Şimdi Ara

SONY VİDEO KAMERA DESTEK HATTI (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
3.652
Cevap
13
Favori
721.113
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Albayım hc90 ile pc350 arasında fazlabirfark yokanladığım kadarıyla çünkü sony resmisitesinde yer alan tekniközellikler çok benzer pc350 avantajları neler birdeben bana gelen cihazın sorunlu olmadığını nasıl analayacağım örnek görüntü kalitesinde düşüklük kullanılan merceğin değişmesi bunlar varsayım çnkü satıcı garanti veriyorama malları kaçak ne demekistediğimi anlıyorsundur albayım cevabını sabırsızlıklabekliyorum şimdiden tşk
  • Hc90 ile Pc350 arasındaki en önemli fark video performansında. Pc350 bu konuda Hc90.a göre çok daha iyi. Hatta kendi sınıfında olmayan Panasonic NV-GS400.e bile bu konuda oldukça yaklaşıyor. (Panasonic NV-GS400 = 3.750 YTL, Sony PC350 = 2.200 YTL)
  • Arkadaşlar sony-HC42E kameramı satıyorum. 10 gün önce aldım. bu iş bana göre değil kullanması çok zor. isteyen varsa mail atsın 800 $ a almıştım. kaset ve çantada benden. hatta İ link Kablomuda vereceğim. sıkıldım bu kamera işinden. akeskin10@hotmail.com
  • sevgili yavuz,cevabın için çok teşekkürler.acaba sen dvd recorder kullandın mı? şunun için soruyorum,geçen gün philipsindvr-615 modelinisatıcıya sordum(sanırım tüm dvd recorderler içinde geçerlidir herhalde),başka bir dvd playerdaki orjinal filmide kopyalayabileceğimi çünkü recorder "gördüğünü kaydediyor" dedi.böyle bir şey mümkün mü?şifreyi ekarte ediyor mu?bir de mini dv kasetin 60 dk.da 17 gb veri bulunduğunu duymuştum,bunu 4.7 gb lık boş dvdye aktardığımızda hiç kayıp olmuyor mu?şimdiden tşkklr.
  • Sevgili asimov yasal olmamasını bir kenara bırakırsak dvd recorderlar ya da benim kameram gibi (Mvx25i) Analog/Dijital Converter.i olan kameralar her türlü cihazdan görüntü kaydını mümkün kılar. O arkadaşın da belirttiği gibi dvd recorderlar ya da D/A çeviricisi olan kameralar görüntü sinyallerini kaydederler. Haliyle o anda dvd player.da ya da diğer aygıttaki (örneğin dijital uydu cihazı) görüntü sinyallerini de kaydederler.

Ancak açıkçası bir dvd film kopyalamadığım için dvd filmi kopyalarken alt yazıyı da aynı senkronla kayıt edip edemeyeceği konusunda bir şey söylemem mümkün değil.
  • Sayın Ayşegül,

Bence bu kadar kolay pes etmeyin. Kameranız Hc42e gerçekten iyi bir kamera. Kamerayı kullanmak ya da kameradan görüntü aktarmak aslında hiçte zor işler değil. Eğer kasedi kameraya yerleştirip bir şekilde çekim yapabiliyorsanız bana inanın daha fazlasını da zamanla yapacaksınız.

Ayrıca burada doğuştan kamera konusunda elzem bilgilere sahip kişiler olduğunu hiç zannetmiyorum. Bende 2001 yılında kamera ile tanıştım. Şimdi bile çok fazla bilgiye sahip değilim. Hiç abartmıyorum 4 yılda edindiğim bilgileri 1 haftada herkese gösterebilirim.

Kamera çekimlerinde olsun fotoğrafçılıkta olsun iş gelir bir noktada yeteneğe, düşünce zenginliğine dayanır durur. Üstelik kameranızı satacağınızı belirtmişsiniz ama inanın çok zarar edersiniz. Kameranızı kullanmayacaksanız bile kutusunda dursun samimi söylüyorum biraz sabır ederseniz 1 ay içinde tekrar elinize alıp çekim yapasınız gelir.

