Şimdi Ara

Sony W4500 Serisi Hakkında Soru İşaretleri (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
216
Cevap
1
Favori
20.562
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sayın universiteli bu linkleri okudum.finladiyalının yorumunu okursan anlarsın manuel ayarlarıyla sorun halledilebiliyor.ve eklemıste bu sorun sanırım ulkelere gore degisiyor.
    #4007909 - manufactured in Spain 08/2008 - FAULTY (clouding) 52"W4500
    #4303682 - manufactured in Spain 09/2008 - FAULTY 52"
    #4000012 - manufactured in Spain 08/2008 - GOOD 52" W4500
    #9301588 - manufactured in Slovenia 10/08 - GOOD 52" W4500

#4005189 - manufactured in Spain 08/2008 - FAULTY (clouding) 46" W4500
    #4001499 - manufactured in Spain 09/2008 - FAULTY (clouding) 46" W4500
    #4300436 - manufactured in Spain 09/2008 - GOOD 46" W4710
    #4300368 - manufactured in Spain 09/2008 - ? 46" W4710
    #4301568 - manufactured in Spain 08/2008 - GOOD 46"
    #4300432 - manufactured in Spain 08/2008 - FAULTY (clouding) 46'' W4500
    #4001104 - manufactured in Spain 09/2008 - GOOD 46" w4500
    #4500012 - manufactured in Spain 07/2008 - GOOD 46" w4500
    #4300035 - manufactured in Spain 08/2008 - GOOD 46" w4500

#4008328 - manufactured in Spain 10/2008 - GOOD 40" W4500
    #4008239 - manufactured in Spain 10/2008 - GOOD 40" W4500
    #4003965 - manufactured in Spain 08/2008 - GOOD 40" W4500
    #4008172 - manufactured in Spain 10/2008 - GOOD 40" W4500
    #4301453 - manufactured in Spain 09/2008 - GOOD 40" w4710
    #4000957 - manufactured in Spain 08/2008 - GOOD 40" W4500/47XX
    #4005333 - manufactured in Spain 08/2008 - GOOD 40" W4500/47XX
    #4000789 - manufactured in Spain 08/2008 - GOOD 40" W4500
    #4009526 - manufactured in Spain 08/2008 - GOOD 40" W4500
    #4326658 - manufactured in Spain 09/2008 - FAULTY 40" (FLICKERING)
    #4001317 - manufactured in Spain 08/2008 - FAULTY 40" (CLOUDING)
    #4008273 - manufactured in Spain 10/2008 - FAULTY 40" (CLOUDING)
    bende aynı urun hakkındakı yorumlar buyurun iyi ve kötü oranı ortada ordada aynı sey soyleniyor urunle verieln cdden kontrol edin diye tv yayını dvd pc yayınlar baglantılarıyla ılgılı sorunlar kurulum cdsinde hata veren urunu zaten degıstırıyorlar.hangi foruma gırsenız aynı kısılerin linkleri bu SONY hakkında tum avrupadaki şikayet metinlerine bakrsanız cogunun aynı kullanıcılara ait oldugunu görürsünüz!!! linkleri hollanda finlandiya ingiltere forumlardan aldım dikkat ederseniz sizin yaptıgınız gibi arastırmadan bir konu acılmıs kusura bakmayın ama biraz sehir efsanesine donmus olay.herkes bırbırının linkini kopyalayarak sonyde hatalı ürün vs gibi topickler acılmıs!!!farklı link varsa onlarıda gormek ısterım sahsen bu serinin hatalı olduguna dair bence iyice arastırıp oyle konu acmak lazım!!!
    herkese saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi andy1 -- 18 Kasım 2008; 21:51:26 >

• sayın universiteli ben yazdıklarım net.kurulumcdsinde lcd yada plazma ayarları renk figurasyonları mevcyttur.egerki tv orda renk standartlarına uyumsuzluk yada hatalı renk cozunurluklerı verirse bunu firma zaten degıstırıyor.kusurlu panel ben demiyorum ayarları bılmeyen tv dvd pc goruntusune gore tvım bozuk yada tvımde bulutlanma var gibi yorumları ve actıkları konular ortada yabancı forumlardan kaynak almıssın fakat sadece hataları gormussun.dedimki devam edersen almanya hollanda ve finladiyalı 3 kullanıcı sıkayetı var.ucununde sorunu detaylı ayarlardan sonra halledılmıs.ve tekrar diyorumki ŞOK SONY HATA gibi bir iddalı başlık kullanmıssın 10-15 tane olumsuz yorum icin bunu kullanman ne kadar dogru.kaldıkı turkıyede sanırım yuzlerce w serisi kullananı var burda dahı destek veren yada tvnın ozellıgını bılenı gormedım.konuyu acıyorsunuz ama avrupadakı yorumların devamınıda okursanız anlayacaksınız.beni kınıyorsunuz okumuyorsun diye sayın universiteli yabancı dılım var ordakı yorumlarıda okudum siz abarttıgınız gibi ne ŞOK durumu var nede SONYnin hatalı panel uretımı.kusura bakmayın ama sadece bırkac tane olumsuz yorum ıcın o kadar iddalı baslık atılmaz !!!biliyorum diye iddiam yok iddia eden sizsiniz.yazımı okumadıgınız ıcın sadece kabullenmek ıstemıyorsunuz.bakın dedigim şudur lcd plazma gibi urunler yuksek voltaj yuksek ısı yanlıs kablo secımı yetersız tv pc baglantılarıyla.her turlu yorum yapılabılır bulutlanma karlanma cızırtı yazıların kayması flu goruntu titreme vs gibi olayların %99 tuketıcının yanlıs tesısatından yada urunun teshirde kullanılmasından dolayı cok normal seylerdır.bu hatayı gorutulerı veren arkadaslar krulum cdsınden orjinal sinyal goruntulerını neden vermıyorlar acaba !!!sinyal goruntusunde hata varsa zaten servis ya degıstırır yada tvye yenıden yukleme yapar.bunlar sadece soylenti !!!sunuda unutmayın ben marka karsıtıyım sızın bır cok konunuzda sony urunlerı hakkında katı tutuunuz vardı sımdı ıse sony hakkında iddalı bir urun karalaması !!!size tavsıyem elınızde boyle urunun ıspatı varsa sonye faks atın belgelerınızle emın olun sıze hem tsk ederler hemde urun hedıyesı yaparlar.adamlar ıcın markaları herseyde ustundur !!!
    herkese saygılar
    şimdide sizlere en kötü ürünleri resimleriyle gosteriyim fakat neye gore urun kötü hatalı karar sizlerin !!!!freak (acube hilkat garibesi) komik tarafından aldım cunki urunleri kotuleyenler bu konudaki resimleri eklyenler yani yabancı userlerin yorumları !!!bizim dh forumlardada aynı resimler kullanılmıs.
     Sony W4500 Serisi Hakkında Soru İşaretleri

