Şimdi Ara

Sony Vaio Fit Multi-Flip (Ana Konu) (14. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
308
Cevap
7
Favori
30.358
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İki hafta önce 13 inc modelini almıştım. Bir hafta kullandım. Müzik dinlerken sağ hoparlörden ses gelmediğini fark ettim. Servise verdim. Servis donanımsal arıza varsa iade değişim yapılabileceğini söyledi. Servisten dün cevap geldi değişim belgesi düzenlediklerini aldığım yerden yeni ürün alabileceğimi söylediler.

Değişimde 14 inc modelini almak istiyorum. Çünkü 13 inc modelde 128 gb SSD var buda yetersiz kalıyor. Bunun yanında birde harici disk taşımak gerekiyor.

Sony Center'da 14 inc modele baktığımda biraz ağır gelmişti. Bu modeli alan arkadaşlara sorum ağırlık konusunda sıkıntı yaşıyorlar mı? Birde 13 inc modelde tuş takımının altı plastik olduğu için alt kısımda esneme oluyordu. 14 inc dede esneme oluyor mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 14" olmasına rağmen bana da taşınabilitesi pek iyi gelmedi, tablet modu için de bildiğin ağır bu meret, dizüstünde rahat kullanılır ama.
    Klavyedeki esneme değiniz olay diğer modellerinde de az çok var bu serinin.
  • Flip 14 modeli ile olan serüvenim 2 günlukmus ne yazık ki. Pazar günu aldıgim aletin ekraninda sorun olduğu için dün değiştirmistim. Yeni alette de aynı sorunlar çıktı üstüne de bir anda ölü pixeller oluştu ekranda. Internette biraz araştırınca 14 inchlik versiyonda kronik sorunlar olduğunu gördüm, özellikle ekranda. Bu yüzden bugün gidip vaio pro 13 ile değiştirdim aleti. Umarım bu sefer de sorun yaşamam. Ya da umarim sizler de bu sorunları yasamazsiniz

• Cevap için teşekkürler arkadaşlar.
    Sony Center le görüştüm tekrar 13 inc modeli alacağım. 14 inc modeli almak istediğimi söyledim. Benim aldığımda kampanya varmış.
    Kılıf ve Office vermişlerdi. 3159 TL ye almıştım. Şimdi 14 inc İ5 için 3400 TL, İ7 için 3800 TL gibi bir rakamdan bahsetti.
    Kılıf 150 TL imiş. İ5 için 200 TL, İ7 için 400 TL küsür üzerine para istediler.
    Yarın depodan getirip kargoya verecekler. Perşembe ulaşır dediler.
    Cihaz tasarımı, görüntü, ses kalitesi mükemmel. İnş bir sorun çıkmazda kullanırız.

Sitenin sayfa geçiş reklamlarında Asus Zenbook'u gördüm.

13,3 inc, Full HD, İ7 İşlemci, Harici ekran kartı var. Özellikleri iyi geldi. Sizce nasıl?

http://www.sadecenotebook.com/asus-zenbook-ux32ln-r4060h-ultrabook-pmu324178
  • Fanın sürekli devrede olmasını nasıl engelliyoruz arkadaşlar?
    Güç ayarlarından bir yerden kapatılıyordu sanırım bu.
  • Bende ekran kapalı iken belirgin olan minik kare kare kutucuklar var.
    Ancak bilgisayar çalışıyorken görünmüyorlar o yüzden sorun yok.
    bu arada bendeki 13" model ve ışık sızması yok bende.

bende sizlere birşey danışmak istiyorum.
    işletim sistemini değiştiricem. Windows 8 pro kurucam. iş ile ilgili olarak kurmam gerekiyor.
    Acaba Recovery dvd ye yedeklesem yetermi yoksa disk imajınıda almalımıyım?
  • ekran büyüdükçe ışık sızması artıyor sanırım.
    normal kullanımda farkedilmiyor zaten.
    ekran ışığı seviyesini yükseltip, ekrana siyah bir fon verildiği zaman belirginleşiyor.
  • 13 A modeli değişim sonrası yeni cihaz bugün kargo ile geldi.
    Bu seferde aşırı ısınma var. Şarja takılı iken ısınma daha da fazla oluyor. İlk cihaz da fan sesi vardı ama ısınma o kadar yoktu.
    Özellikle tablet modunda kullanıldığı zaman daha çok hissettiriyor.
    Tüm güncellemeleri yaptım. Windows 8.1' e yükselttim ve Vaio update güncellemelerini de yaptım.
    Yarın teknik servisi arayıp bilgi alacağım.
  • Arkadaslar bu sony bilgisayarlar niye böyle. Hem bu konuyu hem de pro serisi kullanıcılarının yorumlarını ve tecrübelerini takip ediyorum. Herkeste bi geri iade servise verme durumu var.(ışık suzmesi, wi-fi problemi, fan gürültüsü, ısınma vs) Görünüş olarak harika ürünler ama teknik sorunlar hepsinde var. Almaya yelteniyorum hep vazgeciyorum. Okadar para veriliyor bu ürünlere ama paranın karşılığı keyif konfor alınmıyor gibi. Enteresan açıkçası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cepcep34 -- 3 Temmuz 2014; 23:44:33 >
  • Win 8.1 e nasıl yükseltiyoruz arkadaşlar?
    arayüzde "Windows 8.1 e ücretsiz güncelleştirin" seçeneği geliyor ancak tıkladığımda hiçbirşey olmuyor.
  • korcin K kullanıcısına yanıt
    windows markete girince ilk başta çıkar oradan yükseltiyorsunuz.
    yükseltince görüntü ayarlarında bozulmalar oluyor korkmayın sakın ayarlanabiliyor
  • Sadece mobil de forum konulari aciliyor ilginc.

