Şimdi Ara

SONY VİDEO KAMERA DESTEK HATTI (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.652
Cevap
13
Favori
721.148
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hayır bu iki model aynı değil. Aralarında ufak farklar var. DVD 403 10x optik zoom.a sahipken, DVD 803 12x optik zoom.a sahip. Ayrıca 803.ün az ışıklı performansı biraz daha iyi.
  • Bence aradaki farka değecek bir durum yok. Hatta az ışıklı ortamlarda NV GS250 biraz daha iyi. Ancak diğer tüm alanlarda NV-GS400 üstün.
  • bide bu dvd 803 de lcd den yada vizörden bakınca çok net diil görüntü acaba onların kalitesilemi alakalı dvd playerda oynatırken daha nettir heralde, arıca titreşimi önleyen bi şey varmı
  • arkadaşalar ntsc - pal farkı ne oluyo desteklemeyen tv lere direk bağlantımı kurulamıyo , ben zaten dvd803 almayı düşündüğüm için dvd playerda oynatıcam bu yüzden bi sorun olmaz heralde dimi , ayrıca dvd803 ün pal yada ntsc olduğunu nerden öğrenebilirim
  • istedigim ozellikler hafıza kartlı,tv'den goruntu kaydı yapabileyim bu kamerada bu ozellikler var sanırım SONY DCR-TRV480E VİDEO KAMERA adresi
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=17218&productid=evsonydcrtrv480e
    963.030.000 TL
    nasıl sizce? dikkatimi ceken seyler stereo degil ve Biçim Digital8 diyor! Biçim Digital8 ne oluyor? mpeg1 degilmi?
  • merhaba arkadaşlar. bende "sony ccd-trv428e pal" video kamera var ben bunu bilgisayara baglayip cd ye kayit yapmak istiyorum. fakat bu kamerada bilgisayara baglamam icin usb cikisi yok. bir ucu sari bir ucu siyah olan bir kablo var. bu konuda bilgisi olan varmidir. yardima cok ihtiyacim var. simdiden herkese tesekkurler ve selamlar.
  • arkadaşlar iyi günler forumda yeniyim
    sony hc42 kamera aldım
    bilgisayarıma Picture package VCD Maker programını yükledim
    bilgisayarımda bir adet cd rom ve bir adet dvd recorder (cdrw+dvdrw) bulunmakta
    kameradan vcd yapmak istediğimde dvd recordera boş bir cd koydugum zaman
    program dvd recorderı göremiyor ve (galiba sadece dvd recorder olarak algılıyor oysa ki cd recorder olarak da kullanmaktayım) kayıt yapamıyorum ancak capture ettikten sonra nerodan vcd yapabiliyorum benim istegim anında vcd yapabilmek bu sorunu nasıl aşabilirim bu konuda bilgisi olan varmıdır şimdiden teşekkürler
  • Sn.Eylulnil,Kamerayı nereden ve kaç YTL ye aldınız.Benim de niyetim var.Ayrıca bu serinin daha ucuz olanları var.Sizinkinin fiyat farkına değecek fark var mı(Örnek :HC19 VEYA 21 850yTL CIVARINDA)
  • ben samsung d6050 ile takas yaptım üzerine de biraz biraz para verdim
    ankarada peşin satış fiyat 1,250 ytl 1,07 mp fotograf çekiyor anolag cihazlara bağlantı özelliği var hc42 aktarıcı olarak kullanılabiliyor
  • gulcıcek arkadaş;
    Senin kameranı tanımıyorum ama bende 410E var ve ön tarafında DV IN/OUT çıkışı var. Yeniden kamerayı bi incelesen. Hatta katoloğundan araştırsan bence olması gerekir.
  • arkadaşlar hepinize selamlar.benim sorunum sony trv 22 e dv kameramdam Fireware kartı (PCI 1394 kartı ile görüntüyü alamamam.bu kartı alalı 1 ay olmasına ragmen görüntüyü alamadım.kullandıgım programlar pinaacle 8.6 ve studio 7.0 se .kamerayı açtıgım zaman belli bir süre sonra hangisi ile açmak istedigim sorulan pencere açılıyor seçtikten sonra uzun süre bekledikten sonra programı açıyor.sonra kendiliginden gidiyor tekrar hangi programla açmak istedigim pencere açılıyor.bu böylece 1 aydır sürüyor.hep soruyor ama bir türlü görüntüyü alamadım .kafayı yiyecegi.bir kere nasıl oldugunu bilmiyorum 1 dakikadan az görüntü aldı.aldıgı görüntüyü media playerde izledim çok hızlı olarak kayıt etmiş.nerde hata yapıyorum.kameranın ayarlarındmı yoksa nerde.Bilgisayarımı sag tıklatıyorum Özelliklerinde OCHİ UYUMLU HOST CONTROLLER yazıyor.Codec sorunu olabilir diye K-lite codec pack ı yükledim.Sorun aynı.farklı marka 3 kamerada denedim hiç bir sorun olmadan hemen algıladı super kayıt ve aktarım yaptı.sony trv 22 e kamerada yapıyormu böyle sorun.kameraya özel codeck varmı yada ayarı varmı Bilgisayarım pentium 4 2.0 120 gb hardisk 512 ram 128 mb ekran kartı.bu konuda yardım ederseniz çok tşk ederim .hasan429@hotmail.com

