Şimdi Ara

Sony VAIO Pro: Japon üretici, MacBook Air'a savaş açıyor (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
1
Favori
2.563
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: numberten_ank

quote:

Orijinalden alıntı: GuKaMa

quote:

Orijinalden alıntı: theduayen

quote:

Orijinalden alıntı: GuKaMa

quote:

Orijinalden alıntı: joven

sony ultrabook'ları kalınlık 1.9 cm

Apple retina macbook pro 1.8 cm

sanırım sony bu noktayı atladı

Headshot!
    Sony

SONY vaio pro ultrabook 1.7 cm bu dokunmatik ekranli modeli

Vaio Pro nun, MacBook gibi dokunmatik olmayan modeli ise sadece 1.5 cm

Kime kapak oldu bilemedim bolusursunuz aranizda

bir şeyi unuttunuz :) :
    sony ürün müdürü demiş ki biz bu cihazı Macbook Air e karşı çıkarttık
    ve macbook air in kalınlığı 3mm ile 17 mm arasında

doğru mac air önden 3 mm arkadan 20 mm
    sony'de önden 3 mm arkadan 17 mm

Aferin sana
    Yukarıdaki arkadaş cevabı vermiş zaten
    Bu arada iki aylık konu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Centrino işlemcili Sony Vaio yaklaşık 8. yılına girdi ve hala annemin evinde ilk günkü kadar sağlam ve temiz, XP kurulu ve ilk günkü kadar stabil... İnternet ve film izlemek için fazlasıyla ideal. Hatta 2630QM işlemcili Exper marka iğrenç iş notebook'umdan daha ince...

Vaio pahalı ama tepe tepe değil, sakin ve bakımlı kullanılırsa Mac'ler kadar uzun ömürlü... Hem de windows'a rağmen...
  • Wow.. PCIe SSD`yi merak ettim cidden acayip hizlidir simdi. Pc lerde hiz 1300 -1500MB/s O/Y civari suanda .. 3000MB/s`ye kadar yolu var bildigim. Sony bu isi harbiden biliyor kimse yapmaz o yapar bazi konulari ..Daha oncesinden 1tb 256x4 SSD raid bir laptop modelide vardi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Windows işletim sistemi ile o iş zor malesef.
  • Eski VAIO'lar kaliteliydi dogru, ancak son 4 yil icinde satilanlar icin ayni seyi soyleyemeyecegim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dedehakan

Apple kazanır... çünkü hayal gücünü kullanıyor
    sony kaybeder cünkü piyasadaki en iyi kadar olmak istiyor.

bu iki fark çok büyük bir fark. bilgisayarlar olarak bakarsak. sony'nin haswell işlemci kullanması iyi birşey ama windows gibi yükün altına girmek zorlar. Anlamıyorum sony samsun, neden işletim sistemi yazmıyorlar? işletim sistemi zamanı geçti diyeceksiniz belki ama windows ile olacak iş değil bu. Sony bazı radikal kararlar almadığı sürece, apple'in arkasında olacak hep.

tabi bilgisayar alanında diyorum.

İşletim sistemi yazılır yazılmasına da o işletim sistemi yaygın hale gelmeden çoğu geliştirici yazılımlarını uyumlu hale getirmez. Bu sebeple de tutunamaz ya da tutunması çok uzun zaman alır. Bugün Linux dağıtımları bile kişisel bilgisayarlarda etkin bir çoğunluk tarafından kullanılmıyor. Açıkçası ben de geliştirici olsam bütün platformlar için değil en çok kullanılan platformlar (masaüstünde Windows; mobilde IOS, Android gibi) için uygulama geliştirirdim. Çünkü fazlalıklar hep maddi yük.

• quote:

Orijinalden alıntı: ~natre

quote:

Orijinalden alıntı: dedehakan

Apple kazanır... çünkü hayal gücünü kullanıyor
    sony kaybeder cünkü piyasadaki en iyi kadar olmak istiyor.

bu iki fark çok büyük bir fark. bilgisayarlar olarak bakarsak. sony'nin haswell işlemci kullanması iyi birşey ama windows gibi yükün altına girmek zorlar. Anlamıyorum sony samsun, neden işletim sistemi yazmıyorlar? işletim sistemi zamanı geçti diyeceksiniz belki ama windows ile olacak iş değil bu. Sony bazı radikal kararlar almadığı sürece, apple'in arkasında olacak hep.

tabi bilgisayar alanında diyorum.

