Şimdi Ara

Sony VPC-EB1S1E/BJ i5-430 Ati HD5650 (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.780
Cevap
2
Favori
98.429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar,cumartesi günü saat 15 gibi 29% kapattığım pilim bugün açar açmaz baktığımda 13% idi.Bu zannediyorum bir arkadaşta daha varmış .Benzer sorunu olan arkadaşlar varsa paylaşalımSizden gelen cevaplara göre ürünü birebir değiştirme isteyeceğim.<teşekkürler.
  • Bende i5 li modelini aldım cumartesi günü. İlk izlenimlerim şöyle;
    -Fan sesi ve ısınma olayı yok bahsedildiği gibi
    -Ses kalitesi kötü geldi bana, tizler çok yüksek
    -Touchpad i dandik
    -İşlemcisi ve ram ine söylenecek bir söz yok gayet iyi
    -Klavyede numpad oluşu avantajlı, ama klavyede ışıklandırma olsaydı çok daha güzel olacakmış
    -Ayrıca sadece touchpad kısmı parlak ve leke bırakabilecek cinsten, arka kapağı parlak değil, hoş duruyor
    -İlk olarak resident evil 5 yükledim, takılma, fan sesinde artış ve ısınma olmadı
    -Pili çabuk bitiyormuş gibi geliyor
    -Üzerinde yüklü gelen bütün programları sildim çok gereksiz şeyler var

Kullanan arkadaşlara da bir kaç sorum olacak.
    -Sesindeki tizliğe bir çözüm bulabilen var mı acaba?
    -Webcam çalışıyor fakat mnsde video call yaptığım zaman webcamim yokmus gibi gözüküyor önerebileceğiniz bir çözüm var mı?(Msnde ses ve video ayarlarını yapmama rağmen)
    -Bir de home premium u ingilizce yapabilme gibi bir seçeneğim var mı ?

• Bende bu E serisinden almayı istiyorum, yalnız EB1S1 modelinin beyazı olmadığı için almayacağım, çokta oyun oynayan birisi olmadığım için beyaz renkte gelen ve çok şık olduğunu tahmin ettiğim EB1J1 modelini alacağım sanırım. Forumda henüz bu cihazı alan sadece 1 kişi gördüm o sebeple yorumda alamadım pek fazla.

Pil problemi için az önce hepsisony ile görüştüğümde, bu tipte problem varsa sony ilk 1 ay içerisinde cihazı yenisi ile değiştiriyor diyorlar, arkadaşlara tavsiyem zaman kaybetmeden servise başvurmaları...

Bu arada bu başlık "Vaio E serisi" diye EB1S1, EB1M1 ve EB1J1 modellerini kapsayacak şekilde değiştirilse iyi olacak...

Eğer cihazı alırsam, istediğiniz testleri yapabilirim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Costello

Bende i5 li modelini aldım cumartesi günü. İlk izlenimlerim şöyle;
    -Touchpad i dandik
    -Klavyede numpad oluşu avantajlı, ama klavyede ışıklandırma olsaydı çok daha güzel olacakmış
    -Ayrıca sadece touchpad kısmı parlak ve leke bırakabilecek cinsten, arka kapağı parlak değil, hoş duruyor
    -İlk olarak resident evil 5 yükledim, takılma, fan sesinde artış ve ısınma olmadı

-Webcam çalışıyor fakat mnsde video call yaptığım zaman webcamim yokmus gibi gözüküyor önerebileceğiniz bir çözüm var mı?(Msnde ses ve video ayarlarını yapmama rağmen)

vistalizator adlı programla dil paketi yükleyebilirsn.

• Az önce EB1J1 modelinin siparişini teknomarketim.com dan verdim, ürün elime geçince yorumlarımı paylaşırım...
  • Bence vistalizator' e gerek yok. Windows update'e girip ordan yapabilirsin. Windows language packs sekmesi altında tüm diller mevcut

Sony VPC-EB1S1E/BJ i5-430  Ati HD5650
  • Costello gereksiz yere yük yapan programlar nelerdir? Benide bilgilendirirsen sevinirim pek anlamam bu işlerden...
  • Malesef home premium da dil dosyası güncellemesi yok.
    Fabrika ayarlarıyla ilk kurulumda ingilizce seçilebilirmi bilmiyorum. kamera olayı içinde magic -i prıgramını kaldırdıysanız belki sorun ondan kaynaklanıyordur. başka bir programla denediniz mi (skype vs.)

