Şimdi Ara

SADECE SONY XE9005 Android TV (ANA KONU)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.774
Cevap
128
Favori
500.575
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2017 SONY ANDORİD TV konusu çok genel olduğu için her markanın ve Sony nin her modelinin tartışılması sebebi ile bu konuyu açma ihtiyacı doğdu. Diğer marka fanları; burada "XE9005, OLED TV lerden iyidir" diye bir tartışmamız yok, lütfen konuyu baltalamayın.

Dahili Google Chromecast

Herhangi bir yazılıma ihtiyaç duymadan telefonunuzdaki görüntüleri XE9005' e aktarabilirsiniz.

XE9005 TÜRKÇE PDF

Muhteşem Siyah

@özdentv - 55xe9005 - 4K Video

SONY 55XE9005 vs SAMSUNG QLED 55Q7F

SONY 55XE9005 vs LG OLED 55B7

SONY 55XE9005 vs Philips OLDED POS901F

Konu İmzası :

[center][image]https://store.donanimhaber.com/9a/eb/83/9aeb832bcaf4488cb5558ab9e1ccc659.png[/image][/center][b]
    [center][link=https://forum.donanimhaber.com/sony-xe9005-serisi-android-tv-ana-konu--127732540][color=#990000]SONY XE9005 Serisi Android TV Ana Konu[/color][/link][/center][/b]
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Birincisi ben Lg taraftarı falan değilim. Sadece sizin herkesi taraftarlıkla suçlarken kendinizin taraftar olduğunuzun farkına varamamanız problem. Yoksa 49xe9005 almak isteyenlerin listesine bakarsanız beni orda görürsünüz.

Hangi markayı övmüşüm mesajımda belirtin sizden özür dileyeceğim. Mesnetsiz iftiralar ile üste çıkamazsınız ve bu sizi de haklı göstermez.

Rtings sıralamalarını ve ölçümlerini kabul etmiyorsunuz, bunları yanlışlayacak elinizdeki veriler neler onları soruyorum. Yaptığınız somut bir ölçüm örneği gösterin bunu istiyorum. Elinizde veri yok cevap veremiyorsunuz. Ora kötü, bu fanatik, Lg forumuna git hep aynı tarzda insanlara saldırıyorsunuz.

Burada yayınlanan oyun performansı ne kadar güvenilir demekle kastettiğim şey insanları sahtekarlıkla suçlamak değil. O insanların ifade ettiği sonucun nesnel değil öznel olması. Yani kişiden kişiye değişebilir olması. Açayım çünkü anlayamıyorsunuz. Burada severek televizyonlarını kullanan insanların duyguları üzerinden kendinizi aklamaya çalışıyorsunuz. Bu da siyasetçi ağzıdır. Demek istediğim öznel bir veri yani kişiden kişiye değişebilir bir veri ile nesnel (somut) ölçüm kriterleri belirlenmiş bir cihaz ile elde edilen veriyi kıyaslayamazsınız. Bütün insanların algıları farklıdır. Bir insana iyi gelen diğerine kötü gelebilir. Dolayısıyla iki cihazıda aynı somut kriterler ile kıyaslar neticeyi ona göre beyan edersiniz en sağlıklısı budur. Varsa iki cihaz ile ilgili somut ölçüm değerleriniz paylaşın herkes görsün bunu istiyorum.

Forumun sahibi değilsiniz kimin nerden alıntı yapacağına karışamazsınız. Umuma açık bir saha burası herkes başlık altında genel kurallar çerçevesinde yorumda bulunabilir. Varsa aykırı bir durum moderatör arkadaşlar müdahale ederler.

Rtings deki değerlendirmedeki "very good" ibaresini okuyacak kadar ingilizceniz yok sanırım. Tarayıcılar otomatik çeviriyor kullanmanızı öneririm. Oradaki yorumda cihazın input lag değerlerinin kötü olduğu yazmıyor ki aksine çok iyi olduğu 35ms altında olduğunu belirtiyor ve her güncellemeden sonra bu değerler değişmemiş. Başka bir cihazın daha iyi değer vermesi (marka belirtmeden sadece mantığınızda ki tıkanmayı açıklamak adına) xe9005'i kötü yapmaz.Başka bir cihazın iyi değer vermesi neden sizin bu kadar zorunuza gidiyor onu da anlamadığımdan zaten cevap yazıyorum.

