Şimdi Ara

'Sony Vegas' Çözümleri (15. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.224
Cevap
39
Favori
269.206
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Çektiğim kısa filme afiş hazırlamak istiyorum,bunun içinde filmde geçen bazı sahnelerin fotoğraf şeklinde görüntülerine ihtiyacım var (printscreen gibi),
    bunu nasıl yapabilirim,bilen var mı?
  • Selamlar,
    burada bunu buldum:
    http://forum.donanimhaber.com/m_34810517/mpage_1/f_/key_videodan%2Cfotograf//tm.htm#34813582

Bu işin Vegas'la yapılması ise:
    File / New / Template
    1920 x 1080
    2K
    4K (4096 x 2302 fotolar için)

Sağ üst köşede 'preview' penceresi. Bu "Best / Full" olarak seçilecek!
    Aynı sırada en sağda "save" düğmesi.
    İster jpeg ister PNG.

Aslında olay bu kadar da basit değil.
    Eğer videon progressive ise bir adım öndesin.
    Ama eğer interlaced ise şansına artık... Hemen çok iyi netice de verebilir ya da seni uğraştırabilir de progressive hale getiricem diye.
    Hatta "blend fields" ya da "interpolate fields" falan... biraz karıştırmak zorunda kalabilirsin... Ama zevkli iş sonuçta...

Bu soru da benden olsun :
    diyelim video 1920 x 1080, ben 2K yı seçtim, 4096 x 2302 foto elde ettim. Bu kabul mü (kalite açısından) yoksa biraz çakma gibi mi?? (yetersiz kalite)
    Bunu nerden nasıl biliyoruz / ayırabiliyoruz??

Kolay gelsin.

Çalışmalarında başarılar.

• ya vegas 8 de videoyu render as ile kaydediyorum boyutu kaydedildiğinde 10 saniye vs. oluyor. neden öyle normal boyutu videonun 1 dk 59sn 16s
  • yeni aldığım SONY NEX 5 kamera ile 1920*1080 i çözünürlükte,m2ts formatında kayıt yapıyorum.bu videoyu aynı çözünürlük ve dosya boyutunda mkv uzantılı olarak nasıl kayıt yapabilirim.
  • Merhabalar sony vegas 8 ve 9 serisini kullanıyorum duzenlıyecegım videoların goruntusu vegasa atınca bozuluyor orjınalı hd goruntu ama programda duzenleme yaparken bozuk zoom yaptıgım zaman hiç bir sey belli olmuyor. Ayarlar bozuldı diyecem ama yenıden kurdum yıne aynı bilgisi olan arkadaslar yardım olursa sevınırım acıl lazım nette sonuca ulasamadım..
  • Önizleme görüntüsünün kalitesinden bahsediyorsanız, düzenleme yaparken hız kazandırması açısından düşük kalitede bir görüntü olabilir. Aynı pencerenin üst tarafındaki aşağı açılır menüden hangi kalitede izlemek istediğinizi seçebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ocaklilar

Önizleme görüntüsünün kalitesinden bahsediyorsanız, düzenleme yaparken hız kazandırması açısından düşük kalitede bir görüntü olabilir. Aynı pencerenin üst tarafındaki aşağı açılır menüden hangi kalitede izlemek istediğinizi seçebilirsiniz.

Çok tesekkur ederım arkdasım daha oncede onu best full olarak secmıstım ama duzelmemıstı. Şimdı oldu ama zamandan hız kazanmak ıcınmı yapıldı bılmem ama render ladıgım zamanda aynı kalıtede save liyordu. Tesekkurler ıyı forumlar..
  • Mert2004'e cevap!

"yeni aldığım SONY NEX 5 kamera ile 1920*1080 i çözünürlükte,m2ts formatında kayıt yapıyorum.bu videoyu aynı çözünürlük ve dosya boyutunda mkv uzantılı olarak nasıl kayıt yapabilirim."

http://forum.donanimhaber.com/m_46917229/mpage_1/f_/key_MKV//tm.htm#46917229

Kişisel görüşüm :
    ben olsam mkv ile hiç uğraşmazdım. Sony MXF diye bir format var. Buna yönelirdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MIND GAMES

Mert2004'e cevap!