• öncelikle böylesine gerekli bir topici açan yavuz abime teşekkür ediyorum.çok gerekli bir topicti.yaklaşık 2 aydır sony kameralarla ilgileniyorum.bütçeme göre hc42 veya hc 40 almaya karar kıldım.bunların fiyatını 5-6 yere sordum dükkan garantisiyle yani spot 1 milyar,sony garantisi ile 1.250 milyona veriliyor.bu kamerayı ilk ve son defa almak istediğimden ve özellikle gece çekimi ve görüntü kalitesine önem verdiğimden bir türlü karar kılamadım.nitekim şu anda param hazır.bir yerde okuyorum sakın hc42 almayın 40 alın diyorlar diğer bir yerde okuyorum hayır kesinlikle 42 alın o daha iyi diyorlar.bir kişiye soruyorum ona iyi diyor başkasına soryorum öbürüne.satıcısı bile aralarındaki farkı bilmiyor.nitekim forumu okudum burdaki birçok userde bilmiyor.bunlardan yola çıkarak sayın albay yavuz abimden ricam şu iki modelin karşılaştırmasını yapması ve gerçekten performans olarak hangisini tercih edeceğimizi belirtmesi.zamanım az kaldı istanbuldan gideceğim.lütfen bekliyorum.bana neden hangi modelin daha iyi olduğunu ve neden onu almam gerektiğini söylemeniz yeterli.bir daha kamera alma şansım olmayacak çünkü.şimdiden çok teşekkür ediyorum....

Sony DCR-HC42E 16:9 Formatında Mini Dv Kamera
     SONY VİDEO KAMERA DESTEK HATTI

Genel Özellikler :
    • Handycam İstasyonu
    • 1.07 Megapiksel Gelişmiş HAD CCD
    • 14 bit DXP
    • Gerçek 16:9 geniş ekran modu
    • Carl Zeiss® Lensleri
    • Süper SteadyShot
    • 12x Optik Zoom / 480x Dijital Zoom
    • 2,7" Geniş Hibrit LCD
    • Geniş seçme düğmesi
    • Dokunmatik ekran
    • Noktasal Metre, Noktaya Odaklanma
    • Super NightShot Plus
    • 6 Resim efekti ve 6 dijital resim efekti
    • 6 Programlı AE
    • Memory Stick Duo™ yuvası
    • MPEG Movie EX
    • Gelişmiş USB Streaming (video CD yazma)
    • i.LINK™ (DV girişi / çıkışı)
    • Video ve S-video analog giriş
    • Pil Bilgisi
    • STAMINA 6 saat (isteğe bağlı satılan pil ile)

Sony DCR-HC40E Video Kamera

SONY VİDEO KAMERA DESTEK HATTI

• 1.07 Megapixel Gelişmiş HAD CCD
    • Carl Zeiss® Vario Tessar Lens
    • Super SteadyShot Titreşim önleme sistemi
    • 10x Optik Zoom / 120x Dijital Zoom
    • 2.5" Hybrid Geniş LCD Ekran
    • Dokunmatik ekran

• LCD üzerinde ikinci Kayıt Düğmesi
    • LCD üzerinde ikinci Zoom Düğmesi

• Nokta Metre, Nokta Odaklama
    • Super NightShot
    • 6 Resim Efekti and 6 Dijital Resim Efekti
    • 6 AE Program
    • Batarya Bilgisi

• STAMINA 6 saat batarya (Opsiyonel)

• Bu iki kamerayı kıyaslarsak;

HC40.ın Artıları :
    + Daha iyi video kalitesi
    + Az ışıklı ortamlarda daha iyi performans
    + Daha iyi ses kalitesi
    + Daha iyi resim kalitesi
    + Daha fazla giriş/çıkış portu ve performansı

HC42.nin Artıları :
    + Daha fazla zoom
    + Daha geniş LCD ekran

Bu durumda HC40.ın daha iyi bir seçenek olduğunu düşünüyorum.
  • arkadaşlar merhaba
    benim sony hc-40 kameram var içinden çıkan cd yi kuruyorum ama hala görüntüyü bilgisayara aktaramadım ne yapmalıyım selamlar
  • ben gece çekimi ve resim kalitesi yüksek bir sony kamera almak istiyorum. ama kameralar konusunda çok acemiyim.
    dvd ye kaydedilen bir kamera düşünüyordum ama onların çabuk bozulduğunu ve dvd ye kayıt yapılırken görüntü kaybı olduğunu söylediler. bu doğrumudur.
    SONY DCR-DVD403E kamera sizce nasıl görüntü kalitesi, gece çekimi, resim çöznürlüğü ve dvd ye kayıt yaparken görüntü kaybı olur mu? veya bu kameranın dışında daha iyi bir kamera önerebilirmisiniz?
    yardımlarınızı bekliyorum.
  • Bence DVD.ye kayıt yapan kameralar sadece bazı işleri kolaylaştırıyor. Bunun dışında kesinlikle dv kaset kaydı kadar net olması mümkün değildir.