Her teknoloji markete gittiğimde sizin edanızla satış yapmaya çalışan farklı marka temsilcileri ile karşılaşıyorum o yüzden bu deyimi kullandım buradaki diğer arkadaşların hiçbirini kastetmedim. Burada yine yukarıda belirttiğim siyasi ağız ile üste çıkmaya çalışmayın.

Aslında siz burada insanları tartışmaya çekiyorsunuz, yavuz hırsız misali cümleler sizin vicdanınızı rahatlatabilir ama haklı çıkarmaz.

Önceki mesajımın temel düşüncesi ile ilgili hiçbir şey söylemeyip laf kalabalığı yapmışsınız yalnızca. Tekrar söylüyorum varsa somut veriniz paylaşın buradaki bütün insanlar faydalansın.
    Yaklasik 2.5 yildir donanim haberde tv sayfalarini takip ediyorum ve bu 4.aldigim tv ta ozmandan goruyorum seni baris07 her sayfada yok sunu alacam yok bunu alacam bu sene olmadi 2017 modelleri bekliycem 2018 gelir 2019'u beleyecem sacma sapan seni tanimayan insanlara soru sorarsin hocam bu sayfa xe9005 kullanicilarinin sayfası.gelip burada samsung'u yada baska bur modeli anlatamaya kalkma git o sayfalarda anlat!!! Tv alacaksan al benim tahminimce almassin zaten ama unutma ömür hizli geciyor.
    3 günlük 9005 kullanıcısıyım. Yıllarca LG ve Samsung'un Led-3D-4K Tvlerini kullandıktan sonra ilk defa Sony Led Tv aldım. Bir kaç günlük izlenim olarak şunu söyleyebilirim: Kesinlikle parasını kuruşuna kadar hakeden bir Tv. Evet smart ve mediaplayer hızı ve özellikleri bakımından Tizen ve Webos kadar stabil değil fakat ben Tv'de öncelikle resim kalitesine bakarım. Diğer özellikler 2. plandadır benim için. Şimdiye kadar (Son 12 yılda) kullandığım LG ve Samsung Tv'lerin (Toplam 6 adet) hemen hepsinde ışık sızması veya banding sorunuyla uğraştım. Yani pürüzsüz, sıfır sorunlu bir panel elime geçmedi. Ki bu mevzuda çok titiz ve takıntılıyımdır. Ufacık bir ışık sızması bile gözüme batar. Fakat mübalağa etmeden söyleyecek olursam; bu Tv'de ışık sızması ve banding oranı sıfır. Tertemiz bir ekranı var.
    Oled Tv'leri bir kenara koyarak söylüyorum. Led Tv alınacaksa, ilk tercihiniz kesinlikle bu TV olmalı arkadaşlar.
    Manuel Kanal Ekleme

- Digital Kurulum
    - Uydu Ayarı
    - Digital Uydu Ayarlama
    - Normal Tarama
    - Genel Uydu
    - Türksat'ın üzerine gelip kumandadan Ok tuşuna basın.
    - Manuel Tarama
    - Transponder kısmınaFrekansları girip bir geri menüye çıkın.
    Altta Başla seçeneğini seçip taramayı başlatın, bu kadar.

Yine başlanmış samsung güzellemeleri.Tekrar yazıym bu tv tavsiye konusu da değil xe9005 kullnıcıları ve kullanmak isteyenlerin bilgilendirme gelişmelerden haberdar etmek için oluşturulan bir konu.buraya gelip 1 sayfa Samsung söyle iyi yok xg şöyle toktlamış gibi ifadeleri yersiz buluyorum.
    Rica ediyorum bu tür diyalogları başka konu açıp orada tartışın.yeni bir gelişmemi var diye bakıyorum Samsung mu iyi sony muhabbeti okuyorum.
  • SADECE SONY XE9005 Android TV (ANA KONU)

1- Apk nasıl yüklenir?

