Şimdi Ara

SONY VİDEO KAMERA DESTEK HATTI (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.652
Cevap
13
Favori
721.086
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Öncelikle bu foruma katılmakla iyi bir başlamgıç yaptığıma eminim.
    Benim sorunum henüz çok acemi olmamdan kaynaklanan bir olay.
    ben henüz yeni bir SONY DRC-TRV270E hem digital hemde analog olan bir camera edindim.
    analog olan bir kasede çekim yaptım(Kızımın anaokulu mezunuyeti)bu aldığım kameranın özelliklerinde
    hem dvd hemde vcd formatında film oluşturabilmekmiş.Ben bu arada hala bir vcd oluşturamadım.içinden
    çıkan bir software var bunu blgisayarıma yükledim.tüm adımları uyguladığım halde ve bir çok cd yakmama rağmen sesi gelen ve görüntüsü olmayan bir vcd elde ettim.Sorunun neden kaynaklandığını anlayamadım. bana yardımcı olursanız kendime ait kasedi VCD'yİ nasıl net bir şekilde oluşturabileceğime yardımcı olan forum dostlarına ihtiyacım var.kAMERAnın özelliklerinden biri USB den bağlanıp VCD oluşturulabildiği.Ama bir türlü oluşturamıyorum.

• selam arkadaşlar bende sony hc-40e kamera var Tvden video veya Svideo görüntüsünü kamerama kaydetmek istiyorum ama malesef bir türlü başaramadım bu konuda bilgisi olan arkadaşların bana yardımcı olmasını istiyorum.şimdiden teşekkürler cevaplarınızı bekliyorum.

Saygılarımla... Recoo.
  • quote:

Orjinalden alıntı: recoo

selam arkadaşlar bende sony hc-40e kamera var Tvden video veya Svideo görüntüsünü kamerama kaydetmek istiyorum ama malesef bir türlü başaramadım bu konuda bilgisi olan arkadaşların bana yardımcı olmasını istiyorum.şimdiden teşekkürler cevaplarınızı bekliyorum.

Saygılarımla... Recoo.

selam hocam bu topic sanırım sana yardımcı olur
    http://forum.donanimhaber.com/m_1154428/tm.htm

• quote:

selam arkadaşlar bende sony hc-40e kamera var Tvden video veya Svideo görüntüsünü kamerama kaydetmek istiyorum ama malesef bir türlü başaramadım bu konuda bilgisi olan arkadaşların bana yardımcı olmasını istiyorum.şimdiden teşekkürler cevaplarınızı bekliyorum.

Saygılarımla... Recoo.

merhaba, bende 1-2 hafta içinde hc-42e modelini almayı dusunuyorum.bunu tercih etme nedenim diğer alt modellerinden farklı olarak video in / s video in özelliğinin olması.ben şimdi bu kamerayı tv ye bi şekilde bağlayarak tv deki programları kameraya kaydedebilirmiyim.
    tv nin s video ve video girişlerinin olduğunu biliyorum, camerayı buraya bağladıgımızda görüntüyü tv de izleyebiliyoruz, peki bu s video girişi aynı zamanda çıkış olarakta mı kullanılıyo veya başka bi yerden mi alıyoruz tv in çıkışını?(scart a bi aparat takarak falan) bilen varsa yardım etsin noolur, kafayı yicem,satıcılar falanda bilmiyo hiçbişey....
    (bi arkadaşım receiver çıkışlarını kameranın video in girişine bağlayarak görüntüyü ekranda gördüğünü ve kaydettiğini söyledi, illa receiver mı bağlıycaz onu merak ediyom.yoksa direk tv dende olur mu bu iş??? )

• captaineso ;

aynı model kamera kullanıyorum
    tv sadece girisi olan bır cıhazdır, dolayısı ıle tv ye baglayarak kayıt yapamazsın.
    ben evde, receıver ın scart cıkısından ya da video out cıkısından baglantı yaparak
    yayınları kameraya kaydedebılıyorum
    bu ıslem kıtapcıgında da detaylı olarak yazıyor
  • Selam Kitapcığında bu fonksiyonun 403 veya 803 modeldede olduğu yazıyormu azıyorsa nasıl yapılacak yazabilirmisin...
    quote:

Orjinalden alıntı: varidat

captaineso ;

aynı model kamera kullanıyorum
    tv sadece girisi olan bır cıhazdır, dolayısı ıle tv ye baglayarak kayıt yapamazsın.
    ben evde, receıver ın scart cıkısından ya da video out cıkısından baglantı yaparak
    yayınları kameraya kaydedebılıyorum
    bu ıslem kıtapcıgında da detaylı olarak yazıyor
  • varidat dostum senin hatan var tvde scartın hem girişi hem çıkısı olan bir olaydır full scart kablosu ile giriş ve çıkış yapabilirsin ayrıca yeni lcd tvlerde video ve svideo çıkışıda var benim sorunum tv çıkışından kameraya kayıt yapmak istiyorum kamera sony hc40e bilen varsa yardımcı olsun...kamera menüsünden neyi seçmemiz gerekiyor kayıt yapamıyorum.
    recoo....
  • melih.yanardağlar ;
    benım kıtapcıkda senın soyledıgın modeller yazmıyor
    eger kameranda video-in gırısı var ise, harıcı kaynaktan kayıt
    yapabılıyorsun demektır. bendekı modelde, kamera play/edit modunda iken,
    baglantıyı yapınca ekranda menuden record u secıp kayıt yapabılıyorum
    yanı oldukca basıt.

recoo ;
    tv bir alıcı cihazdir.
    rf anten kaynagı, kablo tv kaynagı ve receiver ibi cihazlar verici kaynaklardır.
    yeni tv lerde bulunan scart ve svideo konnektorlerı cıkıs degıl, giris amaclıdır.
    benım anlatmak ıstedıgım fark bu.
    bu kamerada, anten ve kablo tv den kayıt yapamazsın.
    ya bu sınyallerı scart a donustureceksın, ya da scart cıkısı olan recevier gıbı bır cıhaz kullanacaksın
    dedıgın gıbı scart konnektorunde cıkıs ve gırıs ucları farklıdır.
    ya uzerınde secmek ıcın bır komutator vardır, ya da kablo ucları ayrıdır.
  • DCR -HC 17E kameramız var.arada silmek istediğim yerleri nesıl silebilirim yardımcı olurmusunuz.kullanma klavuzum yok.
    TEŞEKKÜRLER...
  • Gargi sen öncelikle bir firewire kartı al yoksa usb ile cd yazman ancak 3 dört saat sürer ve tam verim alacağında şüpheli firewire kartı ile sana bir capture programı lazım pinnacle işini görür kameranı bağla programda captur setting kısmında vcd capture kısmını işaretle çektiğin görüntü süresince örneğin 60 dakika capture yapar sonra nero aracılığıyla bu dosyayı vcd yapabilirsin dvd de aynı mantıkla yapılır yalnız bu işlemler direk cd yazmak için editleme için değil yardımcı olduysam ne mutlu...
  • Selam Rakadaşlar ben buralarda yeniiym ama benim ufak bi sorunuö var
    DCR-TRV285E kameramı bilgisayar taktım ancak bilgisayar tanımadı dolayısıyla içindeki bilgileri alamıyorum nası yaparım lütfen yardım
  • Ben 1-2 hafta içinde bir miniDV kamera alıcam ama karasız kaldım pekde birşey bilmediğim için seçim yapamıyorum
    Şimdi
    Sony DCR-HC32E Link

Sony DCR-HC39E link

Sony DCR-HC42E link

Samsung VP-D907I ] link

Bu dört kamera arasında kaldım. Şimdi bilgim az olduğu ve burdaki satıcılarında benden farkı olmadığı için şunları soracağım ;

800K lık HC32 modeli ile 1,07mp lik HC39 ve HC42 modelleri arasındaki fark sadece memorystick üzerine resim çekildiğindemi fark eder yoksa kaset üzerine yapılan video kayıtlarında da piksel farkı görüntü kalitesi farkına yol açarmı?

Ayrıca samsungun 2mp lik olan VP-D907 modeli eğer pikseli video kayıt üzerinde etkili ise sonynin 1.07mp lik modellerinden kaset üzerine video kayıtta daha mı iyidir?