Niçin mümkün değildir sorusunun cevabı da şudur :
    Hiç sıkıştırılmamış bir DV kaydı yaklaşık 90 gb yer kaplar. Ancak DV kasede dahi sıkıştırarak görüntü kaydedilir. Bu sıkıştırma yaklaşık 1/7.5 oranındadır. Ancak DVD kaydında bu oran 1/22.5 veya daha yüksektir. Daha fazla sıkıştırma tabiki daha fazla görüntü kaybı demektir. Bunun tartışılacak bir tarafı yok.

Bunun dışında dvd.ye kayıt yapan kameralar gerçekten bazı şeyleri çok pratikleştiriyor. Mesela görüntüyü bilgisayara aktarıp tekrar render yapmaktan kurtarıyor bazılarını.

Ben bu olayı otomatik vites / düz vites arama mı olayına benzetiyorum. Düz vitesli araçlarda kontrol tamamen size aittir aynı dv kaset kullanan kameralar gibi. Görüntüyü ister hiç kayıp olmaksızın TV.de izlersiniz isterseniz bilgisayara aktarır üzerinde istediğiniz düzenlemeleri profesyonelce yapar, efektler uygularsınız. Ancak otomatik vitesli araçlarda kontrol tamamen sizde değildir. Bazı standartlara katlanmak zorunda kalırsınız aynı dvd.ye kayıt yapan kameralar gibi. Bırakın profesyonelceyi amatörce birşeyler yapmak bile çok sınırlıdır.

Bunun dışında dvd403e kendi sınıfında (zaten çok fazla yok) en iyi kameradır diyebilirim. Ancak az ışıklı ortamlarda fazla performans beklemek hata olur. DVD.ye kayıt yaparken görüntü kaybı olur mu diye sormuş matis arkadaşım. Haliyle bir kayıp mecburen olacaktır ancak bu kaybın derecesi biraz da görüntü kaydı yaparken kamerada seçeceğin seçeneklere bağlı. İstersen bir dvd.ye 4 saate kadar kayıt da yapabilirsin istersen 1 saatlik görüntü kaydı da yapabilirsin. Bu aradaki farkı sanırım yeterince ortaya koyar.

• sayın albayım bilgilendirdiğin için çok teşekürler.

Peki dv kasete kayıt yapıp bunu bilgisayarla vcd ye kaydedince (çünkü bilgisayarımda dvd writer yok cd writer ve dvd okuyucu var) görüntüsü direk dvdye kaydeden kameradan daha düşük mü olur?

Birde önerebileceğiniz kaliteli iki kamera ismi verirseniz sevinirim. biri dv kasede kayıt yapan diğeri direk dvdye kayıt yapan. ikisininde fotoğraf çekim kalitesi yüksek olursa iyi olur.
  • Bir defa dvd çözünürlük ve data rate olarak vcd formatından daha iyidir. Sonuçta DVD kayıt yapan bir kameranın görüntüleri tabiki render yapılmış bir vcd.den daha iyi olacaktır. Bu kaçınılmazdır.

Kamera tavsiye etmek gerçekten zor bir iştir ancak söz konusu DVD.ye kayıt olunca tabiki DVD403 ya da 803.ü tek geçerim. Dv kasette öneri yapabilmem için senin bütçen ve beklentilerin çok önemlidir.

Beklentiden kastım :
    Zoom
    Video kalitesi
    Ses kalitesi
    Manuel ayarlara tanıdığı imkan
    Fokus
    Az ışıklı ortamlardaki video performansı
    Resim kalitesi
    Sahip olduğu portlar (giriş/çıkışlar) gibi ana temaların başlıcalarıdır. Tüm bunlara birde bütçeni ekleyince ancak o zaman tavsiye anlamlı olur.
  • Bence de DVD ye kayıt için DVD403. İncelemelerde performansı DV kalitesi ile yarışabilecek tek kamera. ama DV mi DVD mi sorusuna tabi ki DV demek gerekiyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Yavuz

Beklentiden kastım :
    Zoom
    Video kalitesi
    Ses kalitesi
    Manuel ayarlara tanıdığı imkan
    Fokus
    Az ışıklı ortamlardaki video performansı
    Resim kalitesi
    Sahip olduğu portlar (giriş/çıkışlar) gibi ana temaların başlıcalarıdır. Tüm bunlara birde bütçeni ekleyince ancak o zaman tavsiye anlamlı olur.

söylediğin özelliklerinin hepsininde kaliteli olmasını istiyorum. yalnız bende öğretmen kampanyasından aldığım toshiba laptop var. 3 usb girişi ve tv girişi var. herhalde kameranında usb li olması lazım.
    fiyat olarak iyi bir kamera için 1.500 - 2.000 ytl yi gözden çıkardım. buna göre bir tavsiyede bulunursan sevinirim.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.