Arkadas 13n kullanicisi varmi aramizda? Orjinal recovery si duran bir kisiye ihtiyacim var.

• arkadaşlar 5 aydır 14'lik modelini kullanıyorum. Bu bilgisayar adı üzerinde ULTRABOOK kategorisinde bir bilgisayardır. Siz bu bilgisayarlara battlefield 4 yükleyip vay efendim çok ısınıyor çok ses çıkarıyor vb. yorumlar yapamazsınız. Oyun oynamak için düşünüyorsanız size toplama masaüstü bir bilgisayar öneririm.

Genellikle güç tasarrufu modunda çalıştırıyorum ve hiç fan ve ısınma sorunu yaşamadım.
  • FiR3 kullanıcısına yanıt
    Haklısınız.
    bende zaten sadece LOL oynuyorum. Onboard ekran kartı yeterli oluyor.
    bu arada dediğiniz gibi güç tasarrufu modunda gayet sessiz olabiliyor. zaten sistem boşta iken fan bazen duruyorda.
  • Sony eurasia mail ekibine attigim mailde soyle yazmistim. Farkli lisansli os yükledim. Win 8.1 pro.

vaio center tam olarak yüklenmediği için fan kontrol edemiyorum. Bilgisayar ısınıyor ama fan sessiz modda çalışıyor sadece. Bu durum için recovery e dönmek veya onarıma bilgisayar bırakmak istemediğim için m t aramak yerine mail attım.

Onlar ne anlamis.
    E-mailinizden cihazinizda fan sesi problemi oldugunu anliyoruz. Windows 8.1 yüklediginizi ancak VAIO Control Centerin yüklenmedigini anliyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nohackmove -- 10 Temmuz 2014; 1:42:47 >
  • Arkadaşlar Merhaba,
    Bakmanızı Öneririm ,Özellikle Sony Yeni Cihaz Almayı Düşünen Arkadaşlarıma..
    Selamlar...

http://forum.donanimhaber.com/m_94626428/f_//tm.htm#94626428
  • Mutli flip veya duo serilerinde wifi problemi yaşayan var mı?

• nohackmove kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Haftasonu SVF13N12STB modelini aldım. Cihaz hakkaten çok şık duruyor ve şimdilik arada artan fan sesi dışında bir sorun görmedim.
    Henüz Windows 8 ve VAIO güncellemelerini yapıyorum.
    Windows 8.1'e güncellemeyi düşünüyorum ama bazı sitelerde dokunmatik ekran probleminden bahsediliyor. Acaba böyle bir sorun oldu mu sizlerde?
    8.1'e güncelleyim mi, tereddüt ettim.

Bir de görüntü ayarındaki bozulma ile kastettiğiniz nedir?

Teşekkürler,
  • Hocam ben ilk 8.1 e güncellediğimde ne olduğunu çözememiştim meğer Ekran DPI ayarı grafik kartım güncel sürücüsü yüklü değil diye hatalı geldi. buradan %100 olması gereken ayar %150 de gelince ve windows görsel efektler de kapalı olunca görüntü bulanık oluyordu.
    daha sonra bu sayfayı öğrendim ve düzelttim.
    geçen gün format attım ve tüm güncellemeleri Windows update ve Vaio update yaptıktan sonra 8.1 e yükseltince sorun kalmadı.
    DPI ayarını buradan değiştiriyoruz. minnacık ekranda 1080p çözünürlükte zorlananlar için %125 dpi öneririm. özellikle QHD+ 3200x1800 çözünürlükte %150 tavsiye edilir.
    Denetim Masası\Görünüm ve Kişiselleştirme\Görüntü
    Fan için Vaio control center da sanırım, Fan ayarı var. Performans(sürekli maks hızda), Standart (ihtiyaca göre artan devir) ve Sessiz mod var.(genelde min devirde)

Ekran dokunmatiği sorunu yaşamadım.
    cihazda kronik bir arıza. sadece dikkatimi çeken bir şey var çok garip.
    Ekran kilidini kapatıyorum. cihazı yan yatık olarak sırt çantama koyuyorum 13" gözü var çantanın, 2-3 saat sırtımda taşıdıktan sonra cihazı kullanmak üzere ekranı kaldırırken kilidin açıldığını fark ediyorum. dolayısı ile flip olarak dönmeye yelteniyor ekran.
    ilk cihazımda STS versiyondu silver böyle birşey olmuyordu.
    Genel olarak ram yükseltme olanağı olmaması dışında mükemmel ötesi cihaz.

@SanalNot

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nohackmove -- 23 Temmuz 2014; 2:15:25 >
  • nohackmove kullanıcısına yanıt
    Size daha önce samsung ativ book için yazmıştım sanırım. Hala alamadim bir bilgisayar. Duo 13, multi flip 13, samsung bakıp bakıp gidiyorum. Işlemci, ram, ssd hepsi aynı fakat marka ve kasa seçimi bir türlü karar veremedim. Ne yapsam, ne yapılmalı

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.