İSTENİRSE BURDA KÖTÜ HATALI DENİLEN RESİMLERİDE AYNI SİTEDEN EKLERİM.CUNKİ AYNI ( av forum) KİŞİLERİN ÜRÜN HAKKINDAKİ YORUMLARI !!!
    sayın universiteli userlerin yorumlarını yazmıyorum.cunki hemen hemen herkesin ürün hakkındaki yorumu farklı.fakat isterseniz expert yani profesyonel test editorlerinin yorumlarınıda yazabılırım.sizde lütfen okuyun en kötü listesinde daha cok urun var.hepsinide arastırdım size hak vermek isterim hatta özürde dilerim öğrenmek bilgilenmek bana gore dunyanın en guzel dostluk gostergesidir.malesef ben tv hakkında hicbir expertin ürün hatalıdır yorumuna rastlayamadım !!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi andy1 -- 19 Kasım 2008; 5:01:32 >

• Dostum sen hala aynı yerdesin yahu biz sana bir şeyler öğretemeyecekmiyiz.şimdi de kalkmış ror yorum vs saçmalıyorsun sanki ben onları okumamışım gibi.sen inceleme nedir bana mı öğretmeye çalışıyorsun!!!.kısa bir örnekle başlayayım.samsung serisinin notu bir çok yerde 85-90 olarak geçer ancak araştırmalar sonra yenilendiğinde bu notlar değişir.senin yukarıda verdiğin notlar gibi.ben ise bu güncel araştırmaların sonucunda 6 serinin notunun ort. 78 bulduğumda bir çok kişi bu nasıl oluyor demişti.sen araştırma nasıl yapılır bir defa bunu bilmiyorsun.pro yorum mu istiyorsun işte al sana pro yorum senin gibi ezbere konuşmuyoruz biz

quote:

malesef ben tv hakkında hicbir expertin ürün hatalıdır yorumuna rastlayamadım !!!

Backlight-Clouding bir hatadır.sen daha bunun bir hata olduğunu bile bilmiyorsun. bak bakalım burada ne deniliyor

1-http://www.trustedreviews.com/tvs/review/2008/10/28/Sony-Bravia-KDL-46W4500-46in-LCD-TV/p1

http://www.hdtvtest.co.uk/news/sony-kdl40w4500-20081116135.htm (Screen uniformity Clouding and backlight bleed reducible to negligible levels ). burada bu sorunun azaltıldığından bahsedilmiş.sony ilk serileri çok hatalı olunca diğer serilerde işi biraz toparlamış ancak bitirememiştir.

2- sen ne yazdığının bilincinde bile değilsin.yahu hem sen diyorsun sony hatalı olan paneller piyasaya sürmez diye,sonra hatalı olanları değiştirir ne var bunda demeye getiriyorsun yetmiyor KUSURLU panellerin seri numaralarını kendin vermene rağmen hala aynı yerdesin.yahu ileri derecede clouding-backlight, KUSURLU vs... paneller FW,kablo,menü ayarı vs... çözemezsin anla bunu artık. yahu bir panel KUSURLU diye nitelendiriliyorsa sen bunu nasıl yada ne ile çözeceksin!!! bilmediğin apaçık belli,kendine zarar veriyorsun burada hala farkında bile değilsin!!!

3- Sony nin en büyük sıkıntısı Backlight,clouding problemiyle dertdedir.bu x3500 high-end serisinde bile T1 sınıfı panellerde görülünce T2 sınıfı panellerde işi toparlamıştır.sen markaların ne tür problemlerle uğraştığını bile bilmiyorsun.hatta z4500 incelemem de bile clouding probleminin azda olsa görülebileceğini ekledim.hani sen bizi kaale almıyorsun onu da senin tabirinle pro yorum yapan editörlerden aldığım bilgiler üzerine ekledim.kısaca Sony bu backlight-clouding problemiyle çok uğraşmıştır ve hala uğraşmaktadır

4-
    quote:

yorumlarıda okudum siz abarttıgınız gibi ne ŞOK durumu var nede SONYnin hatalı panel uretımı

#4005189 - manufactured in Spain 08/2008 - FAULTY (clouding) 46" W4500
    #4001499 - manufactured in Spain 09/2008 - FAULTY (clouding) 46" W4500
    #4326658 - manufactured in Spain 09/2008 - FAULTY 40" (FLICKERING)
    #4001317 - manufactured in Spain 08/2008 - FAULTY 40" (CLOUDING)
    #4008273 - manufactured in Spain 10/2008 - FAULTY 40" (CLOUDING)

FAULTY- Kusurlu

yahu hala sony nin kusurlu panel üretimi yok deyip KUSURLU panellerin seri numaralarını veriyorsun.SEN KENDİNDEMİSİN !!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi universteli -- 20 Kasım 2008; 21:54:22 >

• UNIVERSITELİ kardeşim.

senin bir sürü yazını okudum ve çok bilgilendim. ama bu başlıktaki agresif tavrına üzüldüm açıkçası. beni yanlış anlama lütfen. eğer derdin bu tv de problemler olduğunu insanlara anlatmaksa bunu zaten yapıyorsun. ama olaya öznel yaklaşıp, bir sürü şikayet var bu yüzden bu tv kusurlu demek, sert başlıklar açmak, insanları yanlış yönlendirmek çok da doğru değil.

bir kaç msjda belirttim. ben bu tv yi kullaniyorum. kusur diyeceğim en ufak şey yok çok şükür. ama her markada ve her modelde olduğu gibi W4500 de de çürükler çıkabilir. ama kalkıp da 20-30 kişinin kötülemeleri yüzünden tv ye kötü dememiz biraz insafsızlık bence. sikayetvar.com diye bir site var bilirsin. tek bir marka, veya mağaza gösteremezsin ki en az 50-100 şikayet almasın. hepsi kötü mü? hepsi güven kaybına mı uğrattı bizi? tabi ki hayır...şikayet ve kusur her yerde her şeyde olur.

ayrıca, bu kadar seri numarası vermişsin. hepsine baktın mı? hepsinden tek tek problemlileri gördün mü? good yazan seri numarasından hiç mi kusurlu tv çıkmadı? ya da fault olandan hiç mi iyi çıkmadı? dersen ki ben bunları bir yerden buldum. o bulduğun yer hepsini kontrol etmiş mi? ne kadar güvenebiliriz?

bu yüzden lütfen biraz daha objektif olalım. tamam sorun varsa belirt. ama bunu tv yi bu kadar kötüleyerek yapma. cünkü gerçekten de guzel bir tv.

son olarak şunu söyleyeyim. bu forumda herkes bir değer. herkes bir bilgi kaynağı. bu forum sayesinde masaüstü dizüstü bilgisayarlar tv ve bir sürü ufak tefek elektronik eşya aldım. herkes bana birşeyler kattı. o yüzden birbirimizi kırmayalım. birbirimizi anlamaya çalışalım.

herkese iyi günler.

