Şimdi Ara

:::::SONY:::'W':::SERİSİ:::ANA:::TOPİĞİ::::: (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
222
Cevap
0
Favori
21.799
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bende 3 gün önce yurtdışından (Katar) W80 aldım. Henüz inceleme şansım olmadı, W80 konusunda deneyimli arkadaşlar bilgi aktarırlarsa sevinirim.
    Teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: kvos

quote:

Orjinalden alıntı: CARNIVALE

arkadaşlar bende de w55 var yeni aldım sayılır fakat video çekimlerinde sürekli olarak odaklamaya çalışıyor ve görüntü bulanıklaşıyor sonra düzeliyor ama birden sağa çevirdiğimde tekrar bulanıklaşıyor görüntü odaklamaya çalışıyor çektiğim yeri ve birkaç saniye sonra netleşiyor bu sorun sizde de oluyor mu yoksa sadece benim makinada bu sorun var?

kardeş aynı olay bende de var.w55 lerin hepsi böyle galiba

video modu menu focus.... Alakası yok.
    Video çekerken makro tuşuna basarsan (kapatırsan) kurtulursun.

• selam arkadaşlar,
    w35 te sesli video çekimi yaparken acayip bir cızırtı oluyor.Sizde de böyle bir şey oluyor mu?
    lütfen yardım edin.
  • ve sonunda bende aldım w55 ilk izlenimlerim süper makina çok hoşuma gitti çok rahat kullanışlı ve ben çok uzuza aldığımı düşünüyorum
    mükemmel bir kampanyaya rastladım alıcaklar için yazıyım altunizade gold pc den aldım sanırım diğer gold larda aynı kampanya yok fiyatı 246.75 YTL KDV DAHİL bonus karta 10 ay taksit bu fiyattan. ben world kartla aldım 6 taksit 254.54 YTL çok uyguna aldığımı düşünüyorum almayı düşünen varsa bir uğrasın derim her rengi vardı bir çok kişinin arayıpta bulamadığı mavi renkte vardı ben siyah aldım yani artık benimde bir sony dsc-w55 im var

• Sony DSC-W130 Hakkında yorumlarınız ? Manuel ayarlara yatkınlığı ?
  • yakında w300 cıkacak onu bekle derim bence
  • Arkadaşlar merhaba,
    W90 aldım kısa bir süre önce, gece çekim yapamıyorum ya:(
    Bütün ayarlar otomatikte, gece modu P modu ve diğer yeşil renkli modda çekiyorum gece resimler çok bulanık çıkıyor, flaşlı çekiyorum arkadaki görüntüyü simsiyah yapıp çekim nesnesini çok parlak yapıyor. Yeşil renkli moda da net ama gündüz gibi çekiyor.
    1-Geceyi gece gibi çekebilmek için nasıl bir ayar yapmam gerekir?
    2-Titreşim önleme özelliği var mı? (titreşim uyarısı veriyor fakat önlemiyor)
    Teşekkür ederim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fonus -- 14 Nisan 2008; 10:23:59 >
  • w55 için kart alıcamda ist den ucuza nerden alabilirim 2gb sony pro duo olucak ama sony 55 ytl ye buldum iyimi fiyat yoksa pahlımı daha ucuza bildiğiniz bir yer varsa yazarsanız sevinrim
  • quote:

Orjinalden alıntı: guitarist cebeci

w55 için kart alıcamda ist den ucuza nerden alabilirim 2gb sony pro duo olucak ama sony 55 ytl ye buldum iyimi fiyat yoksa pahlımı daha ucuza bildiğiniz bir yer varsa yazarsanız sevinrim

Merhaba,
    ben kendim için ebaydan 4 gb pro duo aldım 30 dolara. Üstelik orjinal, Çin değil Japon malı:) Bir bak derim ben...
  • Amerikadan w90 alıcam.Acaba pil şarj makineleri 110v mu??Şarj etmek için dönüştürücü mü lazım??
  • Arkadaşlar W120 Makine alan ve kullanan varmı acaba.
    Özellekleri: Gümüş kaplama alüminyum çantası ile birlikte kompakt, zengin özelliklere sahip fotoğraf makinesi. 7,2 megapiksel ve 4x optik zoom objektif. 2,5 inç ekran, Yüz Algılama, Smile Shutter ve Süper SteadyShot görüntü dengeleme
    # En iyi hareketsiz resimler için Photo TV HD ekranlar ile uyumlu HD Çıkışı
    # Gelişmiş resim kalitesi ve hızlı tepki için BIONZ işlemci
    # Yetersiz ışıkta daha net elde çekim için Super SteadyShot görüntü dengeleme ve Yüksek Duyarlılıkta ISO 3200 ile Çift Bulanıklık Önleyici
    # D-Aralık Geliştirici, yüksek kontrastlı ve arkadan aydınlatılmış sahnelerde pozlama ve kontrastı ayarlar
  • Bu makinenin fiyatı hoşuma gitti. Acaba manuel ayarları varmıdır bunun?
    quote:

Orjinalden alıntı: toraman78

Arkadaşlar W120 Makine alan ve kullanan varmı acaba.
    Özellekleri: Gümüş kaplama alüminyum çantası ile birlikte kompakt, zengin özelliklere sahip fotoğraf makinesi. 7,2 megapiksel ve 4x optik zoom objektif. 2,5 inç ekran, Yüz Algılama, Smile Shutter ve Süper SteadyShot görüntü dengeleme
    # Yetersiz ışıkta daha net elde çekim için Super SteadyShot görüntü dengeleme ve Yüksek Duyarlılıkta ISO 3200 ile Çift Bulanıklık Önleyici
    # D-Aralık Geliştirici, yüksek kontrastlı ve arkadan aydınlatılmış sahnelerde pozlama ve kontrastı ayarlar

• neden bu topic de sony ile çekilmiş fotolar çok az.
    arkadaşlar ben sony kullanmıyorum ama sony nin fotoğraflarını çok merak ediyorum.

yayınlarsanız sevinirim. topik canlansız biraz
  • BÜyük bir araştırmadan sonra bana uygun olan makinanın W55 olduğuna karar verdim ve aldım
    yakında fotolar koyucam
  • quote:

Orjinalden alıntı: AKINLASINN

Bu makinenin fiyatı hoşuma gitti. Acaba manuel ayarları varmıdır bunun?
    quote:

Arkadaşlar W120 Makine alan ve kullanan varmı acaba.

Bende bir arkadasim icin dusunuyorum W120 almayi, kullanan arkadaslar yorumlarini yaparsa faydali olur

• bence sony biraz acemi kalıor foto işinde paranızı sonye harcamamalısınız
  • quote:

Orjinalden alıntı: goro1982

bence sony biraz acemi kalıor foto işinde paranızı sonye harcamamalısınız

Sen ne önerirsin arkadaşım. Fikrini söyle bize de bizde paramızı sony harcamayalım
  • W-55 ile çekmiş olduğum bazı resimleri paylaşmak istiyorum. Makineyi yaklaşık 2 ay önce aldım. Teknik açıdan pek bilgim yok. Arkadaşlar aydınlatırlarsa sevinirim.

Menüye girdikten sonra

Odak nedir? Orta AF, çoklu AF bunlar ne anlama gelirler. Hangi durumlarda ve neye göre seçim yapmalıyım?

Metraj tipi?

Ayrıca display tuşuna bastığımızda ise ekranın sağ alt köşesinde grafiğe benzeyen bir işaret çıkıyor. Nedir? Ne işe yarar?

Son olarak ise makinem ile çektiğim bazı resimleri paylaşmak istiyorum..

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: goro1982

bence sony biraz acemi kalıor foto işinde paranızı sonye harcamamalısınız

Sen ne önerirsin arkadaşım. Fikrini söyle bize de bizde paramızı sony harcamayalım

bütçe söyleyin ona göre öneri yapılır
  • @cega

Bence fotolar saglam ozellikle mavi sarili ipod lu fotoyu cok begendim; kontrast renkler fotoyu ilgi cekici hale getirmis, isik da guzel, kompozisyon uzerinde biraz daha calissan fotograf dadindan yinmez

Soruna gelecek olursak; Sony nin menulerini ve seceneklerini bilmiyorum ama genel bir bilgi verecek olursam:

Orta AF ve Coklu AF dedigin makinanin otomatik netleme yaparken sectigi bolgeler.

Coklu AF dersen makina kendisine yakin olan bolgeyi netliyor (Yakin bolgeye mi yoksa resmin geneline mi netlemeye calisiyor bundan tam emin degilim bilen arkadaslar aydinlatirsa daha iyi olur)

Orta AF dediginse resmin ortasina otomatik netlemek icin.

Metraj tipine gelince, Spot Partial ve Evaluative ya da Matrix altinda 3 tane isik olcum tipi var;

Spot dedigin isik olcumunu resmin merkezine gore yapiyor, ornegin resmin ortasinda ki bolge butununden daha karanlik cikiyorsa bunu kullanarak daha aydinlik cikmasini saglayabilirsin. aynisi tersi icin de gecerli. Tabi bunun yaninda daha ileri kullanim sekilleri de mevcut ornegin Spot a getirip manzaranin belli bi bolgesinden isik olcumu alip sonra bu degerleri kullanmak gibi.

Partial dedigimiz merkez agirlikli bu da spotdan biraz daha fazla kapsama alanina sahip.

Matrix ya da Evaluative dedigimiz kadrajin farkli noktalarindan isik olcumleri yapip ortalama bi deger bulur. Genelde bunu kullanmani tavsiye ederim digerkiler daha ozel uygulamalar icin tabi hangisini nerde kullanacagini bilmek onemli

Display tusuna bastigin zaman cikan egri de histogram egrisi yani fotograftaki siyah beyaz dengesi. Egri sol tarafta daha yuksekse karanlik, sag tarafta yuksekse aydinlik , en uc noktalarda tavan yapmissa da ya karanlik bolgeler var ya da beyazlar patlamis demektir. Ideali egrinin ortalarda yuksek, kenarlarda alcak olmasidir yani tepe gibi. Boylece detay kaybi yasamazsin ve daha dengeli bi fotoya sahip olursun, ne aydinlik ne karanlik. Histogram egrisi biraz ileri bi arac, fazla takmamani da oneririm

Umarim bilgiler isine yarar, daha iyi fotolar cekmen dilegiyle

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.