Şimdi Ara

SADECE SONY XE9005 Android TV (ANA KONU) (63. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.767
Cevap
128
Favori
500.187
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhabalar.

Hafta sonu cevahir teknosada fiyat 5999 TL`di . Belki değistirmemisler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: necrofx

Arkadaşlar bir aydır forumu sayfa sayfa gezer oldum. OLED'di şuydu buydu derken şuanda bütçeme göre SONY-XE9005 ile Samsung-MU9000 arasında kaldım. Genel kullanım amacım çoktan aza göre, futbol maçı izlemek, futbol oyunu oynamak, belgesel ve sinema izlemek. Bir mağazaya gidip iki ürünü ayrı ayrı görmek istiyorum. Tercih aşamasında önerisi olan arkadaş varsa paylaşırsa sevinirim.

Kullanım alanlarımız aynı sorunsuz güzel panel XE9005 Kendi adıma bu kadar memnun kalacağım söylense inanmazdım
  • spartacus55 kullanıcısına yanıt
    Oyun ve maç izlerken Motionflow Kapalı olunca daha iyi sonuç alırsınız. Diğerleri için zevkinize göre deneyerek seçim sizin.
  • cagatay_26 C kullanıcısına yanıt
    İki adet LG 4K kullandım bir adette Samsung 4K panel Full hd olanları saymaya bile gerek yok.
    Yani objektif olarak yorumlaya bilirim. Klasik lcd panel hatalarını hepsinde fazlasıyla yaşadım.
    Sony XE9005 ile şu anan kadar panel sorunu ile karşılaşmadım. Doğal olarak diğer panelleri kullanmış biri
    olarak SONY bu yıl modellerinde iyi iş çıkarmış ve övgüyü sonuna kadar hak ediyor. Birde Samsung marka 7000,8000,9000
    model olarak Türkiyede satılan paneller neden avrupa ülkelerinde 6000,7000,8000 olarak satılıyor? Nedenini bilen yada anlayan var mı ?

https://forum.donanimhaber.com/sony-xe9005-serisi-android-tv-ana-konu--127732540

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 20 Eylül 2017; 12:5:21 >
    Kardeşim böyle oluyor mu? Benimde aklıma geldi ama bir iki kişiye sorunca olmaz dediklerini için pek araştırmadım. Böyle oluyorsa bugün alırım TV yi :)
  • Bir örnek daha vereyim MU8000 yeni çıktığı zaman nits 1500 olarak kataloglarda yer almıştı.
    testler sonucun gerçek nits oranı ortaya çıkınca firma revize etmek zorunda kaldı. Yazan modellerin önemini kavrayamayanlara güzel bir örnek
    Neticede buraya yazma nedenimiz konu başlığında yazan paneli SONY XE 9005 kullanıyor olmamız almayı düşünenleri kullanıcı olarak
    artılarını eksilerini dürüst olarak paylaşmak gerisi hariçten gazel okuma olarak görüyorum.
  • Arkadaşlar iyi günler. Bu ölü piksel ve ışık sızması olayını televizyonumda nasıl test ederim var mı bir yolu? Kusura bakmayın bilmediğimden soruyorum.
  • TV'nin temizliği için aşağıdakini aldım, aksam temizleyeceğim ekranı, parmak izleri oldu kurulum yaparken

http://www.hepsiburada.com/philips-svc1116g-200ml-temizlik-seti-p-EVPHSVC1116G
  • Arkadaşlar 65XE9005 üzerindeki dahili uydu alıcısının 4K kanal desteği var sanırım, TRT4K kanalı açıldı dün ?
  • arkadaşlar bu TV'yi harici ses sistemi ( sinema amfisi ) ile kullanan var mı ? 5.1 dolby ses çözüyor mu ? Birde arc üzerinden HDMI ile mi bağladınız ?
  • Cagatay26 Samsung ve lg televizyon görmesek bize de yutturacaksin sonyden iyi diye. Yaw he he !

• blackhawk48 B kullanıcısına yanıt
    Yutturacak bir şey yok herkesin gözü var mal meydanda gider gözünle görürsün beğendiğini alırsın bu kadar basit.
  • panama P kullanıcısına yanıt
    Selam,

Ben samsung soundbar ile kullanıyorum, hdmi/arc üzerinden bağladım. Tv kumandası üzerinden ses sisteminin sesini ayarlayabiliyorsunuz bu şekilde. Tv açıldığında açılıyor kapandığında da kapanıyor.
    Birkaç kez tv yi aştığımda hiçbir şekilde ses gelmediği oldu tv yi restart ettiğimde ses alabildim, yazlımsal bişey olduğunu düşündüğümden çok üzerinde durmadım. Belki soundbar ın samsung olmasından kaynaklanıyordur, bilemiyorum.
    Benim tecrübe ettiğim kadarı bu şekilde 5.1 için birşey diyemeyeceğim belki kullanan başka arkadaşlar vardır.
  • android markette bein connect bulamadım ayrı bir apk ile beinconnect kullanan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokcec

Selam,

Ben samsung soundbar ile kullanıyorum, hdmi/arc üzerinden bağladım. Tv kumandası üzerinden ses sisteminin sesini ayarlayabiliyorsunuz bu şekilde. Tv açıldığında açılıyor kapandığında da kapanıyor.
    Birkaç kez tv yi aştığımda hiçbir şekilde ses gelmediği oldu tv yi restart ettiğimde ses alabildim, yazlımsal bişey olduğunu düşündüğümden çok üzerinde durmadım. Belki soundbar ın samsung olmasından kaynaklanıyordur, bilemiyorum.
    Benim tecrübe ettiğim kadarı bu şekilde 5.1 için birşey diyemeyeceğim belki kullanan başka arkadaşlar vardır.

hocam amfi de daha kontrollü tabii, hdmı cec diye birşey var her ikisini de kontrol eden, onda zaman zaman böyle hatalar olabiliyor
  • 12 Eylül'ü 13 Eylül'e bağlayan gece "Hızlı Kargo... Yarın Kargoda" yazısına güvenerek HB'nin kendi mağazasından 6049 TL bedeli peşin ödeyerek verdiğim 55XE9005 siparişimde 8. gün de bitmek üzere ve tık yok... İlk birkaç gün "1 paket kargoya verildi" ifadesi de bu arada "1 paket hazırlanıyor"a dönmüş durumda... "Vaat edilen tarihi geçirdiğimiz için özür dileriz" yazısıyla birlikte...
    HB mağazasına "Hızlı kargo" seçeneğini yazan, yazdıran sorumlulular bu sinir harbinin kendileri hakkındaki kanaatleri nasıl etkileyeceğinin hattâ etkilediğinin farkında değiller mi acaba???
    Yıllardır buna benzer en ufak bir sorun bile yaşamadan alışveriş yaptığım siteye çok fazla güvenmenin mükâfatı bu mu olmalı?..
    Müşteri hizmetlerinde çalışan gençlerin hiçbirşeyden habersizce benim önümdeki açık ekranı bana okumaları ve çözüm üretememeleri sebebiyle o yolu da kullanmıyorum, sabırla bekliyorum...
    Bu arada aynı mağaza TV'yi 5999 TL'ye indirdi... "Hızlı kargo"nun 50 TL'lik ek maliyet güzelliği...
    Bu işin sonunda pırıl pırıl bir 55XE9005 var... Du bakalım... Sabır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi raymondturkey -- 20 Eylül 2017; 18:32:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: desdinova

TV'nin temizliği için aşağıdakini aldım, aksam temizleyeceğim ekranı, parmak izleri oldu kurulum yaparken

http://www.hepsiburada.com/philips-svc1116g-200ml-temizlik-seti-p-EVPHSVC1116G

Aman dikkat..Tv için sıvı-kimyasal şeyler kullanmayınız..En fazla toz alıp hafif nemli bezle silinebilir..

Kimyasallar panel yapısını bozabilir, leke bırakabilir..Tavsiye edilmiyor..PC monitörleri bile bu şeylerle temizlenmemeli..
  • quote:

Orijinalden alıntı: panama

arkadaşlar bu TV'yi harici ses sistemi ( sinema amfisi ) ile kullanan var mı ? 5.1 dolby ses çözüyor mu ? Birde arc üzerinden HDMI ile mi bağladınız ?

DTS çözüyor diye biliyorum ama bunun HD vs yeni kodekleri çözmeyebilir..

Liknkte ve Sound kısmını resimlediğim yerde destekler yazıyor..Ama bunun için Tv menusunden Harici Ses sistemi seçmeniz lazım..Bir de Optic veya ARC kablo üzerinden farklı Kodek desteği olabilir..

Bunu ben de Soundbarda DTS yazısını görerek söylüyorum, AVR/Ses sisteminiz destekliyor ise ve Tv de destekliyor ise Ses sisteminde DTS görürsünüz..

Ama bazı Riplenmiş filimlerdeki kodekler farklı olabilir veya uyumsuz olabilir Ses alamayabilir veya 2 kanal ses alabilirsiniz..Deneme yanılma yapmanız gerek..

Media Info Programı ile videolardaki ses kodeklerini öğrenebilirsiniz

**Android versiyonda bazen ses tamamen kesilebiliyor, resetleme ihtiyacı olabiliyor..ARC kısmında ise ses alıp verme tek kanaldan olduğundan çakışma da olabilir..ARC yazan kısma bağlayınız HDMI kabloyu..Cihaz - Tv ile senkrone yapmanız lazım..Kullanma klavuzunda veya internetten bulabilirsiniz..Sync/Senkronize yapınca Tek kumanda ile ARC üzerinden Tv ve Cihazı 8Ses sistemi9 kumanda edersiniz
    https://www.sony.co.uk/electronics/support/televisions-projectors-lcd-tvs-android-/kd-55xe9005/specifications

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 20 Eylül 2017; 20:22:0 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagatay_26

Yutturacak bir şey yok herkesin gözü var mal meydanda gider gözünle görürsün beğendiğini alırsın bu kadar basit.

Evet herkesin gözü var tabiki. Ben kendi gözüme mi inanayım yoksa senin over saturated vivid pastel renkli tvlerine mi!!! Sana samy ve lge ile mutluluklar..

• 
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.