• Dostum sen olayın özünü anlayamamışsın benim o arkadaşa kızdığım nokta şudur.;

1- Her markanın modellerinde bir takım problemler olabilir.iyi ve kötü durumda olan panellerin seri numaralarını verdim.benim her seri kötü durumdadır diye bir açıklamam zaten yok ancak alacak olanlara bekle-gör taktiği uygulamasını önermişimdir.

2- andy ise Sony KUSURLU panel piyasaya çıkarmaz deyip KUSURLU panellerin seri numaralarını kendisi vermiştir.Adama sorarlar bu ne perhiz be ne lahana turşusu diye!!!

3- yetmiyor ileri derecede clouding-backlight+ KUSURLU panelleri menü ayarı,FW,kablo vs... gibi araçlar ile çözülebileceğini söylüyor.yahu böyle bir şey asla olamaz.bunu anlatıyorum tek tek ama her seferinde aynı.bunu bilmeyen bir arkadaş kusurlu bir seriden alıp bu problemleri yaşasa bunun sorumluluğunu / vebalini acaba andy alabilecek mi? ben alamayacağım için kusurlu seri numaralı panellerden almayın diyorum!!!! bu mudur agrasiflik

4-
    quote:

sert başlıklar açmak, insanları yanlış yönlendirmek çok da doğru değil
    .

ben dahil öyle tahmin ediyorum ki nerdeyse hiç kimse böyle bir çapta problem beklemiyorduk w4500 serisinden. bu durum sence ciddi bir güven kaybı oluşturmamışmıdır???

5- Olayı özetlersek; bir insan bilmeyebilir zaten insan herşeyi bilemez.bizimde bilmediklerimiz vardır.ancak insan araştırır,bilenlerin yorumlarını dikkate alır. biz ise açıklamamızı defalarca yapmamıza rağmen değişen hiç bir şeyin olmaması ister istemez bizide üzmektedir.

Saygılar

• sayın universiteli şuna emin olabilirsin konuyu butun sitelerde inceledim.fakat burda sen hata demişssin simdi gri adım atamıyorsun.topiğin başlıgında 1 kullanıcının actıgı topiğe göre burda konuyu anlatıyorsun.bende diyorumki en az 10 test forumunda urunu inceledim.user şikayetleri mevcut !!!EXPER yorumlarında ise her panelde insan gozunun algılayamadıgı problemler vardır diyor !!! bu sony samsung ve digerleri icinde gecerli.sen ısrarla dıyorsunki hatalı urunde sorunlar var.bende sana diyorumki userlerin degil expertlerin goruntulerini yayınla varsa oyle bir problem iddia ediyorum senın actıgın iddalı baslık altında bende samsung icin yazıyım 6 serisi icin daha cok şikayet var !!!resim eklemiyorum cunki sizin burda hatalı panel diye goruntu ekledıklerınız butun forumlarda dikkat ederseniz AYNI KİŞİLER !!!ben expertlerin yorumlarını inceledim adamlar özellikle belirtmişler !!!TV YAYINI OYUN PC GORUNTULERİ ARASINDA GECİŞLERDE FARKLILIKLAR OLABİLİR ama bu samsung icinde panasonic icinde gecerli hatta ve hatta SHARP ın 2 serisi icinde gecerli.kusura bakma sayın universiteli ama başlığın cok iddialıydı ve 1 kişinin actıgı topiğe göre konuyu başlatmıssın (ilk mesajda).tekrar ediyorum ben ne expertim nede lcd uzmanıyım fakat butur konulara meraklıyım lcd plazma projeksiyon fotıoraf makineleri cameralar vs ilgimi ceker turkıyede sadece DH forumunda takip ederim.av forum freak test yada test siteleri uk.co baglantılı sitelerde malesefki DH forum gibi herkese acık degil sadece sitelerinin yaptırım guclerini kullanark firmalarla baglantı halinde olmak istiyorlar.o sitelere sormak lazım neden sony samsung un sitelerinde urun hakkında raporları gostermıyorlar.SONY nin test raporlarına girerseniz bu tur urunler hakkındaki net acıklamayıda gorursunuz.adamlar özellikle belirtmisler kurulum cdısyle verilen renk ayarlarını kontrol edin pixsel kontrolu yapın !!!sanıyorum HİGWAYHAUS un cok guzel detaylı anlatımı vardı bu konu hakkında !!!sayın universiteli tekrar aynı şeyi yazıyorum dikkatle okuyun.SONY SAMSUNG ve DİĞERLERİ hatalı ürünü piyasaya surmezler.EXPERT YORUMLARINI OKUYUN LÜTFEN userlerin yorumuyla boyle iddialı başlık olmaz.puanlamayıda soyluyum size sizin iddinaızdan yola cıkarak istersen resimleride ekliycem adama cizik urun yollamıs onu bildirmis urun teshirde kullanılmıs o cıhazın scat tv pc vs gırıs lerindekı cızıklerı darbelerı yayınlamıs SONY kötü urun sattı demis.yuksek voltaja maruz kalmıs urunun panelınde flulasma olmus sony kotu urun sattı demıs.ps oyunlarında kablo baglantısını yapamamıs goruntulerı yayınlayıp sony kotu urun sattı demıs tvden gelen kotu yayını resımlemıs tvım bulutlu demıs yuzlerce boyle mesaj dolu.fakat ne hikmetse 1 kişi dahi SONY nin orjinal RENK FİGURUSYONLARINI resimleyipte SONY bana hatalı urun verdi diye yazmamıs!!!siz verin o goruntuleri varsa ben sizden özür diliyim!!!
    herkese saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi andy1 -- 19 Kasım 2008; 20:24:11 >

• duzeltme amacıyla yanlış başlık olmuştur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi andy1 -- 19 Kasım 2008; 20:23:00 >
  • sayın universiteli...ben cok iyi anladım merak etmeyin gerekli acıklamarıda yazdım detaylarıyla.ürün degisiminide !!!DH forumlarındada yüzlerce ürün degistirenler var hepsi normal şeyler.ben sizin actğınız topic icin yorum yaptım.diyorumki her cevabımda PANSONİC SHARP SAMSUNG LG nin bazı serilerinde problemler yaşamıs insanlar var.fakat bunu % ye vurursanız goreceksinizki her urun her marka icin yazılan aynı şikayetlerdir.bana göre SONY degilde SAMSUNG yazsaydınız daha maktıklı ve daha iyi bir arastırma sonucuna ulasırdınız.özellikle SAMSUNG 6 serisi icin gozden kacırmıssınız cunki farklı ulkelerde uretılen bu serinin cozunurluk kontrast yanlışlıgı iddaları cok var deniliyor.yanlış anlasılma olmasın ben demiyorum iddia etmiyorum sadece okudugum şikayetlerden soyluyorum.özetle bence topic acarken iyi inceleyip dikkatli bir arastırmadan sonra topic acılmalıdır !!!dikkat ederseniz SONY W serisi DH forumlarından bu konuya iyi yada kötü görüs belirtilmedi !!!bence W serisi toplu alım topiğinede göz atın derim.amacım munakasa yada polemik degildir laf olsun diyede yazmıyorum.sadece bilgim varsa bildiğim kadarını paylaşmaya çalışıyorum.DH forumlarında şuna inanbilirsin her yeni acılan konuyu bastan sonra okurum.ÖĞRENMENİN BİLGİNİN YAŞI YOKTUR !!! yeterki karşılıklı SAYGI ve paylaşım olsun.Bilgilendirme icin tesekkürler kolay gelsin.
    not :sayın univeristeli tavrınız herseyi ben bilirim iddilarınız yanlış
    herkese saygılar
    not :sayın univeristeli tavrınız herseyi ben bilirim iddilarınız yanlış yaşınızı bilmiyorum fakat istanbulda 70 senelik ticaret gecmişi olan bir esnaf ailenin bireyi olarak.bir ürünü bir kurulusu tam bilgi kesin bilgi ve kanıt olmadan o uretıcıleri karalamak yada tuketicilerini yanlıs yonlendırmelere sevk etmek ne kadar dogrudur !!!yorum DH forum okuyucalarınındır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi andy1 -- 19 Kasım 2008; 23:27:10 >

