Şimdi Ara

Sony Vaio VGN-NW Serisi Notebook Kullanıcıları (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
8.823
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ATI 4570 alt sınıf bir kart.64 bit hafıza veriyolu var.NFS shift değil orta ayarın üstü low ayarda dahi sıkıntı yaratır. Ben Qosmio X300 gaming (Geforce 9800M GTS 256 bit/650/950/1600 mhz ) makinada dahi anca medium ayarlarda 40 cıvarı FPS alabiliyorum.

Uçmayalım yüksekten.Sony nin yaptığı dizüstülerde oyun oynanmaz.Sadece oyun oynandığı zannedilir.
  • Kardeşim ayarlarını kendi ellerimle yaptım kör değilim ve oyunda hiç de takılmıyorum oyunda bilmeden yorum yapıyorsunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: determinanty

ATI 4570 alt sınıf bir kart.64 bit hafıza veriyolu var.NFS shift değil orta ayarın üstü low ayarda dahi sıkıntı yaratır. Ben Qosmio X300 gaming (Geforce 9800M GTS 256 bit/650/950/1600 mhz ) makinada dahi anca medium ayarlarda 40 cıvarı FPS alabiliyorum.

Uçmayalım yüksekten.Sony nin yaptığı dizüstülerde oyun oynanmaz.Sadece oyun oynandığı zannedilir.

uçmayalım yüksekten derken bence bu cümle yazılırken uçulmuş. Hiç bir marka için bu şekilde bi genelleme yapılamaz hele bu marka sony se asla derim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: suleymantas

quote:

ATI 4570 alt sınıf bir kart.64 bit hafıza veriyolu var.NFS shift değil orta ayarın üstü low ayarda dahi sıkıntı yaratır. Ben Qosmio X300 gaming (Geforce 9800M GTS 256 bit/650/950/1600 mhz ) makinada dahi anca medium ayarlarda 40 cıvarı FPS alabiliyorum.

uçmayalım yüksekten derken bence bu cümle yazılırken uçulmuş. Hiç bir marka için bu şekilde bi genelleme yapılamaz hele bu marka sony se asla derim :)

arkadaşım ekran kartlarını sony yapmıyor. Ekran kartları malum firmalardan sağlanıyor.(Intel,ATI,Nvidia).her serinin spesifikasyonları farklı.4570 small size 64 bit düşük çekirdek hızlı alt sınıf bir kart.Grafik performansı , uygulamalardaki detayların yoğunluğuna göre kalite veya performans açısından farklılık gösterir. Shıft bu kartla medium değil yüksek detayda da oynanır.ama alınan fps düşüktür. Takılma yapmadan medium detay hatta biraz üstü oynuyorum diyen bu işten hiç bir şey anlamıyor demektir.

ve maalesef sende Sony markası ile kullanılan ekran kartının performansını parallel görüyorsan bilgisayardan hiç anlamıyorsun demektir.
    güldürmeyin insanları...

BEN SONY VAİODA OYUN OYNANMAZ DERKEN KULLANDIĞI EKRAN KARTLARININ ORTA VE ALT SINIF OLDUĞUNU ANLATMAK İSTEDİM. HATTA ŞU AN İÇİN ATI HD 4650 OLARAK ORTA SINIFIN ÜSTÜ BİR KART KULLANDIĞI MODELLERİNDE BİLE SAAT HIZLARINI OPSİYONLU OLARAK DÜŞÜK YAPTIRMIŞ. SAMSUNG DA Kİ ATI HD 4650 GDDR3...SONY DEKİ ATI HD 4650 DE GDDR3 BELLEKLİ .AMA SONY DE GPU ÇEKİRDEK HIZI 350-400 MHZ. SAMSUNG DA AYNI KART İÇİN 550-600 MHZ.

BİR ŞEYİ DERİNLİĞİNE ANALİZ ETMEDEN KONUŞMAM BEN...

• quote:

quote:

quote:

arkadaşım ekran kartlarını sony yapmıyor. Ekran kartları malum firmalardan sağlanıyor.(Intel,ATI,Nvidia).her serinin spesifikasyonları farklı.4570 small size 64 bit düşük çekirdek hızlı alt sınıf bir kart.Grafik performansı , uygulamalardaki detayların yoğunluğuna göre kalite veya performans açısından farklılık gösterir. Shıft bu kartla medium değil yüksek detayda da oynanır.ama alınan fps düşüktür. Takılma yapmadan medium detay hatta biraz üstü oynuyorum diyen bu işten hiç bir şey anlamıyor demektir.

ve maalesef sende Sony markası ile kullanılan ekran kartının performansını parallel görüyorsan bilgisayardan hiç anlamıyorsun demektir.
    güldürmeyin insanları...