* Ayarlardan Güvenlik ayarları içerisinden Harici Uygulama EVET, Uygulama Kontrol HAYIR olarak düzenleyin.
    * Marketten ES Dosya Yöneticisini indirin.
    * ES Dosya Yöneticisi ile flash belleğe attığınız apk dosyalarını bulup kurun.

2-SONY Kumandası Android Uygulaması

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sony.tvsideview.phone&hl=tr

3- Android TV ye yüklenilen Apk lar çoğu zaman menüde görünmez bunun için Android TV lerde çalışmak üzere geliştirilmiş launcher lar var. Ben bir çoğunu denedim. En kullanışlı olanı TVLauncher isimli uygulama.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.awe.dev.pro.tv&hl=tr

4- Chorme ve Flash Player için apk dosyaları

https://apkpure.com/google-chrome-fast-secure/com.android.chrome

https://apkpure.com/flash-player-for-android/flashplayer.forandroid

5- Puhu TV için apk dosyası

https://apkpure.com/puhutv/com.dogusdigital.puhutv

Puhu tv ekranda yatay olarak değil dikey açılmaktadır. Bunu aşmak için android tv de yer alan Google Play stordan "Rotation Locker" uygulamasını indirebilirsiniz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.devasque.rotationlocker&hl=tr

6- Digiturk Play için apk dosyası

https://apkpure.com/digiturk-play/com.digiturkplay.mobil

7- Iphone Ekran Yansıtma @yabanci_ch ye teşekkürler

Aşağıdaki ugulamayı tv ye kurup ekranı yansıtabilirsiniz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ionitech.airscreen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MMistanbul -- 21 Aralık 2017; 17:19:12 >

• SADECE SONY XE9005 Android TV (ANA KONU)

1- Televizyonu yeni aldım hangi testleri nasıl yapabilirim?

- Buradaki zipli dosyanın içinde yer alan testleri yapabilirsiniz. @alabani @sdcvn

NOT: Kusursuz TV yoktur. Eğer takıntılı biriyseniz ve televizyonunuzdan memnunsanız testler ile başınızı derde sokmayın.

- Ya da aşağıdaki videoyu tv nizde oynatıp bazı testleri yapabilirsiniz.

2- TV kanallarını düzenlemek çok zor, kolay yolu var mı?

Sony Editor Yazılımını indirdikten ve kurulumunu tamamladıktan sonra program listesini Android TV'nizden bir USB cihazına kopyalayabilir, bilgisayarda istediğiniz şekilde sıralayabilir ve ardından yeniden TV'nize geri aktarabilirsiniz.

https://www.sony.com.tr/electronics/support/downloads/Z0005351

3- Bağladığım hardiskteki videoları TV de göremiyorum?

a- Hdd çalışır durumda ve içerisinde oynatmaya uygun videolar var mı kontrol edin.

b- Herşey normal ama hala sorun varsa (genelde yüksek kapasiteli çok video barındıran bir hdd ise);

HDD takılıyken TV yi kapatıp yeniden açın (Kapama düğmesine uzun süre basarak kapatın.)

4- Akıllı tv ile ilgili donma yavaş çalışma sorunlarım var ne yapabilirim?

a- Her zaman televizyonunuzu gece yatarken kapama tuşuna uzun süre basılı tutarak kapatın (Bu işlem telefonlarda olduğu gibi android işletim sistemini rahatlatacaktır.)

b- Sürekli akıllı tv menüsü ile ilgiliyseniz, arka olanda çalışan uygulamaları kapatmak için Home tuşuna basılı tutarak açılan menüde kullanmadığını uygulamaları kapatabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MMistanbul -- 16 Ağustos 2017; 13:59:31 >

• Konu hayırlı olsun. Ben de bu TV'den almayı düşünüyorum.

• theraptorx kullanıcısına yanıt
    Size de şimdiden hayırlı olsun.