• Üniversiteli,

Sony 40W4500 televizyonu 1 aydır kullanıyorum. Ben bugüne kadar bu kadar iyi bir LCD televizyon görmedim. Ve çok memnunum.

Sizin bu televizyonu satın alıp tecrübe etmeden "W4500 Çok Ciddi Güven Kaybına Uğradı" gibi bir başlık atarak ortalığı velveleye vermenizi ve bu ciddi forumu meşgul etmenizi hiç doğru bulmuyorum.

Şayet yaşınız küçükse, lütfen kendinize başka pozitif uğraşı bulunuz.

Şayet yaşınız küçük değilse lütfen eksikliklerinizi başka bir şekilde gideriniz.

Ama bu forumu asparagas haberlerle meşgul etmeyiniz.

Başkan
  • quote:

Ama bu forumu asparagas haberlerle meşgul etmeyiniz

1- senin asparagas dediğin olayı profesyonel bir test sitesi incelemeye almış ve bu sonuca varmıştır.sana göre bu sitenin belirtmiş olduğu bu durumun da asparagas olması gerekir.halbuki bu sitenin yaptığı testleri yüzbinler örnek alır demek ki sen o yüzbinler içerisinde değilsin.

2-http://www.hdtvtest.co.uk/news/sony-kdl40w4500-20081116135.htm Screen uniformity Clouding and backlight bleed reducible to negligible levels (Clouding ve backlight problemlerinin olduğu ancak bu sorunların azaltıldığı(Makul olduğu) için göz ardı edilebileceğinden bahsedilmiş ) Son çıkan seriler daha da iyileştirilmiş ancak sorun tam anlamıyla bitirilememiş.bunu ben değil "hdtvtest.co.uk/" sitesi söylemektedir. Ancak tabi bu durum sana göre asparagas bir haber.

4-
    quote:

Sony 40W4500 televizyonu 1 aydır kullanıyorum. Ben bugüne kadar bu kadar iyi bir LCD televizyon görmedim. Ve çok memnunum

benim "her w4500 kullanıcısı bu panelden şikayetçidir bu paneli kesinlikle almayınız" dediğim bir yazımı gösterebilirmisin???

5- senin w4500 bekleyenler klübün topiğinde 10 Ekim 2008 tarihinde bu panel ile ilgili yaptığın yorum.aynen aktarıyorum

quote:

Dilerseniz bu televizyonun yaygınlaşmasını bekleyin, ve bu modeli görmeden alım kararı vermeyin

Benim 2 Kasım 2008 tarihinde bu topicte ilk sayfada yapmış olduğum yorum.aynen aktarıyorum (1. mesaj da)

quote:

Araştırmalarım devam etmektedir. Tavsiyem W4500 almak isteyenler biraz beklesinler.yani Bekle&Gör taktiği uygulasınlar.

senin yaptığın yorumun aynısını yapıyorum.üstelik bu paneli kullanmamama rağmen. Senin "asparagas" dediğin haber bu mu???
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• quote:

sayın univeristeli tavrınız herseyi ben bilirim iddilarınız yanlış yaşınızı bilmiyorum fakat istanbulda 70 senelik ticaret gecmişi olan bir esnaf ailenin bireyi olarak.bir ürünü bir kurulusu tam bilgi kesin bilgi ve kanıt olmadan o uretıcıleri karalamak yada tuketicilerini yanlıs yonlendırmelere sevk etmek ne kadar dogrudur !!!yorum DH forum okuyucalarınındır

ben herşeyi ben bilmekteyim tavrında değilim.yahu çatı anteniyle DVD kalitesinde görüntü alıyorum diyen sen mi bu işi bildiğini iddia ediyorsun??? yüzbinlerin takip ettiği siteler clouding-backlight probleminin olduğu(yeni serilerde azaltılmış) burada link olarak veriliyor sen hala kanıt diyorsun iyide neyin kanıtını arıyorsun hala??? ben ve buradaki insanlar çatı anteniyle DVD kalitesinde görüntü alıyorum diyen seni mi yoksa yüzbinlerin takip ettiği "hdtvtest.co.uk" sitesini mi kaale alacağız???

quote:

SAMSUNG 6 serisi icin gozden kacırmıssınız cunki farklı ulkelerde uretılen bu serinin cozunurluk kontrast yanlışlıgı iddaları cok var deniliyor

senin hiç bir şeyden haberin yok.yahu bu forumda 6 serisini sorunlarından ötürü en çok eleştirenlerden birisiyim.Hatta samsung kullanıcıları çok fazla eleştirdiğim için bana kızmışlardı. ben sana forumu boşuna mı çok iyi oku takip et diyorum. sen ise hala aynı yerdesin!!! ayrıca başka bir markanın modelinde yapılan iddiaları kanıt olarak alıp bana aktarıyorsun da yüzbinlerin takip ettiği ve bir çok forum da ki kullanıcı yorumu +diğer test sitelerinin Sonyw4500 ile ilgili yorum,test,fotoğraf ve şikayetlerini acaba neden kanıt olarak kaale almıyorsun???