Not: Bu arada ekran kartı için sürücü güncellemesi sitede yayınlandı..buradan indirebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xnone -- 15 Mart 2010; 15:46:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Visam Lord

Bence vistalizator' e gerek yok. Windows update'e girip ordan yapabilirsin. Windows language packs sekmesi altında tüm diller mevcut

home premium da dil gncelleme sçeneği yok.ultimate ve enterprise da war.o yüzden vistalizatör dedim

• 1-Pilde yüksek performans

2-Ac ile yüksek performans

3-Ati sürücü güncellemesinden sonra Ac ile yüksek performans

Arkadaşlar kendi skorlarını yayınlarsanız sevinirim..

• arkadaşlar i5 li modeli almak istiyorum hiçbir yerde bulamıyorum nerelerde var acaba ???
  • quote:

Orijinalden alıntı: erosmarcos

Benim ilk izlenimlerim çok olumlu...Öncelikle çok şık bir notebook, arkadaşın dediği gibi dışının çabuk yıpranacağını sanmıyorum. Şuan için PES 10 yükledim.. En yüksek görüntü ayarlarında banamısın demiyor...Yaklaşık 8 saat PES oynadık,kontrol ettim ısınma yoktu... tabi grafik kartını daha çok zorlayan oyunlarda yükleyeceğim... şimdilik bu kadar

arkadaşım ilk önce hayırlı olsun bilgisayar...ben çok oyun oynayan biri değilim ama pes serisi nfs ve call of duty serilerini de oynarım.genelde pes favori.
    pes 2010 u hangi çözünürlükte oynuyorsun.ekran çözünürlüğü olan 1368,768 de mi ? 1280,720 de mi ? bu bilgisayar pes 2011,2012,2013 ü de kasmadan high seviyede oynatır mı ? oyundan en yüksek ayarlarda kaç fps aldığına bakabilir misin ?

• @xnone
    ss ler için teşekkürler.

Donanımlar birbirine benzer olunca puanlarda yakın çıkmış.

Acer 5740 yerine Asus un N61ja modeliyle karşılaştırma imkanınız varmı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mechatronik -- 15 Mart 2010; 20:26:10 >
  • Evet dil desteği home premium için geçerli değil. O dediğiniz programı denedim fakat dili kurduktan sonra windows update de sorunlar yarattı.
    Bende ultimate kurdum. Gereksiz dediğim programlar multimedia ile ilgili olanlar.(Tabi tercih meselesi bu.) Webcam için de arcsoft web cam companion ı yüklyince sorun ortadan kalktı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: metekarahan

quote:

Benim ilk izlenimlerim çok olumlu...Öncelikle çok şık bir notebook, arkadaşın dediği gibi dışının çabuk yıpranacağını sanmıyorum. Şuan için PES 10 yükledim.. En yüksek görüntü ayarlarında banamısın demiyor...Yaklaşık 8 saat PES oynadık,kontrol ettim ısınma yoktu... tabi grafik kartını daha çok zorlayan oyunlarda yükleyeceğim... şimdilik bu kadar

arkadaşım ilk önce hayırlı olsun bilgisayar...ben çok oyun oynayan biri değilim ama pes serisi nfs ve call of duty serilerini de oynarım.genelde pes favori.
    pes 2010 u hangi çözünürlükte oynuyorsun.ekran çözünürlüğü olan 1368,768 de mi ? 1280,720 de mi ? bu bilgisayar pes 2011,2012,2013 ü de kasmadan high seviyede oynatır mı ? oyundan en yüksek ayarlarda kaç fps aldığına bakabilir misin ?

Oyunu çözünürlüğü 1280*720 idi ben değiştirdim 1368*768 yaptım. hiçbir takılma yok. yalnız HDMI çıkışından 40"LCD'ye aktarınca hızlı görüntü geçişlerinde(mesela kaleci degaj kullanırken) dalgalanma oluyor..notebook ekranında kesinlikle hiçbirşey olmuyor ama ...HDMI kablosuda kaliteli aslında. Notebook ekranında bu sorunu yaşamadığıma göre sanırım oyunun performansı yetmiyor :) Yani oyun bu kadar işte... FPS olayına bakmaya çalışırım... Bence PES 2012' ye kadar çok rahat götürür bu makine..2013'ten sonrasına birşey diyemem... 2012 de kıyamet kopmucakmı zaten, bence 3 seneden sonrası için plan yapılmaz :)

• quote:

Orijinalden alıntı: omerdeveci

arkadaşlar i5 li modeli almak istiyorum hiçbir yerde bulamıyorum nerelerde var acaba ???