İşletim sistemi yazılır yazılmasına da o işletim sistemi yaygın hale gelmeden çoğu geliştirici yazılımlarını uyumlu hale getirmez. Bu sebeple de tutunamaz ya da tutunması çok uzun zaman alır. Bugün Linux dağıtımları bile kişisel bilgisayarlarda etkin bir çoğunluk tarafından kullanılmıyor. Açıkçası ben de geliştirici olsam bütün platformlar için değil en çok kullanılan platformlar (masaüstünde Windows; mobilde IOS, Android gibi) için uygulama geliştirirdim. Çünkü fazlalıklar hep maddi yük.

işte dostum. Sony, Samsung da böyle düşünüyor. ve o yüzden Apple ile yarışamıyor.... (yada windowsa bağlı cihazlar üretiyorlar)

Linux, macos tarzı bir gelişim süreci gösterdi başlangıçta. Ama sonradan açık kodluya dönüştü. Çünkü kapalı 2 tane güçlü işletim sistemi vardı. Daha sonradan server olma yolunda evrimleşti(kişisel versiyonlar olsada, mac ve windowsun gerisinde) ama server olarak en çok kullanılan işletim sistemi günümüzde(adet olarak).

Kendi işletim sistemini geliştirmek. (geliştirmek diyorum. Linux bir dağıtımını alıp değiştirmek değil). Maliyeti çoğaltacaktır yakın gelecekte, belki karında azalmalar olacaktır. Ama Uzun vade de, kendi stratejilerini geliştirme imkanı sunacağı için, kar oranı hep artacaktır. En önemlisi, hareket ve strateji alanın değişecek. Bugün Google dese, kardeşim ben sadece kendi cihazlarıma işletim sistemi yapıyorum. Ozaman ortada ne samsung kalır. Ne de başkası....(android işletim sistemini)

• İşletim sistemide linux2un oun oynanabilir hali yoksa başka artısı yok..
  • Savaş mı istiyorsun kamoooooooonnnnn

• Sony once hd 5000 , 256 sdd ve wifi ac yi standart yapsin

• Sony diğer popüler markalar gibi orta ve alt sınıfa hitap etmeyi bırakırsa köşeyi döner. Yoksa ultrabook falan filan hikaye. Zaten alalarını asus apple yapıyor.
  • Ikiside hic bir halta yaramaz.Asus,msi,monster,lenovo,dell vs. pcler varken ikisininde yüzüne bakmayin.Günaha girersiniz.
  • android tabletler ipad e telefonlar iphone a laptoplar mac e savaş açmış
    açın eyv. ama apple kendi dünyasında yaşayan bir firma adamlar sizin kadar düşünmüyor donanım kısmını kaliteli yapıp geçiyor zaten işlemciler ramler yıllardır hemen hemen aynı seviyede pek artış gösteremedi yapıyor kendi tasarımını
    ama en önemlisi her zaman kendi yazılımını kullanıyor
    ios , osx vs
    androide bakalim mesela linux (ki pclerde bile stabil bir versiyonu yok 100 çeşit distrosu var her biri günde 2 kez patch yiyor) yapmışlar eyv.
    üstüne bi de sanal makine geçirmişler uygulamaları çalıştırmak için sanki mobil değilde sunucu kullanıyoruz
    onu da geçtim programların yazıldığı dil java her yerde adı şerle anılan bir dil kime ne bir faydası olmuş bu dilin stabilite 0
    üstünde durdukları tek şey write once run anywhere yoh ya öyle kolaydı
    koy javascript yap html5 koy kendi yazdığın v8 engine ı hem html5 uygulamalar yayılsın hem browser ın ünlensin hem javascript kadar basit bir dilde yazılsın bilmeyenler öğrensin event driven uygulamar yazılsın ordan nodejs serverside multiplayer oyun yapsınlar vs. ama yok ne gerek var zaten 2 ghz işlemciler yolda
    ama bi ios a bakıyorsun uygulama yönetimi gizlilik stabilite hız herşey doruk noktada ama android cihazların çoğunun donanımı iphone dan üst seviyede olsa da iphone lar hep 1 adım önde

ordan dönüyorsun mac e bakıyorsun tam insancıl bir os kullanıyor bilindiği kadarıyla osx için yaklaşık 30 40 çeşit virus vardı ama windows için yüz milyonlarca
    bir de windows a keşke beni şu satırları windows kullanmaya itecek nedenler mac e itseydi de herkes en azından hackintosh kullansaydı en azından unix tabanlı linux lerden stabil bir sistem daha ne arkadaş fantazi olan windows kullanmak olaydı mac/linux yerine

• zaten apple'ı apple yapan işletim sistemi değil mi..yoksa tasarımı herkes yapar.
  • Çöp

• Mac airdede eksik var. Hd5000 koyuyor retina ekran yapmiyorsun. Retina ekranli 11 inc mac air olsa hemen alirim

• Bakalim yeni asus zenbook infinty nasil gelecek birde onu test edelim ona gore secim yapariz artik

Tabi f/p ta onemli

• Savaş açamaz önce işletim sistemi yazması gerekir Macbook Air denince sadece incelik değildir niçin Macbook Air ultrabook olmaya çalışmıyor?
  • ------------------------------

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dumprep -- 7 Mayıs 2020; 22:35:31 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.