• sayın universiteli burda SONY hakkındaki yorumu tartısyoruz şahsi satasma olmasın lütfen.dvd kalitesinde görüntü aldıgımı kablo tvden catı antenı dıye bir yorumum olmadı kablo tv desenız daha iyi olurdu herseyi takip ederken gozunuzden kacmıs olmalı!!!
    hdtvtest.co.uk sitesinde bana SONY hakkındaki orjinal sinyallden alınan HATA raporunu gostersene butun DH forumlarıda gorsunler nerdeymıs bu SONY W serisnin hatalı urun oldugu !!!sayın univeristeli bakın resimleri koymak ıstemıyorum cunki gercektende hatalı dıye konulan resimler tam bir sacmalık ve komik
    ısrarla o meshur yorumcularınızın hatalı dedıklerı urun sıkayetlerınıde okudum kumandasının farklı oldugunu anlatmıs w serisi sahtemı dıyor!!scarta gırısı ezık cıkıs w serisini sony kotuluyor!!!video girisi ezik cıkmıs sony hatalı urun gonderdı dıyor!!!video baglantısından film goruntusu aktarmıs pause işareti duruyor urun golgelı gosterıyor demıs!!!o kadar cok sacma sapan şikayetler varki inanın incelerken gulmemek elde degil.
    sayun univeristeli konu uzadı lütfen benimle ilgili yorum yapmayın dıyeceklerımı dedin.sana dedimki SONY W SERİSİ bahsetiğin inandığın meshur uzman yorumlarında !!!bir tane hatalı test goruntusu varsa burda insanlara resimle belgele!!! usser yorumları demiyorum EXPERT yani UZMANLARIN TESPİT ETTİĞİ HATALI GÖRÜNTÜ gosterinki (meshur uktest sıtesınden bende merak ediyorum sizin gordugunuz bizimse bir turlu goremedıgımız hatalı urunu) insanların kafası karısmasın size sunu diyorum actıgınız topickte iddialarda yanlıştır asılsızdır ne SONY nede UZMAN görüşü bir tane dahi şikayet yoktur!!!konu hakkında gorus bildirceksenizde bunu lütfen ŞAHSİ tartışmaya çevirmeyin.herkes okusun herkes bilgi paylaşımından yararlansın!!!
    herkesten özür diliyorum çocuk kavgasına döndü ürün tartşmasından çıktı konu.
    saygılar

hatalı urunun ekranı degil sony logosu bile galiba sorunlu.resmi cekerken alkollumuydu acaba !!!

sayın univeristelin bahsettigi meshur test sitesindeki resmin kontrastına dikkat edin !!!acaba SONYmi resmi cekenin yaptıgı ayarlarmı ?

meshur siteden yine SONY W serisi almıs urun hatalı dıyor !!!

yine meshur siteden SONY W seisi aldıgını iddia eden anten girisi bozuk dıye sony hatalı urun satıyor ıddıasında buluna bir alman !!!

yine meshur siteden SONY W serisi aldıgını kumadanın calısmadıgını ıddıa edıp urun bozuk dıyen bir rusun yorumu !!!

yine aynı siteden hareketlı goruntude neden golge var dıyen SONY W serisinin hatalı oldugunu iddia eden birisi!!!
    onlarca boyle resim dolu.boyle goruntulere bakıpta SONY W serisi yada SONY hatalı urun satıyor dıyenlere ne denir !!yorumu DH forum uyelerine bırakıyorum!!!
    saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi andy1 -- 20 Kasım 2008; 4:11:09 >

• Universteli arkadaşımızın foruma katkısı büyüktür , en son haberleri ve incelemeri yapar bundada herhangibi bir menfati yoktur !
    W4500 serilerinin çoğunda olmasada bir sorun olduğu aşikar !
    Bakın ben bir panel aldım ne kadar kötü resim üretiyor kimse demez ! Klasik sony sorunları bu seride yükselmiştir (Arkadaşımızda uyarıyor normal olarak)
    Olayları ikili tartışmalara götürmeyelim , unutmayalımki formun üyesinden çok bu sayfaları okuyan insanlar var , AVR forum panel olayının müritleriyle doludur , Bu sayfalar için gerçek bir kaynaktır Forumdaki ustalarımız bileki(Artık kalmadı sayılır) Panel bilgilerini ordan buralara aktarmıştır , İyi forumlar , Saygılar.......
  • sayın universiteli...konumuz dışına cıkıp şahsi sataşmaya hakarete goturuyorsunuz buna alet olmam.benim yorumlarımdan bolumler almıssın benim orda sahsi fikirlerimdir urun hakkında sizin gibi ben biliyorum iddiam yok.kablo tvden goruntuyu bile burda alet etmişsiniz :) sakin olun derim.vestele gelince yine aynı uslubunuz SONY deki gibi ben bilirim aşırı iddialı cumleleriniz.tavsiyem vesteli arastırın sonra bana deyinki sen bilmeden konusyorsun ezbere yalan yanlış insanlara bilgi veriyorsun özür dilemesinide bilirim yeterki siz vesteli araştırın ürün satısları ne durumda insanlarda bilgilensin...!!!konumuz sizin başlığınız sayın universiteli SONY W konusu dısına lütfen cıkmasın.uktes-ukfreak-sony sitelerinide arastırdım fakat siz aslında yazdıgınız topikte haksız oldugunuzu anladınız sanıyorum kabullenmek istemiyorsunuz.ordaki EXPERTLER in yorumu aynen soyledir insan gozunun algılamadıgı (her urun icin) bazı sorunlar vardır bunlar enaza indirgenmeye calısılıyor fakat orda hicbir EXPERT SONY hatalı urun cıkardı vs gibi tek bir cumle dahi gecmiyor.dedimki size varsa oyle bir EXPERT buyrun burda linkini verin bende sizden 1000 defa özür diliyim !!! daha ne diyinm sana sayın universiteli..sen buna cevap verecegine actıgın konuyu ıspat edecegıne şahsi tartısmaya cevırdınız.konumuz SONY w serisi bunu unutmayın LÜTFEN !!!
    sayın universiteli birkac dipnot veriyorum bunalrıda arastırın lütfen!!!
    1.Vestel Dünyanın büyük OEM ve ODM üreticilerinden. Yıllık 27,5 milyon adet kapasiteyle Avrupanın en büyük renkli TV üreticisi. Avrupanın elektronik eşya üretiminin yüzde 28ini gerçekleştiriyor.!!!
    2.arcelik İhracatının yüzde 80ini kendi markalarıyla yapıyor, kalan yüzde 20sini ise başka markalar için yaptığı üretim oluşturuyor.
    3.profilo telra..Sony nin kendi ülkesi dışındaki ilk tedarikçisi olan Profilo Telra, elektronik cihazlarda 2007de üretiminin yüzde 80ini ihraç etti. Philips, Telefunken, OEM markaları Salora ve Silva Schneider ile bu ihracatı gerçekleştirdi.
    bizi okuyan DH forumuna gelen insanlara guzel yeterli ve kesin bilgileri verilim hem öğrenelim hemde elmizden geliyorsa öğretelim.bunları neden yazdım vestel arcelik profilo seg gibi markaları tanımıyoruz sadece kulaktan duyma sozlerle iddialarda bulunuyoruz.
    herkesten kendi adıma özür diliyorum cunki daha guzel ve daha dip bir arastırmayı paylasabilirdik umarım birgun olur.
    herkese saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi andy1 -- 20 Kasım 2008; 8:46:17 >

• İyi günler herkese

1-İmzamda gördüğünüz üzere sadece zaruri hallerde ZF355 başlığında yazdığımı beyan etmiştim,PM lerinde hiç birisine cevpa vermiyorum(W45x dahil)

2-Bu başlık açıldığında,zaten başlık bir "ŞOK" idi!!sonra ben müdahale ettim ve Signore değiştirdi,bu Universtli ilede ciddi olarak tartıştım!

