Şimdi Ara

Sony XE9005 Yorumlar (2017) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
150
Cevap
11
Favori
23.693
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ayrıca oled veya XE93 de alsak aynı işletim sistemi kullanımda o yüzden XE90 nı gönül ferahlığı ile kullanıyorum.
    Diğer markaları da kullandığım için yorumum objektif Androit evet fakat TV versiyonu farklı olduğu belli. Benim için sorun
    olmadı çünkü Himedia Q10 pro (Androit 7.0) kullanıyorum.
  • arkadaşlar bazı sebeplerle samsung 60ks8000i iade etmiş bulunuyorum. şimdi sony 55xe9005 5700 - 65xd8505 ise 7000 civarı alınıyor.
    sizce küçük ama yeni nesil mi yoksa büyük ekran hevesine yenik düşüp geçen senenenin çok konuşulan modelini mi alayım?
    kalite olara iki ürün arasında çok fark varmıdır?
  • Ben olsam 55XE9005 i seçerdim. Teknik olarak daha fazla artısı var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

quote:

Orijinalden alıntı: baris007

2016 nin gozdesi bu model 7 bine alinir mi ips olmasına rağmen

Sony XE9005 Yorumlar (2017)

IPS değil VA panellidir.

8-9 aydır kullanıyorum ve çok memnunum.
    Yeni model takıntınız yoksa gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.
    Forumda pişman olan görmedim bugüne kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperyaman -- 27 Temmuz 2017; 13:26:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: alperyaman

quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

quote:

Orijinalden alıntı: baris007

2016 nin gozdesi bu model 7 bine alinir mi ips olmasına rağmen

Sony XE9005 Yorumlar (2017)

IPS değil VA panellidir.

8-9 aydır kullanıyorum ve çok memnunum.
    Yeni model takıntınız yoksa gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.
    Forumda pişman olan görmedim bugüne kadar.

Ben memnun kalmadım ve elden çıkardım Zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahsnr -- 27 Temmuz 2017; 15:5:0 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Herkese selamlar,

Yakın vakitte bir Sony TV alacağım. İlk başta bütçesel düşünüp XE80 serisine yönelmiştim ancak forumdan @MarioGomez dostumun da önerisiyle XE85'te terfi ettim; hatta kendisinden bir adet satın alma eşiğine de gelmiştim ancak yabancı kaynaklarda XE9005'i öven o kadar çok yazı okudum ki biraz daha bekleyip yeterli bütçeyi tamamlayarak bu televizyonu almaya karar verdim.

Siz XE9005 kullanıcılarına sorum; bu TV'yi PC ile kullanıyor musunuz? Kullanıyorsanız performansından mutlu musunuz? Zira bizde sadece TV ile kullanılmak üzere alınmış bir PC var, Digiturk dışında ondan film, dizi, Youtube vs izliyoruz. Smart TV, uydu, Google aplikasyonları vs kullanmıyoruz.

Açıkcası "Sony Android TV" ana başlığından ve altındaki bilgi kirliliği ve kavga gürültüden kaçarak buraya geldim, o yüzden ricam, sadece yardımcı olabilecek arkadaşların yanıtlaması.

Şimdiden teşekkür ediyorum.

• arkadaşlar
    Sony Bravia KD-55XE9005 modeline usb bağlayıp film izleyebiliyormuyuz? Birde ben bu tv ses sistemine bağlamak istiyorum. Arkasında bunla alakalı çıkışı mevcut mu? optical in değilde out şeklinde, yani hdmi dan gelen sesi direk optik kablo ile ses sistemine aktarabilmek mümkün mü?
  • blacksnake03 kullanıcısına yanıt
    ben şu anda
    bu model tv yi 5.1 LG sinema sistemi ile birlikte kullanıyorum.

hdmi dan bağlı ses sistemi, sesi ayarlardan ses sistemini seçince sesi ordan alıyorum.

sizin ses sistemi nasıl bir şey?
  • Anfili 5+1 ses sistemi mevcut. Iki tane optik giris var uzerinde. Benim istedigim tv ile ses sistemini optik ile baglayayim. Tv hdmi ile gelen sesi ayirip ses sistemine gondersin. Goruntuyu de hdmi kullanarak bilgisayardan televizyona aktarayim.