"yeni aldığım SONY NEX 5 kamera ile 1920*1080 i çözünürlükte,m2ts formatında kayıt yapıyorum.bu videoyu aynı çözünürlük ve dosya boyutunda mkv uzantılı olarak nasıl kayıt yapabilirim."

http://forum.donanimhaber.com/m_46917229/mpage_1/f_/key_MKV//tm.htm#46917229

Kişisel görüşüm :
    ben olsam mkv ile hiç uğraşmazdım. Sony MXF diye bir format var. Buna yönelirdim.

sevgili MIND GAMES,pm'de yazdığım gibi benim kamera 29 dakika 1920*1080i formatında 3-3.4 GB m2ts formatında kayıt yapıyor.görüntü güzel,fakat her player açmıyor.ben istiyorum ki;aynı görüntü ve dosya boyutunda olsun ama dosya uzantısı .mkv olsun.sizn verdiğiniz linkte yok.ben m2ts dosyasında kesme-birleştirme v.b olay istemiyorum.sadece dosya uzantısı .mkv olsun istiyorum.bilen varsa antırsa çok sevinirim.

• merhabalar sony vegas 9 kullanıyorum, soft focus yapmak istiyorum
    önce öndekini belırlıyor arka tarafı flue yapıyorum , sonrada arkayı belırgın kılıp ondeki objeyi flulaştırıyorum
    ama bu ikisi arasında zınk diye geçiş oluyor 1. videodan 2.ye geçerken slayt şeklinde yavaştan geçsin istiyorum
    maskeleme yaptıgımdan dolayı olmadı bir turlu
    bu konuda yardımcı olabılecek varmı acaba
    teşekkurler
  • Text editlediğim ekran farklı bir pencerede geliyordu şimdi ise programa birleşik geliyor. nasıl düzeltebilirim ?

'Sony Vegas' Çözümleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpzz -- 25 Temmuz 2011; 23:19:49 >
  • View
    Window Layouts
    Default Layout
  • http://www.youtube.com/watch?v=7kpX12aes8c
    burdakı gibi birşey yaptım ama focus effectlerının arası çok hızlı geçiyor yavas yavas zoom luyormuş gibi nasıl yapabılırım acaba
    ornekteki gibi
  • Event Pan/Crop
    Keyframe interpolation
    Smoothness:

Bu normalde 0'da duruyor. Bunu 80 / 90 / 100 falan yapın belki işe yarar!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: MIND GAMES

View
    Window Layouts
    Default Layout

aynı. ayrı pencere olarak gelmiyor. başka çözüm ?
  • O zaman, bu biraz uğraştırabilir ilk başlarda, şu yapılabilir:

"Sony. Text.
    Edit. Placement.Properties.Effects." yazan kısım. ( Orta kısımdaki pencere.)
    Burası fare ile bir köşesinden tutulup tekrar dışarı sürüklenebilir. Mesela sol alt köşeden.
  • ya arkadaşlar patlama efekti nasıl veriliyor? Kendi efektimi yapmam için mavi perde mi lazım?
  • Vegas'ı kaldırıp tekrar yükledim. 30 gün trial duruyordu fakat tekrar ona kaldığı yerden devam etmedi. Ordan burdan bulduğum cracklerle full hale getirdim. Fakat video fxler falan çok az alternatif var. Effectler az sayıda. Trialda çok fazlaydı. Sebebi nedir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cpzz

Vegas'ı kaldırıp tekrar yükledim. 30 gün trial duruyordu fakat tekrar ona kaldığı yerden devam etmedi. Ordan burdan bulduğum cracklerle full hale getirdim. Fakat video fxler falan çok az alternatif var. Effectler az sayıda. Trialda çok fazlaydı. Sebebi nedir ?

sony vegas movie studio hd platinum olan sürüm professional e oranla daha az özellik barındırır.. belki yaptığın patch sony vegas movie studio hd platinum un serialini girmiş olabilir
  • Çok işime yarayacak bir konuyu şans eseri Bulmuş oldum.
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.