3-İnanın yukarıdakileri okuyorum hem gülüyorum hemde müthiş kızıyorum!
    Bu iki arkadaşa daha bir çok başlıkta böyle birbirlerine girecektir,merak etmeyin ve dolayısıyla müdahilde olmayın lütfen,kendileri çalıp-oynasınlar!

4-Acaba hanginiz bir panel üretim tesisinde bulundu,hanginiz bu prosesleri biliyorsunuz ,modül nedir biliyormusunuz,bunların üretimden,kesim(finishing dahil),
    kontrol ve bu arada bu teknolojinin getirdiği negatif üretim ve sonuçlarını biliyorsunuz,hanginiz üretim tesislerinde bulundunuzda bunları nasıl yapıldığını
    gördünüz(TFT-LCD)??

5-Bahsedilen Clouding/Backlight-bleeding/Smearing/False-countiring/Banding v.s v.s,konularında "teknik" olarak ne biliyorsunuz?? cevap vereyim>>HİÇ BİRŞEY
    Siz sadece referans olarak örneğin AVF den alıntı yaparak burada,şöyle olmuş-şunlar oluyor,bunlar oluyor gibi onun-bunun ağzından yorumlar yazıyorsunuz!
    İyide bende orada üyeyim,orada bizdekinden çok daha bilgisiz,hatta komik bilgi seviyelerinde,yada bildiğini sanan bir dünya üye vardır!!
    Bana ZF lerdeki malum Line-defect sebebiyle öyle PM ler ve özellikle e.Mail ler geldiki,oturup ağladım!!
    Demekki herifler Avrupalı hatta İngiliz ama,AVF Sitesinde bile olsa,cehalet had safhada!

6-Teknik olarak bazı anlatımlar yapıyorum ama anlaşılmayacağı için fazla uzatamıyorum,dolayısıyla insanlarda anlıyamıyor haklı olarak,oturup bir iki saat
    bu konuda yazı yazsam,bunada zamanım yok,kaldıki bu seferde hiç anlaşılmayacaktır!

Çok yüzeysel ve sığ bilgilerle burada tartıştığınız gibi,birde sürekli tartışmaya açık gidiyor,inanın teknik olarak hiç bir şey bilmediğiniz gibi,yaptığınız yorumlarda
    sadece ""bu işlerden anlamayanların ama anlamak isteyenlerinde sadece kafasını karıştırıyorsunuz""

7-Alıntı yaptığınız yerdeki(USA/Avrupa)çeşitli "Test ve Değerlendirme" bilgileri ve yorumlarınıda,bu işten hiç anlamadığınız için>>yine yalnış değerlendirip,buna
    sağlıklı yorumda getiremiyorsunuz,NEDEN>>>evet çünkü işi teknik/teknolojik olarak bilmiyorsunuz!
    Dolayısıyla burada bilgi verirken,buna göre hareket edeceksiniz,bana göre hava hoş,ama bilmeyenler vede öğrenmek isteyenler için,inanın teknik olarak çok
    yanlış anlaşılmalara sebeb oluyorsunuz,zaten bunun sonucundada,DH de durumu çok net olarak görebiliyorum!

8-Andy/Universt.çok ciddi manada yalnış yönledirme yapıyorlar,ama sizlerin çoğu bu işlerin nasıl gittiğini,üretimden başlayarak neler olduğunu bilmediğiniz vede
    görmediğiniz için bu yazılanlara itibar ediyorsunuz!

Özellikle Andy denen üyenin yazdıkları o kadar yüzeyselki,işi bilmeyen zaten buna inanır vede sağlıklı yorum yapamayıp........yaw demekki böyleymiş......der!!!
    Aslında,veriler ve bazı bilgiler doğru ama bunun açılımı yani yorumu ve teknik sebebleri çok çok farklıdır!!!

9-Burada konu panel ve W5x de olsada,bu dediklerim külliyen bütün panellleri kapsıyor(PDP/LCD),bu işte "YORUM" ve notları/değerlendirmeleri/test usüllerini v.s v.s
    doğru ve sağlıklı yorumlamak esastır!!

A-Bildiğiniz bir çok tanınmış özellikle İngiliz basımı dergileri ben senelerce abone/üye olarak takip ettim,ama 2006 da bütün dergileri bıraktım!

B-2006 dan sonra(hatta 2005 den sonra)gerek yorumlar gereksede özellikle bazı "markaların" öne çıkarılmasını,bu işi teknik olarak bilen herkes bilmektedir!

10-Siz sadece nota/değerlere bakarak yorum yaparsanız yine yanılırsınız,heleki ismini vermeyeceğim bazı yayınlara!

--Örnek>>Test ettikleri,panel hak.not veriliyor,ama test durumu "meçhul",ayrıca ISF den sonra ne oluyor>>çoğunda belli bile değil,belli olsa
    bile neler yapıldığı,açıklanmıyor!!
    --Not bazen düşük çıkıyor>>halbuki "SM" den bütün yalnış olan değerler düzeltilebiliyor!!!
    --Hatta bazı panellerde "UM" den bile düzeltilebilirken>>>Default üzerinden yorum yapılıp,budur deniliyor!!!

Bu notlar genelde ya hatalı ama büyük çoğunlukla eksik ve tamamlanmamış prof.testlerdir!

11-W45x lerde olduğu gibi,diğer serilerdede sıkıntı varken,Samy dede durum aynıdır!
    S-PVA yı High-End serilerde kullanan Tosh tada durum aynı sayılabilir!
    Diğer kullanan çok azda olsa bazı TV lerde bunlar vardır>>az veya çok!

Samsung S-LCD nin>>S-PVA Modülleri ki bunun bulucusuda Samsung-SDI dir yani Samy nin kendisidir,"VA" tabanlıdan yola çıkarak bu tabanlı
    bugün için en iyi Modüldür,bütün diğer tip/format modüller içinde+
    Sadece Sharp ASV ler(ki buda "VA" tabanlıdır!!!)biraz daha iyidir>>Black/Black-detail ASV lerde çok iyidir,S-PVA lar henüz o seviyede değildirler,
    Ama genel Modül test notu en yüksek olanda S-PVA lardır!
    Sadece 2012 den sonra gelecek olan S-ASV ler en iyisi olacaktır!

12-S-PVA larda ise,giderek daha fazla "yüzde oranlı" Modüller çıktığıda bir başka gerçektir!
    2005 de ilk çıktıkları zaman bile S-PVA lar çok daha az oranlı hatalı idi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Bugün ciddi manada hata ""oranı"" yükselmiştir!

Maliyetler aşağı gittikçe,en başta Sharp larda bile çok ciddi hatalı Modüller çıkmaya başlamıştır!

W45x lerde ise oran dahada yükselmiştir,ancak henüz Sony tarafından net bir açıklama bu seriye ilişkin gelmemiştir,bende hala ZF355 lerin
    teknik Tosh resmi açıklamasını bekliyorum!
    Artık üreticiler bu arada bu açıklamaları çok geç yapıyorlar!