Bu dedigim olabiliyor ise istedigim ozellige sahip olacak :)

Digital out yani arkadaki optik cikisa ses sistemini baglasam, tv nin hdmi na bagladigim tum sesleri ses sisteminden almaz miyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: blacksnake03

Anfili 5+1 ses sistemi mevcut. Iki tane optik giris var uzerinde. Benim istedigim tv ile ses sistemini optik ile baglayayim. Tv hdmi ile gelen sesi ayirip ses sistemine gondersin. Goruntuyu de hdmi kullanarak bilgisayardan televizyona aktarayim.

Bu dedigim olabiliyor ise istedigim ozellige sahip olacak :)

Digital out yani arkadaki optik cikisa ses sistemini baglasam, tv nin hdmi na bagladigim tum sesleri ses sisteminden almaz miyim?

bence HDMİ dan görüntü ve sesi alıp
    sesi 5.1 e optikten göndermeli
    nasıl yapılır deneyelim
  • Televizyonu kullanan arkadaşlar usb den medya oynatıcı konusunda yorum yapabilirler mi rica etsem..

Bugün Samsung 55MU9000 test ettim ancak bir yandan da bu televizyona bakıyorum. HDD / flashbellek kullanımında NTSC ya da FAT32 formatlarının ikisini de destekliyor mu?
    .mkv formatlı videoları sorunsuz çalıştırıyor mu?
  • Bende fikir vermesi acısından yorumumu yapmak istiyorum. Bugun vatan'da iki tv incelemek için gittim. 55xe9005 ve 55mu9000. Allah biliyor gönlüm android olması ve sony markasından dolayı 55xe9005'de idi. Sony'nin paneli renkleri çok güzel ama 2 sebepten dolayı samsung 55mu9000 aldım.

1. 5400tl'ye aldım- 350tl de para iadesi oluyormuş böylece 5.050tl'ye denk geldi. Sony en ucuz hepsiburada'da 5700tl'idi. 650tl samsung'a göre daha uygun.

2. Samsung'un ekranı sony'e göre %15 filan daha parlak geldi, eşimin gözüne daha güzel geldi parlak renkler, daha çok beğendi,aldık geldik bizde. İnşallah beğeniriz bakalım evde de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemilova

Bende fikir vermesi acısından yorumumu yapmak istiyorum. Bugun vatan'da iki tv incelemek için gittim. 55xe9005 ve 55mu9000. Allah biliyor gönlüm android olması ve sony markasından dolayı 55xe9005'de idi. Sony'nin paneli renkleri çok güzel ama 2 sebepten dolayı samsung 55mu9000 aldım.

1. 5400tl'ye aldım- 350tl de para iadesi oluyormuş böylece 5.050tl'ye denk geldi. Sony en ucuz hepsiburada'da 5700tl'idi. 650tl samsung'a göre daha uygun.

2. Samsung'un ekranı sony'e göre %15 filan daha parlak geldi, eşimin gözüne daha güzel geldi parlak renkler, daha çok beğendi,aldık geldik bizde. İnşallah beğeniriz bakalım evde de.

Ps4 oyun ve Bluray filmler için alınmıyorsa doğru ve bütçe dostu bir karar olmuş hocam ✌🏻️

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Sony 55xe9005 i İstanbul da en ucuz nerden satın alabilirim. Taksitli almak istiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerasus.ac

Sony 55xe9005 i İstanbul da en ucuz nerden satın alabilirim. Taksitli almak istiyorum.

Haftasonuna özel 55xe9005 5.399 TL (Teknosa)
  • zRx Z kullanıcısına yanıt
    12 taksit nasıl oluyor?
  • ben de 55xe9005 alacagım , su ara en uygun fıyat nerelerde bılen var mıdır ?

tesekkurler
  • N11 sitesi uzerinde. 5889 tl ye de var 7000 tl lere de vr , bu saticilrdan tv alan oldu mu acaba

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mrb arkadaşlar Sony XE 9005 modeli televizyon aldım çalışma saatine nasıl bakarım yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa sevinirim internette arastırdım ama bulamadım sadece bir kişi paylaşmış onuda yaptıgım halde çıkmıyor..
  • Merhaba arkadaşlar,
    55XE9005 ürünü almayı düşünüyorum. Hepsiburada ve incehesap.com da uygun fiyatlar var 5800 civarında. Sıkıntı yaşarmıyım, almamı tavsiye edeceğiniz bir yer var mı ?
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.