BEN SONY VAİODA OYUN OYNANMAZ DERKEN KULLANDIĞI EKRAN KARTLARININ ORTA VE ALT SINIF OLDUĞUNU ANLATMAK İSTEDİM. HATTA ŞU AN İÇİN ATI HD 4650 OLARAK ORTA SINIFIN ÜSTÜ BİR KART KULLANDIĞI MODELLERİNDE BİLE SAAT HIZLARINI OPSİYONLU OLARAK DÜŞÜK YAPTIRMIŞ. SAMSUNG DA Kİ ATI HD 4650 GDDR3...SONY DEKİ ATI HD 4650 DE GDDR3 BELLEKLİ .AMA SONY DE GPU ÇEKİRDEK HIZI 350-400 MHZ. SAMSUNG DA AYNI KART İÇİN 550-600 MHZ.

BİR ŞEYİ DERİNLİĞİNE ANALİZ ETMEDEN KONUŞMAM BEN...

hocam sonynin ekran kartı üretmediğini bilmeyen yoktur sanırım. fakat soğutma sistemi, donanımların yerleştirilmesi vs oldukça dikkat edilmesi gereken bir durum. bende kullandığım tüm notebookları kıyasladığım zaman bu işi Sony nin gerçekten hakkıyla yaptığını söyleyebilirim.

sony nin ürettiği tüm modeller Türkiye'ye gelmiyor malesef. sadece Türkiye ye gelen modellere bakarak sonyde oyun oynanmaz demek, haklısın oynanmaz denecek bir durum değil.

birde zaten o kadar oyun hastası olan birinin notebook da oyun oynamaya kalkması zaten ters bir durum olur. notebook kullanan insan canı isterse oyun oynamalı her zaman değil. oyun oynayacak adam alır bi masaüstü kasasıda ısınmaz mousepadi de ısınmaz, oyununu oynar.

bir şey istendiği kadar derinine incelensin, kesin konuşmak zor iş bence...

• Beyler bende bu sony nw2stf modelini kullanıyorum.Gerçekten tasarım,işçilik ve de kalite olarak süper bi alet.Aldığınızda karşınıza diğer bazı üreticilerde olduğu gibi reklamlarla dolu bir klavye ya da ekran karşılamıyor.(yok !gb ekran kartıymış,...firmanın hoparlör sistemi kullanılmış vs) Gerçekten bu fiyata bulunabilinecek en iyi performans veren sony ürünü.Sakın olaki ürünün özelliklerine bakıp zayıf bir performans vereceğini sanmayın.Ekran kartı gddr3 tür ayrıca 8 gb a kadar ram yükseltebilirsiniz ve de 64 bit w7 işletim sistemi ile gerçekten süper performans sağlıyor.Konuya ürünün W7 puanlarını ve de ürünün özelliklerine ulaşabileceğiniz sayfanın linkini ekleyeyim.
     Sony Vaio VGN-NW Serisi Notebook Kullanıcıları

Ürünün özelliklerine ulaşabileceğiniz link burda;
    http://www.sony.com.tr/product/vn-nw-series/vgn-nw2stf-t

Kısaca ürünün + ları;
    Müthiş tasarım,işçilik,kasa oldukça sağlam
    Klavye tasarımı eğer çok yazı yazan chatleşen biriyseniz çok hoşunuza gidecek
    Hızlı web özelliği,gerçekten de çok hızlı yaklaşık 7 sn
    W7 64 bit sistem

Kısaca ürünün - leri;
    Aslında - si yok gibi ama eger multimedia ve dokunmatik tuşlardan hoşlanıyorsanız bu üründe bu özellikler yok.

Oyun performansına gelecek olursak;laptopu almadan önce araştırmıştım ati 4570 ekran kartı hernekadar düşük seviye bir kart olarak gözlense de sonynin kullandığı gddr3 bellek ciddi bi performans artşı sağlıyor.
    Denediğim oyunlara gelecek olursak;
    Pes 2010 High da yaklaşık 65 fps
    Need for speed shift en yüksek çözünürlükte,grafiklerin hepsi full de aa kapalı 16 fps,grafikler medium ve high karışık yaklaşık 25 fps (kısaca medum ayarlarda sorunsuz yaklaşık 32 fps)
    Silent Hill homecoming sorunsuz en yüksek ayarlarda
    Resident Evil 5 aa kapalı onun dışında herşey high, çözünürlük 1280x720 oyunun kendi benchmark testinde rank B ( yaklaşık 29 fps)
    İsteyen olursa oyunlarda caps alıp bu sonuçları ekleyebilirim.