Birde 800k lık sonyde (HC32) optikzoom 20x ken 1.07 lik modellerde 10x-12x olması ne ölçüde bir dez avantaj?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KinGpAsCaL -- 3 Haziran 2005, 20:20:29 >

• Mini DV ve Dijital 8 kameraları arasında ne fark var bunu ögrenmek istiyorum ilk öncelikle....Ve SONY markanın dünya kadar modeli var modelleri seçerken nelere bakmalıyım hangi özelliklere dikkat etmeliyim yardımcı olur musunuz?? 750-850 YTL arası güzel özelliklerde SONY nin hangi modelini tavsiye edersiniz.....
  • quote:

Saygılarımla... Recoo.

Sevgili recoo,
    Demekki insanlar boşuna yüzbaşı olmuyormuş, ünvanı yüzbaşı olan arakadaşımız sorununuzu doğru cevaplamış, bir kerede ben cevaplıyayım. Sizin kameraya kayıt yapabilmeniz için 1- kameranızda tuner olması lazım, tunerden ilgili kanalın frekansını bulup kayıt yapılabilir; ki kameralarda tuner olmaz dolaysıyla bu kaydı yapmanız imkansızdır, 2- receiver'den çıkış alınablir ve kayıt yapılabilinir, kaldıki;Ben sizin yerinizde olsam camerayı TV. proğramlarının kayıtlarında kullanarak hiç yıpratmazdım. Bu ihtiyacınız eniyi video recorder'larla giderilir. Selamlar.

• quote:

Orjinalden alıntı: KinGpAsCaL

Ben 1-2 hafta içinde bir miniDV kamera alıcam ama karasız kaldım pekde birşey bilmediğim için seçim yapamıyorum
    Şimdi
    Sony DCR-HC32E Link

Sony DCR-HC39E link

Sony DCR-HC42E link

Samsung VP-D907I ] link

Bu dört kamera arasında kaldım. Şimdi bilgim az olduğu ve burdaki satıcılarında benden farkı olmadığı için şunları soracağım ;

800K lık HC32 modeli ile 1,07mp lik HC39 ve HC42 modelleri arasındaki fark sadece memorystick üzerine resim çekildiğindemi fark eder yoksa kaset üzerine yapılan video kayıtlarında da piksel farkı görüntü kalitesi farkına yol açarmı?

Ayrıca samsungun 2mp lik olan VP-D907 modeli eğer pikseli video kayıt üzerinde etkili ise sonynin 1.07mp lik modellerinden kaset üzerine video kayıtta daha mı iyidir?

Birde 800k lık sonyde (HC32) optikzoom 20x ken 1.07 lik modellerde 10x-12x olması ne ölçüde bir dez avantaj?

Lütfen bu arkadaşın sorularına cvp verin de benim gibi yeni kamera alacak olanlar aydınlansın..

• yukarıdaki maile aynen katılıyorum. hc39e mpdelinde karar kıldım-ekonomik nedenlerden dolayı tabii- bu modeli ankarada en uygun fiyata nerede bulabilirim?
    bir de internetten bugüne kadar hiç alışveriş yapmadım.. güvenli sitelere örnek verebilir misiniz?
  • Ya lütfen yardım edin CANON MV850i nasıl tavsiye eder misiniz???
  • almanyadan sony dcr hc 17e kamera aldım kullanım klavuzu yabancı ama hc 32e ve üstünün türkçe klavuzunu buldum. kameranın neler yapabildiği hakkında bilgi verirseniz sevinirim. teşekkür ederim.
  • Sevgili maxu hc42.nin dv kasede kayıttaki efektif pixel sayısı 39 ve 32 modeliyle aynıdır. Özellikle hc42e Samsung.un bahsettiğin modelinden daha iyi bir kameradır. Az ışıklı ortamlarda Samsung.un performansı çok kötü.

Benim tavsiyem yukarıdaki listeye göre hc42e.dir
  • Sevgili fsevik her ne kadar bizim kurallarımızla ilgili bir Kur'an ayeti olmasa da Canon.la ilgili sorularını lütfen Canon, Samsung, Panasonic destek hattına yazar mısın ?
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.