• Konu hayırlı olsun

Öncelikle uydu bağlamadığını yerel yayın kalitesini test edemediğimi belirtmek isterim

Filmler diziler çok iyi görünüyor ve film modunda çok akıcı en hareketli sahnelerde dahi

1080p görüntüleri bozmadan büyütüyor 4k gibi geliyor

Renkler mükemmel ötesi görünüyor

Duruma göre aydınlatma olayı çok iyi oyuna yada filme döndüğünüzde ışığını çok iyi ayarlıyor web sayfasına döndüğünüzde ekran beyazsa hemen ışığı kısarak gözleri çok iyi koruyor ama alt yazılı filmlerde bu dynamic range kapatılsa iyi olur yazılar parlıyor

Pc ve oyun kısmında özel çözünürlük 120 hz 1080p yaptığımızda 120 hz mükemmel devasa bir oyuncu monitörü oluyor ve 120 e sabitliyebildiğiniz oyunlar oyuncu monitörü seviyesinde akıcı ve tepkisel oluyor bu inanılmaz bir deneyim

4k 60 fps oyun hakkını veriyor çok başarılı görsel olarakta size hiç görmediğiniz detayları sunuyor

Sesi yeterli çok iyide değil çok kötüde değil

Kumandası çok hoş ama öyle gireyimde web de gezeyim çok zamanınızı alır klavye maus bağlanması şart web de gezeceksiniz çok ağır kalır

Genel olarak beni herşeyiyle büyüleyen bir tv oldu

( Film dizi )10: izlemek muhteşem renkleri ve moitonflow sayesinde inanılmaz bir deneyim

( Oyun ) 9 : single oyunlarda görsel şölen sizi büyülüyor tepki süresi yeterli , rekabetçi fps oyunlarında oyuncu monitörünü ararsınız

(Ses) 7 : müziklerde iyi filmlerde oyunlarda işinizi görür orta karar diyelim

(Android) 5 : kullanışlı bulmadım yavaş ama günü kurtarır bağlıcak bişeyiniz yoksa işinizi görür sizi yavaşlatsada

(Tasarım) 10 : daha şık ve sağlam duran bir tv zor bulursunuz

(Kumanda) 10 : gayet kullanışlı sağlam sevimli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rambocuk -- 27 Temmuz 2017; 14:30:56 >

• Elinize sağlık çok iyi yapmışsınız. Sony2017 başlığındaki tüm xe90 paylaşımlarını (görsel olarak) burada toparlamak çok faydalı olacaktır. Bende sony2017 başlığını baştan sona tarayıp eklenecek dökümanlarda destek olacağım. Gerçekten odak noktası xe90 olan bir başlık olması temennisiyle. Vallahi tek isteğimiz bu
  • Konu hayırlı olsun. Çok iyi düşünülmüş.

• Konu iyi oldu.Diğer modellerle karışmadan takip ederiz.
  • sony xe9005 uhd konusu hayırlı olsun inşallah bu konuyada lg ve samsung fanları girip konuyu kirletmez konuda lg oled tartışılmaz çünki xe9005 seriside hx920 ve hx850 serisi gibi efsane olma yolunda
  • tema59 T kullanıcısına yanıt
    Genel olarak herhangi bir markanin fan clup uyeleri dahil olmazsa bilgi alisverisi ve dogru bilgiye erisim saglanir, hem kullanicilarin bilgi talepleri giderilir hem de XE90 model TV yi almak isteyenlerin ;) Urunu satin alip kullanmak teknomarkette teshirde gormekten ve online yayin takibinden haliyle cok daha fazla pratikteki kullanim degerini verecektir.

Bu modeli kullanan ya da satin alma planinda olan uyelere hayirli olsun tekrar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Evet arkadaşlar, uzun araştırmalar sonucu tv'yi aldım ve kuruldu. Öncelikle Samsun Sony Servisindeki eleman çok beyefendi birisiydi. Benim söylememe gerek kalmadan kendisi bütün testleri yaptı. Bundan memnun kaldım. Önceki tv'lerde mesela LG markasında çünkü bizim evdeki televizyonların çoğu LG marka. Servisten gelirdi bir hışımla aynen öylede giderdi. Hatta bir kere kavga bile ettik sayılır. Sony'yi almadan önce internette Samsun servisine bakmıştım ve aynı kötü yorumları görmüştüm. Benim şansım mıdır yoksa yeni eleman mı değiştirdiler bilmiyorum ama Sony Samsun servisinden çok memnun kaldım. Arkadaş bile olduk adamla .