W45x lerde,olan çeşitli kullanıcı yorumları ile verdikleri resim ve değişik açılımlar,zaten bana göre yeterli değildir,olayı onlar başka manada ele alıp,
    işin teknik kısmından ziyade üreticiyi karalamaya yöneliktir>>ama neticede bu kullanıcılarda haklıdır,çünkü bu ürünlere para vererek aldılar!

Ancak bu serideki "oran" benim için önemlidir,bunun açıklaması bana gelirse ben itibar ederim,yoksa bir seride fazla çıkması bir seride az çıkması bunlar
    işin diğer teknik tarafıdır ve üreticiler,hele hele panel işinde,AVF de yada ASV yada HDef veya HiFi de ne yazmnış buna bakmazlar merak etmeyin!!
    Baksalar zaten iflas edip fabrikaları kapatırlardı!!

13-W45x deki oran ise,diğer serilere göre fazladır(burası doğru>>şimdilik ama elde oran yok teknik olarak!),ama olayın anlatıldığı gibi olmasıda bir kere "imkansızdır"
    Bütün High-End>> Tosh/Samy/Sony de bu Modül kullanılıyor!

Bu sizin bahsettiğiniz sıkıntı sadece,sizin yorumunuzla>>o zaman salt W45x lere ait olması gerekiyordu! buda doğru değildir!

Ancak şöyle bir şey olabiliyor>>Modül aynı ama,bir seride çok ciddi oranda az hata çıkarken,bir diğer seride oran yüksek olabiliyor!!!!
    -Samsung bu Modül işinde birazda sabıkalı bir üreticidir!!
    Bunun geçmişte çok örneklerinide gördük ayrıca!

Üretim prosesinde sıkıntılar olduğuda bir gerçektir,işte olayın sırrı vede espriside buradadır>>>ben bunu teknik olarak anlatamam,çok çok uzun sürer çünkü,
    konuyuda iyice dağıtırım!
    -Bütün sıkıntı aslında genel olarak bu Modüllerin üretiminde ortaya çıkmaktadır!
    Kısaca burada birinci derece sorumlu Modülün üreticisi olarak Samsung s-LCD dir!!!

Yukarıda bahsettim,bendeki ZF355 serisindeki durumda da böyle bir şüphe vardır!!!
    Ben ısrarla vede hala bizdeki(şu anda bende yoktur bu sıkıntı)>> "Line-defect" sıkıntısının,Modülden kaynaklandığını,savunmaktayım,bunu özellikle
    AVF ve HF de savunmuştum!ancak diğer kullanıcı yorumları ilede hareket ederek sorunun Modül üzerindeki >>Color-filters/Pixel-electrode/hatta PCBdeki
    TAB ve Driver IC v.s den de olabileceğini biliyorum.........

Ancak TV nin üreticisi(Tosh) hala bu durumu çözemediği içinde raporlarında "un-repeirable" ibaresi vurmaktadır!!
    Çünkü işin birde Modül üreticisi ayağı vardır,genelde bu işlerden anlamayanlar(teknik olarak) suçlu olarak>>>TV yi üreteni bulurlar!!!Doğru değildir bu yaklaşım bir kere!

Panel işinde kesinlikle Modül üreticisi müteselsil sorumludur!!!

Örneğin ilerde W45x lerde böyle bir şey tesbit edilirse,Sony-Samsung durumu ele alıp,bir şeklide hem bunu açıklarlar(ama genelde bunu yapmıyorlar artık!!)
    ve bir şekilde olay bitirilir!

Ancak TV yi üreten taraf,bugün arıza çıktı diye,şak diye ne serinin üretimini bırakır nede hemen şöyle-şöyle oldu diye açıklama yapmaz!
    Modülleri/TV leri üretici olarak kendisi uzun süre test eder,bunları dışardaki(genelde USA dadır veya Nikkei Elect./Japan gönderir ve test ettirir!!)
    bunlar çok uzun zaman alırlar,hatta öyle uzun zaman alırki,zaten bu süreç içinde de o serinin üretimi doğal olarak biter!
    Ama o bahsedilen test mutlaka neticelendirilir>>>ancak bunu kamuoyuna genelde açıklamazlar!
    ancak oradaki sıkıntının ne olduğunu bunlar mutlaka öğrenirler ve ilerde buna göre gelişme yaparlar!

Şuanda gerek sıkıntı olan gereksede olmayan zaten çıkmış bütün paneller(LCD/PDP) bu üreticilerin Test Laboratuvarlarında özellikle "Aging Test" çok ciddi
    olarak yapılmaktadır,bütün Aging süresince(panel teknik olarak çalışma yapmamaya başladığı)testler DATA lara aktarılır!
    Bu bilgilerde daima saklanır!
    Sıkıntı olsun/olmasın bütün işlemler tek-tek ve sürekli kontrol edilmektedir!
    Özellikle verdikleri "palavra" >>>Panel-Life için agingler çok ciddi incelenmektedir(bu bilgilerde asla dışarı sızdırılmaz!!)

14-W45x olayında ise kısa sürede görülen malum panel sıkıntıları durumu,diğer serilere göre fazladır!
    Ancak Sony deki "Processor" olayı çok farklı işlemektedir,onların ifadesiyle "aynı Proces."(ama bana göre değil!)

Bunu geçmişte o kapanan Rus sitesinde,özellikle Samsy/Sony ler olarak çok ele almıştık!!
    -Buradaki herifler ise,bu işin dünyadaki bir numaralı uzamanları idiler!
    Daha panel çıkmadan bütün Layout/Alingment/Assembling v.s v.s bilgilerine ulaşabilirdik!!>>kaldıki özellikle yine Samy nin,başka marka
    Modülleri kullanıp,bunları Samsung diye vermelerinide hep burada görmüştük!!aynı numarayı Sony de azda olsa yapıyordu!!
    Nede olsa bunlar ortaktılar

Ben bu işlerin içinde çok bulunduğum için aman kimse gözünde bunların hiçbirisini büyütmesin lütfen(NEC,Mitsubishi{bunlarda Sharp Modül kullanır} ve Sharp,Pio hariç!!)
    Modül işi bir muamma!
    Processor işi ise Sony de tam bir muamma yine!

Şimdi W45x leri ele alıyorum>>

A-bu kadar bir kere Modül hatası olamaz!bütün ellenmiş Modülleri bu seriyemi taktılar>>>asla böyle bir şey söz konusu olamaz!
    B-Processor de bir hata varsa ki buda sadece bu seriye mahsus olamaz!
    C-Locked/Release Proces.özelliklerinden bir şey olabilirmi>>HAYIR!!
    D-Modül üzerindeki farklı IC/Board/Electrode/Color v.s katlarında bir şey olabilirmi>>EVET>>ama bunu açmak gerekiyor>>>salt evet dersek yalnış olur!
    -Bu iki kesim arasında zaten her ne oluyorsa>>Modül+üzerindeki katlar
    E-peki Processor de,bir şeyler oluyormu>>EVET>>ama bunuda açmak gerekiyor>>>>salt EVET yine yalnış olacaktır!
    F-Chipset>>nasıl çalışıyor>>bu serideki chipsetlerde üretim hatası olabilirmi>>yine EVET!!(bunuda açıklamazlar bu arada!!)
    -Chipset,kumadan edebilme hatası olabilirmi>>yine EVET!!