Sonuç olarak sorunsuz bir laptop arıyorsanız;ısınma,ses,kararsız çalışma vs bu ürünü kesinlikle tavsiye ederim.Bence laptop alırken ürünün özellikleri,markanın ve kalitenin önüne geçmemeli.Bu yüzden sony her zaman tavsiyedir.
    İsteyen google translate kullanarak aşağıdaki linkten ürünün performansını inceleyebilirsiniz.
    http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Notebooki_Sony_Vaio_CW_i_NW_z_Windows_7-2454/strona/7259.html
    Üstteki siteden bikaç çarpıcı caps eklersek;

Görüldüğü üzere yüksek işlemcili diğer ürünlere göre oldukça performanslı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LuX Aeterna -- 2 Ocak 2010; 22:38:28 >

• Bende bugün Sony Vaio NW 2STF modelinden aldım. Yaklaşık 1 aydır almayı düşünüyordum , daha fazla dayanamadım gidip aldım. Kahverengi çok şık duruyor , ilk olarak bunu söylemeliyim... İçinde ayrıntılı bir kılavuz göremedim ben , İngilizce var ama Türkçe yok galiba. Neyse , hayırlı olsun diyeyim kendime :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: iinans

Bende bugün Sony Vaio NW 2STF modelinden aldım. Yaklaşık 1 aydır almayı düşünüyordum , daha fazla dayanamadım gidip aldım. Kahverengi çok şık duruyor , ilk olarak bunu söylemeliyim... İçinde ayrıntılı bir kılavuz göremedim ben , İngilizce var ama Türkçe yok galiba. Neyse , hayırlı olsun diyeyim kendime :)

hocam hayırlı olsun, ürünü nerden ne kadara aldınız :)) bende mtf modeli var ayrıntılı kılavuz çıktı içinde işe yarar bilgilerde var mesela pil ömrü konusunda , şarjı yarıda kesmenin ve de biraz şarjda kullanıp şarjı tam bitirmeden şarja takmanın zararı olmayacagı kılavuzda yazıyor, paylaşıyım dedim :)

hayırlı olsun umarım sizde memnun kalırsınız....
  • Teşekkürler.Vatan bilgisayardan 1950'ye worldcard 12 taksitle aldım. Sevgililer gününde 1900 dü ama kalmamıştı , alamamıştım. Benimkinde ayrıntılı kılavuz çıkmadı ama. Neyse. Sen de güle güle kullan.
  • eşime nw-2 mt aldım..benimde aklım kaldı...daha önce msi..hp ve acerkulllanan biri olarak(ki yaklaşık 15 yıldır laptop kullanırım)..hiç laptop kullanmamışım gibi geldi...ibm in klavyeleri ergonomik olarak çok iyidir ama bu onuda geçti..tek gözlemlediğim ekranın görüş açısı biraz az..ama zaten lc d lerin genel yapısı bu..
    bir sorun yok şimdilik..

not:az önce diğer laptopların ekranınıda inceledim..aynı sayılır.. demekki sony olunca insan olmayacak şeyleride olsun diye umut ediyor..,,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ganeja -- 25 Şubat 2010; 14:12:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ganeja

eşime nw-2 mt aldım..benimde aklım kaldı...daha önce msi..hp ve acerkulllanan biri olarak(ki yaklaşık 15 yıldır laptop kullanırım)..hiç laptop kullanmamışım gibi geldi...ibm in klavyeleri ergonomik olarak çok iyidir ama bu onuda geçti..tek gözlemlediğim ekranın görüş açısı biraz az..ama zaten lc d lerin genel yapısı bu..
    bir sorun yok şimdilik..

not:az önce diğer laptopların ekranınıda inceledim..aynı sayılır.. demekki sony olunca insan olmayacak şeyleride olsun diye umut ediyor..,,

ekran konusunda aynı isteği bende istemiştim(son cümlen gerçekten doğru :D ) hatta sonraları ekran sanki üç boyutlu falan olacakmış gibi bir hisse kapıldıgımı anladım :)) .Daha önce kullandıgım bright view denen HP pavilion ekranıyla, x-black dediğimiz bu Sony ekranını kıyaslayınca çok bi fark göremedim ama tam bi kıyaslama yaptıgımda söylenemez :)