Umarım kamera satma fikrinden vazgeçer, elinizdeki cihazın kıymetini bilirsiniz. Geleceği hayal etmek kadar mazideki hatıraları yad etmek.te bir o kadar güzeldir. Şimdi bizim çocuklarımız şanslı olacaklar çünkü ileride kendilerini izleyebilecekler. Ben ne kadar isterdim ki biri benim o hatırlamadığım yıllarımı çekmiş olsun. Bunları da lütfen göz ardı etmeyin.

Saygılarımla...

• Albayım size sonuna kadar katılıyorum hiç kimse doğuştan bu işe başlamıyor merak ve azim herşeyin çaresi
    ayrıca birkere zevk aldın mı arkası kendiliğinden geliyor bir süre sonra elindeki kamera senin isteklerini karşılamıyor hemen pes etme bencede ayrıca işe çok iyi bir cihazla başlamıssın

Albayım dediğini yaptım çok memnunum tşk şimdi yazılıma yükleniyorum şu efekt meselesi en çok pinnaclede croma key i merak ediyorum yardım alacağım topic bulamadım bu tür konular içinde pir topic açarsanız sevinirim
  • Arkadaslar benım daha once kameralar ile ilgili bir tecrubem olmadıgı için sızın bu hizmetlerınızden faydalaıyorum.
    Ben dvd ye yazan bır kamera almak istiyorum ve gozume carpan model sony DCR-DVD703E oldu.
    Siz ne dersınız. ?
    1-tavsıye edermısınız 2-touchpad screen i oldugunu bılıyorum bu acaba bır sorun yaratırımı
  • amatörce kısa film çekmek, reklam filmi çekmek amacıyla bu kamerayı almayı düşünüyorum. yorumlarınız beni aydınlatacaktır.

mikrofon özellikleri,
    görüntü kalitesi
    bilgisayara aktarmadaki kayıp oranı
    gece çekim kalitesi vs.

teşekkürler...
  • Selam arkadaşlar.bende sony hc 90 ile panasonic gs 150 arasında kararsız kaldım. Doğubankta fiyatları ikisininde 1000 $ civarında... İLk defa kamera alıyorum.Hangisini önerirsiniz.
  • quote:

sony DCR-HC18E Kameram var usb ile cd ye çektiğim vidoları atıyorum herşey tamam ses yok sebebini bilen varmı ne yapabilirim?

Sana FireWare kartı lazım USB ve üzerinde gelen CD ile birşey yapamazsın
  • Panasonic NVGS150 video performansı bakımından Hc90.dan daha iyidir, ortalama olarak bakıldığında da HC90.dan bir adım öndedir. Eğer senin için video çekimi öncelikliyse kesinlikle NVGS 150.yi tercih etmelisin. Ek bilgi olarak az ışıklı ortamlarda her iki kamera da ortalamanın üzerinde bir başarı gösteriyor.
  • Albayım yardımın için sağol.Ay sonu gelmeden almayı düşünüyordum.Tavsiyeni dikkate alacam.
  • sevgili arkadaslar,
    Sony TRV265E kullaniyorum. Video kayitlari PC'me nasil aktarabilirim, ayrica görüntünün içinden bazi noktalari seçip ( fotograf gibi ) resim albümü olusturmak istiyorum.Bu mümkün mü?mümkünse nasil yapabilirim yardimci olursaniz sevinirim.
  • http://forum.donanimhaber.com/m_1154428/tm.htm - KAMERADAN GÖRÜNTÜ AKTARMA
  • Sevgili Yavuz:
    Forum üyelerine yaptığın katkı azımsanamayacak kadar büyük. Kendi adıma teşekkür ederim. Kameram Digital Handycam-digital8, yakalama kartımda da Snazzi. Görüntüleri kameradan DVD formatında kaydedebilir miyim?. Şu an CD kaydedicim saçmalamaya başladı. DVD kaydedici aldığımda bu kayıt işini gerçekleştirebilir miyim?. Ek bir aparata gerek var mı?
  • optik zoom bir anlamda dürbün özelliğidir diyebilir miyiz? mesela bildiğim 20x optik zoom yapan kameralar var. Bu demek midir ki 400 metre uzaktaki cisim 20 metredeymiş şekilde gösterilir 20x zoom da iken.

