony yazdığı içinmi daha uzun ömürlü oluyor :) o sony nin kalite olarak gerçekten diğer markalardan ayrıldığı yıllar geride kaldı artık hocam bilginiz olsun..
  • RNNN kullanıcısına yanıt
    Lg'nin urettigi Paneller kullaniliyor Panel olarak oyle degil mi?

Oled'lere bakin en az sikayet Sony'dedir, Ips panellere Bakin En az sikayet Sony'dedir...

Samsung-Lg Ips Paneller Asiri bulutlanma isik sizmasi mevcutken, Sony'nin Ips panelleri en az bulutlanma oranlarina sahip bence..1 sene kullandim xf8577,Sattim Xf9005 aldim..Arada cok fark var kalite olarak ama Gordugum Samsung-Phillips-Lg gibi Ips Panelde ki gibi sorunlar olmadi asla..

Japonlar biliyor isi bu konuda..Yani uzun omurluluk derken ona gore Tv toplatiyor, Cat diye bozulacak Tv'ler toplatmiyor en azindan..

sony panel üretmiyorki hocam auo dan alıyor samsungda alıyor başka markalarda alıyor artı sonydeki oled panellerde lg nin artı samsung zaten ips panel satmıyorki 10 modelden belki 1 tane vardır siz kulaktan dolma bilgilerle eskiden kalma sony kalitesinden yola çıkarak böyle düşünüyorsunuz olabilir ama gerçekler böyle değil..
  • Sonynin kalitesini tartışmıyorum ama az şikayet olmasının 1. sebebi az satılması 2. sebebide teknolojiyi takip eden f/p kasan internette fikir alışverişi yapan grubun sony harici markalara daha çok yönelmesinden kaynaklandığını düşünüyorum. Şikayetvar da az araştırma yaptım sony dede birçok arıza ile karşılaşan okudum 3. 4. senesinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bLind -- 29 Mayıs 2020; 22:7:5 >
  • Bana kalırsa q70 her türlü daha iyi ama alırmıyım kesinlikle almam çünkü dts desteği yok. Flaş takarak film izlemek sıkıntı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Teşekkürler herkese biraz fiyat takibi yapacağım.

bu kadar güzel özetlenebilir, samsung çok ışık alan odalar da gündüz izlenecekse bence çok sorun olur, media marktda yan yana izledim, ama altyazı test imkanım olmadı. Bariz Sony daha canlıydı.
  • Samsung Q60 aldım gündüz ışık alan odada parlaklığı yetersiz Q70dede bu tarz şikayetler var.Sony xf9005 de kullandım ciddi parlaklığı var bu TV'nin
    Tavsiyem xf9005 daha çıkarsanız Q80derim

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.