Gel gelelim televizyonun kendisine.. Ben hayatımda hiç VA panelli tv görmedim. Hep internetten okumuşluğum vardı. Siyahların ne kadar iyi olduğu hakkında. Gerçekten öyleymiş. Hele ki benim gibi LG yani IPS panelden geliyorsanız Zaten Sony ve özellikle XE9005'i almamdaki en önemli sebebi buydu, backlight bleeding, clouding vs sorunların olmaması. Tabii bunların hepsi birazda şans işi açıkçası ama LG panellerde bu tip sorunlar genelde bütün tv'lerinde vardır. Belki çok şanslı olup ta çıkmayabilir :) Neyse ki bu tv de (xe9005) bu tip sorunların hiçbiri olmadı. Özellikle local dimming (Yerel Karartma) özelliğini çok beğendim. Başarılı buldum. Full-array backlight'ın artılarından birisi. Mükemmel değil elbette ama başarılı. Edge Led tv'lerden çok daha iyi olduğu belli :) Local dimming ayarını yüksek yaparsanız blooming efekti biraz artıyor gibi geldi. Haliyle o yüzden ben ya düşükte ya da orta da bırakıyorum ama genelde orta da. HDR sahnelerde tabii ki açık olacak. X-tended Dynamic range ile birlikte ikisi mutlaka en az orta ayarda olmalı.

Şimdi benim önceki tv LG 43UH650V. Bildiğiniz üzere bu modelde RGBW pikselleri kullanılıyor ve inanınki o tv evdeyken ben 4k izlediğimi sanıyordum. Ta ki XE9005 ile tanışana kadar UH650V'nin gerçek 4K vermediğini XE9005 ile anlamış oldum. XE9005 deki o netlik, o detaylar muhteşem. Hele de 4K HDR video oynatırsanız demeyin keyfinize.

TV hakkında beğendiğim en güzel özelliklerden birisi de "Hassas Tonlama" ayarı. Anladığım kadarıyla 8-bit olan sinyallerde o ayarı açarak 14-bit e çıkarıyor. Mesela oyunlarda veya filmlerde güneş batımı veya gökyüzüne baktığınızda renklerde banding meydana geliyor. İşte bu ayarı açarak bunun önüne geçiyorsunuz. Aşağıda resimlerde de görebilirsiniz. Tabii bu ayar kusursuz değil. Tek problemi ayarı açtığınızda gökyüzüne bakarak bandingin gittiğini görürsünüz ancak hareket ettiğinizde yine o banding meydana geliyor. Ama eskisi gibi değil tabii ki. Çok hafif bir şekilde görebiliyorsunuz. Bu özellik, özellikle oyunlarda çok işe yarayabileceğini düşünüyorum.

SADECE SONY XE9005 Android TV (ANA KONU)SADECE SONY XE9005 Android TV (ANA KONU)SADECE SONY XE9005 Android TV (ANA KONU)SADECE SONY XE9005 Android TV (ANA KONU)

TV'nin Gray Uniformitysi yine benim önceki LG den çok daha iyi olduğunu gördüm. Sadece köşelerde biraz kararma var ama o kadar rahatsız edici seviyede kesinlikle değil.

Bende digitürk yok. O yüzden maalesef o konu hakkında bilgi veremeyeceğim. Ancak 1-2 maç seyretme imkanım oldu. Hareketli sahnelerde özellikle. Motionflow özelliğini sevdiğimi söylemem doğru bulunmaz. Çünkü topu cidden bir tuhaf yaptı :) O yüzden o özelliği kapatıyorum. Sadece film izlerken "Gerçek Sinema" ayarını açıp. Film Mod ayarını da yüksek yapıyorum. Böyle çok iyi oluyor.