Yoksa dürbünlerdeki olay farklı mıdır? (tabii profesyonel dürbünleri kastetmiyorum) Mesela Akita diye satılan dürbün denilen cihaz 900 metreyi 90 metreye getiriyormuş yani 10x büyütme yapıyor. Bu halde buna para vereceğimize aslında 20x lik bir kamera alarak dürbün gibi işlevi de görmesi dolayısıyla Akita gibi dürbün denen cihazlara gereksinimimiz kalmaz gibi geliyor bana doğru muyum?
  • Sevgili agalık aslında sana cevap yazdığımı zannediyordum ama şimdi öyle bir mesaj göremiyorum burada. Özür dileyerek cevaplamaya çalışayım.

Tabiki bir DVD Recorder aldığın zaman kameradaki görüntülerini Mpeg-II olarak kayıt edip DVD formatında yazdırman mümkün olacaktır. Bunun için sadece Pinnacle Studio 9 yeterli olacaktır.

Sevgili nakka, soruna tam olarak malesef teknik açıdan cevap veremeyeceğim. Yani ne kadar mesafeyi ne kadar yakına getiriyor bu konuda sana kesin birşey söyleyemem. Ancak makinelerde zoom değeri objektifin sayısal değerleri ile bulunur. Şöyle ki :

28-200 mm değerine sahip bir objektif düşünelim (Dürbünlerde de buna benzer değerler vardır). Bunun yakınlaştırma derecesi (büyütme değil) 200 / 28 = 7.1.dir ve 7x optik zoom olarak belirtilir ki sık sık makinelerde karşılaşırsın. Bu değerlerden birincisi yani 28 olanı objektifin min. açısını (ne kadar küçük değer olursa olduğun noktadan o kadar geniş açıyla görüntü alabileceğini ifade eder) ve ikinci değer de max. uzaklık değerini belirtir.

Video kameralarda sonuçta objektif kullandıklarından bu objektiflerin rakamsal değerleri vardır. İşte işin sırrı bu rakamlarda. Video kameralar geniş açı değil telefoto dediğimiz max. yakınlaştırma yapabilecek objektif kullanırlar. Örnek olarak kullandığım Canon Mvx25i 48-672 mm değerlerine sahip bir objektif kullanıyor. Yani oldukça dar açı ile çekim yapıyor. Ancak dediğim gibi buradaki 672 değerinin 672 m.yi ifade ettiğini zannetmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yavuz -- 28 Mayıs 2005, 17:46:12 >

• DCR -HC 17E kameramız var.arada silmek istediğim yerleri nesıl silebilirim yardımcı olurmusunuz.kullanma klavuzum yok.
    TEŞEKKÜRLER...
  • Merhaba 4 gün önce SONY DCR-DVD803E aldım Eğer dikkatimden kaçmamışsa direkt dvd ye kayıt yapan bu cihazım hakkında bir konu görmedim...

Benim sorunum şu : Kameramla çektiğim görüntüleri edit edip bir tek dvd içine yazamıyorum ( elimde 3 adet 8 cm dvd-rw kayıtlı disk var bunların bazı bölümleini kesip temizlemek istiyorum ) şu ana kadar denediğim ve adlarını dahi hatırlamadığım programların hiç biri bu dvd'lerdeki görüntüyü ( harddiskime kopyalı , dvd-rw yi dvd sürücümede taktığımdada okumuyor) açmadı hepsi format uyumsuzluğu hatası verdi.

Şimdi eğer varsa ben bu dvd-rw içeriğini nasıl ve hangi programla okuyabilir ve edit edebilirim.
    Ayrıca ben kameramın 3.0 Mp kayıtından memnun değilim ( pro alacak paramda yok ne yazıkki ) görüntü bana SP modda bile yeteri kadar detaylı gelmedi..

Benimle aynı model kamerayı kullanan varsa veya almayı düşünen özellikleri hakkında veya şunu yapıyormu veya bu özelliği varmı gibi sorularına elimden geldiğince yardımcı olabilirim ..

Daha tecrübeli arkadaşlarında kameram hakkındaki eleştirilerini ve tecrübelerini aktarmalarını rica ediyorum..

kameramın linki türkiyede satılan modellerinde kod numarası 403 olarak geçiyor ama cihaz tamamen aynı hiç bir farkı yok

http://www.sony.com.tr/ShowProduct.do?site=odw_tr_TR&category=CAM+DVD+Handycam&product=DCR-DVD403E

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.