Ben Pendik Sony Center'dan mail orderla 1940 tl 8 taksite aldım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: EmR_3153

quote:

-Touchpad i dandik

-El koyma yeri, yani klavye önü, iphone'nın dışı gibi, iz bırakıyor... resimlerde dış kapağıda o şekilde gibi görünüyor ama öyle değil...
    -Hoparlörü fazla tiz bir arkadaşın da dediği gibi... Ama bütün sonyler öylemiş sanırım. NW serisi kullanan bir arkadaşta öyle demişti. bence çok önemli değil ama eksi olarak düşünülebilir.
    .
    Bunların dışında eksi bir yönünü görmedim. webcami msn de denemedim. msn ayarlarında öyle bir özellik var sanırım(kamera göster yada gösterme)
    Pil performansını test etmedim...çünkü evde kullanırken pili takmadan çalıştıryorum, elektrik kesilirse çok kötü olacak:).

• Bu pil meselesiyle başınızı ağrıttım ama bugünkü durum şu:1 gündür şarjda ve kapalıydı.Şarjını çıkarır çıkartmaz açtım 92% gösterdi.Başlat menüsünden kapattım,pilini yerinden çıkarıp taktım makinayı açınca 87% gösterdi.Sorum şu.Bu bir bozuklukmudur? bozukluksa birebir değiştirme yapılır mısizce?
  • quote:

quote:

quote:

-Touchpad i dandik

-El koyma yeri, yani klavye önü, iphone'nın dışı gibi, iz bırakıyor... resimlerde dış kapağıda o şekilde gibi görünüyor ama öyle değil...
    -Hoparlörü fazla tiz bir arkadaşın da dediği gibi... Ama bütün sonyler öylemiş sanırım. NW serisi kullanan bir arkadaşta öyle demişti. bence çok önemli değil ama eksi olarak düşünülebilir.
    .
    Bunların dışında eksi bir yönünü görmedim. webcami msn de denemedim. msn ayarlarında öyle bir özellik var sanırım(kamera göster yada gösterme)
    Pil performansını test etmedim...çünkü evde kullanırken pili takmadan çalıştıryorum, elektrik kesilirse çok kötü olacak:).

pil takmadan çalıştırmamanı tavsiye ederim çünkü bu laptop için riskli bi durum. masaüstü pc ler içinde riskli tabi ama laptoplar için daha sağlıksız bi durum pil takmadan çalıştırmak. masaüstü pc lerde batarya gibi bi şans olmadığı için bu durum mecbur böyle ama laptoplarda pilsiz çalıştırmak sağlıksız.

ki zaten artık yeni üretim pillerin kitleri eskiler gibi değil. yeni üretim pillerde pil tamamen dolduktan sonra kit pilden geçen akımı kitler yani dolduktan sonra pilin üzerinden zaten akım geçmez. yani pil ömrün kısalmaz. yani kısacası pille kullanmanın pilin ömrüne hiçbir eksisi yoktur ama pilsiz kullanmak laptopunun ömrünü kısaltabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: CRIMINALL

quote:

quote:

quote:

-Touchpad i dandik

.

pil takmadan çalıştırmamanı tavsiye ederim çünkü bu laptop için riskli bi durum. masaüstü pc ler içinde riskli tabi ama laptoplar için daha sağlıksız bi durum pil takmadan çalıştırmak. masaüstü pc lerde batarya gibi bi şans olmadığı için bu durum mecbur böyle ama laptoplarda pilsiz çalıştırmak sağlıksız.

ki zaten artık yeni üretim pillerin kitleri eskiler gibi değil. yeni üretim pillerde pil tamamen dolduktan sonra kit pilden geçen akımı kitler yani dolduktan sonra pilin üzerinden zaten akım geçmez. yani pil ömrün kısalmaz. yani kısacası pille kullanmanın pilin ömrüne hiçbir eksisi yoktur ama pilsiz kullanmak laptopunun ömrünü kısaltabilir

Evet riskli, çünkü küt giye gidiyor, hardisk okuyucu diskin üzerine düşünce insanın içini cızlatıcı bir ses çıkartıyor... pil dolduktan sonra bypass ettiğini bilmiyordum ,eğer öyleyse süper, hiç gerek yok çıkarmaya..

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.