Şimdi Ara

Sony W4500 Serisi Hakkında Soru İşaretleri (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
216
Cevap
1
Favori
20.562
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Şimdi ki fotoğrafta mavi renge çok dikkat edin. bu demir adam(blu-ray) filminden çekilip gönderilmiş

sony logosu da mı DVDden geliyor.... ?
    Çok kötü çekim.. Kötü niyetli bir resim....

w4500ün kalitesi hakkında herhangi bir şey söylmiyorum..
  • Seri numaralarını güncellenmiş olup ilk mesajıma aktardım. Saygılar
  • quote:

sony logosu da mı DVDden geliyor

o resim what hi-fi forumudan ALPER adlı kullanıcınıın gönderdiği resim.onun w4500 ün sorunlarını özetleyen bir sıralaması var.bende onu aktardım.o sorunlar içinde smearing(renk bozukluğu) da vardı.özellikle hangi renklerde görüldüğünü de aktarmış o arkadaş(1. mesajımda var) bende yazdım.işte onu gösteren birde foto çekmiş. tabi görenlerin katılıp katılmaması da kendi yorumlarıdır.(şunu da söyleyeyim. bu renk sorunundan sadecemüzdarip olan ALPER adlı kişide değil.o sorunla ilgil başka foto/kullanıcı yorumları da mevcuttur.) Saygılar
  • 19:20 itibariyle seri numaraları tekrar güncellenmiştir.dileyen bakabilir. Saygılar
  • Kötü gösteren x3500 arayanlar, Darty Yenibosna mağazasına gitsinler. Ne ile bağlantı yaptılarsa (zaten sd yayın var) ...Ona bakıp iyiki şu kadar fazla para vermemişim diye rahatlayabilirler. Ben öyle yapıyorum mesela. Bir ona bakıyorum. Eve geliyorum benim tv'ye. Gözüm gönlüm açılıyor. hehe..
  • quote:

Orjinalden alıntı: HiGHWAYMOUSE

Kötü gösteren x3500 arayanlar, Darty Yenibosna mağazasına gitsinler. Ne ile bağlantı yaptılarsa (zaten sd yayın var) ...Ona bakıp iyiki şu kadar fazla para vermemişim diye rahatlayabilirler. Ben öyle yapıyorum mesela. Bir ona bakıyorum. Eve geliyorum benim tv'ye. Gözüm gönlüm açılıyor. hehe..

Yok mağzaya gittimde yanyana gördümde diye cümleye başlayanlar,bişeyleri anlasın artık.....
  • W4500 serisi hakkında ki şikayetler bitmiyor. işte yeni şikayetler;

AV forumdan "larryman " adlı kullanıcı panelini 4 hafta önce almış.(40w4500) backlight,clouding,smearing den şikayetçi.işte onun gönderdiği fotoğraflar

yine AV forumdan "thekalkkuna" adlı kullanıcı 46w4500 kullanıyor.clouding ve backlight dan şikayetçi.işte onun göndermiş olduğu fotoğraf

• burada verilen bazı resimler art niyetli, çok kötü çekilmiş resimleri millete yutturmaya kalkmışlar. backlight, clouding sorunu olmayan lcd tv var mı? Yani monitörlerde bile var bu, tv de olmasına şaşırmıyorum. Ayrıca fotoğrafdan kesin yargıya varmak doğru değil, büyük yanılgıya düşülür. En doğrusu çıplak gözle bakmak.

yeni çıkan üst seride X ve Z de durum nasıl? Aynı sorunlar bu modellerde de varmı? Varsa gerçekten çok kötü, 5000 YTL den başlıyor bu tv ler, ucuz olsa neyse..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rider30 -- 11 Kasım 2008; 12:23:02 >
  • Tamamda bunlar tv sahipleri, ne gibi bir art niyetleri olabilir ki adam memnun değil çekip resmini koymuş. Sıkıntısı olmasa kim kendi tv'sini kötülemek için resmini koyar uğraşır? Her lcd'de olabilecek bir sorunlar bunlar ama Sony'de en yüksek oranda bu sorunlar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: furatmke

quote:

Şimdi ki fotoğrafta mavi renge çok dikkat edin. bu demir adam(blu-ray) filminden çekilip gönderilmiş

sony logosu da mı DVDden geliyor.... ?
    Çok kötü çekim.. Kötü niyetli bir resim....

w4500ün kalitesi hakkında herhangi bir şey söylmiyorum..

ah işte bu resim fake mesela. Böyle bulanık rezil görüntü olması mümkün değil. Resmin kötü çekildiği sony yazısındaki bozulmadan belli. Adam resmi çekerken makineyi titretmiş resim berbat çıkmış işte bu diye kakalıyor herkeze.