Dediğim gibi film ve dizilerde performans cidden çok iyi. LG de ben tv izlememişim demek ki Sadece problem şurada. TV'nin kendi video playerını bir türlü beceremedim. Harici HDD'yi koyup film, dizi ve HDR videoları izleyeyim dedim ama yok nafile. O yüzden foruma gelip bir arkadaşımızın yardımıyla şimdi ismini unuttum, kusura bakmasın ama yardımcı oldu :) Kodi'yi yüklemeyi tavsiye etti. Onu kurduktan sonra videoları sorunsuzca izleyebildim. MX Player Pro ve VLC Player da denedim. Bu iki player normal yani 1080p videolarda problem çıkartmıyor. Ama iş 4K HDR'ye geldiğinde takılıyor ve doğru düzgün göstermiyor. Siyah bantlar birden gri'ye dönüyor. Ancak Kodi de böyle bir durum yok. Bütün formatları neredeyse sorunsuz izledim. Hele 4K HDR'ler aman yarabbi

SADECE SONY XE9005 Android TV (ANA KONU)SADECE SONY XE9005 Android TV (ANA KONU)SADECE SONY XE9005 Android TV (ANA KONU)SADECE SONY XE9005 Android TV (ANA KONU)SADECE SONY XE9005 Android TV (ANA KONU)SADECE SONY XE9005 Android TV (ANA KONU)

Gelelim şimdi benim esas olaya. PS4 PRO da performans nasıl? Açıkçası en başta biraz çekinceli davrandım. Çünkü rtings ve avforum daki incelemelerde input lag değeri 31-34ms arası değişiyordu. LG de bu input lag değeri 19ms falan idi. Fakat PS4 PRO'yu açtığımda ve oyuna girdiğimde anladım ki neredeyse input lag açısından hiçbir fark yok. Gerek FPS gerekse TPS oyunlarını oynadım ve kaymak gibi aktı gitti . Beğendiğim bir özellik daha ise, önceki tv de siyah seviyesini ayarlamak gerekiyordu. Ama bunda hem tv hemde PS4 PRO kendisi ayarlıyor. Otomatik ayarını hem konsolda hemde tv de seçmek gerekiyor..http://www.lagom.nl/lcd-test/black.php buradan bakarak arkadaşlar da siyah seviyesini ayarlayabilirler. Siyah kutucukların sadece birinci kutucuk hariç hepsi görünebilir seviyede olmalı. Unutmadan PS4 veya PRO da HDR ayarını tam yapmak için TV de mutlaka gelişmiş formatı açmanız gerekiyor.

Kısacası ben TV'den çok memnun kaldım. İyi ki bu TV'yi almışım diyorum. Siyah, oyun ve film-dizi performansı mükemmel. SDR performansı biraz kötü ki bu gayet normal. Çoğu kanal zaten HD oldu. O yüzden problem etmedim. Alacak kişilere tavsiye ederim.

SADECE SONY XE9005 Android TV (ANA KONU)SADECE SONY XE9005 Android TV (ANA KONU)SADECE SONY XE9005 Android TV (ANA KONU)

Diğer ana konuya da yazmıştım ama buraya da yazmak istedim. Amaç zaten XE9005 serisini almak isteyen kişilere fikir olsun diye ekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LordMurat55 -- 18 Temmuz 2017; 16:42:34 >

• @Özdentv ye ait fotoğraflar aşağıdaki gibidir. Anasayfaya ekleyebilirseniz yararlı olur. Siz ekledikten sonra mesajımı editleyeceğim görüntü kirliliği yaratmaması açısından.

• LordMurat55 kullanıcısına yanıt
    Guzel bir incelemeydi. XE serisinde olan smooth gradiation (hassas tonlama) ayarini basarili buldum.

• Hayırlı olsun.bu tv yebir ana sayfa konusu yakışırdı.tv den çok memnundum fakat son güncelleme ile görüntü bozuldu.hanım benden habersiz güncellemiş maalesef:))son resimleri paylaşacağım.görüşmek üzere...

• İstanbulda olup bu tvyi kullanan var mı acaba?

• O.o.spawn.o.O kullanıcısına yanıt
    Mobildeyim en kısa zamanda güncelleyeceğim.

• Bende sony düşünüyorum ama bu video da 55xe aşırı sarımtrak kalmış 55b7 oled'in yanında.
  • Bu modelin 65" ve 55" arasinda boyut disinda bir farki var midir?

• 55xe9005 in güncellemeden sonraki hali:

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.