Daha böyle size 15/20 tane örnekler verebilirim(hatta daha bile fazla!)

Not:Daha CCFL işine hiç girmiyorum>>etkisi varmı peki?? OLMAZMI!!

W45x lerde olan ve diğer tüm panellerde de olan bu ortak sıkıntı,kimi serilerde fazla,kimisinde çok fazla,kimisinde az ama "MUTLAKA" olmaktadır vede olacaktır!
    Sıfır hatalı TV varmıdır>>YOKTUR!! bütün>CCFL "Classic" paneller böyledir(TFT-LCV ler)

Not;LED-TV lerde sıfır hatalı değildir bu arada!!

15-W45x lerle bitirirsem>>olayın aslında yukarıda yazdığım gibi teknik-bilimsel-ispatlanmış üretici oranları esastır!
    Kullanıcılar ne yazmış beni ilgilendirmez,bir sitede bu işin "ayyuka çıkmasıda" hiç bir şeyi ispat etmez>>>panel işinde!
    Üretici ise "oranlara" bakar,hepsi budur>>panel işinde,kaldıki seri bitse bile,elbette kullanıcılar açısından sıkıntı devam etsede,
    üreticiler bu konuda duyarsız veya çok zor ikna olur durumdadırlar!!

Her panelinde en ufak bir sıkıntı/hatası olanı bunlar değiştirmeye kalksalardı,çoktan iflas ederlerdi bütün üreticiler
    Dolayısıyla panel teknoloji budur,dileyen alır,dilemeyen almaz!bugün geldiğimiz nokta itibarıyla ancak bu kadar kalitede panel
    üretilebiliyor,onun için yukarıda bir yerde.......bu üreticilere bu kadar fazla güvenmeyin......derken bu işi bütün safhalarıyla ele aldığım
    çin böyle diyorum,hemde ısrarla!

Bu teknolojiyi kullananlar,yani panel tüketicileri,bir panel alırken,"şansıda" satın almak zorundalar!!!
    Tekrar yazıyorum>>>"şansıda" satın alacaksınız,bu iş diğer mallar gibi değildir ve şansa ciddi manada ihtiyacanız vardır,örneğin
    benim Sony CRT 22.seneye girdi ve hala ilk günkü gibi resim verebiliyor(yaklaşık bizim evdeki kullanım süresine göre 110.000 saati devirmiştir)

W45x veya bir başka seride,bu bahsedilen sıkıntılar mevcuttur,olay salt W45x lere ait değildir,daha böyle geçmişte bir çok üreticide
    bu ve benzer sıkıntılar olmuştur+

Selamlar

• sayın albani tşk ediyorum benide kınamıssınız ama yazdıklarımı okursanız benim yazdıklarımı tamamen haklılıgını teyid ediyorsunuz !!!burda maksadım tartısma olsun diye konu acmak değildir zaten özel yaşamımdada boş ve tutarsız iddalaşmalardan uzak dururum...sayın universiteliyi yazdıklarımı aynen fakat baska sekılde sizde izah etmişssiniz avf forumun asla guvenılır bir kaynak olmadıgını enaz 5 defa belirttim anlatamadım...bu foruma katılısım sebebleri bellidir yaklasık 10 senedir plazma ve lcd kullanıcısım farklı markalı urunlerin en son kullandıgım panasonicti.fakat kullandıgım hic bir urunu dikkat ederseniz biliyorum diye ne detay verdim nede bilgi paylaşımı yapıp insanların yanlıs anlamalarına sebeb olmamak ıcındır.cunki isim vermiyorum burda cok bilgili insanlar var onlar zaten gerekeni anlatıyorlar highwaymaouse gibi aklıma gelen isim sayın universitelide vardı fakat su son yorumlarından sonra dikkate almamaya karar verdim bu arkadasın 2nci yanlıs urun detaylarıyla yorum yapmasıdır gecen gunde baska bir panel hakkında yorumu vardı ordada uyardım karaladıgı urun sadece buyuk marketler ıcın reklam amaclı uretılen teshir urunuydu ev kullanıcıları ıcın degildi o konudada baska bilgili arkadas acıklama yapınca konuyu kapattı.!!!cunki sizin yazdıklarınızı aynen arkadasa defalardır anlatmaya calıstım.tşkler siz anlatınca anladı...sizinde dedigniz gibi test sitelerinin hic bir detaylı profosyonel bir urun tahlili yok...o forumda sizin gibi bir kac kişi olsaydı bu sony w serisi hakkında tuaf tutarsız user goruslerıyle urunu karalama kampanyasıona cevıren avf forumları duzeyınde sitelerde insanları daha iyi bilinclendirebilirdi.
    sayın universiteli iflah olmaz tavrı demıssın anlamıyor demişssin sayın arkadasım benım dedıklerımın aynısını farklı sekılde albanide belirtmiş !!!lütfen tartışmayı bitirin albani gerekli detayları cok net ve anlaşılır şekilde acıklamıs!!!
    bu tip iddialı topic acmadan önce cok iyi bir arastırma yapın bilmeyen tuketicilerde yanlıs anlayıp farklı yada kendi elindeki urunden sogumasınlar !!!
    herkese saygılar

• sayın universiteli !!!şu son cumlelerinden sonra sana diyecegim tek cumle olamaz albanide anlatmıs sen hala burda neyi ıspat etmeye calısıyorsun anlamıs degilim.seni anlayan yada neyi ıspat etmeye calısan anlayan varsada izah etsinler.kendi yazdıgın konuyu kendin oku arkadasım diger topıgındede baskası anlatınca anladın.seni mitsubushiye önericem expert olarak... şu sıralar canonla uzman expert aranıyor ilanları var :) kolay gelsin
    saygılar
  • sayın universiteli sizinle urunler hakkında tartısma yapabilirdik fakat bu uslubunuzla ve uzlasmaz ben bilirim tavrınızla boyle polemiğe artık girmem...sadece karşınızda fikir beyan etmeyen yada yorum yapmayan insanları bilgisizlikle suclamak hakaret etmek hoş bir uslub tarzı değil.size kolay gelsin diyorum.konu zaten kapandı bundan sonrası şahsi ego tatmini icin yapılan gereksiz satasmalara doner...size başarılar hayırlı gunler diliyorum.
    saygılar
  • ya arkadaslar tartısacaksanız lutfen ozelden tartısın konu cok uzadı bu konudaki 2. tartısma
  • arkadaşlar birşey öğrenelim diye bu topiği okuyoruz ama boşuna vakit geçirmiş oluyoruz. bizede yazık. birbirinizle tartışmak yerine daha fazla teknik bilgi versenizde bizde sebeplensek.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.