• Ekran , daha önce kullandığım Hp pavilion ekranından daha iyi değil, aynı sayılır. İlk açtığımda bu nasıl ekran dedim , ayarlarıyla oynayınca düzelttim , o çok iyi değil bence. Kamera ve ekran dışında çok güzel ve zarif bit laptop.
  • Arkadaşlar bizim konuya yazmayalı çok oldu laptoptan şikayetçi olan yok galiba :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Echo54

Arkadaşlar bizim konuya yazmayalı çok oldu laptoptan şikayetçi olan yok galiba :)

evet ses seda çıkamdığına göre sıkıntı yok :))

ama benim aklıma takılan bi yer vardı yazıyımda içimi kurcalayıp durmasın :) farenin altındaki güç harddisk ve batarya göstergelerinden hdd göstergesi sürekli yanıyor gibi, sürekli yanıp sönüyor diyeyim :) daha önce kullandığım hp de sadece harddiskte işlem yaparsan yanıp sönüyordu, bunda her zaman yanıp sönüyor. bi problemmi var anlamış değilim. ama boyle tasarlamışlardır bence.
  • quote:

quote:

Arkadaşlar bizim konuya yazmayalı çok oldu laptoptan şikayetçi olan yok galiba :)

ama benim aklıma takılan bi yer vardı yazıyımda içimi kurcalayıp durmasın :) farenin altındaki güç harddisk ve batarya göstergelerinden hdd göstergesi sürekli yanıyor gibi, sürekli yanıp sönüyor diyeyim :) daha önce kullandığım hp de sadece harddiskte işlem yaparsan yanıp sönüyordu, bunda her zaman yanıp sönüyor. bi problemmi var anlamış değilim. ama boyle tasarlamışlardır bence.

Abi benimkinde de yanıyo sürekli ve hafızanın da en az üçte biri kullanılıyo bence bu işletim sisteminden kaynaklanıyo 64bit olduğu için en zor işlemlerde yüzde elliye kadar çıkıyo :) sony yaaaa ne ses ne ısınma

• Fan da ses yok ama dışarı müthiş sıcaklık üflüyor. Kışın iyi de yazın terletmez bizi umarım.

Bir de bişey sormak sitiyorum arkadaşlar. bu farenin herhangi bir özelliği var mı ? Önceki bilgisayarımda ikisine birden bastığım zaman ekranda bişey çıkıyordu , o şekilde sadece elimi kaydırarak yukarı aşağı istediğim gibi gidiyordum. Bu fare çok basit geldi bana , bi özelliği varsa da ben bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: iinans

Fan da ses yok ama dışarı müthiş sıcaklık üflüyor. Kışın iyi de yazın terletmez bizi umarım.

Bir de bişey sormak sitiyorum arkadaşlar. bu farenin herhangi bir özelliği var mı ? Önceki bilgisayarımda ikisine birden bastığım zaman ekranda bişey çıkıyordu , o şekilde sadece elimi kaydırarak yukarı aşağı istediğim gibi gidiyordum. Bu fare çok basit geldi bana , bi özelliği varsa da ben bilmiyorum.

farenin çok fazla özelliği var ama ayarlar menüsü hep ingilizce biraz kurcalamak lazım. fareye çok fazla özellik eklemişler bundan eminim. denetim masasından fareyi biraz kurcalamakta fayda var :)
  • quote:

quote:

quote:

Abi benimkinde de yanıyo sürekli ve hafızanın da en az üçte biri kullanılıyo bence bu işletim sisteminden kaynaklanıyo 64bit olduğu için en zor işlemlerde yüzde elliye kadar çıkıyo :) sony yaaaa ne ses ne ısınma

kalitesi kendini belli ediyor geröekten ses ısınma hiç bişi yok monoton bi laptop :))))

• dün laptopla internette takıldım sürekli birşeyler indirdim + kulaklıkla müzik dinledim vepil 3 saat gitti :) mükemmel bir durum
  • quote:

dün laptopla internette takıldım sürekli birşeyler indirdim + kulaklıkla müzik dinledim vepil 3 saat gitti :) mükemmel bir durum

bende ekranı kısıyorum wireless modemle internet, mp3 ve baktıgım diğer işlerde dahil olarak 3 saati aştığı oluyor 1-2 haftada bir bu şekilde kullanıyorum :))
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.