• o resimde smearing(renk bozukluğu) olduğu için kullanıcı çekmiş.resmin bulanık oluşu foto çekerken elin titremesiyle oluşmuştur doğprudur ancak o foto bulanıklık olduğu için değil smaring problemini anlatmak için gönderilmiştir.ayrıca bu prıblemin hangi renklerde bariz şekilde görüldüğü 1. mesajda aktarılımıştır.bu renkler arasında mavi de vardır.kaldı ki mavi renk görüldüğü üzre problemlidir.

Saygılar
  • Yakın zamanda w4500 alıcam cok iyi 1 fiyata buldugum ıcın alacagım gonul ısterdıkı x3500 almak ama oda ib de yok zaten alacagım w4500 5 yıl garantılı olacak. Inceleyıp tarafsız olarak testlerı paylasacagım.
  • 46 ınch bıde aldıgım fıyat bu fıyata yakın ve 5 yıl garantılı olacak
  • Ülkemiz yayın standartları doğrultusunda düşük seviyede seyretmektedir. Yayın format kalitemizi ne zaman 640X400 formatı üzerine çıkarabilirsek o zaman rhat bir nefes alabilecektir yayın sistemimiz. Sağlam destek veren bir uydu sağlayıcısı haricinde yüksek kalitede yayın almak imkansız...
  • Bugun capitolde Teknosa da bu cıhazın 40'' nı gordum hd goruntu ıle ve goruntu gercekten de ıyıdı. Tamam bı x serısı kadar degıl ama yerden yere vuranların acaba yakından gıdıp hd fılmde ınceledılermı.
  • quote:

Tamam bı x serısı kadar degıl ama yerden yere vuranların acaba yakından gıdıp hd fılmde ınceledılermı

HD filmlerde kötü performasa sahip Lcd / Plazma mı kaldı dostum???

Saygılar
  • [
    quote:

Orjinalden alıntı: universteli

quote:

Tamam bı x serısı kadar degıl ama yerden yere vuranların acaba yakından gıdıp hd fılmde ınceledılermı

HD filmlerde kötü performasa sahip Lcd / Plazma mı kaldı dostum???

Saygılar

senın mantıga gore o zaman 6 liralık 1920 tv ıle de 3 liralık 1920 full hd desteklı aynı ole yanı ne kontrast ne dıger ozellıkler ne yazılım fark yaratmıyor olemı ?
  • quote:

senın mantıga gore o zaman 6 liralık 1920 tv ıle de 3 liralık 1920 full hd desteklı aynı ole yanı ne kontrast ne dıger ozellıkler ne yazılım fark yaratmıyor olemı ?

HD kaynakta 6 liralık panel ile 3 liralık paneli yan yana seyret.ikisinden de memnun kalacaksın. (ancak bağlantı,hd kaynak kalitesi aynı olacak)

Saygılar
  • quote:

Orjinalden alıntı: albani

Bu arada bir tavsiye ve önerim vardır Sn.Universtli arkadaşa>>>olayı vahim hale getirme,başlık çok uçuk olmuş,ŞOK gibi kelimede komik olmuş v.s v.s
    olayın üstüne böyle gidilmez ayrıca,bu paneli alanlarında moralinide bozma,kaldıki hepsi böyle değil!

Başlığı değiştir ve örneğin "Sony W4500 serisindeki panel sıkıntıları" olarak düzelte yada buna benzer bir ifade kullan
    Şok,güven kaybı v.s bunlar "şahsi" değerlendirmeler olur,böyle ajite edici başlıklardan kaçının,neresi ŞOK bunun ayrıca,dünyanın sonumu geldi

bence universiteli daha da sert bir başlıkla her bu modeli yada lcd alacak kullanıcının dikkatini çekmesi lazım

neden derseniz aynı sorundan bende bildiğiniz üzere 46x3500 de yaşıyorum.

ve servis gözleriyle görmesine rağmen herhangi bir işlem gerektirmediğini söylüyor.

Ve bizlerde her karanlık sahne yada koyu renkler geldiğinde ekranın üstünde orasında burasında bunu farketmekle kalıyoruz.

Para kolay kazanılmıyor , biz zevkimiz daha iyi görüntüler alabilmek ve evimizde güzel vakit gçirmek için alıyoruz . Ama kafamız oraya takılıyor. neden takılsın .

durum böyleyken LCD TV alcak arkadaşlar ilk önce tvyi açtırsın kontrollerini yapsın sonra alsın bundan çekinmesin ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LATINLINGO -- 14 Kasım 2008; 0:06:31 >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.